299
Szerszámok, anyagok, mithogyan
  • TomBond
    #99
    Tessék itt egy csempefúró (bár nem saját kép):

  • poppe
    #98
    egy csempefúró képet megköszönnék, aztán a többi kizárásos alapon :)
  • TomBond
    #97
    Az ablakot szerintem pengével lesz a legegyszerűbb.

    A csempét sima fúróval lehet fúrni. Előtte bepontozod (akár egy törött fúróval is lehet) de csak annyira hogy megpattanjon a mázas része, ezután sima fúróval lassan elkezded fúrni, miután átértél a csempén, mhet neki ezerrel.

    Ha érdekel fotózok neked fúrószárakat, de jól mondod aminek kis hegye van az fafúró.
  • poppe
    #96
    asszony volt most barkácsboltba (tudom, tudom...:D) telefonon értekeztünk, és azt mondta h az üvegkaparó az inkább csak olyan, mint egy spakni, csak keskenyebb a feje, de nem pengés... na majd kimegyek ha lesz időm, most ajtófestés van...
  • Tomászító
    #95
    lehet kapni 500ftért üvegkaparót pengéset teljen jó könnyen lejön vele
  • poppe
    #94
    szevasztok, nálunk komplett lakásfelújítás zajlik...
    sikerült fafúróval csempét fúrnom, bár kissé nehezen ment... haver szaki mondta h melyik fejjel mit lehet fúrni, de nem jól mondta, mostmár teljesen össze vagyok zavarodva, amelyik végén ilyen kis pöcök van, az a fafúró? azzal fúrtam a csempét. meg van még egy ilyen nagyon sötét szürke, az mire való? meg van a világosszürke, az gondolom a csempéhez :)

    köv. problémám az ablaktisztítás, előző baromarcú tulaj úgy festette le az ablakkereteket, h tiszta festék az üveg is, eddig nem sikerült se vízzel, se hígítóval eltávolítani, asszem nitrohigítóval próbálkoztam, lehet h másik fajtát kéne? vagy pengével nehéz lekapirgálni? elég nagy felületen festékes...
    aztán jön a villanyszerelés, de az még odébb lesz, meg lehet h be se vállalom...
  • RelakS
    #93
    Nekem is van 4000 forintos ütvefúróm, de azzal csak cukkoltam a salakbetont...
    Aztán meguntam, kaptam kölcsönbe egy hiltit, vagy b&d-t, ami tényleg rázott is, na, azzal meg ugyanazt a fúrófejet használva majdnem beestem a falba

    Szerintem nem érdemes ilyen nyamvadt játékszerekkel szórakozni. Azzal is kifúrhatod, de sokszor annyi időt fog igénybe venni
  • Met
    #92
    Jó kérdés, próbáld ki :)
    Nagyon számít a vidia minősége is.
  • Robbb
    #91
    Kicsit felfrissítem ezt a barkács szekciót! Ahhoz lenne egy szerény kérdésem, aki fúrt már paneles betonfalba életében. Szóval vettem egy 4000 forintos noname ütvefúróként reklámozott fúrógépet gyorstokmánnyal. Arról lenne szó, hogy egy vidiás fúróheggyel lehet-e ezzel a géppel kábé 12 furatot beleereszteni a gőzölt betonba a fúrógép károsodása nélkül? Vagy inkább bele se érdemes vágni. Sajna nem rendelkezem 30-40 ezer forintos Hiltivel. Köszi a válasz(oka)t!
  • Mirk
    #90
    így van
    a legtöbb csavarozott
  • Met
    #89
    Amiket én láttam azok le voltak csavarozva, vagyis van a csésze 2 oldalán egy-egy luk ami e célból van ott. De szerintem csemperagasztó megfogja, csavarozni azért jobb mert ha fel kell szedni valamiért nem kell erőszakoskodni vele és nem törik el a csésze :)
  • danee100
    #88
    Hy!

    Nem tudja vki, hogy milyen anyaggal szokták a wc csészéket leragasztani??
  • Met
    #87
    Hogy lehet kiszámolni egy 700 Watt teljesítményű villany radiátor valós fogyasztását?
    Ismerős számolgatott mindenfélét, meg az amperrel is valamit kavargott csak nemtudom, hogy pontosan mi a képlet.
  • RelakS
    #86
    Falat akartam fúrni. Eredmény: 5 percig cukkoltam a falat, mire kész lett egy nyamvadt lik :D Asszem, hogy az 500W nem lesz elég még 5 likhoz :D
  • Dj Faustus #85
    Szorozni csak tudsz...
    1,3m*3,3m=4,29 négyzetméter
    [szin=#F0F0F0]Íme a modern fiatalság...[/sziin]
  • kacsabika
    #84
    hany negyzetmeter 1,3 m szeles es 3.3m hosszu terulet?egy kis butacska
  • Tarajos Sül
    #83
    Hi

    Én a porszivó müködési elvére lennék kiváncsi,mert szeretném kicsiben megvalositani,egy 24V motor segitségével!

    Ha lehet egy rajz lenne a legjobb,amin a levegő beszivását végző tárcsát,vagy propellert is láthatnám!
  • ffxi
    #82
    Felszeretném újítani a kádamat, esetleg vki tudja a módját. Tudom, hogy van ilyen szolgáltatás, de ennyit nem adok ki érte. Inkább próbálok magamtól. A segítségetekkel.

    Köszi!

  • ffxi
    #81
    Euréka! Köszi, már megcsináltam az összes ilyent a házban.

  • LittleL
    #80
    szedd le a kapcsoló burkolatát,
    és valószínüleg valami pöcökkel van csak rárögzítve.

    Ha leszedted a külső borítást,
    akkor ott lesznek csavarok,
    azokat meglazítod,
    és a kapcsolót visszateszed.

    persze a biztosítékot kapcsold le előtte.
  • ffxi
    #79
    Léccí! Nem tudom visszadugni, mert vmi pöcög akadályozza.

  • ffxi
    #78
    1000mesterek segítsetek! THX
    [IMG][/IMG]
  • lobacsi
    #77
    Azért, mert az ütvefúrónál a nyomóerőt Te adod (izomláz), a pneunál meg Ő.
  • Tetsuo
    #76
    Jah, izé az akkus fúrót nem falfúrásra használtam, falfúrásra a Boscht.
    Csak azt mondom h az akkus Makita semmi extrát nem tud, csak néha használom (facsavar betekerés, meg ilyenek) olyan mint egy Praktikeres gép.
    Ellenben az ütvefúró Makita az simán lepipálta a Boscht (saját heggyel).
    Szal nem gondoltam volna.. mind1, nem értek hozzá. Pl az elektropneumatikus izé miért jobb mint a sima ütés, mikor a végeredmény (alternáló mozgás) ua?
  • Aspyrin
    #75
    Af kóz, mivel az a gép elektropneumatikus ütőművel rendelkezett(fúrókalapács) és nem mezei ütvefúró volt, mint az akkus géped. Természetesen a fúróhegyek is számítanak, amit a gagyi nagyáruházas cuccokhoz kapsz sds fúró/vésőként az gyakorlatilag téglafalig jó, betonnál kakukk. Még most is a Hilti gyártja a legjobb minőséget sds plus/max terén, csakhát az ára többszöröse egy Bosch/Fischer stb. hegynek.
  • Tetsuo
    #74
    Az lemaradt h Makita volt, Makita hegyekkel. Nekem van egy akkus Makitám de az átlagos..
  • Tetsuo
    #73
    On.
    Néhány hónapja panelban lakom és hát kell fúrogatni a betonba ezt-azt.
    Vettem Bosch 'vidia' fúrókat a Bosch-ba és már kifúrtam v 20 lyukat (néhány hét alatt), lyukanként 10-30 perc, nekifeszülés, fogcsikorgatás, totál izzadás, este izomláz minden..
    Nagybátyám múltkor hozott magával egy fúrót (jött vmit segíteni, aszitte nekem nincs, mind1). Hát apám! Azzal a géppel (na jó, tudom h a hegy számít) fél perc/lyuk és csak tartani kellett. Soha nem fúrtam még ilyen könnyedén betont. Halványan emléxem még, ifjú villszerelőként a Hiltivel is küszködtem (igaz azt alig bírtam el)..

    Na jó tudom h hülyén mesélek, mindenesetre ennyit számit h mit használunk..
  • Tetsuo
    #72
    Csak annyit kérdeztem h Lichtensteinben még milyen gyárak vannak.. mert úgy hallottam h Vadúzban van a Hilti és kész. Érdekes látvány lehet.. mindenki übergazdag, rakás pénz mindenütt, termelés meg csak egy gyárban van..
    Tudom h No is elsőre hasonló lehet, de nekik termelésük legalább van (Kínában persze).
  • Aspyrin
    #71
    Igen arra, nem értem hol a gond
  • Tetsuo
    #70
    Ez a #67re volt válasz? :)) Mert akkor nem értem. :)
  • LittleL
    #69
    Én a Pattex -et ajánlanám.
  • Aspyrin
    #68
    Lényegtelen, a Makitát pl. gyártják Angliában, Svájcban, Németo-ban, Portugáliában, Japánban és Kínában is de mégsem atom drága.
  • Tetsuo
    #67
    Az igaz h a Hilti az 1etlen gyár Lichtensteinben? :) Na nem mindha ez barkácstopikba illene, de hátha. :)
  • Aspyrin
    #66
    Az mindig attól függ, mennyi pénzt szán rá az ember. Amit egyáltalán nem díjazok, az a nevenincs sokezerwattos nagyon olcsó kategória. Azokat tényleg arra találták ki, hogy évente pár alkalommal bekapcsold és ne dolgozz vele sokat. Sajnos a vállakozok is beleesnek abba a csapdába, hogy megveszik iparszerű használatra, de ez más téma, nem megyek bele :-)
    Szóval visszatérve kérdésedhez nálam a zöld Bosch a minimum barkács célra is. Ezt követi a Kress, majd Dewalt/Makita/kék Bosch, aztán a Metabo/Hilti, a sor végén pedig a Fein ;-) (kihagytam blekidekit, aeget, és egy pár márkát, nem véletlenül).
  • RelakSfromhome
    #65
    Az egyik műanyag csak a saját súlyát kéne, hogy tartsa (néhány gramm), viszont erős rázkódást kell kibírnia. Egyenlőre a kétoldalas ragasztó jónak tűnik
  • Tetsuo
    #64
    Ha barkácsolnék, Makitát vennék. :) Te is?
  • maozedong
    #63
    mind a 2 féle ugyan olyan tipusú?
    próbálj olyan szintetikus oldószert találni ami oldja mind a kettőt. ( aceton, benzin,... )ha anyagában tudod összeragasztani akkor az tökéletes.
  • RelakSfromhome
    #62
    Adott két műanyag darab. Mivel ragasszam össze? Eddig három féle epokitot próbáltam, eredménytelenül
  • LittleL
    #61
    Aha, szóval azért el lehet lenni vele egy ideig.
    Kiméletes használattal - nem felforrósítani a motort - egy-két
    évig kibírja.
    Hmmm.
  • fifi
    #60
    Én vettem 3999-ért anno Rondy ütvefúrót. Persze gyári fejeket rögtön kidobtam, mert semmit nem érnek...
    És azt kell mondjam eddig jól szuperál, pedig nem sokat vártam tőle.