51
  • Epikurosz
    #51
    Ilyen volt az Emlékmás (Total Recall) c. filmben is, a Marsra készülő menetrendszerinti űrhajójárat utasait vizsgálta át. Schwarzeneggert majdnem el is kapták, mert pisztoly lapult a derekán, de oldalcsellel megmenekült.
  • kvp
    #50
    Nem tudom feltunt-e, hogy a T sugar gyakorlatilag az alacsony infravoros tartomanyban van. Ez a megoldas gyakorlatilag egy aktiv reflektoros hokamera. Tenyleg nem ionizalo sugarzas, a mukodese inkabb egy ajto nelkuli bekapcsolt mikrora hasonlit. (a vilag szerencsesebb reszein lehet kapni ebben a tartomanyban mukodo infras sutoket is, jobb mint a sima mikro)
    Vedekezni ellene megfelelo arnyekolt vedoruhaval lehet, ilyet hasznalnak egyes veszelyes helyen dolgozo technikusok is. Bar ha meglatjak, hogy valakin ilyen van gondolom kapasbol levetkoztetik...

    Viktor
  • Anteris
    #49
    nem hiányzik innen egy-két hozzászólás???
  • atlagember
    #48
    Borzalmas, hogy egyesek mennyire prűdek, hogy még a biztonságukat is képesek feláldozni érte. Ezen az alapon inkább megbetegszenek, de az orvosnál sem hajlandók levetkőzni? Aki ennyire szégyenlős hordjon bádogbugyit.
  • Tpe
    #47
    Nos akkor ezt jól kitárgyaltuk!
    Kellemes ünnepeket!
  • pemga
    #46
    Kénytelenek? Dehogyis, US-ben ez nem probléma. Gondolj az arcfelismerő rendszerre, őrült nagy hibázása van, mégis használják. Vagy a biometrikus személyi igazolványra, amit kb 2010-re datálnak EU-ban is; vagy a már most meglevő US előírásokra: ujjlenyomatot kérnek; mindenkiről papírt, aki csak átrepül az ország felett (le se kell szállnod). A bőröndöd átvilágítása nem sérti a jogaid? Pláne, hogy nem csak a biztonságiember látja, hanem jó esetben még akik ott állnak a környéken :).
  • lovagregeny
    #45
    Személyi jogokat sértő! Akármennyire is hasznos el fogják vetni, mert kénytelenek lesznek.
  • dez
    #44
    (mármint az indexesek)
  • dez
    #43
    (Az idei cikküket nem olvastam el, csak a 2002-est, ahol azt írták, hogy nem röntgen - nem gondoltam, hogy ilyen hülyék, hogy utána meg ugyanarról az ellenkezőjét írják. Pedig még a linket is odatették.)
  • dez
    #42
    Az szinte biztos, hogy csak újságírói tévedés, mivel a 2002-es cikkben ugyanazok a képek szerepelnek, és ott azt írják, hogy nem röntgensugarakról van szó. És ezeket a képeket máshol is láttam, ahol kimondottan a t-sugárról írtak. Ráadásul a röntgensugár nem is verődik vissza a bőrfelszínről.
  • Supergamer_real
    #41
    "Egy amerikai kutató, Xi-Cheng Zhang professzor"

    Amerikai:D:D
  • Killgore
    #40
    Eljön az idő, amikor már a boltokban is forgalmazni fogják ezt :)
  • ttt ttt
    #39
    Az a "jóval biztonságosabb" nem túl megnyugtató......
  • Tpe
    #38
    A 26-os hozzászólásodban az első link legelső mondata: "Az amerikai kormányzat által tesztelt biztonsági berendezés röntgensugarak segítségével készít képet a légiutasokról."
    Ezen cikk harmadik mondatának eleje: "A t-sugár egy nem ionizáló sugárzás, az emberekre nézve jóval biztonságosabb a röntgensugárnál"
  • dez
    #37
    Nemrég 1-2 kamerás mobilról derült ki ez.
  • Tetsuo
    #36
    Japánban már kifutott széria volt mire EUban rájöttek (hivatalosan) hogy személyiségi jogot sért.
  • Tetsuo
    #35
    A Sony pedig (kb 5-6 éve) piacra dobott 1 kamkordert ami infra s látható fény tartományban vett, a fürdőruhán s egyéb nyári ruhákon átlátott. Be is tiltották, most több ezer dollár a használt gép (aszmongyák).
  • dez
    #34
    Azt hol olvastad? Ugyanarról a sugárról van szó.
  • HUmanEmber41st
    #33
    Majd csinálnak hozzá kiszínező szoftvert
  • SuspiciousC
    #32
    Az erkölcsi részéről meg: aki erre a szuper, minőségi képre izgul, mint ez a fasziról is, annak egészségére...
  • SuspiciousC
    #31
    "A szerkezet egy speciális alacsony energia kibocsátású elektromágneses sugárzást, az úgynevezett terahertz, röviden t-sugarat alkalmaz"
    A terraherz a frekvenciája. Ez miért "úgynevezett"?
  • SuspiciousC
    #30
    "...lehet pár év mulva már a mobilban is lesz ilyen kütyü..."
    Csak úgy elgondolva a dolgot: ehhez az egészhez először generálni kell ezt a huééámot, utána meg érzekelni is. Tehát elviekben mobillal ne lehet ilyet csinálni. Vagy nem?
  • rutom
    #29
    "Vesznek egy rezgőkört , és kiszámítják , hogy milyen ellenállás és kapacitás mellett kapnak teraherzes frekit" Sajnos ez nagy frekin mar nem mukodik a skin hatas miatt (nagy frekin a vezetonek csak a kulso burkan folyik aram, bizonyos frekin tul mar ott sem, csak az EM hullam terjed, de az mar a GHz-eknel is sokszor igy van). Ha lehetne ilyet csinalni, akkor peldaul bizonyos rezgokorrel fenyt is elo lehetne allitani es akkor vilagitana a drot vege... de ilyen nincsen...
  • Tpe
    #28
    Csakhogy ami üzemel az röntgensugárral működik és mint tudott az kellő képpen káros.
  • dez
    #27
    ja, válasz #24-re
  • dez
    #26
    Egy tavalyi hír: Meztelennek mutatja a légiutasokat a testszkenner

    Kb. ugyanaz, de még 2002-ből: Jön a reptéri szuperszkenner

    Azóta már volt hír róla, hogy pár helyen üzembe is helyezték, de azt nem találom.
  • szivar
    #25
    Szerintem számolj utána annak a rezgőkörnek, és csináld meg a tekercselést. Nem is olyan egyszerű a dolog.
  • Kalin
    #24
    1. szvsz nem ugyan az a kép a kettő.
    2. ez még nagyon messze van az elterjedt felhasználástól, btw ha használni fogják, nem kérhetnek meg h még1x menj át rajta, hisz mindent lát.
    3. nem káros ez?
  • Cat #23
    a scifikben tachyon sugár van, az teljesen más
  • rvs
    #22
    x-ray az x-aktáknak, t-ray a t-aktáknak. ;]
    érdekes cucc egyébként. ha csak a fém "fénylik" akkor én nem aggódom. (de mi van ha pl. a testszőrzet is? komoly gondok ezek..)
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    hogy buzi vagy ? ^.^

    persze
  • FtranX
    #20
    igen! ;D
  • AtomHeart
    #19
    "A ruhán is keresztül lát a t-sugár" - ti is arra gondoltok, amire en? ;^)
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    amúgy nemtudom mi ez a Té sugrá .. mer Té vírus volt a resident evil-ben .. talán volt t-sugár a sztár trekkben .. na de mitől olyan spéci ? eddig mért nem tudták előállítani ? Vesznek egy rezgőkört , és kiszámítják , hogy milyen ellenállás és kapacitás mellett kapnak teraherzes frekit .. aztán kukkolhatnak ... :P
  • HUmanEmber41st
    #17
    " - az űrsiklók hőszigetelési hibáinak észlelésére dolgozott ki egy t-sugaras eljárást. Tavaly a Columbia pontosan ilyen meghibásodás miatt semmisült meg."
    Ha ezt a mondatot a jó Grétsi tanár úr látta volna..
  • nemcsakfeel
    #16
    Ez akkor most milyen anyagon hatol át, és milyenen nem? Vagy tudják fókuszálni? nem lettem okosabb a cikktől.
    " ruhákon képes felfedezni a fegyvereket és a drogokat "
    a fegyverek nagyrészét eddig is fellehetett, a drogokat meg hogy azonosítja ?
  • The Termentor
    #15
    hogy lesz igy jo csoki magyarhonban?????
  • Alfa Of NS
    #14
    Mondjuk azert ne felejtsuk el, hogy egy strandon azert jobb kepet lehet kapni ennel

    Meg ugye nem csak topmodellek jarnak repuloterre. Egy 150 kilos "holgyet" nem biztos, hogy szivesen megneznel meztelenul, pedig biztonsagikent ot is meg kene
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    mármint melyik Túl végén ? ^.^
  • hosszupuska
    #12
    igen jol veszed ki... ellentétben atlagember-rel :-)
    szerintem is sok ember hadakozna ellene, hogy lemeztelenitsék, habár ha ez bekerül a forgalomba, akkor már az utcán is ugyis letapogatnak, akit csak akarnak...egy idő után....lehet pár év mulva már a mobilban is lesz ilyen kütyü :-)) (habár ez nem is vicces ha én vagyok a túl végén)