6179


DragonBallhoz hasonló animek: Bleach, Naruto, One-piece, Mär, Yaiba
  • rooney8
    #5739
    akkor ennyi volt?
    de mondjuk azt nem értem, hogy akkor minek kezdik elölről
  • BoneDragon
    #5738
    Említették facebookon hogy elölről kezdik, sajnos...
  • RelakS
    #5737
    márhogy a Gohan (悟飯) -> értelem + étkezés O_o, de kiejtve étkezés, főtt rizs

    Son (孫) -> unoka
    Goku (悟空) -> egy névnek tűnik, értelem + levegő, és hosszú ú a végén :)

    ironhorses: Pont ezen akartam morogni egy sort :S
  • ironhorses
    #5736
    Előlről kezdték! :(
  • Wootan
    #5735
    Ehhez azért tudni kell, hogy a szereplők eredeti neve többségében 'röhejes', lényegében egy szójáték szüleménye.
    Goku Saiyan (ez a csillagharcos faj eredeti neve) neve Kakarotto, ami lényegében a répa (Carrot) ferdítése. Aztán Vegeta a zöldség (Vegetable) szóból származik.

    Nappa -> Káposzta
    Bulma -> női rövid nadrág
    Trunks -> férfi nadrág
    Son-Gohan -> étkezés
    stb.

    Van is olyan rész (lehet csak a mangában), ahol kinevetik Gohant, hogy milyen hülye neve van.
  • IXEMGabeo
    #5734
    Na azért ennyire nem vagyok hülye köszönöm, nem tűnt fel, hogy ezt poénból hívom Vegetának? nem röhejes a neve őszintén?
  • BoneDragon
    #5733
    Oké nem szóltam, ekkora hülyeséget hogy írhattam...
  • BoneDragon
    #5732
    Vegita és nem Vegeta. Vegeta a bolygó neve amin születtek.
  • IXEMGabeo
    #5731
    remélem még Raditz visszatér valahogy jobban bírtam a fejét, mint a Vegetának:D, akinek még a magyar hangja is elég idétlen
  • Retsu
    #5730
    Amúgy a Raditz-kérdés tényleg érdekes. Ugye a végefelé mutatják h mindenki ott van a pokolban aki Gokuék ellen harcolt, kivéve őt és még talán Nappát. Hová tűnhettek? Egyébként szerintem 1 hatalmas hiba a sorozatban, h nem cserélték le kiadás előtt Raditzot Vegetával. Sokkal jobb lett volna szerintem h a 2 testvér rivalizál, de a végén csak jóban lesznek.
  • IXEMGabeo
    #5729
    köszönöm erre voltam kíváncsi:)
  • Wootan
    #5728
    Hogyne támaszthatna, Goku is ott támadt fel Kaionál. Az utat visszafele meg azért kellett megtennie, mert csak a Mindenható tudta visszavinni a földre, ő meg csak a bejáratig mehetett élőként.

    Az meg, hogy ki támad fel, attól függ, hogy fogalmazzák meg a kívánságot.
  • IXEMGabeo
    #5727
    odafigyeltem, de ezt sehol nem mondták el egyébként. Mármint konkrétan azt, hogy a sárkány nem támaszthat fel olyant, aki Kaitonál van edzésen...
  • SlayR
    #5726
    Szerintem inkább csak nem figyeltél oda...
    Teknős elmondta félrerakta a Kristálygömböket direkt arra az esetre, ha Gokut netán fel kéne támasztani...

    Rögtön nemlehetett Gokut visszahelyezni mivel ő nem simán halott volt hanem egy külön edzésen Kaitonál.

    A halott csillagharcosok közül párral találkozni fognak késöbb a pokolba, de azért nemtámasztották fel Raditzot mivel őt Sátán ölte meg.
  • IXEMGabeo
    #5725
    üdv,

    Tudom, hogy ez egy mese, egy anime és, hogy nem érdemes logikákat keresni benne, de 1-2 dolog nekem nagyon fura.

    Zseniális Teknősék csakúgy pikk pakk előkerítették a kristálygömböket a régi DB-ben pedig nem 2 perc volt mire mind összegyűjtötték itt meg még jeleneteket sem mutattak. Ez még a kisebbik gond, rendben van.

    Viszont azt megint nem értem, hogy amikor ezt a sárkányt többször megidézték akkor ugyebár nem csak a Jók támadtak fel, hanem a gonoszok is. (DB-ben a küzdőtéren ismét feltűnt a meghalt copfos, aki Tenshinhannal egykoron egy csapatban evezett) neve sajnos nem ugrik be, de ő is feltámadt, ahogy ugyebár Krillin is, meg az az indián ember is...sőt maga Zseniális Teknős is feltámadt már egyszer, de ez nem lényeges.

    Azt szerettem volna az egészből kihozni, hogy most megidézték a sárkányt, de mi a ló fenéért nem helyezték vissza az élők sorába Gokut, minek kell a kígyózó utat visszafele is megtennie? Ráadásul semmi utalás nem volt arról, hogy Raditz a csillagharcos visszatér-e. Mondjuk ez még nem derült ki, de Songoku mikor leesett a "pokolba" akkor ő érdekes mód sehol sem volt...

    Ezek ilyen érdekes dolgok, az egész Sárkány feltámasztás a gömbökkel logikáját vesztette a DB Z-ben.
  • RelakS
    #5724
    ?

    Mikor felrobbantja a téglát? Az is elvileg csak "vizsga" volt
  • ironhorses
    #5723
    Meg a végén még megtanítja neki a Spirit bomb technikát. Én ennyire emlékszem.
  • RelakS
    #5722
    Srácok, a Kaitou-féle edzést tényleg ennyiben összefoglalták, hogy kapd el a majmot, meg üsd le a szöcskét, vagy csak kihagyott valamit a Viasat 6?
  • Jrex
    #5721
    Mit gondoltok erről?
  • BoneDragon
    #5720
    Régi szép emlékek. Nem is értem minek tiltották be, mostani mesék ezerszer durvábbak, mint a dbz...
    Meg azon röhögök, hogy a mai fiatalság mennyire fikázza a viasat facebook oldalán. :)
  • FrezeR
    #5719
    hehe :) Annak idején számtalanszor betelefonáltunk az RTL-hez, hogy mikor folytatják már? Soha nem biztattak :)
  • tutituti
    #5718
    ki nem?
    Olyan petíciót írtunk még suliba mint annak a rendje.küldtük is el.egész suli aláírta kb:)

    Végül is Karcsi nem lett öngyilkos:DDD
  • Béka Benő
    #5717
    Emlékeztek még erre ?
  • IXEMGabeo
    #5716
    Évekig nem érdekelt, amikor befejezték, most, hogy megláttam a Viasat 6-on nosztalgikus érzéseim támadtak...

    Láttam a hsz-eket, köszönöm tudok olvasni és be lehet a gúnyolódást fejezni de, biztos, ami biztos alapon leírtam;)
  • BoneDragon
    #5715
    Nem láttad végig? Tudod, csodákra képes a google.
  • BoneDragon
    #5714
    Komolyan? Csak párat kellett volna visszaolvasnod. :)
  • IXEMGabeo
    #5713
    Nagy kedvenc volt ez régen, sosem láttam a Z sorozatot pedig már 96-ben is kész volt...

    Most szakította le Sátán, Songohan farkát
  • IXEMGabeo
    #5712
    Viasat 6 adja a sorozatot 17:50 fele jó, ha tud róla mindenki:)
  • tutituti
    #5711
    Még jó!
    Egy Tv csatorna nem egyszerre veszi meg egy sorozat jogait.most ez az adag arra lesz jó hogy megnézzék érdemes.Bár V6 nem szokta lelőni a sorozatait.

    Ez az 52 rész nem azt jelenti hogy slusszpassz ennyi lesz,hanem a mutatók alapján döntik el hogy érdemes.
  • BoneDragon
    #5710
    Mégis elég konkrétan írták ma azt az 52 részt.
  • tutituti
    #5709
    Ha abból indulunk ki hogy jutubon a hivatalos viasat 6 DBZ reklámot majdnem 15ezren nézték meg az indulás előtt szerintem nem lesz baj.Az időpont se rossz.fos sorozatok mennek abban az időben.Addigra mindenki végzett a dolgával kb.
  • BoneDragon
    #5708
    Mindenki? Kíváncsi lennék azokra az adatokra. Remélem folytatni fogják. :)
  • tutituti
    #5707
    A VIASAT6 első körben 52-vel indít, heti 7 rész lesz, vagyis kábé két hónapig fog tartani a móka.


    Kiemelném: ELSŐ KÖRBEN!

    tehát nem kell aggódni,ha jól produkál akkor folytatják.Ami nem meglepő.minek sugározzanak olyat mit már alig néznek.
    persze itt ez nem játszik,mert a db-t mindenki nézi!!!!:)
  • BoneDragon
    #5706
    "Viasat6 Szia Tamás! A Dragon Ball Z című sorozatból 52 részt láthatsz, a VIASAT6 műsorán."
  • rooney8
    #5705
    Ez mar biztos? Nezettseg fuggvenyeben sem valtozik?
    Bar amugy sem tudom nezni, mert pont olyan idopontban van, amikor nem vagyok otthon
  • BoneDragon
    #5704
    Most olvastam viasat 6 facebook oldalán, csak az 52. részig fogják leadni. Hát ez nagy kár...
  • rooney8
    #5703
    tudom, de úgy voltam vele, hogy ma is 17:40-kor lesz, de tévedtem, mert 17:15, viszont csak 17:40-kor kapcsoltam oda, addigra meg már vége volt
  • BoneDragon
    #5702
    Délelőtt ismételték most meg a 2. rész volt.
  • tutituti
    #5701
    szerintem a régi!

    Öröm volt újra látni.tegnap lekéstem.
  • rooney8
    #5700
    egyébként a szinkron az milyen? régi vagy új?
    tegnap nem tudtam nézni, ma pedig azt hittem szintén 17:40kor lesz...