202
  • Killgore
    #202
    baromira tudom rühelleni, Amikor elkezdenek szarozni valamit, csak azért, mert MS termék. Bazzeg, írjanak jobbat....
  • Killgore
    #201
    "MSN egy vicc, ugy müködik mint az összes többi MSN termék: szarul."

    Akkor írjál jobbat, aztán szarozd ok?
  • Killgore
    #200
    Tessék, itt a 200. :) BUÉK :)
  • dshk
    #199
    a windowsból ebben a pillanatban van xp home, xp professional, windows 2003 web edition, windows 2003 server, advanced server meg még advancedebb, 64 bites windows. Plusz még néhány egzotikum...
  • FTeR
    #198
    eh, de könyörgöm a verzió van egy darabig aztán nem foglalkoznak vele többet, hanem átállnak a legújabb verzióra (lsd. éppen mostanában állnak le a 2000 támogatásával, tehát még kinem jön a longhorn szervere csak a 2003 lesz...de aztán a 2003at is elfelejtik).
    a disztribúcuiók meg egymás mellett élnek és (majdnem) mindegyikből van szerverre és asztalira is. Nem igaz, hogy nem veszed észre a külömbséget!? (a disztribúcióknak külön külön vannak verziói, vagyis a winnek 1 (egy) darab disztribúiója van, még a linuxnak nem)

    "barki keszithet maganak teljesen egyedi Linux disztrot"
    pont ez nem tetszik...
  • h4x0r
    #197
    B+, nem azt probaltad bizonygatni, hogy Win csak egyfele van? Hat, most te is irtad, hogy ott a home meg szerver vonal. Mindegyik egy-ket fele Wint minimum jelent (NT es DOS alap kozt akkora legalabb a kulonbseg, mint Linux kernel eseten a ). Az, hogy az MS verzioknak hivja oket, a Linux eseten pedig disztribeknek, az egy dolog.

    Amugy mindent felreteve en pont azt szeretem, hogy van szazfele disztribucio. A kegyelemdofes a dolognak: barki keszithet maganak teljesen egyedi Linux disztrot, ezt Linux From Scratch -nek hivjak: www.linuxfromscratch.org...
  • FTeR
    #196
    de a dos meg az NT nem külön disztribúció.
    dos alapokra fektették az otthoni felhasználóknak szánt rendszerüket és amikor úgy gondolták betörnek a szerver piacra megalkották az NT-t. Később amikor látták, hogy hosszútávon az NT jobban megéri, lecserélték a dost a desktop rendszerekben. A winnek két ága van az asztali és a szerver, érthető okokból.
    A párhuzamod nem állja meg a helyét, szal sztem ne erőltesd.
  • h4x0r
    #195
    Itt az NT alapu es a DOS alapuakra gondoltam konkretan. Az XP es a 2k szeria is kulonbozik annyira, mint a Debian es a Slackware.

    Amugy meg mindig BKK.
  • Skynet
    #194
    őőőő...
    Mikor fog megjelenni a windows nélküli MEDIA PLAYER?:)
  • Aaron Hallam #193
    ÖÖÖ így visszaolvasva.. a messenger pluss-al vigyázni kell.. pl a spysweepert használva felmész a honlapjára meg látod mennyi AD meg szemét akar átjönni a gépedre.. ha a honlap ilyen akkor a plus se lehet valami biztonságos.. bár amíg használtam semmi bajom nem vot vele
  • Aaron Hallam #192
    nah menjünk már el 200-ig, tékelni szeretnék :D
  • FTeR
    #191
    jujj, ezt tőled nem vártam.
    a winnek csak 1 változata van. Amiből több van az a verzió, csak nem a verziószámmal jelölik hanem egy fantázianévvel!
    A te linuxodnak is vannak verziói slcakware 1től egészen 10ig, tehát ennek már tíz változata van (leszámítva a közbenső verziókat pl 9.1), csak mellette még ott van mandrake, suse, redhut...stb...stb

    Nem érted a problémámat, tehát itt zárjuk is le.

    Mindenkinek BKK!
  • h4x0r
    #190
    Windows is van sokfele. Amugy pont azt mondtam, hogy a sok disztrib sok valasztast hagy. Es a disztribek nem kulonboznek annyira, mint pl. egy WinXP es egy Win98. Tehat elvileg egy FlopyFW-vel is lehet szines-szagos desktop rendszert csinalni. Ezt a modszert hivjak Linux From Scratchnek. Tehat Te (igen, Te :-) rakhatod ossze a legutolso "csavarig" a rendszered. Ha ez nem ad szabadsagot, akkor mi?

    Amugy boldog karacsonyt, megyek is unnepelni :-D
  • hornbali
    #189
    Hehe, köcce, majd lehet feltolom, azt megném milyen.
  • DDQ
    #188
    Hornbali,

    Remelem, nem baj, hogy en mar csak ilyen vagyok es Neked is irok egy URL-t:

    "lustak" linuxja (tobbek kozt), en is ezzel kezdtem:

    http://xenia.sote.hu/ftp/mirrors/knoppix/KNOPPIX_V3.7-2004-12-08-EN.iso

    udv

    Dani
  • Aaron Hallam #187
    Abban tévedsz hogy 1 Microsoft szervert se törtek fel mert a magyart azt feltörték... Microsoft törés jó persze csak a magyar oldalát....
    A hülyék táborárol... sokan azt írják pölö: jajj szegény felhasználók fognak fizetni ezértazok közül akik ezt írták ki vette meg a windowst?
    Ezek persze hogy nincsenek megelégedve vele mivel sok extra dolog csak a Jogtisza winnel vehető igénybe....
    Sok olyan hozzászólás volt itt ha visszaolvasok amikben a logika amire alapozzák a dolgokat valahol sántít Nézzd meg pl a #27-est aztmondja hogy MINDENKI divatból fikázza ez hülyeség mivel a win-ben túl sok az a funkció ami helyetted akarja elvégezni a dolgokat.... nem egyszer találkoztam már a win-ben olyannal amikor csak ülök a gépnél épp jáccok vagy valami, egyszer csak belassul és elkezd dolgozni? kikérte? senki! aztán abba hagyja a munkálkodást de semmit se ír ki... azt se tok hogy mért dolgozott ennyit... másik eset amivel telálkozok.. van valami extra funkció amit ha a beállításoknál kiveszek akkor megmarad ugyan úgy és végül a kedvencem: volt egy olyan microsoft kormányom aminek a drivere nem volt 100%-ig kompatibilis az XP-vel,Itt van a teszt az elején van valahol =>szar :D
    A controlpaneles eset tényleg elgondolkodtató
    A 3. eset amin tényleg nagyot röhögetem az a #73 volt erre pl tényleg csak azt tom mondani hogy gondold át 1-2x hogy mi lehet ezeknek az oka.. ha ól tom az SP2-ben már van firewall meg sok ilyesmi ez már csökkelnti...Azt nem írtad hogy a linuxon fenn vol-e valami védőprogi, ebből én arra következtetek hogy nem volt, nem arról van szó hogy hány féreg támad a gépre hanem arról hogy mennyi éri el a célját.
    Az utolsó dolog meg... igen, tényleg nincs tökéletes Oprendszer.. viszont abból a sok pénzből ami a Winekből bejön abból már rég lehetett volna majdnem tökéleteset iratni, a UNIXosoknak nincs annyi pénze mint a Microsoftnak mégsincs több biztonsági rés benne, hogy lehet ez?
    Hornbali: Most megvetted vagy sem? Ez a lényeg... az hogy elérhető-e vagy sem az meg hülyeség mert mindent (najó csak majdnem) lelehet szedni a netről...
    Nah asszem mindent leírtam amit akartam
  • FTeR
    #186
    msnben még az a jó, hogy rögtön értesít hotmailos levél érkezéséről, a plusszal meg bármilyen POP3as beállítható
  • FTeR
    #185
    ICQnál az nem tetszett, hogy mineden szarral teleteszi a gépet, plusz indulásnál nagyon lefoglalta a procit és közben nem lehet megszakítani a bejelentkezést.
    zavart még a kezelő felület, ami nagyon átláthatatlan és sok helyen minden logikát nélkülözött a felépítése
    ennyi alég is, hogy ne használjam
  • FTeR
    #184
    - otthon trilliant használom, mert sajnos sok ismerös msn ezik :( ebben van mindenféle IM protokoll - gondolom ismered.
    ->Használtam trilliant, és télleg minden klienst ismer ( nemtom ez mennyire sért szabadalmat...) de elképesztően korlátozottak a képességei, nemhogy webkamera, de még hang kom sincs benne. (lehet újabb verzióban már van...)

    - cégnél bent pedig msn, ill webról a go.icq.com.
    -> msn-nek is van webes felülete - kis böngésző ablak (popup) ami ugyan úgy néz ki mint a kliens ( a címe most nem jut eszembe, keress rá http://messenger.msn.com)

    - ez megy kb. 2 éve :)
    -> ...

    - MSN-en többször elöfordul, hogy a tuloldalon az üzenet egész egyszerüen nem jelenik meg, erről visszajelzés nincs! :(
    -> ilyennel nem találkoztam, ha valaki nem kapja meg az üzenetet, mert közben offlinera megy akkor, visszajön, hogy lehet nem sikerült elküldeni a köv. üzenetet, mert a felhasználó akármi..

    - ha az MSN használo nincs online, alapbol az üzenetet NEM kapja meg, mig ICQn ahogy belép megkapja
    -> az MSN pluszban van ilyen és jól is működik automessage-nek hívják (http://www.msgplus.net/) és még ezer más dolgot tud, amit az ICQ NEM

    - icq alatt secure im kapcsolattal mindig megkapja a másik fél az üzenetet
    ->erre nem tudok mit mondani, MSNben is mindig megkapja...

    MSN egy vicc, ugy müködik mint az összes többi MSN termék: szarul.
    -> ide most nem írom azt ami eszembe jutott
  • FTeR
    #183
    nekem campusos van a fősulin keresztűl, 2eHUF volt ( +3eHUFért még a visual studiót is belerakták)
  • FTeR
    #182
    "Másik linux annyiból jobb ha van egy biztonsági rész.. egy héten belül ha jól tom ált meg vn a javítás mert OPEN... ezzel szemben Windoze: egy fél év múlva kiadnak egy sp-t addig viszont a biztonsági rés nyitva marad..."
    hehe, az SP-k mint a vevük is mutatja javító csomagok, amik bizonyos eddig javított hibák javításait tartalmazza. Frissítések folyamatosan vannak ezekest hívjá HotFix-eknek, amik meg havonta jönnek ki (mert nem annyire súlyos hibát javítanak) meg sima javítások. Tod az autoUpdate nem azért van, hogy fél évenként letöltse az SPket...
  • FTeR
    #181
    most minden reagálni valónál megállok és írok rá és csak utána olvasom tovább a topikot, szal sry ha vmit olyat írok ami már volt...

    "Semmire nem vagy rakenyszeritve."
    Erre írtam a zárójeles részt.
    "A szabadsag pont az..."
    Nem is azzal a felével van baj, hogy én megnézhetem más okos kódját, hanem azzal, hogy az enyémbe belepiszkálhatnak (erre nem válasz az, hogy akkor ne írjak nyílt forráskódut - az elméletről vitázunk)
    "A masik: a 40 Linux disztrib..."
    Én azt mondtam többezer (költői túlzással), a 40 nemtom honnan jött..
    "Amugy mondok egy erdekes peldat...Ezt egy disztribbel hogy csinalnad meg?"
    Nem összehasonlíthatók, mert különböző kategóriát képviselnek (server/home/antik)! Én arra gondoltam, hogy azonos kategóriában minek több variáció! (btw, asszem RadHat mondta, hogy kiszál a desctop fejlesztésből, mert arra tökéletes a win
    )
  • arty
    #180
    mivel a dx miatt nem volt érdeklödés/pénz továbbfejleszteni :) előtte az ogl évekkel előzte meg a dx2-3-5-6-7-et!

    és csak most maradt picit le ... de ha a doom3mat/il2fb-t nézed, akkor nem is olyan durván ;)
  • arty
    #179
    - otthon trilliant használom, mert sajnos sok ismerös msn ezik :( ebben van mindenféle IM protokoll - gondolom ismered.
    - cégnél bent pedig msn, ill webról a go.icq.com.
    - ez megy kb. 2 éve :)

    - MSN-en többször elöfordul, hogy a tuloldalon az üzenet egész egyszerüen nem jelenik meg, erről visszajelzés nincs! :(
    - ha az MSN használo nincs online, alapbol az üzenetet NEM kapja meg, mig ICQn ahogy belép megkapja
    - icq alatt secure im kapcsolattal mindig megkapja a másik fél az üzenetet

    MSN egy vicc, ugy müködik mint az összes többi MSN termék: szarul.
  • h4x0r
    #178
    Huuu, bazzeg...

    1. Nem az elterjedtseg szamit, erre pelda az apache es az IIS. Apache elterjedtebb (foleg kissebb szervereken), megis biztonsagosabb (kis szervereken :-).

    2. Linuxra is lenne evente cirka 10 virus. Miert is nincs? Mert a linux ala irt programok nagy tobsegben OSS progik, sokan forrasbol szedik le. A csomagokat pedig megbizhato emberek (disztributorok) csinaljak.

    3. Ez teny.

    Es hallottunk a Debian feltoreserol, sot feltortek nemreg a freedesktops.org szerveret is. Az MS-nek tenyleg nem tortek fel a rendszereit. Ne csodalkozz: van penzuk a biztonsagra. Le mernem fogadni, hogy a "gepek elott" ott mindig ul valaki, es figyeli a kiserleteket.

    Debian szerver feltorese miatt pedig nem szivott senki, ugyanis a cuccok mirrorolva vannak.
  • PyRex
    #177
    LOL, beállok a sorba véleményt nyilvánítani.

    Szóval nem mondom, hogy szeretem a Microsoftot, de a PÉNZ BESZÉL a kutya meg ugat. És itt barátaim, a Microsoft-fikázók a kutyuskák...
    Tudjátok, hogy miért? Mert - a konzolokat leszámítva - semmilyen oprendszer alatt nem fogtok úgy és olyan játékokkal játszani, mint a Microsoft Winfosán. Tehát ahelyett, hogy szídjátok az MS-t, inkább gondolkozzatok el a következő dolgokon:

    1. - Miután a Windows-t iszonyatosan sokan használják ezért nyilván a hibák és a sebezhető pontok is gyorsabban kijönnek...
    2. - ...aminek következtében a sok barom idióta, aki arra fecséreli az idejét, hogy másokkal kib@sszon, megírja a vírusokat, stb...
    3. - RÉSZBEN az MS hibája persze, de ugye Ti sem gondoljátok komolyan azt, hogy létezik sebezhetetlen oprendszer??

    Nem tudom pl. arról hányan hallottatok, hogy ebben az évben pl. feltörték a DEBIAN szervereit, amiről a Debian Linux frissítgeti saját magát. Ami kb. azt jelentette, hogy ha a feltörés után, de még a helyreállítás előtt töltöttél le frissítést a linuxodra, akkor nagy valószínűséggel vírusos csomagokat kaptál.
    Tudjátok hány ember mennyit szívott emiatt??
    Érdekes, hogy ezt miért nem említi meg a sok Windows fikázó linux bu*i, mi?
    Tovább megyek: a Microsoft szervereit hányszor is törték fel eddig? (Költői kérdés volt...)
    Na akkor kb. ennyit erről!
    Pedig gondolhatjátok, hogy a mára már divattá vált Microsoft gyűlölet miatt hány barom próbálkozik feltörni...

    Amúgy meg az összes szerverünkön Linux van, tehát ne az legyen, hogy én az MS pártján állok, csak elmondtam egy történetet, hogy azért mindenki tisztán lásson: más oprendszerekben is vannak hibák (nem is kicsik), azokat is fel lehet törni. Csak miután az MS oprendszereit használják a legtöbben, mindenki csak ezeknek a hibáit ismeri.

    Szóval inkább fogadjátok el, hogy ez van, ezt kell szeretni. Vagy rakj fel mást, de akkor mondj le mindenről, amit a "szar" Windowsban amúgy használsz.

    Az EU meg kapja be. Ki az a barom, aki - ha majd választhat - a Media Player NÉLKÜLI Windows-t fogja megvenni??? Ennek szvsz semmi értelme nincs. Amúgy meg az MS tuti megcsinálja, hogy a Media Player nélküli Winfos azonnal frissíti magát a Windows Update-ről és felajánlja valami parasztvakítós szöveggel, hogy ugyanmár hagy rakja fel már magát. Amire minden lúzer úgyis YES-t nyom majd, tehát tökmindegy...

    Na uff, Boldog Karácsonyt! :)
  • Killgore
    #176
    /OFF

    Boldog Karácsonyt nektek is!
  • Killgore
    #175
    Elolvastam szép mondandódat, de értelmet nem találtam benne. Nyilván én is a hülyék táborába tartozom. Majd írhatnál, mégegyet, hogy mire akartál azzal kilyukadni :)
  • h4x0r
    #174
    Igen, boldog Karácsonyt
  • hornbali
    #173
    /OFF/
    Kellemes ünnepeket mindenkinek!
  • h4x0r
    #172
    Nem, mert nem lehetne WindowsUpdate-elni :-D
  • [HUN]PAStheLoD
    #171
    Áhh .. windóz , kicsit kisebb , kicsit talán gyorsabb is.. IE nélküli win nem lesz ? ;]
  • hornbali
    #170
    De mondom én sem a vita kedvéért hoztam fel, hanem csak azért hogy a Microsoft nem egyenló a Windowsal.
  • hornbali
    #169
    Igen a főbb munkákat a videókártya végzi el, de a játék a DirectX valamelyik verziójának efektjeiből épül fel és a VGA is ezeket az efekteket támogatja.
    Kb. olyan mint egy chipset.
  • h4x0r
    #168
    Errol nem nyitok vitat, mert nincs tapasztalatom. Amugy tudtommal a fobb munkakat a vidkari vegzi (texturazas, 3D megjelenites).

    /off:
    Mindig nagyra tartottam azokat a programozokat, akik nehany grafikai alkalmazas assembly-s cuccait irtak. Pl. az mplayer projectben a ruszkik szinte varazslattal egyenerteku optimalizalt cuccokat irtak mplayerre. Riszpekt...
  • hornbali
    #167
    De persze az is igaz hogy ha nem lett volna DirectX akkor más lenne helyette, de az nem biztos hogy ennyire jó lenne, ezt így nem lehet mérni. Csak azért hoztam fel mert sokak szemében Microsoft egyenlő a Windowsal.
  • hornbali
    #166
    Nem volt sztem meg naív, mert az OpenGL az messze elmarad a DirectX lehetőségeitől és látványvilágától.
  • h4x0r
    #165
    Ez - ne haragudj - de naiv kijelentes volt (marmint a DirectX-es). Ott van egy csomo alternativa (pl. OpenGL). Nem hiszem, hogy nehez lenne arra is fejleszteni. Meg a WineX pont egy DirectX wrapper.
  • hornbali
    #164
    Egyébként a Microsoftot mindíg a Windowsal hozzák össze. De ha nem lenne Microsoft akkor nem biztos hogy ilyen látványos grafikájú játékok lennének, mert ugye a DirectX is Microsoft termék.
  • hornbali
    #163
    Gondoltam rá hogy kiprob milyen is egy linux, csak engem az tart vissza hogy rohadt lusta vagyok.