631
  • ZaJanga
    #351
    hol sikerült venned dfi nf4-et?
  • the Godfather
    #350
    Ez épp jókor jön..éppen most épitettem a DFI-os gépem és fogalmam nem volt hogy SATA2-öt lehet ( kell ) modolni. Tudomásom szerint alapbol kellene támogatnia minden ULTRA csipszettnek mint ahoigyan a képen látható. A dolog érdekessége hogy tegnap (itteni idö szerint szerda) vettem 2db Seagate SATA2 wincsit, és nem mondhatom hogy vettem észre valami gyorsulást az adatcserében. Szoval ez az elméleti SATA2 3gb/s adatcsere egy kicsitt fantasztikus.
  • Csaba
    #349
    Ajánlom neked ezt az oldalt, itt régi driverek vannak.
    http://www.nvidia.com/object/winxp-2k_archive.html
  • ZsakosFrodo
    #348
    Szevasztok!a geforce 2 ti videokartyamhon nem muxik a legujabbb driver.adnatok egy linket ami jo ra ? thx
  • ZaJanga
    #347
    Újabb modd :
    NVIDIA's nForce4 chipset is offered in three variants.

    nForce4: This chip is the lowest cost version, it has no support for SLI or SATAII.
    nForce4 Ultra: This is the midrange version, it supports Serial ATA II but not SLI.
    nForce4 SLI: This is the high-end version with support for both SATA II and SLI.

    This is a photo of an nForce4 Ultra chipset, as you can see, the SATA-II pins are connected (=enabled). SLI is not connected (= disabled).

    In order to enable a feature you have to make an electrical connection between both pins. You can use a conductive pen or a pencil.

    SLI MOD should work for DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D, LANPARTY UT nF4-D

    SATAII MOD should work for DFI LANPARTY UT nF4-D, NF4-DAGF, NF4 INFINITY
  • forever68
    #346
    hát nvidiás topic és azt gondoltam hátha tud valakí segítení, azért köszi.
  • [NST]Cifu
    #345
    Valószinüleg a monitorod nem bírja abban a felbontásban a 100Hz-et. De amúgy ez hogy jön az SLI topicba?
  • forever68
    #344
    Sziasztok, lenne 1 kérdésem hátha tud valaki segítení. asus V9400 Magic kártyám van, powered by nvidia mx4000 gpu. A következő kérdésem lenne ha felviszem a felbontást 1152*864-re csak 85-hertz-ig lehet felnyomni. Van olyan nvidia driver ehhez a kártyához amivel fel lehetne húzni 100 hertz-re. Ja a monitorom samsung syncmaster 753dfx. Vagy egyáltalán milyen módon lehet ezt megoldani??
  • [NST]Cifu
    #343
    Bővebben?
  • Gabesz amd64
    #342
    de mégse kell egyforma kártya amit az elején hireszteltek!

    szal bőven jó így is
  • [NST]Cifu
    #341
    Nem sok? Hát... azért nem is kevés. Az SLI átlagosan csak 30-60%-al gyorsít a játékokon (a 100% szinte sose teljesül), ebből most leveszünk ~10%-ot...

    Az, hogy az nVidia nem tétlenkedik, tényleg jó hír, de én annak örülnék, ha az nV is eljutna oda, hogy nem kell két teljesen megegyező kártya az SLI-hez...
  • Gabesz amd64
    #340
    Tudtam Én hogy az Nvidia sem fog tétlenkedni!
    grat!
  • ZaJanga
    #339
    Érdekesség ismét SLI fronton:
    Asus: SLI-konfiguráció 32 PCIe-vezetékkel
  • ZaJanga
    #338
    10% !!??
    Az nemsok!Tehát kijelenthetjük, hogy van helye ennek is!Sokan csak olcsóbb kártyákat tudnak megvenni de összeadva a teljesítményük elég lesz egy darabig(nem sokáig)
  • [NST]Cifu
    #337
    1.: Az összekötő híd nélküli is lehetséges az SLI, viszont csökkentett teljesítmény lép fel ez esetben.
    2.: A hírek szerint az összes 6x00 és 7x00 képes az SLI-re ilyen módszerrel, még akár a 6200-es is (ez esetben már valódi "ereszd el a hajamat" effektust várhatnak a 6200-es tulajon?:)))
    3.: A teljesítmény csökkenés összekötő híd nélkül ~10%-os.
    3Dmark03: 12572 vs. 14401
    3DMark05: 6147 vs. 6466
  • ZaJanga
    #336
    Na EZ EGY ÉRDEKES hír!
    Ha jól értelmezem SLI lapka nélkül is összedolgoznak a kártyák az új meghajtóval SŐT nem SLI képes kareszok (6600) is együtt működhetnek!
    Aki jobban vágja az Angolt lefordítaná?!
  • Gabesz amd64
    #335
    hát igen ilyen a sszámítástechnika
  • nero
    #334
    Sziasztok

    Hat ilyen a szamitastechnika!

    Nemreg vettem meg almaim alaplapjat Asus A8N SLI premium maris itt van az utodja:

    A8N32-SLI Premium

    hogy mit tud majd a a lap:

    a legfontosabb 2db TELJES 16x PCI-E slot !!!!!!!!!!! ( nem 2x8)

    es meg egy csomo finomsag

    Az alaplapra tettek egy plus C51D chipet ez szolgaltatja a plus csatornakat, a

    Pci-e nek

    tehat nem 20 csatorna kiosztas van hanem 40 Ez igen!

    ja es egy kep:




  • Gabesz amd64
    #333
    Én is teljesen új gépet fogok venni!

    És 2-3 évig le nem fogom cserélni az szent
  • MiZo@game
    #332
    most teljesen új gépet akarok venni, és ezzel csak azt akarom megelőzni, hogy ne kelljen lecserélni az egészet, úgyis csak cs:sourcera és ut2007re akarom használni, ahhoz meg elég lesz ez a konfig
  • Gabesz amd64
    #331
    kibírja az 3-4 évig nem kell aggódnia...csak visszább veszi a felbontást azt kész
  • Cat #330
    duál opteron, duál xeon...
  • bunkolaja
    #329
    rossz hírem van: nemhogy 3-4, de 2 éven belül lecserélheted az egész gépedet. Mondjon nekem valaki olyan duál megoldást, amit másfél év múlva nem vert laposra ugyanannak single de újabb verziója?

    Anno egy srác a koleszban nagyra volt, hogy olyan duál procis P1es alaplapot vett, hogy csak na. Persze 1 procira volt csak pénze, így is annyiba került neki, hogy fél évig éltem annyi pénzből...
  • gabber_saviola
    #328
    én már jó párat :DDDDDD
  • Gabesz amd64
    #327
    biztos!
    még nem láttam olyan emberkét aki Inno 6800Gt-t vett volna...
  • MiZo@game
    #326
    az inno 6800 gt hűtése is olyan ratyi mint a 6600 gt-nek a hűtése?
  • Gabesz amd64
    #325
    látom megjött az eszed :P
    csak előbb utobb be fogják szüntetni a 6800GT mivel felsőkategóriás kártya

    ott lesz helyette a 7800GTX...
  • Gabesz amd64
    #324
    gratula hozzá!
  • MiZo@game
    #323
    még most is lehet kapni 1 mb-os vidkarikat :)
  • MiZo@game
    #322
    időközben már én is rájöttem hogy ez előnyösebb megoldás :P csak nem írtam le, szóval 1 db 6800 Gt-vel akarom működtetni, amíg nem lesz szükséges egy másik :P
  • Gabesz amd64
    #321
    Te tudod!

    De lehet nem fogsz kapni még egy ugyanolyan kártyát...
  • Gabesz amd64
    #320
    szerintem felsleges 6600Gt SLI-vel viccelni!

    inkább egy 6800Gt!
    abba az egy VGA-ba több a kraft mint 2 6600Gt-ben...

    látod Punker Én vagy a 6. ember aki szidja...
  • MiZo@game
    #319
    de még mindig jobb, mintha 3-4 év múlva az egész gépet le kéne cserélni :P
    ha elavul a vidkari, már jó olcsó lesz az ára, akkor beteszek mégegyet.. ráadásul az általam kiválasztott lapba belemennek a duál magos amd-k is, szóval nem kell egy jó ideig alaplapot cserélnem..
  • Punker
    #318
    és elszóród hülyeségre :(((
    olvasd át a fórumot, 5 SLI-s emberből 6 szidja......
  • MiZo@game
    #317
    :D egész nyáron melózok, meg van egy kis megtakarított pénzem.. ennyi :>
  • Punker
    #316
    akkor tévedtem az a MiZo akivel Wolf:ET-t nyomtam nem venne SLI-t.
  • Gabesz amd64
    #315
    ha ilyen lapot veszel akkor Deluxe-osat vegyél!
  • Gabesz amd64
    #314
    elvileg egy 7800GTX SLI-nek is elég egy 500wattos táp
  • MiZo@game
    #313
    és minden eddig olvasott infó után úgy tűnik hogy 510W fölötti tápok már tutira visznek egy sli-s rendszert..
  • MiZo@game
    #312
    http://vganfo.uw.hu/zsul_6600sli.html
    ha valakit érdekel