63
  • Cormoran
    #23
    szeptemberben vettek ki a mellkasomból egy ököl nagyságú cisztát. Sosem dohányoztam, csak néha ittam, a környezetemben sem dohányoztak.
    De volt Csernobil nekem is, meg rengeteg E betű, amit megettem, meg háttérsugárzás és tsai.
    Eért mondtam, hogy nem tudjuk mitől döglünk meg.
    A rák egy jó részének bizonyított az örökletes alapja, a mellrák és bélrák ilyen. Akinek volt a családjában, nagyobb az esélye.
    Egy biztos: egy csomó dolog hatását nem ismerjük. Lehet 20 év múlva fejtik majd ki a tudósok disszertációjukban, hogy a fejhez tartott mobilok okozták 20 évvel korábban az agy-dagabatok növekedését....
    Az ózón-rétegre sem gondolta volna senki, hogy a sugárhajtásos gépek, és a sok űrrepülgetés, meg a sok spray-gát roncsolja...

    már el van b*szva a bolygónk rendesen.

    És ebben élen járnak az amcsik, nem véletlenül akarnak elpucolni majd a Marsra.
    Szétvágták a bolygót, mennek egy másikra. Időnként tényleg elgondokodom a Mátrixban Mr. Smith által mondottakon:
    "olyanok vagytok, mint egy vírus"
  • TeszteloPontHu
    #22
    Azért nem teljesen mindegy... Lehet, hogy neked igen. Éppen ezért kellene csökkenteni, hogy ne legyen sok rákkeltő anyag. Ha mindig azzal elintézzük, hogy úgy is sok rákkeltő anyag van, akkor soha nem fog történni semmi.
  • citkar
    #21
    régen hallottam vmi olyasmit hogy a hullámok energiája függhet a mobil antennájátol,kisebbnek angyobb energiájó kell,vagy erősebben kell sugároznia,nem tudom
    ha nagyobb antennával rendelkezik kisebbel s mondták annak kisebb káros hatásai is lehetnek

    szóval nagy antennásat kell venni,pl ami a telón belül alulrol elér a teteéjig,ha van ilyen,nem értek a telókhoz,sry
  • Killgore
    #20
    Ezek szerint a mobiltelefon is belépett a "lassan ölő mérgek" sorába... Lassan nincs olyan elektronikus kütyü, ami ne lenne káros valamilyen formában a szervezetre. Csakhát nélkülök eléggé nehéz lenne az élet.
  • citkar
    #19
    azt nem tudjuk h mitöl döglünk meg,de az a helyzet évröl évre több daganatos betegség jelenik meg(összességében,van tipusa ami csökken)

    s erre nem mondhatod mert régen nem ismerték fel,azóta ez a tendencia h felismerik s diagnosztizálják,écröl évre,több tíz éve
    épp ez a szörnyű,ebben a kis távlatban is hatalmas a növekedés,akárcsak a cardivascularis haláleseteknek is,ezért beszélnek róla
    Mo-n napjainkba az emberek 52-53%a cardiovascularis ok miatt hal meg,22-23% meg daganat miatt
  • citkar
    #18
    egyébként sok sugázás nem közvetlen a DNSt károsítja,hanem főleg a vízmolekulákat,ami igen sok van mindnekiben
    a vízbol reaktív molekula képződik ami minden károsít,DNSt is s ebböl lesznek mutációk...többek közt

    egyébként infravörös sugárzás a napfény jelentős része ha jól tudom,hisz az melegít,de az UV sugarak amik károsítanak,frekvenciájuknál fogva

    régebben foglalkoztam picit a sugárzás biológiai hatásával,s az infrával sehol sem foglalkoztak,mint károsító sugarak,azért töménytelen mennyiségben nem ajánlatos szerintem,de ez a mennyiség szerintem elég nagy,nem veszélyes senkire(még terápiásan is használják,nem csak melegítésre)
  • citkar
    #17
    Nexus,az infrasuagraktol ne félj:o) gyengécskék amik egy kályhábol jönnek,DE ha euektöl tartasz ne bújj a abrátnődhöz mert ő is sugárzik,bizony ám:o)
    de a sugárzásoknak a tartománya s energiája nem összehasonlítható ez esetben

    ha lenne mérőműszered s mérnéd a sugárzások erejét akkor a mikró ablaka előtt,ha csukva si van jelezne,de a kályhád meleltt soha(ha csak nem atomerőműved van:o)) ) ezt kipróbáltuk,így van,nemtom hogy az utóbbi években jobban lettek e mikrót ajtajai(az oldalán nem jelzett a műszer)
    egyébként mindjárt utánanézek h az infrának milyen az áthatolási képessége de szeritnem elhanyagolható,nem csak h nem hatol át de gyengus naggyon
  • Cormoran
    #16
    úgyse' tudjuk mitől döglünk meg....
  • Scape
    #15
    Citkarnak igaza van a mikró müködésével kapcsolatban. A mikró a molekulákat rezgeti és a surlódás miatt lesz meleg a cuccos.

    A mobiltelefon nem ad ki olyan nagy sugárzást, mint egy mikró.
    Csernobil után azt a kicsit már kibírjuk.
  • NEXUS6
    #14
    Szerintem csak kicsiit keverem a dolgokat merhogy:

    A kályha igen is bocsájt ki elektromágneses sugárzást (infravörös sugárzás), ami ráadásul még rövidebb hullámmhosszú is mint akármilyen rádiósugárzás, így akár jobban alkalmas is lehetne a DNS láncok károsítására. Mert hogy az elektromágneses sugarak az olyan nagyságú tárgyakkal kerülnek elsősorban kölcsönhatásba, amik nagysága összemérhető a hullámhosszal.
    A mikrohullám pl általában deci és centiméteres sugárzást jelent!!!! A dns meg azért ennél kisebb ugyebár.

    A crt monitorok pedig igen is bocsájtanak ki röntgensugárzást aminek a hullámhossza viszont már a DNS nagyságába esik.
    Csak épp mostanában a mobilok divatosabbak ilyen ilyesztgetés szempontjából!!!!

  • citkar
    #13
    egy kicsit azért kevered a dolgokat:o))
    egészen más módon melegít a kályha s a mikró,ha jól tudom amikró mikrohullámokkal,a víz molekuláit rezgeti,melegíti.na a kályhánál ilyet sehol sem találsz:o) ha te abbol indulsz ki h melegít s akkor mindkettő ugyanolyan káros akkor te minden bizonnyal traktort is eszel,mert finom hisz a szaloncukor is finom s piros papírban is van:o)

    a mobil elektromágneses hullámokat bocsájt ki
    a CRT moncsiban elektronok bombázzák előtted léve képet s gerjesztik a rávitt réteget ez világít neked,ahhoz h fény keletkezzen sokkal kevesebb energia kell,mint ami a mikróban van vagy szerintem mint ami teló használ


    ja,a csirke már nem,abbol nem lesz zombi:o) elég kevés lehet ezen a téren az ismereted,halott sejtbol nem lesz rákos soha,rákos az a sejt aminek a szaporodása kiszabadul a szervezet szabályzása alol
    na hát nekem ilyet mirelit vagy félig sütött csirkén nem találsz
  • NEXUS6
    #12
    Nos lehet hogy van összefüggés, az egészségkárosodás és a mobil között, csak éppen ezzel a kísérlettel ezt az összefüggést még mindíg nem világították meg. Hiszen ha pl a mikróba rakom a fejem az nem igazán egészséges, a telcsi meg ugyan az csak 1/1000 akkora energiával.

    De a mikró sem úgy műkszik hogy berakom a csirkét aztán megváltoztatja a déjenesét és zombit csinál belőle!
    Valójában eccerűen csak felmelegíti, ilyen alapon viszont a kályha is káros, mert az meg több ezer watt energiát ad le, igaz infravörös sugárzás formájában!

    Ha a mobil a maga rádiósugárzásával káros, akkor a CRT monitorok, vagy a tvképernyő pláne az, abból ugyan is télleg kijön olyan sugárzás, ami közvetlenül képes roncsolni a DNS-t, és nem csak a mesében.
  • grebber
    #11
    Teljesen mindegy mitől halunk meg nem sok olyan anyag van főleg ételek amibe ne lenne rákkeltő anyag.
  • Esrohnoil
    #10
    Most akkor ki fogunk halni?
  • citkar
    #9
    sőt azt hogy nagyfeszültésgű vezetékek közelében nagyobb a leukémiások száma(ami csontvelőben lévő sejtek daganata ) az rég bizonyított,egyszerű megfigyelés,persze ezt sem angyon akarták elhinni s elfogadni
  • citkar
    #8
    nem oylan egyszerű hogy okoz e rákot vagy sem
    elektromágneses hullámok megzavarják a molekulákat,ionokat ami biztos nem tesz jót az embernek...kérdés ki mennyire érzékeny s mekkora dózistol
    mutációk rendszeresen előfordulnak az emebri szervezetben de ezek angy részét az immunrendszer felismeri s elpusztítja,ha egyáltalán el kell s nem pusztul el magátol
    s ha meg is marad egy rákos sejt s osztódik akkor nem még egy láb lesz a baj avgy hasonló,hanem az h a koponya nem igazán tágul s bármilyen jóindualtú is a daganat szövettanilag,malignusnak kell tekinteni
  • bitubo
    #7
    és akkor xmenek leszünk
  • 12346
    #6
    király. múltkor kitalálták, hogy mégse okoznak rákot, most viszont rájöttek, hogy kinő 2 + láb tőle...
    hagyjuk. ez a hír se izgat fel különösebben.
  • juhand
    #5
    Pl. nekem nagyon fáj a fejem a mobiltól és a WiFi-től, nem hiszem, hogy ez nem káros.
  • Shadow_THH
    #4
    szerintem se, de már a világon mindenről kitalálják, hogy káros - jó aláirom lehet hogy tényleg rejt veszélyeket a mobiltelefon, de nem hinném hogy valamelyikünk is ettől halna majd meg. Illetve remélem
  • WiLDoR
    #3
    szerintem ez annyira nem vicces...
  • Shadow_THH
    #2
    "kutatók nem tudtak konkrét egészségkárosodást kimutatni" ja mert 5ször akkora dózisban produkálták a laborban. De akkor teljesen mindegy hogy mi telefonálunk-e vagy mások körölöttünk, igy is ugyis káros lehet. A telefonokra is rá kell majd irni mint a cigis dobozokra a figyelmeztetést: a telefonálás súlyosan mutáns képességekhez juttathatja önt és környezetét
  • Shadow_THH
    #1
    hát ha a mobiltól mutálódik, akkor én már kezdhetem is varni a Dare Devil kosztümömet :DD