22
  • device
    #22
    Hi all!

    Tudna nekem valami linket adni arra, hogy mi a kulonbseg a RISC meg a tobbi proci architektura kozott? thx!
  • John Wayne #21
    Hát, nem vitatkozni akarok, de ha nem az átlagos gagyi (IBM) PC-t nézzük, amit az átlag használ, hanem befektetünk egy normális házba (pl. Chieftec), meg jól válogatjuk össze az alkatrészeket, akkor az (IBM) PC szinte bármire alkalmassá tehető.
    Igaz, árban is durván elszaladunk ekkor, de én nem látok igazán okot arra, hogy valaki idehaza MACet használjon, mert azon a pénzen, ha ért hozzá, nagyon ütős (IBM) PC-t tud összerakni.
    Alapjában véve az (IBM) PC-vel semmi gond sincs, csak rá kell döbbenni, hogy az olcsó sz.r az bizony olcsó sz.r, vagy kultúráltabban megfogalmazva olcsó húsnak híg a leve.
  • trabant
    #20
    Pl. az ára...
  • muerte2
    #19
    Mi az hogy mac meg pc? Ha jól sejtem a PC Personal Computer rövidítése, no dehát A MAC IS PC. Sőtt a C64 és a C16 is. :) HA ibm pc-t ír vki az ok.
    A komolyabb grafikai munkákra mindenképpen MAC de talán hang, v zene esetén is. Ez volt a helyzet amiga-nal is.
  • Laci
    #18
    Nemcsak a RISC a különbség. Van ott sokminden más is amiben már a kezdetektől fogva az x86 előtt járt jóval...
  • Laci
    #17
    Én is pont erre akartam a #7-esben utalni...:)
  • the Godfather
    #16
    Az hogy milyen procira épül, éppen a szükség, vagy ami abban a pillanatban a legjobb alternativa. Láttam már Mac-et Motorola procival...szoval..
  • Wilddog
    #15
    ... meg aztán egy Mac teljesítménye azért nagyobb, mint egy PC-é, mert kőkeményen RISC processzorra épül az architektúra.
  • Wilddog
    #14
    A MacOS Unix alapokra épül. Bizonyíték itt.
  • Laci
    #13
    "A gyakorlati különbségekről ne beszéljünk, abban még mindíg a Mac vezet."
    Jah meg minden másban...
  • papabear
    #12
    Nem az elvakultak, hanem a tehetősek.
    Amúgy egy komoly grafikai munkaállomásnál nem a hw, hanem a szoftverek jelentik a legnagyobb beruházást. (Már aki megveszi mindet szépen rendesen..).
    Egy komplett szoftvercsomag amivel már nagyjából minden munkafázist meg lehet csinálni(dtp, web, aprólék) legalább két misi.

    Ehhez képest az a 2-300 E. Ft különbség már elenyésző, amivel a Mac drágább egy elvileg(!) jobb teljesítményű pc-hez képest.
    A gyakorlati különbségekről ne beszéljünk, abban még mindíg a Mac vezet.
  • L3oN
    #11
    egyszerü a megközelités. internet már akkor volt mikor windows sehol és ahadsereg hozta létre maguk között vajon milyen sys lehetett? Nemtudom pontosan de nem windows
  • L3oN
    #10
    windowst használna pl az usa army? akkor már régen baj lenne belöle :D
  • [NST]Cifu
    #9
    ...hadsereg op sysröl...

    ??? Egész pontosan mire gondolsz? Én eddig úgy tudtam, hogy az USAF és az US ARMY is Windowst használ...
  • John Wayne #8
    Hát, a MAC OS tudomásom szerint egy UNIX (egészen pontosan BSD) verzió. Nincs első kézből szerzett tapasztalatom róla, idehaza a DTPsek elvakultabbjai használnak MACet, állítólag ár/teljesítményben meg sem közelít egy PC-t.
  • Laci
    #7
    "Mac a unixot?"
    Mi az hogy Mac az UNIXOT?
  • L3oN
    #6
    mi múl felül mindent? Mac talán a windowst? lehetséges sőt biztos. Mac a unixot? kizárom és nem beszéltem a hadsereg op sysröl. nekem sok pénzem lenne army sys kéne nekem. tökéletes szinte
  • Canis Minor
    #5
    Csak úgy második hír, hogy az elsőben az Apple ismeretlen tettesek ellen nyújtotta be a pert. Most már megvannak a tettesek is.
  • rolika
    #4
    ez már a 2. hír, hogy szivárog az infó az apple-től...
  • blackeagle
    #3
    Sokat nem tudok a mac-ről ,csak amit a fixtv-ben mutogatnak belőle ,de ha lenne sok pénzem tudnám mit vennék. Felülmúl mindent . Valamit nagyon jól csinálnak , csak hát az a három ember nem bír magával. Keményen meg kell büntetni öket ,
  • bunny
    #2
    nem is tudtam hogy van Mac warez :)))
  • [negativ] Les
    #1
    énis kíváncsi lennék rá :)