84
  • billgates
    #44
    Opera-hoz is van ingyenes adware blokkoló progi:
    http://magyaropera.blogspot.com/2004/05/operaadfilter.html
  • Sil78
    #43
    Ja, spyware-ek Firefox alatt se jutnak be. Mondjuk ActiveX meg az IE-s biztonsági hibák nélkül kicsit nehéz is lenne nekik...
  • HuHa
    #42
    L3oN:
    http://secunia.com/
    Fent van a 3 ma legelterjedtebb böngésző, nézd meg milyen hibák vannak/voltak bennük, valamint miket javítottak ki, és miket nem (IE-ben vannak 2003 óta meglévő hibák). Ráadásul Opera/Firefox alapból tartalmaz popup blokkolási lehetőséget, nem kell külső program. Reklám blokkolást meg a tűzfalamra bízom. Ráadásul a spywarek kihasználják az IE-t. Operán keresztül még egy sem jutott be.
  • [HUN]PAStheLoD
    #41
    hihi . működik ;]
    viszont a reklámot le kéne vakarni innen vhogy..
  • [HUN]PAStheLoD
    #40
    na nézzük megy -e a válasz erre , opera nyóc béta alól ;]

    Sztem is Adblock a legjobb ...
  • Sil78
    #39
    Külön reklámblokkoló program? Én erre Firefoxban simán az Adblock kiterjesztést használom, nem hiszem, hogy van ennél könnyebben, egyszerűbben használható reklámblokkoló, ráadásul ezzel néhány sima szöveges reklámon kívül gyakorlatilag mindent lehet blokkolni.
  • PityBull
    #38
    Tudja valaki, hogy min múlik az, hogy az Operához milyen nyelvű fordítást adnak ki és milyet nem?

    Magyar nyelvűtt a 6.05-höz adtak ki ilyet utoljára... Viszont a 7.54-hez van katalán is.
    / Gondolom, legalább annyian használnák szívesen az Operát magyarul is, mint katalánul :-) /

    Vagy legalább miért nem veszik át, ha már mások
    megcsinálták helyettük?? (Lásd: #29)
  • L3oN
    #37
    Megfelelő frissitésekkel az IE sem rossz. Igaz nem teszteltem még az IE-n kivül mást tehát nincs mire alapoznom ítéletemet de sajnos amit használok reklám blokkoló programot az IE-be épül be és nagyon jól fogja a dolgokat. Ez az egyik fő oka hogy IE-t használok. De nekem ez is jó böngészésre
  • HuHa
    #36
    És ebben semmi baj a válasszal, de sztem 7.54-ben sem volt emlékeim szerint.
  • HuHa
    #35
    Jól is teszed, ez a beta elég lassúcska. De az újítások kíválóak. A voice command funkciót még nem teszteltem.
  • noss
    #34
    Operából bétát soha, inkább az final utáni .01-et :)
    Jelen esetben majd a 8.01-et próbálom ki először.
  • billgates
    #33
    Válaszolni lehet, de nem írja ki alul, hogy "válasz ... üzenetére"
  • tehen_m
    #32
    Mi a gond a válasszal?
  • billgates
    #31
    Ezért voltam kénytelen explorer alól válaszolni :)
    Nincs valami hír arról, hogy végre megcsinálják?
  • 3P
    #30
    Hát én nagyon régóta használom az operát a számtalan előnye miatt. Aki ismeri és használja tudja, hogy mire gondolok, azonban vannak kisebb nagyobb hibái is, mint pl. itt a SG-en sem lehet fórumban válasz-ként üzenni... Igaz ez inkább a fórum motor hibája véleményem szerint, mert ez pl csak itt a SG-en hiba... :)
  • billgates
    #29
    Szerintem nem nagyon van olyan feature a firefoxban, ami nincs az operaban (ráadásul ezek jelentős része nem extension, hanem alapból benne van). Emellett gyors és brutális mértékben konfigolható (pl. ini fájlok szerkesztésével).
    Egyébként, ha valaki most próbálja ki, akkor érdemes elugrani ezekre az oldalakra:
    http://nontroppo.org/wiki/Opera7
    http://magyaropera.blogspot.com/
    Utóbbi címen van magyarosítás is, ha kell valakinek.
  • lck
    #28
    Ha ez valakit érdekel: SG Chat alapból megy vele.
  • Tomcat
    #27
    Opera is teljesen ingyenes. Igaz van reklám, de ha google adscene-t választasz, azt egy vékony csíkba is el tudja rendezni, nem túl zavaró.

    És tud magyarul is. Igaz hivatalos fordítás csak a 6.x-van, de a 7.x-es széria is tud magyarul. A 8.0-hoz meg megint lesz hivatalos magyarosítás.
  • flashX
    #26
    és télleg hogy tudtok lekövetni?
  • flashX
    #25
    sry
  • nenad
    #24
    sztem sokkal gyorsabb az engine.
  • Dzsini
    #23
    nem kell, megtartja a regisztrációt.
  • Killgore
    #22
    De azért letöltöm.
  • Killgore
    #21
    Opera.... Fejlődik fejlődik, de még mindíg van sokminden, amit el kell érnie. Én sem nagyon értem, hogy mi a jó benne. Nekem pl nagyon nem tetszett. De ez a személyes véleményem.
  • Sil78
    #20
    OFF: Én továbbra sem értem, hogy mi a jó az Operában... Jó, persze, kisképernyős cuccokra (pl mobiltelefonra) meg látássérülteknek biztos tök jó, de egyébként még így sem tud annyit, mint a Firefox (ami ráadásul teljesen ingyenes, meg magyar nyelvű).
  • archkoven
    #19
    Kösz
  • billgates
    #18
    Akarom mondani rákattintasz jobb gombbal :)
  • billgates
    #17
    A Manage Bookmarks-ban egy bookmarkra rékattintasz jobb gombal. A jobbklikk menün belül View -> Sort by my order
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    hm új opera .. gyorsan fejlődik , na kipróbáljuk
  • archkoven
    #15
    Ma kezdtem el használni az Operát és egyből egy problémába ütköztem.
    Importáltam a kedvenceket az IE-ből, de nem tudom őket olyan sorrendbe állítani ahogy én szeretem és ahogy már megszoktam, tehát a fontosabbak előre és egymás alá stb. Rámegyek a "manage bookmarks"-ra és hiába húzom őket bárhová mindig visszaugranak a betűrend szerinti helyükre.
    Ha valaki tudja a megoldást akkor légyszi közölje, ugyanis nekem ez fontos és ha nem tudom őket kedvem szerint rendezni akkor nekem eddig tartott az operázás.
  • Tetsuo
    #14
    S akkor mi van? :D
  • Tetsuo
    #13
    Most akkor megint fizethetsz :DD
  • Tomcat
    #12
    "... ők eredetileg a 7.0-s verziót akartak megjelentetni."

    Akkor már inkább 7.x -et írtatok volna. Mivel a 7.60preview4 lett 8.00beta1 -re átnevezve. Írták is...

    Az is kimaradt, hogy akik rendelkeznek 7.0 licencel, azok ingyen kapják a frissítést 8.0-ra, jó hozzá a régi serial!

    Véletlenül bezárt füleket is újra meg lehet nyitni Ctrl+Z -vel.

    Opera rulez :)
  • The Termentor
    #11
    es le tudod irni hogy hogyan?
  • uu
    #10
    ezt mindd tudta ugyhogy nem vagom ezt mert irtak az sg-s fiukak
  • tehen_m
    #9
    20másodperc
  • FTeR
    #8
    a stílusa nem teccik, ennyi...
    a megfelelő ezközökkel le lehetne követni, de én biztos nem töröm magam
  • tehen_m
    #7
    Nekem a mikulás vette le a reklámcsikot.(a mikulás nem fizetett érte.)
    FTeR mi a bajon flashX-el? "egyébként is kis trükkel bemérhető vagy" ez vicces.
  • Dzsini
    #6
    rss volt - azon csak lényeges javításokat meg fejlesztéseket követtek el (formátumok, ékezetkezelés, stb..), gmail támogatás meg böngészőn át volt, most már anélkül is. a popup blokkoló meg "csak" működött idáig, de nem írt statisztikát neked :)

    én kifizettem érte az akkori akciós 25 eurot és azóta reklámsáv nélkül problémamentesen működik :) nagyon szeretem
  • Sil78
    #5
    Miért, eddig nem tudott ilyeneket az Opera? RSS meg infó a blokkolt popup-okról, Gmail meg hasonlók?