237
Király és Torghelle csapata
  • Csesza
    #197
    aztakurva?????????? az durva nemtom hohy tudták megtartani, lehet megzsarolták :DDDDD

    király lehet hogy szív a köv. évben mer megvették Hislopot igaz gabi jobb kapus mint hislop de királyt alig jáccatják ezt a hislopot meg igen
  • Rudee
    #196
    Johnson újabb 5 évre írt alá.
  • JackDaniels #195
    Pénz beszél......:))
  • Rudee
    #194
    Ha lett volna egy kis esze, akkor elzavarja a védelem felét.
  • JackDaniels #193
    Az lehet, de Király is jól védett! Sőt, nagyon jól! Azé' Ian Dowie nem hülye! (sztem)
  • Rudee
    #192
    Lehet hogy Speroni a következő 20 meccsen már jól védett volna.
  • JackDaniels #191
    Ereggymán! Speroninak 5meccsen volt annyi potyája, mint Királynak 25meccsen és ez még csak 30 mecs a 38-ból. Ezt te sem gondolod komolyan, amit mondtál!!
  • Rudee
    #190
    Hát azért Királynak is voltak potyái, ha Speroni formába lendül akkor nem lesz biztos kezdő a King.
  • JackDaniels #189
    Veszélyben Király Gabi állandó helye.:)))))))))
  • Csesza
    #188
    Torghelle Sándor

    *

    A Crystal Palace légiósa pillanatnyilag itthon tölti a szabadságát, és csak július 4-én tér vissza az immár másodosztályú londoni csapathoz. A csatár hazaérkezése után kilátogatott a Honvéd utolsó bajnoki mérkőzésére, de azóta csak a pihenéssel foglalkozik.

    - Mi várható, ha visszatérsz Angliába?
    - Hazautazásom előtt volt olyan játékos, akivel már közölték a Palace vezetői, hogy nem tartanak rá igényt, nekem nem szóltak, tehát vélhetően igényt tartanak rám. Akadt olyan társam is, akit még korábban elküldtek a csapattól, én mindenesetre úgy készülök, hogy július 4-én munkára jelentkezem Londonban.
    - Hogyan értékeled az első angliai szezonodat?
    - Egyaránt értek pozitív és negatív hatások. A pozitív már eleve az volt, hogy ott lehettem az angol bajnokságban, és közel egy évet eltölthettem a futball hazájában. A rosszabbik, hogy kevés játéklehetőséget kaptam az első csapatban, ennek viszont oka van. Nem az edzésmunkám, vagy hozzáállásom miatt alakult így, hanem amiatt, hogy Iain Dowie vezetőedzőnk 4-5-1-es rendszerben játszotta a csapatot, és pechemre az egyetlen előretolt ék az az Andy Johnson volt, aki a bajnokságban a legtöbb gólt szerzők közé tartozott, ezért nem is haragudhatok, hogy ő kapott bizalmat.
    - Mikor nyílik lehetőséged, hogy végleg beverekedd magad a csapatba?
    - Ha a taktikát megváltoztatja a tréner, és egy új rendszert vezet be az új idényre, akkor talán én is több lehetőséghez jutok.
    - A hétvégén Izlandon játszik a válogatott, te pedig tévén nézed majd a mérkőzést. Miért?
    - Szerintem szó sincs arról, hogy ne lenne rám szükség a válogatottban, legalábbis ezt még senki nem közölte velem. Pillanatnyilag sárga lapjaim miatt maradtam ki a keretből, ezért most csak itthonról szoríthatok a fiúknak.
    (sághi)
  • Csesza
    #187
    ANGLIA. Király Gábornak a kiesés ellenére esélye van arra, hogy az élvonalban folytassa

    A Palace-nál a rutin hiányzott



    MONCZ ATTILA


    NS, 2005-05-20


    Király Gábor 2004 nyarán, több mint fél évtized után elhagyta a Németországban a dobogóért küzdő Hertha BSC-t, és az angol Premier League újoncához, a Crystal Palace-hoz szerződött. A londoni gárda végig a kiesés ellen küzdött, az utolsó fordulóban ráadásul eldőlt, hogy harca hiábavaló volt, Király teljesítményét azonban így sem érheti kritika, hiszen például a védési hatékonyság (lövés/gól) tekintetében a Chelsea klasszisa, Petr Cech mögött a második helyen végzett.

    - Megérte váltani?
    - Abszolút! - válaszolta érdeklődésünkre Király Gábor. - Megismertem egy másik futballkultúrát, és ha az élet is úgy akarja, egyszer majd innen, Angliából szeretnék visszamenni Szombathelyre.
    - Ezek szerint a szerelem nem múlandó…
    - Ez legalábbis örök. Fogok én még ott védeni!
    - Ha nem is a következő szezonban.
    - Legalábbis nem hiszem. Szeretnék maradni, és mindegy, hogy a Premier League-ben, az első, másod- vagy harmadosztályban lesz majd csapatom. Az atmoszféra, a környezet megragadott, itt őszinte futball van.

    - Mint nálunk, Magyarországon…
    - Meg mint néhány másik országban is.
    - De most komolyan: találkozott már ilyennel?
    - Részben igen, de úgy, hogy az egész évadot ilyen légkörben védhettem végig, még nem. Angliában az emberek pozitívan állnak hozzá a futballhoz. Kiestünk, de a drukkerek egyszer sem pfujozták a csapatot, egyetlen vereségnél, sőt, még a sorsdöntő döntetlennél sem. Megdöbbentek, hogy sajnos nem maradtunk bent, de utána megtapsoltak bennünket. Aztán bemondták, hogy a West Bromnak sikerült megkapaszkodnia, erre azt is megtapsolták.

    - Más kultúra.
    - Kétségtelenül, mint ahogyan a pálya is más világ. Nincsenek teátrális jelenetek, tesszük a dolgunkat, és mindenki tudomásul veszi, hogy a másiknak lehetnek jobb és rosszabb napjai is. Semmi sem volt túlértékelve, ment minden a maga rendjén.
    - Az idény előtt azt mondta, a Palace-szal nagyobb csoda lenne bent maradni, mint anno a Herthával volt az első évben.
    - Mintha ráéreztem volna… Persze nem örülök neki, de az az igazság, hogy túl sok fiatal volt a keretünkben, három-négy rutinos futballistával több kellett volna. Egyes meccseket, például az utolsó kettőből egyet, az idősebbekkel biztosan hoztunk volna. Ők tudták volna, hogyan lehet megfogni az ilyen mérkőzéseket. Michael Hughes például kevés ehhez. Ő már harminchárom éves, de egyedül nem bírta. Szerintem a túl kevés Premier League-rutinunknak is betudható a kiesésünk.
    - De még így is megkapaszkodhattak volna.
    - Ezzel nehéz lenne vitatkozni. Az idény közben többször is álltunk olyan helyen, amely első osztályt ért, végig kiélezett volt a küzdelem, majd legközelebb mi örülhetünk.
    - De ha például a Southampton ellen nem kapnak gólt az utolsó pillanatokban, most készülhetnének az újabb élvonalbeli idényre.
    - Azon a találkozón buták voltunk. Rutinosabb csapat nem dobja vissza a labdát, nem úgy játszik, ahogyan mi, hanem sokkal megfontoltabban. Eldugja a labdát és hasonlók. A Charlton ellen pedig gyönyörűen visszahoztuk hátrányból a mérkőzést, majd a végén megint kijött a rutin hiánya. De legalább legközelebb már tudjuk, ilyen helyzetben mi a teendő. Csak még meg kell küzdenünk azért, hogy még egyszer eljuthassunk idáig.

    - Ezek szerint marad?
    - Megszerettem a klubot, a családom meg Londont, sok magyar családdal jöttünk össze, akiknél ugyanolyan kicsik a gyerekek, mint nálunk. Persze, nem csak ezen múlik majd, hol folytatom. Vannak ajánlataim a Premier League-ből, régiek is, újak is. Majd meglátjuk. A védési hatékonyság tekintetében az enyém a második legjobb mutató, és erre más csapatok is felfigyeltek. A társak is mondták, hogy jó a kinti sajtóm, kérdezgették, mi lesz velem, de nekik sem tudtam válaszolni.
    - Anglia azért biztos pontnak tűnik, pláne ilyen évad és ilyen élmények után.
    - Én is ebből indulok ki. Tudom, hogy még ennél is jobb teljesítményre vagyok képes, ha egytől tízig kellene osztályoznom, akkor hetest adnék magamnak. A Herthánál voltak hasonló idényeim, de most egy kiscsapatban sikerült megismételnem, ami azért más.

    - Merthogy?
    - Más minőség. Berlinben egy első osztályú csapat van, Londonban meg hat. Ebből a miénk a hatodik. A Chelsea, az Arsenal, a Tottenham, a Fulham és a Charlton is előttünk jár. Én viszont szeretem a kihívásokat. Sajnos a Palace kiesett, ez a legfontosabb, de ha ezután megnézzük az egyéni teljesítményeket, látszik, ki mennyit tett hozzá a csapat szerepléséhez. Én a kapusok között, Andy Johnson pedig a góllövőknél lett második, ezek azért jó visszajelzések, és ezekre lehet építeni.



  • Rudee
    #186
    Szóval áprilisban.
  • Rudee
    #185
    ÁÉprilisban volt 29. Az igaz hogy 35 éves korig nyugodtan védhet, de a nagyobb csapatok nem sokszor igazolnak olyan idős játékost.
  • Taranov
    #184
    Azért a kapusok 35 éves korukig szinte mindig szoktak védeni, Király van már 30?
  • Rudee
    #183
    *védhessen
  • Rudee
    #182
    A Palace nem egy gazdag csapat, megfelelő ajánlat esetén biztos eladják. Király ráadásul nem túl fiatal, az utolsó lehetőségeinek egyike lehet a nyár, hogy igazán nagy klubban védhesse.
  • Taranov
    #181
    Sok pénzért biztos eladják, kivéve, ha van elég pénzük (ebben az esetben nem értem miért nem vásárolnak össze ütőképesebb csapatot).
  • Laffite
    #180
    nem ezen van a lényeg, hanem hogy egyáltalán el akarják-e adni, ugyanis ha érvényes szerződése van, akkor a vételi szándék az csak egy dolog
  • Csesza
    #179
    Lakis az első fecske

    London, május 19., 11.30 A Crystal Eb-győztese már nem a Crystal Eb-győztese.

    Király Gábor és Torghelle Sándor csapata, a Crystal Palace az elmúlt héten kiesett az angol élvonalból, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, elkezdődött a játékosok elvándorlása, elsőként a görög válogatottal Európa-bajnokságot nyerő Vassilis Lakis jelentette be távozását.
    A középpályás tavaly szeptemberben az AEK Athéntól érkezett a londoniakhoz, ám nem kapott túl sok lehetőséget, így korántsem meglepő, hogy a kiesett csapatból elsőként közölte: távozik. Mivel csak egyéves szerződést írt alá, így ingyen igazolhatott vissza korábbi csapatához, az AEK-hez, oda a hírek szerint három évre kötelezte el magát.
  • Csesza
    #178
    sajnálom a palace-t!!!!! de remélem királyt megveszi valamelyik premier ligos csapat!!!!!!!
  • Rudee
    #177
    Statisztikái alapján a PL 2. legjobb kapusa szerinted nem lesz kelendő?
  • Laffite
    #176
    mert tudsz valami konkrétumot? csak akkor fognak eladni játékosokat, ha pénzszűkében lesznek, mert egyébként gondolom jövőre újra fel akarnak jutni, ahhoz meg szintén kell majd mindenki, nem olyan egyszerű a championship sem
  • Rudee
    #175
    Királyt 4-5 millió fontért el fogják adni, kérőkben meg nem lesz hiány.
  • Hangianix
    #174
    Hat kb. Ennek egyetlen pozitivuma az lehetne, ha a masodosztalyban 1 evig fix jateklehetoseget kapna TS. Mondjuk nekik legalabb nem olyan idiota cimeruk van, mint a WBA-nak. :D
  • Laffite
    #173
    tudtommal Király már aláírt, ezért lett volna jó ha bennmaradnak, Gerát meg úgyis megvette volna vki...
  • Serpa
    #172
    WBA benntmaradt.
  • Taranov
    #171
    A WBA és a Palace is, ugye?
  • Serpa
    #170
    Királyt vihetné egy első osztályú tím.
  • Laffite
    #169
    kiestek
  • Laffite
    #168
    Andrew Johnson büntetőjével vezet a Palace, most egyelőre ők a bennmaradók, kieső helyen a West Brom, a Southampton és a Norwich, negyed óra és eldől minden
  • Taranov
    #167
    Tudni már, hogy ki esik ki?
  • Laffite
    #166
    egyenlített a Palace!
  • Csesza
    #165
    és akkor a wba legalább mentmarad ha fulham nyer!!!
    juppppíííííííííííííí
  • Taranov
    #164
    Viszont a Southampton biztos veszít a Man.U. ellen, bár valószínűleg a Crystal Palace is a Charlton ellen és akkor mindegy.
  • Laffite
    #163
    annyi, és elég gáz a helyzet:

    17. Norwich 33
    18. Southampton 32
    19. Crystal Palace 32
    20. West Bromwich 31

    Charlton - Crystal Palace
    West Bromwich - Portsmouth
    Southampton - Manchester United
    Fulham - Norwich

    ...és a legnagyobb baj az, hogy a Fulham biztosan bennmarad, vagyis olyan nagyon nem kell (nincs mire) hajtaniuk, a Norwich meg nyilván teljes erővel rohamozni fog és játékerőben sincs köztük sok különbség, sőt mostanában inkább a vendégek menetelnek jobban :(
  • Taranov
    #162
    2:2 lett?
  • JackDaniels #161
    X lett a vége, basszameg. Nagyon nem jó ez a Palace-nak.
  • Laffite
    #160
    Sajnos a Norwich nyerésre áll a Birmingham ellen, ha így marad, akkor továbbra is nagyon szoros lesz minden :(
  • Laffite
    #159
    azt nem tudom én sem, valszeg mondhatott valami nagyon durvát, amit a vonalbíró meghallott, esetleg azt beszélték meg
  • Laffite
    #158
    2:1!!!