16
  • atlagember
    #16
    A cikk szerint "gyakorlatilag majdnem mindegyik új készüléket - amelyet például idén karácsonykor ajándékba vesz valaki az ismerősének vagy a családtagjának - ellátnak ezzel a rendszerrel".
    Ez baromi nagy túlzás. Még a mai telefonoknak is csak a kisebbik része kékfogas.
    Én inkább abban látom a veszélyt, hogy a bluetoth-ot számítógéphálózatok kialakítására is ajánlják, és ilyen nyomtatókat pda-kat reklámoznak. Ott sokkal veszélyesebb lehet egy betörés, mint egy telefonba. De mint minden ez a cikk is túloz, mert azért ahhoz egy hülye tulaj is kell, hogy rácsatlakozzanak a telefonjára.
  • crx
    #15
    Az egyenlege 5 Ft akor lehet hívást kezdeményezni csak árulják el hogyan és én is fogok amugy régi nokia 5110 lehet tőrőgetni:)) De ne nagykalapácsal.
  • mechorg
    #14
    Ez a része gondolom szoftveres, ily módon nem a technológiában van. De neten keresztül meg megtámadhatják a gépedet, mégse mondja senki hogy rossz.
  • ZUL
    #13
    nyilván olyan hiba van a technológiában, ami révén nem kérdezi meg, hogy akarod-e hogy csatlakozz
    amúgy magyarok nagyon kevés %-át fenyegeti az a veszély, hogy a telefonján keresztül utalnak a bankszámlájáról
    max emelt díjas hívásokat indítanak...bár ez is elég :-)
  • mechorg
    #12
    A mobil először megkérdezi hogy össze akarok-e csatlakozni... Meg a kódot is be kell írni (kivéve ha nem használnak). Meg amugy is ki van kapcsolva. Mostakko mi a baj? : )
  • muerte2
    #11
    Lehet hogy én vagyok a hülye, de mire jó hogy betörnek valakinek a mobiljába? De eeez most méééért?! Wáááááá! Lelopják az smseim v mi? Egyébként is lehalgatnak 2v3éve minden mobil beszélgetést és ellenőrzik az sms-t is. Anno kiktől vettük a lehallgató rendszert? Finnektől? Bizonyos kulcsszavakra aktiválódik és rögzíti a beszélgetést. Amikor ezt annó olvastam minden beszélgetést úgy kezdtünk, hogy Bush. LEgyen mit hallgatni bent a srácoknak, aki meghallgatják a beszélgetéseket. A bomba szó is tuti befutó.
  • Herkulles
    #10
    Én is erre gondoltam :D
  • L3oN
    #9
    Hmmm. Azt akarom hogy törjenek be hozzám. Nagyon akarom. Gyerünk hackerek akik feltudják törni a siemens c55-met rajta. igaz nincs benne bluetooth de lehet probálkozni
  • nemcsakfeel
    #8
    "megszerezhetik a telefonok feletti irányítást"
    meg jönnek a földönkívüliek
  • Lacc
    #7
    Már értem miért van melletted felkiáltójel.
  • The Termentor
    #6
    biztos ugy alkottak meg a bluetoothot hogy az amerikaiak le tudjanak hallgatni mindenkit a terrorizmus ellen. hohohoho kiejted a szadon hogy bomba es lecsuk az efbiaj
  • HUmanEmber41st
    #5
    Na karácsony után utaljon valaki valamilyen összeget a bankszámlámról !!!
    (hö hö hö nincs is mobilom )
    de ha volna se tudnának ....
  • Shadow_THH
    #4
    jézusom ha feltörik a telefonomat akkor megváltoztahatják rajta a háttérképet illetéktelenek! áááá :D

    yetinél a pont
  • Yeti
    #3
    Hm, egyszerüen nem kell bekapcsolni a bluetootht amikor nem használod. Akkor aztán törhetik.
  • Garfield
    #2
    Talán azért, mert tárcsázást igénylő csatlakozás kell az ilyen progiknak?

    Ennek semmi köze a cikkben leírtakhoz.
  • BubaMester
    #1
    Akkor ilyedtem egyszer amikor valami hülye tárcsázós izé feltelepült a gépemre (szerencse ,hogy nem modemes vagyok) és amikor felraktam a kábelre a mobilom, elkezdett hívni az a tárcsázós izé egy számot a mobilon...