19
ADSL Router+Firewire kapcsolat
  • TheZsenyka
    #1
    Arghhh....

    Segítségre van szükségem (nem mentálisan): szétkerestem az arcomat a neten, átolvastam a WinXP helpjét, szétkísérleteztem magam a netbeállításokkal, de valami mindíg hibásan működik.

    Szituáció: kettő darab számítógép, mindkettő Windows XP-vel, mindkettőben van 1db 100Mbps hálókártya. Mindkét gép fel van csatlakoztatva (patch kábellel) egy ADSL routerre. Mindkét gépben van Firewire port (400Mbit). A két gép össze van kötve közvetlenül a Firewire portokon.

    Mit szeretnék: mindkét gép a routeren keresztül elérje az Internetet, ha viszont fájlokat akarok másolni, azt a Firewire portokon keresztül akarom megtenni.

    Probléma: bár az Internet hibátlanul működik mindkét gépről, viszont ha a két gép között akarok másolni, folyton a routeren keresztül akarja áttolni az anyagot a Firewire portok helyett. No problem, gondoltam, és a 100-as ethernet kártyákon lekapcsoltam a "Client for Microsoft Networks" klienst. Természetesen azonnal működött a 400-ason a file átvitel. Csak hát azonnal meg is halt az Internet... Persze még vagy ezer más lehetőséget kipróbáltam, egyszerre nem működik jól a két dolog.

    Mi a megoldás? Help!
  • Garfield
    #2
    Tudom, hogy nem megoldás a problémádra, de azért megkérdezném, hogy miért is jó a külön FireWire-összeköttetés a gépek közt?

    (Amennyiben az a válasz, hogy az egyik 100 Mbit, a másik meg 400 Mbit, akkor szerintem csak feleslegesen bonyolítod az életed.)
  • TheZsenyka
    #3
    Nagyon sokat másolok a két gép között, és nem mindegy, hogy 20GB anyag 7-8 MB/sec vagy 35MB/sec sebességgel megy át (nekem ennyivel megy a Firewire a két gép között). Hogy 30 perc vagy 5 perc, azért sokat számít.
  • balcsi70
    #4
    Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni hogy melyik router jobb? melyik biztonságosabb? a kábellel csatlakoztatva vagy a kábelnélküli? Ugyanis most akarunk venni egyet(szétosztani a netet 4-felé),én a kábelesben biznék meg jobban. Szerintetek?
  • HITMorpheus
    #5
    Biztonság terén persze, hogy a kábeles. A másik inkább kényelmesebb...
    Routerből a Linksyst ajánlanám...
  • balcsi70
    #6
    Kösszi a választ.Megnéztem a neten ezt a routert.Neked is ez van? Nekem még ajánlották a DI-604 est.Erröl tudsz valamit?
  • psg5
    #7
    Meg lehet osztani az adsl netemet úgy hogy nem a házon belűl használnám a másik gépet hanem pár utcával arrébb?, (de elég ha csak egy használó használhatja adott időben) A router ugye csak egy házon belűl él?!
  • biomage
    #8
    nem belehet állitani hogy csak egy használhassa az internetet
  • psg5
    #9
    Oké de mondjuk az alapgéptől úgy 280 méterre is?
  • biomage
    #10
    280 Méter ha van pénzed ilyen hosszu vezetéket venni akkor lehet de mégvalami te fizeted az internetet és te hassználnád 280 métere ha igen akkor szerintem törvényes
  • psg5
    #11
    Na és vezeték nélkűl van valami antennás router erre acélra szerinted?
    Picit lécci írd le hosszabban a mondanivalódat, mert lehet hogy én vagyok nem annyira net zsargonban jártas de nehezebben fogom a válaszaidat mint úgy általában másokét:)
  • biomage
    #12
    persze van olyan router KB 20 ért
  • psg5
    #13
    igen valóban közben úgy látom meg is találtam:
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=35913
    Kösz!
  • biomage
    #14
    szép és talán jó ez a router én tudod mit mondok hogy ha valaki megvesszi kiderül miért ilyen olcsó
  • psg5
    #15
    Tudsz jobbat amúgy ? Nem baj ha drágább.
  • biomage
    #16
    Csak paramétert tudok ajánlani 400-500 Méterig ható routert vennék.
    Ez csak vélemény.
    Amugy gondolj be addot egy router ami 300M bir és van egy 280M re léve számitogép ez a router nem ilyen hoszura tervezték szerintem.
  • stellar
    #17
    Hello!
    Az a kérdésem, hogy hogy lehet megosztani az ADSL-t úgy, hogy nem fontos hogy a 2 gép hálozatban legyen egymásal?
    Előre is köszi a választ!
  • sancsab
    #18
    Sziasztok!
    Valaki tudna segíteni?
    A gépemet és a laptopomat összekötöttem egy firewire kábellel és azt reméltem, hogy így nagysebességgel tudok fájlokat másolgatni.
    Meg is jelent mindkét gépen egy 1394-es 400Mbps-os kapcsolat, de hogyan vegyem rá a gépeket arra, hogy ezt a kapcsolatot használják?
    Előre is köszi a segítséget. Ide is írhattok: [email protected]
    Köszi.
  • Carlos
    #19
    Hálókártyák bírják a cuccot?
    Mertha csak 10/100-asak, akkor szerintem nem biztos, hogy megy 400-al.
    (remélem nem mondtam nagy f***ot)