66
Chihiro Szellemországban
  • flashX
    #26
    Mennyiért lehet eztet megvanni DVD-n?
  • flashX
    #25
    azám
  • Ottto
    #24
    Hát ez egy fantasztikus film
  • Ottto
    #23
    Na ez sajnos kimaradt :(
    Szégyen egy ilyen anime fannak, de köszi hogy emlékeztettetek, simerült hozzájutnom itt virít a polcon, már nézem is
    hali
  • flashX
    #22
    [egyetért]
  • Bucser
    #21
    Pedig Miyazaki gyermekfilmeket csinál:) Csak mondanivalóval...
  • Tetsuo
    #20
    Nekem nagyon nem jött be, igaz én nem gyerekfilmre számítottam.
    Szeretem az animéket, de nem a gyerekeknek szólókat.
  • flashX
    #19
    ma nézem mek másodszorra
  • ökami
    #18
    chihiro a legjobb!:) utana persze rögtön a wolf's rain sorozat követezik :)

    epp tegnap neztem meg vagy 100x szorrra a Chihirot, immaron japánul. és láss csodát világ, végre nem olyan xar a magyar és az angol szinkron, mint egyeb animeoknal es egyaltalan filmeknel...:)
  • flashX
    #17
    Nem hiába
    a világ legjobb animációs filmje
    a világ 9.-ik legjobb kalandfilmje
    a világ 26.-ik legjobb drámája
    a világ 7.-ik legjobb fantasy-je
    és a világ 42.-ik legjobb filmje
  • Sadun Tryst
    #16
    én láttam és nagyon tetszett. igaz anno még nem nagyon érettem, de nem olyan régen újranéztem. szerintem egy nagyon szép és varázslatos története van.
    akinek tetszett, az nézze meg a Laputát, a Mononoke Hime-t és a Howl's Moving Castle-t.
    mind1ik Miyazaki film. :)
  • flashX
    #15
  • Garfield
    #14
    Aki klasszikus nyugati rajzfilmet vár A-ból B-be tartó cselekménnyel, ahol a történeten van a hangsúly és annak van alárendelve minden, az 100%, hogy csalódni fog.

    Itt sokkal inkább egy fantasztikus világba csöppenhet bele az ember, amelyben mellesleg történik ez meg az, de nem annyira a sztorin van a hangsúly, mint az atmoszférán, a szimbólumokon.

    De maga a világ is olyan káprázatos, olyan ötletes és olyan művészi kreativitásról tanúskodik, amelyet egy nyugati rajzfilm az életben nem fog tudni felmutatni. (Ahogy pl. Chihiro a boszorkány szobájába tart és átmegy azon a rengeteg szobán, melyek szebbnél szebbek... Aki még ennél is szebbet akar látni, az nézze meg a GITS2-ben a karneváli jelenetet. A Pixar legjobb jelenetei is vérszegény vázlatrajznak tűnnek mellette.)

    U.i.: Szvsz is a legzseniálisabb rész a folyamisten fürdetése. A WWF, a Greenpeace meg a többi zöld szervezet vért hugyozva 100 év alatt sem tudja ilyen frappánsan felhívni a gyerekek, a fiatalok figyelmét a környezetvédelemre, ahogy abban a pár percben rendkívül ötletes módon a filmnek viszont sikerül.
  • Devla
    #13
    <flame>Szerintem azoknak nem tetszik, akik nem tudnak értékelni egy jó történetet. Nincs benne elég vér és hasonlók, tudod... </flame>
  • Roll
    #12
    Megvan nekem is de még nem vettem rá magam hogy megnézzem.
    Itt ahogy olvastam egyikőtőknek tetszik másiknak nem.
  • gz8
    #11
    Ahhoz képest, hogy az animét annyira nem szeretem, szenzációs rajzfilm! Ahogy az öreg rém megfürdik, és belőle lesz a folyó szelleme, vagy éppen a vízzel borított pályán guruló kis vonat...

    Zseniális!
  • Devla
    #10
  • DragonRK
    #9
    Hát mitmondjak.
    Inkább nemondok semmit.:))
    10/2
  • flashX
    #8
    [egyetért]
  • Davidus
    #7
    10/10
  • 0ppika
    #6
    szvsz szar ...
  • Cat #5
    láttam, és habár elég sok animehez volt szerencsém ezen kivül is, nem teljesen tiszta
  • flashX
    #4
    Nekem is nagyon tetszett, de még biztos, hogy többször is megnézem, mert minden apró mozdulatnak jelentősége van.
  • Bucser
    #3
    Miyazaki egyik legújabb filmje. Szégyen de még nem láttam. Bár a Laputa és a Mononoke Hime valamint a My Neighbour Totoro után illene megnéznem...
  • iko
    #2
    Láttam. Tetszett.
  • flashX
    #1
    Írjon aki látta, és szereti!