66
Chihiro Szellemországban
  • Atomreaktor
    #66
    én most néztem csak meg, de nagyon tetszett!! főként a hangulata és a képi világa! és az üzenetek amiket közvetít! ráadásul nem szájbarágósan, nem elcsépelten, nem unalmasan. újat tud mutatni.
  • Bandew
    #65
    Én is nemrég pótóltam be ezt a rajzfilmet, már régóta meg szerettem volna nézni, mert sok jót hallottam róla. Nos én csalódtam, mert nekem egyáltalán nem jött be. Nem is volt bajom vele, nem unatkoztam vagy ilyenek, csak egyszerűen nem tudott megfogni. Mielőtt bárki a torkomnak esne, hogy tudatlan nyugattalpnyaló paraszt vagyok, elmondanám, hogy mindig is nyitott voltam a keleti kultúrára. Sőt minden kultúrára, nem zárkózom el semmitől. Egyszerűen nem működött nálam a film. Nagyon szeretem a meséket, de ez nem jött be.
  • berlinboy6329
    #64
    Én bezzeg nem láttam mer' este néztem a Shop-Show-t. :(

    Nem tudom mi a p..-ért kell 6 órára rakni.Lesz legalább ismétlés?
  • Ronny
    #63
    sikerült véletlenűl elkapnom a film 2/3 részét a tévében. Nem vagyok a japán mesék rajongója, de ez fergeteges volt.

    Nevetséges, hogy ha az ember valódi értékeket akar látni, akkor vagy évtizedekre kell visszanyúlnia a saját kultúrájában vagy a mási klehetsőgéa japán művek. Ez történik akkor, ha egy kultúra kiadja a vezetést a kezei közűl.
  • sweech
    #62
    ja...a kedvenc filmem a shaolin soccer :DDD
  • kabador
    #61
    Osztom a véleményét annak, aki azt mondja, hogí jo film..Lehet, hogy ez kisgyerekenek szol igazán, de szerintem nagyon aranyos és jo a sztori.De nem is tudom, miért emelem ki az egyes dolgokat belőle, hisz az egész ugy jo ahogy van...
  • magus
    #60
    nem tudom, nekem tetszett, van ertelme a hosszu unalmas filmeknek is...
  • flashX
    #59
    áz
  • Ottto
    #58
    Mert az amcsi szarokhoz vagy szokva, ennyi
  • sweech
    #57
    szerintem ez egy überuncsi szarmese....alig bírtam végignézni...
  • Ottto
    #56
    Hehe, velem a csillagközi invázióval volt így még régen :)
  • guardian hero
    #55
    Kiskoromban én is felkeltem hétvégén reggel fél hétkor, nézni a Tini Nindzsa Teknőcöket :).
  • Shongoku
    #54
    Pont azt néztem, hogy miért kel fel a 10 éves fiam a reggel suli elött és nézi a tévét, pont aggódni kezdtem volna amikor látom, hogy miket néz akkor nyugodtam meg. Az a furcsa, hogy ezt senki nem mondta neki, nem tudom honnan tudja. (biztos a suliban beszélték) :-)
  • Ottto
    #53
    Ó ezek mégcsak nem is pontosak. Legutóbb egész szombaton virrasztottam, 6:45ig hogy elkapjam a Vadon hercegnőjét (inkább virrasztok, mert tudom, BIZTOS hogy nem bírnák felkelni olyankor) de hiába néztem a tv-t negyed nylcig, valami egész mást adtak, amin sajna elaludtam :C
  • Waterhorse
    #52
    Úgy tudom, ilyen szokásos áron 4 ezer küröl lehet kapni. Én szerencsésebb voltam, mert barátnőm vette meg 990-ért, talán vmi újság mellékletében volt, de külön árulták leárazva.

    Ha vkinek az is megfelel akkor nézze meg tv-ben, állítólag lesz 17-én vasárnap a kora reggeli órákban olyan 6:45 után a TV2-őn. Nem tudom amúgy miért így adják az egész estés rajzfilmeket. Nyugodtan adhatnák hétvégén a délutáni órákban is. És nem ez az első amit ilyenkor adnak, de tényleg jobbnál jobb razfilmeket. Balto, Egérmese, Minden kutya mennybe megy, Eldorádó, Egyiptom hercege, vagy a legutóbbi Miyazaki anime a Vadon Hercegnője. Ez nagyon lehetetlen időpont, még a kicsik sem nézik. Olyankor még alszanak, plána vasárnap reggel. Csak a nagyon megszállott rajongók kapcsolják be a tv-t. Annyiból, nem baj, hogy esetleg majd a fejükhőz kapnak az animék esetében a hirtelen égig szökkellő nézettség miatt.
  • Shongoku
    #51
    Hali !
    hol lehet kapni mert nekem tönkrement a lemez már semmi nem játsza le, ja és mennyi volt?
  • Waterhorse
    #50
    Érdekes, mert pont a japánok a legszorgosabb robothangyák. Lehet, hogy nem kellene itt összefüggést keresni. Inkább pont az ellenkezőjéről van a szó

    Én is erről beszéltem. amit tőlem idéztél azt nem is a japánokra értettem, hanem arra ami itt megy, és esetleg még 1-2 országban. Ezért nem engedhető meg nálunk az olyan japán filmek terjesztése, amik EMBERI érzelmeket, és erkölcsöt tanítanak a nézővel. Ez saját önálló tudadot, és önálló igényeket jelentene. Ami természetesen akkor is kollektív lenne, de meglenne bennünk egy szebb, és jobb világban élni akarás. Ahol nincs ármánykodás, hátbatámadás, társadalmi és egyéb különbségek.
  • guardian hero
    #49
    Erről beszélek.
  • flashX
    #48
    De ők önszántukból dolgoznak.
  • guardian hero
    #47
    " Az a cél, hogy minél jobban kiöljék az emberekből az érzelmeket, az egyént és szorgos, robothangyákká változtassanak."

    Érdekes, mert pont a japánok a legszorgosabb robothangyák. Lehet, hogy nem kellene itt összefüggést keresni. Inkább pont az ellenkezőjéről van a szó: a mi népünk sajnos lusta, és ebből fakadóan igénytelen. Egyszerűbb a szart lenyomni a népek torkán, mint felkutatni és bemutatni az ilyen gyöngyszemeket, az embereknek meg egyszerűbb a szart lenyelni, mint néha megdolgoztatni kicsit a szürkeállományukat, vagy befogadni igazi érzelmeket.
  • Ottto
    #46
    Igen, sajna teljesen így van. A legtöbb európai ország, Amerikát mutatja fel példaként, és nem veszik észre, ez fogja az ország végét okozni.
    Ellenben a keleti kultúrát, én is csodálom, és szívesen látnám itt Európában is részeit, de tényleg az internet az egyetlen ahol ezt el tudom érni
  • ffxi
    #45
    Van némi igazság
  • Waterhorse
    #44
    Tudod számunkra ez a kultúra, még nagyon gyerekcipős, és rejtett dolog, mert a kedves fejeseink az idegen országok kultúráit igen csak megvonják tőlünk. Mint látható az írásaidban, javarészt bele vannak ültetve a japán kultúra morzsái. Ha neked ez általános, és esetleg nem új akkor csak annyit mondhatok írigyellek, lásd, a fenti írásomból kifolyólag.

    Jó lenne több animét látni ebben az országban, de félek ez csak egy álom marad. Még jó, hogy van internet, ahol szinte bármi elérhető ami érdekel, mert ezek nélkül igencsak szegényes lenne a lelkivilágunk. Azok a valódi érzelmek amiket bemutatnak ezek a filmek, az valami zsenális, a legtöbb Ghibli film erre épít. Nekem nagyon teszenek, mert fel tudok bennük fedezni magamból egy rész, amit esetleg nem hozna elő más, föleg az itteni élet nem. Persze csak akor jön ez elő, ha valakiben mélyen megvannak ezek a dolgok, sajnos ez nem mondható el mindenkire, mert 89 óta mi megy? Az a cél, hogy minél jobban kiöljék az emberekből az érzelmeket, az egyént és szorgos, robothangyákká változtassanak. Nagyon sajnálom, hogy nem a japánok érzelemvilágá és társadalmi stadereiket követik mindenhol a világon. Talán akkor egy szebb és jobb világban élnénk.

    Hát egyelőre ennyit akartam:))
  • ffxi
    #43
    Úgy értem, hogy a cselekményekkel lehet összfüggés ott nálunk. Mint pl.: szűlők szeretete; kisgyermek cselédkedése a földesurak birtokán, miután vmi módon elhagyta otthonát(ez esetben szüleit); de a vonatos rész felrúgta a hagyományt, sztem vonat helyett vmi vándoros cucc szokott lenni vagy kereskedők; szellemország ábrázolása az elolvasott kiskoromtól fogva népimesékkönyveimhez nagyon közel áll.
  • Ottto
    #42
    Hát nekünk új, és elég "érdekesnek" találjuk :)
  • flashX
    #41
    Pontosan melyik része a történetnek nem új?
  • ffxi
    #40
    Ázsiai vagyok, úgyhogy töténetileg nekem nem új, ez egy nagyon általános történet bármely ázsiai kultúrában, de az új effektek, elég fantasztikusra sikerült
  • flashX
    #39
    Ok.:)
  • Waterhorse
    #38
    Barinőm hozta:))
    Állítólag a Corvinból való, ellenben úgy tudja, már nem csinálnak ilyet a srácok, mert nem törvényes a dolog. Régebben mindíg eladták a plakátokat ha már idelyét múlt volt, ma már visszaküldik a forgalamzónak. Ebben csak azt nem értem, hogy minek. Eleve ezek reklámplakátok, akkor miért ne lehetne a régebbieket akár ingyen is osztogatni. Mit csinálnak vele? Újrahasznosítják? Nem látom benne az értelmet. Szerintem nézzetek körben a helyi tékákban, azok még szoktak osztogatni ilyeneket.
  • flashX
    #37
    Nekem is!!!
  • Flórika
    #36
    Honnan szerezted?

    ...és mennyiért?
  • Waterhorse
    #35
    Hétvégén sikerült hozzájutnom hatalmas mozis plakáthoz, már csak hely kéne neki a falon a Dragon Ball-os mellett:))
  • Flórika
    #34
    Nagyon jó film, megvan itthon DVD-n (eredeti ), de moziban is láttam vagy 5-ször.
  • flashX
    #33
  • Ottto
    #32
    Én kiszedtem a menüt
    De nekem is eredetiről van, valamelyik újság mellé volt téve valamikor...
  • Waterhorse
    #31
    De a menűje nagyon szép:)) Persze milyen is lenne ha maga a film az. Szerintem Miyazaki, és a Ghibli studó filmjei a világon a legjobb és legtöbb érzelemmel teli animék, és mégsem lesznek ömlengősek mint a legtöbb amerikai romantikus film. Olyan érzelmeket közvetít amelyek bárkiben megvannak, és mindannyian érezzük őket, nem visszük túlzásba, nem fejezzük ki őket elnagyoltan, és ezek a filmek ugyanezt teszik, ettől lesznek olyan kitűnően kitűnőek.
  • flashX
    #30
    Háát, interaktív menü, képgaléria, meg ilyen baromságok, igazán nem értékelhető, de legalább japán hang. Mondjuk az alap.
  • CSOCSO
    #29
    kircsi:) es mi extra van rajta?
  • flashX
    #28
    Ma megvettem DVD-n!
  • flashX
    #27
    Megint megnéztem, még jobb mint először, még drámaibbb a hatás ha nem a képi hatásra figyelünk elsősorban. Ilyeneket vettem észre benne hogy:
    "Igazad volt" - hát na ilyet nem sok nyugati ember mond, meg olyan helyzetekben mond Chihiro "köszönöm szépen" -t amire egy nyugati ember lazán rávágná hogy kösz