299
Szerszámok, anyagok, mithogyan
  • TomBond
    #299
    Dísztárcsa hátsó füléhez (ami a drótot tartja) keresek rugalmas ragasztót. Tud valaki ajánlani ilyet?
  • langelaszlo
    #298
    sziasztok,
    tud-e valaki segíteni abban, hogyan lehet eltávolítani régi élvédőt bútorlapról? próbáltam vasalóval, de nem moccant, nagyon nehéz lekaparni.
    köszönöm.
  • rfulton
    #297
    Sziasztok


    Szeretném kikérni a véleményetek:

    Venni szeretnék egy Bitkészletet

    Erről a bitkészletről lenne szó

    Szerintetek strapás? barkács néha javítási (autó ez az...)célokra. Használ valaki ilyen márkát?
    Volt egy készletem de az harmat gyenge volt. Pár csavarozás után kikopott.
  • bekkácska
    #296
    Igaz van rá mód,hogy a barátokkal és egy kis segítséggel rendbe tegyük otthonunkat,de van amihez sajnos már ez lelkes csapat sem elég.Szakemberre lenne szükség és hozzá a megfelelő alapanyag ami korántsem költségkímélő.Sok család él nehéz körülmények között akik számára elengedhetetlen egy biztonságot adó otthon megteremtése.5 család versenyzik azért,hogy teljesebb életet élhessenek.
    https://www.facebook.com/ErsteBankHU/app_337868249627819
  • balageman31
    #295
    Aha, akkor le is mondok róla, ha nem jó erre a rágógumi.

    Azért köszönöm a segítségedet.

    Minden jót!
  • Met
    #294
    Csak arra próbáltam rávilágítani hogy nincsenek meg az eszközeid a szereléshez akkor lehet jóval drágábban fogsz kijönni belőle, eleve felesleges agyalni rajta.
    A gép előtt ülve nem csak az a fontos hogy honnan szeded össze az alkatrészeket hanem azon is hogy ha megvan hogy szereled össze. Megsúgom a pillanat ragasztó és a cellux nem lesz jó.

    De további sok sikert...
  • balageman31
    #293
    Te tudsz válaszolni végül is valamire vagy csak unatkozva belöksz ilyeneket? Oo

    Úgy látom itt, így, csak akadékoskodásba ütközöm, nem kerültem közelebb semmivel... Szóval, mindent meg tudok oldani/oldatni, de átfogalmazom a problémámat: aki tudja azoknak a csuklóknak a nevét (bármilyen fajta érdekel), az megírhatná, esetleg rögön egy webáruház cím, mert a guglival nem mentem sokra, rengeteg kifejezésre kerestem, de valahogy nem jött össze. :s

    Előre is köszönöm.
  • Met
    #292
    Barkácsolát hegesztést meg tudod oldani?
    Mert ha nem akkor már bukott a dolog.
  • balageman31
    #291
    Az is meglehet, de hátha tud valami támpontot adni, mert így még kiszámolni sem tudom... :s
  • Met
    #290
    1. mire össze vadászod az alkatrészeket és megcsinálod/legyártatod lehet ugyan ott tartasz majd anyagilag
    2. ha esetleg olcsóbban is jössz ki lehet a monitor árát is ki kell fizetned mert össze nyeklik az állvány
  • balageman31
    #289
    Sziasztok!

    Egy monitortartó állványt szeretnék készíteni házilag, mert az eredetinek nem nagyon tetszik az ára... :D



    Ilyen minden irányba mozgatható, forgatható lenne.



    35-45e pénz, amennyit nem szívesen adnék ki erre. :)

    A kivitelezésen még nem nagyon gondolkodtam, de nem bonyolult a dolog. De ezeknek a csuklóknak sem tudom a nevét, stb. gömbcsuklókat néztem, de ez nem az, elég csak egy irányba forognia, mert a következő csuklón tudna forogni más irányba.

    Várok minden ötletet! :)

    Előre is köszönöm.
  • Szoki333
    #288
    Helló!
    Hogy tudok egy 11.1 voltos akkut úgy leszabályozni, hogy 6 voltosat kapjak?
    Autómodellbe kell az akksi, a jelvevő 6 voltot igényel.
    Előre is köszi!
  • Animefox
    #287
    De ha lehet szerezz egy fúrógépet és kis heggyel intézd el... feltétlenül csavart használ ott is... ha laza a fal szerkezete használj betétet amit be lehet tenni a falba... az már nem enged ki semmit. Barkács boltba menj be ott tényleg azt adnak ami kell ehhez... ne áruházba menj ott nem segít senki, pár filléres téma ez...
  • Animefox
    #286
    A szög nem jó mert kijön igen, próbáld meg csavarral... látom nem fér bele de amikor próbálod becsavarni majd kitágítja a menetet... vannak olyan csavarok amik olyan hegyesek meg nagyon éles és mély peremük van amikhez elég csavarhúzó és kisebb nyomás, belekapnak mindenbe, fába, műanyagba, gipszbe, sztem falba is...
  • cibuu
    #285

  • cibuu
    #284
    sziasztok

    van egy függönytartó amit nem sikerült nekem feltenni.100 as szöggel odaszögeltem a falhoz de kijön folyamatosan.
    Abban kérném a segítségeteket hogy pontosan mivel és hogy rögzítsem?

    kép alant:
  • Szoki333
    #283
    Helló!
    Hogy tudok egy 11.1 voltos akkut úgy leszabályozni, hogy 6 voltosat kapjak?
    Autómodellbe kell az akksi, viszont a jelvevő 6 voltot igényel.

    Előre is köszi!
  • Sickness
    #282
    gyufásdoboz
  • Animefox
    #281
    Garázst szeretnék csinálni a kocsimnak de olyat ami nem ocsmány és 2 fa között jól néz ki és összecsukható, könnyű szerkezetű, kertbe akarom... kockás rács szerkezetes beton tömbökből már van a kocsinak bejáró de jó lenne fedél is.... valaki ötlet? legyen olcsó minél
  • syberia2
    #280
    itt az egész: Íme
  • syberia2
    #279
    helo
    szeretném ezt itt megvalósítani, de így a kép alapján nem igazán értem hogy mi milyen anyag. Esetleg valaki el tudja mondani, aki ért hozzá, hogy MIT és HOL szerezzem be be a hozzávalókat?
    előre is köszi:)
    (csak így linkbe, mert kicsit nagy)
  • shaba23 #278
    Nem annyira a festés a lényege a kádfelújításnak, mert festékből van jó pár féle. akrl zománc, 1 és 2 komponensű, spary és kenhető.
    Sokkal nagyobb szívás a csiszolás, meg a zsírtalanítás. Ha azt nem csinálod meg megfelelően, akkor kenhetsz rá bármit, lejön, repedezik, púposodik. Csiszold le vasig, aztán vidd el tűzzománcoshoz, az majd frankón ráolvasztja neked:)
  • Met
    #277
    Van rá spéci festék, nevét nem tudom :)
  • Sickness
    #276
    Estét. Valaki esetleg újított már fel itt fürdőkádat? Milyen festékkel szokták lekenni? Vízálló zománc elég, vagy van valami speciális? Találtam nagymuteromnál egy fasza kádat, jó mély, széles meg hosszú is, és megakarom csinálni szépen. =)
  • brueni
    #275
    akkor nálad a vízvezetékek is falon kívül mennek a fürdőszobában?
  • brueni
    #274
    a csatlakozók a falon kívül vannak, ha ott van gáz, az hozzáférhető.
    a cső pedig nem fog csöpögni.


    mondom nem fog.

    megtiltom neki.
  • Met
    #273
    Ami elromolhat az el is romlik, ami csöpöghet az csöpögni is fog :)

    Én úgy vagyok vele, hogy jobban szeretem ha látom, hogy mi történik
  • passatgt
    #272
    elvileg ez a műanyagszar max a csatlakozásoknál ereszthet, és akkor is csak azért, mert ha felforr a víz a kazánban(kurvára megrakod) akkor előfordulhat hogy szétnyomja a csatlakozóknál a csövet. De ilyenhez nagyon meleg víz kell, és utána csak újra rá kell szorítani és olyan mint régen
  • Met
    #271
    az is csöpöghet...
  • brueni
    #270
    utóbbi betonozás költsége így
    kőpor 1000/ 1/2 m3
    cement 4200/ 6 zsák
    mélyalapozó 1600/ 1 liter
    víz-villany-1 délelőtt- 2-3ember +sok sör :-)
  • brueni
    #269
    a gipsz is jó, ha olcsón hozzá lehet jutni és tuti nem vizes a környezet. pl emeletesház. régen gipszel öntötték ki a hepehupás dolgokat. nekem ajánlottak olyat, hogy olcsó csemperagasztót keverjek nagyon hígra, mert az a tuti, meg olcsó is. de szerencsére nem hagytam magam becsapni. ugyanis nincs önterülő tulajdonsága, és alig lehet szétteríteni.
    a betonozáshoz annyit, hogy 1,5 cm alatt jobb választás az önterülő. de ez fölött is inkább kőporbetont javaslok, vagy a zsákos esztrichet, bár az elég drága.
    ha van keverő és udvar, akkor inkább egy fél köbméter kőpor, nyugodtan lehet 3 lapáthoz 1 homokot is keverni. 6 zsák cement és ezzel 4-1-es keverés mellett 2-3 cm vastagon megvan egy 20 nm-es szoba. (tapasztalat)
    ja! a betonozás előtt egy tapadóhíd felvitele mindenképpen szükséges a padló-portalanítás után!!!
  • passatgt
    #268
    önterülő?
  • Sickness
    #267
    Na felszedtem, de kénytelen vagyok betonozni mert hepehupás az egész. :-/
    Kösz a válaszokat.
  • brueni
    #266
    jójaz, ha ki van fertőtlenítve :-)
    nekem falban megy. gondoltam sokminden nem romolhat el egy műanyag csőben. nyomáspróba után be is lett vakolva.
  • passatgt
    #265
    amúgy ágyrácsot cigóktól vettem, 3e ft volt darabja:D
  • passatgt
    #264
    akartam, de ezzel a műanyag csővel lett csinálva, és nem igazán bízok benne, úgyhogy ha valami ebasz van íg yjobban hozzáférhető:)
  • brueni
    #263
    a fűtéscsövet nem akartad a falban vinni?
  • brueni
    #262
    a szurok alatt valszeg beton van így nem kell új beton. ha a szurkot sem túlozták el annó, és ha nem túl huplis, néhány zsák önterülő is megteszi. bricostore 1990 ft/zsák/25kg. 1 zsák 2-3 mm vastagon kb 4 nm-re elég. (víz-elkever-kiönt-elterít-otthagy)
    én felszedném az egészet. ha már csinálsz valamit, legyen normális, vagy 5 év múlva megint hozzá akarsz nyúlni? a régi parketta meg jó lesz tüzelőnek.
  • Met
    #261
    Aha, ahhoz, hogy mindenképpen szú mentes maradjon pénz kell.
    Vagy arra, hogy felszeded vagy a szú irtásra.

  • Sickness
    #260
    Az a baj hogy ezeket még szurokba rakták és le is kéne betonozni hogy legyen alap. Pénz meg már nagyon kevés. :/