299
Szerszámok, anyagok, mithogyan
  • Met
    #259
    Én az egészet felszedném
  • Sickness
    #258
    Hali
    Kéne egy kis tanács.
    Van egy lakás ami le van parkettázva de még a régi stílusú parkettával amit elkezdett ölni a szú... Az lenne a kérdésem hogy szerintetek felszedjem az egész parkettát és úgy rakjam le az újat vagy pedig csak ott szedjem fel ahol már szét van baszódva? Én arra gondoltam hogy befújnám valami szú irtóval és kijavítanám azokat a részeket és úgy rá az újat. De közben parázok is hogy mi van ha jobban elkezd rohadni alatta majd a régi... Vélemény?
  • passatgt
    #257
    ja az ágy saját tervezés, de asztalos haver rakta össze, meg festette le, hogy fasza legyen:)

    a lábait úgy csináltuk meg, hogy a két oldala séren le van vágva, így gyakorlatilag nem látszik láb, és ha bent lesznek majd a matracok, minden szögből úgy fog kinézni, mintha a föld fölött lenne kb 10 centivel az ágy:)
  • passatgt
    #256

  • passatgt
    #255
    kész a festés, parketta, fűtés, ágy, asztal, szekrény, lámpa

    még szekrényfestés, meg asztalösszerakás, meg dohányzóasztal készítés és éjjeliszekrénykészítés van hátra:)

  • tenkenorman
    #254
    hát peig ilyesmire gondoltam? Én felraknám a gitárom (ha lenne)
  • passatgt
    #253
    de az ilyen basic dolgok nem érdekelnek, hogy kőmintás tapéta rá meg ilyenek...
  • passatgt
    #252
    eegyenlőre ötletem nincs, de jöhetnek:)

    vagyis annyi már van, hogy a kémény és a fal közötti(40 cm-es) csíkban nagy dunakaviccsal lesz kirakva, és a közepébe egy nagyobb fa lesz berakva(valami pálmaszerűre, vagy esetleg ilyen szobagyümölcsfára, pl narancs, citrom gondoltam)
  • tenkenorman
    #251
    akkor viszont érdekes dolgokat lehet művelni vele. nagy lehetőségek vannak benne.
  • passatgt
    #250
    amúgy számítógépasztalnak ez lesz:



    csak nem pont ez, mivel ez 4 centis tölgyből van, majdnem 1 misi lenne ha megvenném, hanem 18mm-es táblásított fenyőből megcsinálom, lapszabászaton levágatom, aztán csak össze kell csavarozni, illetve a lapot meg a lábait összeragasztani, hogy 4 centi legyen(pontosabban 36mm, de ezen nem fogunk összeveszni:D)
  • Met
    #249
    ha van annyira kultúrált, hogy felvesz egy papucsot (nem úgy mint a felső szomszédom) akkor nem dübörög
  • passatgt
    #248
    annyira nem vészes, és még a laminált is rámegy, sztem jó lesz

    kémény középen, de nem működő
  • tenkenorman
    #247
    és az ott középen egy kémény? mert abból még adóthatnak kellemetlenségek ha nekiáll pattogni le róla a vakolat.
  • tenkenorman
    #246
    és nem dübörög ahogy járkálsz rajta?
  • passatgt
    #245
    és fűtés
  • passatgt
    #244
    ja meg konnektorok, csillárkapcsoló, és a legfontosabb, a net bevezetése:D
  • passatgt
    #243
    ez meg a padlástér többi része, ez kb 3 hét alatt sikerült(ablakok berakása, gipszarktonozás, aljára 60 centinként gerendák rakása, osb lap:))




  • passatgt
    #242
    3 napi eredmény:)


  • Rubenvagyok
    #241
    Hát a fa illatát elveszi letompítja egy kicsit, de ez inkább a fa minőségétől függ jelentősen nem befolyásolja. Amúgy sok favédő szernek csak az első napokban van erős szaga és utána eltompul, igaz vannak olyanok amiknek a szaga hányingerkeltő.
  • citike20
    #240
    Arra lennék kíváncsi, hogy a Lazurán mennyire veszi el a fa illatát???
    Még nem próbáltam, de gyűlölöm az erős favédő szerek szagát, de erről egészen jókat hallottam, illetve itt is olvastam, hogy megvagytok vele elégedve.
  • kalaja
    #239
    Köszi mindkettőt. Ahogy nézem a Lazurán pár százzal olcsóbb, így lehet hogy az lesz belőle.
  • Rubenvagyok
    #238
    Hát a jobb minőségűeknek ez nem igen jelent problémát. Amúgy a csapadék és az erős napfény azaz ami eléggé károsíthatja.
    Xyladecor is használható, nálunk Lazura van és eléggé jól bírja.
  • Wolfsnack
    #237
    Xyladecor, 5 évet simán kibír
  • kalaja
    #236
    Van olyan favédő festék, ami ezt a folyamatos esőzést is könnyedén veszi? Vagy az eső nem is akkora nagy ellenség?
  • katakpult
    #235
    szerencsére annyira erős szaga sincs, viszont azt nagyon sajnálom, hogy teljesen elnyomja a faillatot, én pedig azt nagyon szeretem, de ha meg nincs kezelve tönkremegy, szóval kompromisszumot kellett kötnöm :)
  • bodrisa
    #234
    szerintem az a legkevesebb, hogy száradnia kell :D külsőt én is használtam bentre, semmi baja nem volt.. csakhát tényleg ki kell várni míg megszárad rajta a lazurán..
  • jojo10
    #233
    Hát az attól is függ, hogy kint használt bútorok vagy bentiek. A kor szerintem annyira nem számít, inkább az hogy az évek során mennyire ápolták. Hogy válaszoljak a kérdésedre, szerintem évente 1X elég
  • alexandra232
    #232
    És hányszor kellhet kezelni a fa bútorokat olyan közepes használta mellet? Én nem nagyon szoktam rendszer szerint csinálni hanem ha eszembe jut akkor 1-2 bútort megcsinálok és utána vagy megunom vagy pedig inkább más dologgal foglalkozok. Az ápolás a bútor korától is függ vagy az igazából mind1? Tudom hogy fontosak a favédőszerek ezért is érdeklődök a pontos felhasználásukról.
  • Kiralykalap
    #231
    Nem kell, de ajánlott:). Én belülre is mindig a külsőt használtam, és soha nem volt vele semmi baj. A kérdésedre válaszolva, igen szükséges oldani.
  • bobama
    #230
    Úgy érted, hogyha nem akarom, hogy sokáig kelljen szellőztetni, akkor kültérit kell használnom? Ez fura, bár gondolom azért kell oldani, hogy természetesebb legyen a fa.
  • f4ember
    #229
    Beltérit is használhatsz beltérre, csak azzal arra vigyázz, hogy oldószer van benne, és emiatt legalább egy hétig szellőznie kell a háznak.
  • analfa
    #228
    Ez a párositás valóban jó csak azt nem szabad elfelejteni hogy, ha rendesen lekened lenolajkencével akkor sok idő kell neki ameddig megszárad, viszont jó alapot biztosíta lazúrnak és persze védi a fát. Viszont ennek ellenére sem javaslom hogy lenolaj után valami silány lazúrt használj. Alapból a lazuránt javaslom vagy ha a pénztárcád engedi akkor a sadolint. (csak azt nézd meg hogy vizesbázisú legyen és kültéri, a vizesbázisú az neked fontos mert nem fullladsz meg a kültéri pedig tartalamaz valamit ami megvédi a fát az uv-től)
  • Boromello
    #227
    Attól függ mire kell, ha tartósat szeretnél akk én a lenolaj+lazúr párost ajánlom.
  • yugoslave
    #226
    én páccal szoktam lekezelni a fát, ha dolgozom ilyen anyaggal, bár ez ritka, néha lakk, ha illik a képbe
  • Thaison
    #225
    Látom a téma még mindig ugyan az:)Amúgy ha már ennyire a fa kezeléséről beszéltek akkor ti mivel szoktátok? Én már mint írtam annyira nem értek hozz,de most nekünk is szükség lenne rá mivel a kerti bútorokat kicsit újra kéne festeni/kezelni.
  • patkomar
    #224
    Hát igen a fa tud kényes lenni, de ha megfelelően le van ápolva, és úgy van lekezelve ahogy azt le kell kezelni normálisan, akkor sokáig szép maradhat, de persze a legfontosabb, hogy figyeljünk oda rá, tehát pl. a dzsuvát ne hagyjuk rajta, vagy vizes, nedves poharat, cuccokat ne tegyünk rá hanem valami poháralátétre vagy tányért is alátétre, vagy ha mégis nedves cucc kerülne rá akkor le kell törölni gyorsan és annyi.. nem púposodik fel meg semmi baja nem lesz... vigyázzunk rá! :)
  • analfa
    #223
    Egy erősebb lökés után pattog a golyó, és attól se posztó se semmi nem védi meg fát, mert a külsejét szépen lecsiszolod lefested valami jó minőségű lazúrral és kész de a lapot nem tudod megvédeni.
  • f4ember
    #222
    Szerintem meg teljesen midnegy, hogy az asztallap miből lesz. Ha fából csinálod, akkor legalább könnyebb. Ugyis a filcet fogod nyüstölni, és azt kell majd lecserélni, hogyha nagoyn elhasználódott.
  • idamaria
    #221
    A kőlapot én sem hagynám ki belőle, fontos eleme az asztalnak, viszont a többi részét nagyon szépen meglehet csinálni fából. Attól függ milyenből csinálod, de ha vmi jó minőségűből akkor nem rohad szét, főleg ha szakszerűen lekezeled.
  • analfa
    #220
    szerintem ha van ideje az embernek meg kitartása akkor ott nem lehet baj. A fa nagyon jó anyag én nagyon szeretem, mert tiszta és könnyű vele dolgozni... de azért nem hagynám ki a kőlapot az asztalból nem véletlen van az benne, a fa a sok ütés hatására tönkremehet, és akkor már a golyó sem fog rajta rendesen gurulni. De a többi része az mehet fából. A lapszabászatokban biztos segítenek kiválasztani hogy milyen fából legyen, utána meg már csak arra kell odafigyelni hogy megfelelően le kell védeni a fát és akkor egy örök darab lesz.