24199
Chelsea Fan Club
  • vmvr
    #3696
    Sok sikert az angol válogatottal:) De a cselzivel essen ki!:)
  • Japep
    #3695
    Azt azért te sem rudhatod, hogy ki mond igazat...

  • a zsírkereskedő
    #3694
    erről beszéltem
  • Japep
    #3693
    Gallas reakciója a Chelsea vádjaira

    Továbbra sincs béke a Chelsea és az Arsenalhoz igazolt Gallas között. A francia hátvéd természetesen tagadja a klub tegnap közzétett vádjait, és feháborítónak tartja azokat.

    Gallas természetesen tagadja a klub tegnap közzétett vádjait, és feháborítónak tartja azokat:

    "Meg vagyok döbbenve. Soha nem mondtam, hogy öngólt lőnék ha továbbra is a Chelsea-ben kellene játszanom.
    Valóban határozottan ragaszkodtam ahhoz, hogy távozni akarok, és idővel meg is fogom magyarázni, miért.
    De nem mentem el ilyen messzire. Viszont azok igen, akik ezzel a hamis vádaskodással akarják megmagyarázni a szurkolóiknak, miért is hagytam őket ott.
    Ez nagyon, nagyon kicsinyes dolog a Chelsea részéről. De ugyanakkor a jelenlegi vezetőséget elnézve ez nem meglepő. Hiába van a Chelsea-nek pénze, az új vezetőiknek nincs stílusa."

    A vitába bekapcsolódott a Makelele-t akarata ellenére újból beválogató Domenech szövetségi kapitány is:

    "Szégyen hogy a Chelsea azt mondhatja vagy akár csak gondolhatja, hogy Gallas elárulná játékostársait a pályán.
    Ez botrányos. William bebizonyította az elmúlt években, hogy hűséges a csapattársaihoz."

    Az igazságot valószínűleg soha nem tudjuk meg...


  • a zsírkereskedő
    #3692
    azért nem kell leírni őt...
    azt azért nem árt tudni h mindenki hazudozik..áá én nem beszéltem velük stb...
    kinek higgyünk? nem tudom de ez se biztos h így volt ahogy most írtad
    nekem ettől még nem lesz kisebb a szememben-jó játékos aki el akart menni ennyi
    azért thx gallas h bekurvultál szélső védőnek is néha:)
  • Redvin
    #3691
    Mar nem azert de a 296 mérkőzésen 176 lőtt gól átlaga nem 1.7 hanem 0.6 ami meg mindig oriasi teljesitmeny, de azert nem ugyanaz. 1.7-es atlagot elerni lehetetlen.
  • asfa
    #3690
    Összefoglaló az idei érkezőkről
    Mourinho az idei nyáron is a csapat erősítésen dolgozott, melynek keretében számos játékos érkezett a Stamford Bridge-re. Az idei kiadás megint meghaladta a játékosok eladásából származó bevételt, körülbelül 63 millió fontot költöttünk el a nyáron (magyar forintban 25 milliárd 830 millió forint számlál a kiadás). Idén is, mint mindig, a Chelsea majd az összes távozni kívánó játékos leendő klubjaként és a nagyobb sztárok kérőjeként felmerült, de ennek többsége csak pletyka maradt. Most nézzük a biztos érkezőket:


    Az első érkezők között volt Michael Ballack, aki a Bayern München mezét cserélte le a Chelsea �egyenruhájára�. Vele már a német labdarugó világbajnokság előtt megegyeztünk és csak a formalitások maradtak a VB utánra. A 30 éves játékosnak több kérője is akadt Európában. Emlegették, hogy a Manchester és a Real Madrid is szívesen látta volna a soraiban, de a Bayern is örült volna ha Münchenben marad. Végül a Chelsea szerződésére kanyarította oda a nevét, egyes szurkolók örömére, egyes szurkolók bánatára. Bár sztárnak nevezhető, ingyen került a csapathoz, annak köszönhetően, hogy lejárt a szerződése a Müncheni �bőrgatyásoknál�. A német válogatott csapatkapitánya mindenképp erősítés a csapatnak, bár sokan kételkednek, hogy igazán meg fogja-e találni helyét Lampard mellett, és hogy ízleni fog-e neki az angol liga. Mindenesetre az eredményei önmagáért beszélnek, világbajnoki ezüst és bronzérmes, bajnokok ligája döntős, többszörös német bajnok és kupagyőztes. Nem titkolt szándéka, hogy a BL-t szeretne nyerni és ez döntött a szeretett londoni klubunk mellett. Már csak a csapat miatt is, reméljük sikerül neki elérni az álmát.



    A következő befutó Salomon Kalou volt. A fiatal játékos, mindösszesen 21 éves, a Feyenoordtól érkezett. Róla az angol labdarúgás kedvelői nem sokat halhattak ez ideáig, inkább a magyar Fradi drukkerek emlékeznek rá még a 2004-es UEFA-kupa szezonból, mikor a Ferencváros a Feyenoorddal ütközött meg. Kalou már akkor is 19 évesen a rotterdami klub felnőtt csapatát erősítette. Az elefántcsontparti születésű játékost a Milan korábbi legendája, Marco Van Basten szívesen látta volna a holland vb keretben, de az állampolgársága körüli mizéria miatt végül sem a holland, sem az elefántcsontparti keretbe nem tudták nevezni a szövetségi kapitányok, így nem láthattuk a játékát a világbajnokságon. Az első pár meccs látottai alapján, egy jól cselező, gyors játékost ismerhetett meg a Stamford Bridge közönsége. Külön erőssége, hogy két poszton is bevethető. Játszhat a szélen, és játszhat mint csatár is. Tavaly 20 gólt lőtt a holland bajnokságban, amivel második helyen végzett a góllövőlistán és Hollandia legjobb fiatal labdarugójává választották. Talán ezen eredmények tükrében figyeltek fel rá a Chelsea vezetői és utaltak át a Feyenoordnak 3 millió fontot a játékosért cserébe. Egyértelműen a jövő embere. Reméljük hasznos jó játékkal fogja szolgálni a Chelsea-t és nem jut Kezman sorsára.


    Nyár elején csatlakozott a kerethez Henrique Hilario, a portugál kapus. Miután a fiatal hálóőr Pidgeley a Millwallhoz igazolt, Mourinho szeretett volna egy bármikor bevethető harmadik számú kapust. Itt jött képbe Hilario, akit Mouronho még a Porto-s időkből ismert, és tisztában volt képességeivel. Henrique neve eddig nem forgott közszájon az európai labdarúgásban, így tevékenykedését nem igen követhettük figyelemmel. Az előző klubja a portugál CD Nacional volt, ahonnan ingyen igazoltuk le, mivel neki is, mint Ballacknak, lejárt a szerződése. 30 éves korával tapasztalt kapusnak nevezhető, ami nagyon jól jön az előreláthatólag hosszú szezon során. Bár jó kapus azért valószínűleg, sem Cech-t, sem Cudicinit nem fogja kiszorítani.



    A következő érkezőt szerintem senkinek sem kell bemutatni, ő nem más mint Andrei Shevchenko. A nyár legnagyobb sajtóvisszhangú igazolás volt, mint Angliában, mint Európában. A lombardiai sztárklubot, az AC Milant hagyta ott a Chelsea kedvéért. Az ukrán válogatott kiválósága 7 évet töltött Milánóban, ahol a szurkolók kedvencévé vált. A németországi VB-n nem volt topformában, mivel sérüléssel bajlódott, de így is nagyon jól játszott és elvezette az ukrán válogatottat a negyeddöntőig. Fantasztikus csatárként ismerte meg a világ. A Milánban 296 mérkőzésen 176 gólt lőtt, ez meccsenkénti 1.7-es átlagot jelent. A fantasztikus formának eredménye is lett, 2004-ben ő lett az európai aranylabdás. Abramovich úrnak jó mélyen a zsebébe kellett nyúlnia, hogy egy ilyen fantasztikus csatárt megszerezzen a csapatának, egyes becslések szerint 30 millió fontot kellett kipengetni a Milánnak, bár ezt a két klub nem erősítette meg. Mindenesetre bizonyos hogy nem két csupor tejért sikerült megszerezni Andrei-t. Igaz nem mai gyerek, augusztusban ünnepelte a 30. szülinapját, de jelentős erősítést jelent a Chelsea-nek, a �vérbeli csatár� poszt eddig kiadó volt a csapatban. Gólérzékenysége és sikeréhsége szép pillanatokat szerezhet még a londoni �kék� drukkereknek.



    Nyáron érkezett hosszas huzavona után Londonba John Obi Mikel. A nigériai középpályást már körülbelül 1 évvel ezelőtt is le szerette volna igazolni a klub, de az emlékezetes botrány az igazolása körül meghiúsította az üzletet. A részletekbe nem mennék bele, nem volt tökéletes az összhang Obi nevelőegyesülete a Lynn, a Manchester United, a Chelsea és a játékos ügynökök között. Nem volt egy olcsó vétel, összesen 16 millió fontjába került a klubnak. Ebből 4 az előző klubját, a norvég Lyn Oslo-t illeti és 12 millió került a Manchester kasszájába. Elég fiatal játékosról van szó, még csak 19 éves. Ő is azon Chelsea játékosok sorát erősíti, akinek játékát nem láthattuk a nyári VB-n, mivel nemzeti csapata Nigéria nem jutott ki Németországba. Ennek ellenére játékát már láthattuk idén, év elején az Afrikai Nemzetek Kupáján ahol a nigériai csapat legjobbja volt. Nagy tehetségnek titulálják ennek ellenére valószínűleg nem a 2006/2007-es idény lesz az ő éve. Kalou-val egyetemben, ő is inkább a jövő Chelsea-ének a tagja.



    A legnagyobb nem várt igazolás az idei nyáron Khalid Boulahrouz volt. A holland válogatott védőt augusztusban szerezte meg a Chelsea a német Bundesliga egyik topcsapatától, a Hamburg SV-től. Mourinho a nyári igazolási időszakban szerette volna még jobban megerősíteni a hátsó alakzatot és erre tökéletes volt a holland válogatott védő. 25 éves korával tapasztaltnak nevezhető, kőkemény védő igazából a VB-n tűnt fel, bár annak, aki figyelemmel követte a Bundesliga eseményei, ismerősen csenghetett a neve. Nagy szerepe volt a Hamburg tavalyi jó szereplésében és ez holland VB kerettagságot eredményezett Van Bastennél. A VB-n felemás arcát mutatta. Jó játék az argentinok elleni csoportmeccsen és egy buta szabálytalanság a Portugálok elleni nyolcaddöntőn, ami kiállítást is ért. Őt is az univerzális védők közé sorolják és Huth távozásával és Ferreira gyengélkedésével nagy szerep juthat neki az idei évben.



    Sok drukker azt gondolta, hogy a nyár idei utolsó igazolása Khalid Boulahrouz lesz, de végül a vezetőség tett róla hogy ne így történjen. Az igazolási időszak utolsó napján, augusztus 31-én sikerült megszerezni az angol válogatott és az Arsenal balhátvédjét, Ashley Cole-t. Igazolása már régóta téma volt a Stamford Bridge-en, már tavaly meg akartuk szerezni. Ő érte is borsos árat fizettünk. Igaz csak 5 millió fontot utaltunk az �Ágyúsok� számlájára, de az 5 millió font mellé még a Chelsea egyik legjobb hátvédjét a francia válogatott Gallast is odaadtuk. Hat évet töltött el az Arsenal-ban, ahol fokozatosan világ és egyben Európa legjobb balhátvédjévé nőtte ki magát. Gyors, jók a beadásai, és jól fut fel a szélen. Ezen tulajdonságok biztosan kelleni fognak az idei bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is, ha a klub sikeresen szeretne szerepelni. Érkezése megosztotta a drukkereket. A szurkolók egy része örül, mivel egy ereje teljében lévő, 25 éves, angol válogatott védő sikerült igazolni, míg mások féltik a szintén angol válogatott védő, Bridge helyét a kezdőcsapatban. Reméljük, Mourinho sikeresen építi bele a csapatba és nem fog Bridge játékának a rovására menni Ashley Cole érkezése.
  • Japep
    #3689
    Pedig ő volt az egyik kedvencem, de ezek után már örülök neki, hogy elment!
    Valószínűleg az Arsenal sem számíthat jobbra tőle...

  • Japep
    #3688
    Gallas és a szándékos öngól

    A klub a hivatalos honlapon közölte álláspontját az egyre inkább elmérgesedő Gallas ügyről. Gallas örül, hogy végre megszabadult a klubtól, és már az "ország legjobb szurkolói" előtt játszhat, míg a Chelsea válaszlépésként közzétette a játékos hozzáállását az ügyhöz.
    A nyilatkozatból az is kiderül, Gallas akár szándékosan öngólt lőtt volna, ha játékra kényszerítik. A szöveg teljes egészében elolvasható...

    "A Chelsea FC úgy érzi, szurkolóinak joga van ismerni a a teljes igazságot William Gallas-ról, és arról mennyire nem vette figyelembe a szurkolókat, a menedzserét és a klubot.

    Távozása ellenére folyamatosan támadja José Mourinho-t, és ezt nem hagyhatjuk válasz nélkül.

    A Chelsea jövedelmező és vonzó szerződésajánlatott tett Gallasnak az előző szezon végén. Ezt ő nem fogadta el.
    A kérdés kizárólag a pénz volt, annak ellenére hogy nyilatkozataiban új kihívásokról, külföldi szerződésről beszélt. Ez csak ködösítés volt, hogy ne legyen feltűnő hogy valójában csak a magasabb árajánlatért csinálja.

    Miután nem tudta megszerezni amit kért, álláspontja hajthatatlan és elfogadhatatlanná vált.

    Először megtagadta a játékot a tavalyi, Liverpool elleni FA Kupa elődöntőn, hogy ezzel még jobb szerződést csikarjon ki.

    Ahogy sok helyen olvasható volt, nem volt hajlandó csatlakozni a csapathoz a los angelesi edzőtáborban, annak ellenére hogy megegyezett az időpontokban a klubbal, csakúgy mint a többi, világbajnokságon szerepelt játékos.

    Mikor Mourinho nagylelkűen visszavette volna őt a "családba" az amerikai túra után, ezt ő elutasította.
    A menedzser elmondta neki, hogy ha nem is ír alá új szerződést, de visszatér a csapathoz és tartja magát a szabályokhoz, akkor is a lehető legjobb játékosokat fogja majd beválogatni, és nem fogja őt ilyen módon büntetni.

    A megegyezést szorgalmazó találkozók ellenére Gallas egyértelművé tette Mourinho számára, hogy többet ő nem játszik a Chelsea-ben.

    Az idei szezon első meccsén a Mancheszer City ellen, mikor mindössze négy hátvéd volt bevethető, és John Terry sérüléssel küszködött, nem vállalta a játékot.

    Sőt, azzal fenyegetőzött hogy ha mégis játékra kényszerítik vagy megbüntetik, akár öngólt is lőne a pályán, kiállíttatná magát vagy szándékos hibákat vétene.

    Ez semmiképpen sem volt elfogadható sem a menedzser, sem a csapat, sem a klub számára.

    A Chelsea érdekeit védve megegyezés született. Ha a klub számára elfogadható ajánlat érkezik, Gallas-t eladják. Ha ez nem történik meg, Gallasnak ki kell töltenie a szerződését.

    A Chelsea-nél a játékosok keresetét nem csak a játékos teljesítménye befolyásolja, hanem hogy mennyire tisztelik a klubot, és hogyan tudják a pályán kívül is a klub előnyös imidzsét reklámozni. Minden játékostól elvárjuk, hogy ezt figyelembe vegye.

    William Gallas ritkán törődött ezen kötelezettségekkel. Azt sem vette figyelembe, hogy Mourinho és a Chelsea mekkora szerepet játszott abban, hogy kétszeres angol bajnokká váljon egy olyan játékos, aki korábban csak a francia másodosztályban nyert bajnoki címet."

  • Rolka
    #3687
    Most nem Mourinhot akarom fikázni! Csak Ashley Cole-nak akarok sok szerencsét kivánni. Remélem meg találja a helyét és sok sikert fog elérni! A kedvenc játékosom Henry után
  • Rolka
    #3686
    Gallas Mourinhoról

    "El szerettem volna hagyni a Chelseat és az Arsenal a tökéletes klub számomra."-nyilatkozta Gallas.
    "Ők is szerettek volna engem a soraikban tudni, és az Arsenal egy olyan csapat, mely harcban áll minden címért. Nagyon boldok vagyok Londonban, nagyon sok barátom van itt."
    "Nagyon boldog vagyok, hogy csatlakoztam az Ágyúsokhoz és biztos vagyok benne, hogy jól kijövök majd a vezetéssel, nemúgy mint a Chelseanél Mourinhoval az elmúlt egy évben."

    "Remélem, hogy Cole boldog és emellet lesz türelme elviselni a Chelsea vezetését."

    "Mourinha nem rossz edző, de nagyon szeszélyes a hozzáállása a játékosokhoz."
    "Ami velem történt az nem volt egyedi eset a klubnál, ugyanez történt a múltban Ricardo Carvalhoval, Mateja Kezmannel, Paulo Ferreiraval, Asier Del Hornoval vagy Hernan Crespoval is."
    "Úgy használt minket, ahogy az neki megfelelő volt. Az elmúlt években kaptam ajánlatokat Olaszországból, Spanyolországból, de ennek ellenére lojális maradtam a klubhoz."
    "Ez azonban nem jelentett neki semmit, ami nagyon szomorú. Folyamatosan nyomás ill. stressz alatt tartott és ellenem fordította a rajongókat."
    "Én nem értem ezt. Az öltözőben a csapattársaim támogattak, de Mourinho a főnök és senki nem mert szót emelni az érdekemben."
    "A futball tekintetében a Chelsea óriási volt számomra, ugynis címeket nyertem velük, de Mourinha miatt kezdtem kellemetlenül érzni magam."
  • LasCar16
    #3685
    ezzel a kerettel csoportelsők lesztek a BL-ben, sztem a bajnokság is meglesz nah megyek mielőtt itt is flém off lesz:)
  • Japep
    #3684
    Ashley Cole mezszáma: 3


    Ashley Cole megkapta a 3-mas számot, így nem csak a válogatottban, hanem a Chelsea-ben is a 3-mas szám fog a hátán lenni. Ez volt Del Horno száma, majd Gallas-é, és most A. Cole-é.

  • asfa
    #3683
    Összefoglaló az idei távozókról
    Az idei nyár sem volt nyugodt átigazolási szempontból. Sztárigazolások és régi kedvencek távozása mellett találgatásokból sem volt hiány. Háromrészes sorozatunk elso felvonásaként a távozók listáját boncolgatjuk.

    Nyáron eladott játékosokból kb 25 millió font bevétele volt a klubnak. Ebbol az összegbol még egy Shevchenko-t sem lehet venni, így természetesen idén is a költekezés volt a jellemzo.

    A legtöbb pénzt, 8 millió fontot egy régi motoros, Eidur Gudjohnsen eladása hozta a konyhára. Az izlandi csatár (vagy már középpályás?) 2000-ben érkezett a klubhoz és azóta élvezte a szurkolók szeretetét remek játéka miatt. Az angol másodosztályból szerzodtetett Guddy Hasselbaink és Zola mellett a csapat elsorangú támadójának számított éveken keresztül, de Mourinho egycsatáros taktikájába már kevésbé fért be, annak ellenére hogy új pozíciójában is megmutatta tudását.
    Eidur nálunk lett közismert és befutott játékos, és mindenki emlékezni fog a Leeds ellen lott ollózós góljára, vagy megannyi más fontos találatra. Új klubja az aktuális spanyol bajnok és BL címvédo Barcelona, úgyhogy Guddy számára egyáltalán nem volt visszalépés az átigazolás. Más kérdés, hogy a Chelsea egy megbízható, remek játékost veszített el.

    Ugyancsak csupaszív játékosa volt a klubnak Damien Duff, aki potom 5 millió fontért igazolt a Newcastle Unitedhez. Az ír válogatott szélsot 2003-ban 17 millió fontért szerzodtettük a Blackburntol, Abramovich egyik elso szerzeményeként. A vételárát és teljesítményét elnézve elég amator húzás volt a klubtól 5 millióra levinni az árát, de valószínuleg Duff mindenképp menni akart, és csak ennyiért tudtuk elengedni.
    Mindössze három szezont töltött nálunk, de hamar megszerették a szurkolók. Gudjohnsenhez hasonlóan nagy veszteség a távozása, még akkor is ha van nála fiatalabb, gyorsabb és jobban cselezo játékos is a keretben.

    A saját nevelésu Carlton Cole is megunta az állandó kispadozást és a városi rivális West Hamben próbál szerencsét. Az ő ára 1 millió font volt. Cole a 2001/02-es szezonban mutatkozott be az első csapatban, és bár a tartalékok közt mutatott remek teljesítménye miatt sokan a jövő sztárjának tartották, a nagynevű igazolások mellett nagyon kevés lehetőséget kapott.
    Többnyire kölcsönben szerepelt. Kár egy nagy tehetségnek induló saját nevelésű játékosért, de Carlton eligazolása is teljesen érthető.

    Asier Del Horno egy évet töltött a Chelsea-nél. Nagy reményekkel érkezett, a lehetosége megvolt a bizonyításra (hiszen Bridge kölcsönben volt), mégsem tudott élni vele. A szezon elején a Spurs ellen még gólt is fejelt, azonban késobb kiszorította a csapatból az eredetileg középhátvéd Gallas. 4.8 millió fontot fizetett érte a Valencia.

    Robert Huth az átigazolási idoszak utolsó napjában váltott klubot, bár egész nyáron a levegoben lógott a távozása. Egyszer már meg is állapodott a Middlesbrough-val (egy kölcsönszerződésről), de akkor megbukott az orvosi vizsgálaton, a VB előtt összeszedett sérülése miatt. Huth is nagyon fiatalon került a Chelsea-hez, és bár testfelépítése és lövőereje tekintélyt parancsoló volt, komoly hiányosságai is voltak, és nem volt egy szinten a többi hátvéddel. Végül mégis csak a Boro lett a befutó, és 6 millió fontért vásárolták meg a németet.

    Jiri Jarosik, a 2005 telén igazolt cseh középpályás eladása tökéletesen mutatja, hogy csak átmenetileg, Scott Parker sérülése miatt számítottak rá a csapatnál. Mindössze húsz alkalommal játszott, ugyanis az előző szezont a Birminghamnél kölcsöben töltötte.
    Nyugodtan ide vehetjük (az átmeneti igazolások közé) Maniche távozását. A portugál középpályás csak kölcsönben volt nálunk, de alig játszott a tavasz folyamán.

    William Gallas távozása sajnos régóta várható volt. A francia hátvéd egész nyáron jelezte, hogy bár jól érezte magát a Chelsea-ben, új kihívásokra vágyik, és szívesen kipróbálná magát egy másik bajnokságban. Így került szóba az AC Milan, akik Shevchenko átadása révén "megérdemelték" volna Gallast, és a játékos is jól járt volna. Később a Chelsea új szerződést kínált Gallasnak, de mint utólag kiderült, kevés sikerrel. A csapat nyári amerikai túráján már érezhető volt a feszültség és a valószínű szakítás a két fél között. A játékos nem jelent meg Los Angelesben, majd az eddigi mezszámát (13) az új szerzemény Ballack kapta meg. Mourinho nyilatkozataiban már nem is számolt Gallas-szal, és felmerültek olyan pletykák is, hogy a távozni kívánó játékost a tartalékok közé száműzi majd. Sokáig úgy tűnt, nem lesz kérője, de az átigazolási szezon utolsó napján az Arsenalhoz távozott, Ashley Cole helyére.
    Gallas a Chelsea-nél eltöltött hat év alatt végig világklasszis teljesítményt nyújtott, általában középhátvédként, de ha kellett balhátvédként is. A klubért tett szolgálatáért hálával tartozunk neki, mégis keserű a szurkoló szájíze a botrányos (és riválishoz történő) átigazolás után. Egy elszánt, profi Gallasra nagy szüksége lett volna a csapatnak, de egy motiválatlan, bomlasztó játékosra nem.

    Egy évre kölcsönbe került a Portsmouth csapatához Glen Johnson. A fiatal jobb-bekk alulmaradt a csapatbakerülésért Ferreirával vívott "harcban", és lesz egy teljes éve, hogy rendszeresen pályára lépjen. Ez elsősorban a válogatottbeli szerepléshez szükséges, hiszen a kispadról ritkán válogatnak be játékost.

    Hernan Crespo-nak régóta emlegetett álma volt, hogy visszatér Olaszországba, azon belül is Milánóba. Nos, az argentin klasszis álma valóra vált - az az Internazionale szerezte meg, akiktől 2003-ban a Chelsea-hez igazolt. Crespo hivatalosan csak kölcsönben van az olaszoknál, de ha a szezon végén nem hívja vissza a Chelsea (erre szerződésbe foglalt jogunk van), akkor végleg az Inter játékosa marad. Crespo esete hasonló az ugyancsak argentin Veron-éhoz, aki úgy került kölcsönbe két évre, hogy csak két év volt hátra a szerződéséből. Azt hiszem kijelenthetjük, hogy Crespo végleg elment a klubtól. Végig profi hozzáállást tanusított, és ha ennyire menni szeretett volna, felesleges lett volna visszatartani.

    A tartalékcsapat is elvesztette pár játékosát. Közülük a "legismertebb" a kapus Lenny Pidgeley, aki pár meccs erejéig az első csapatban is szerepelt már. Ő a Millwall játékosa lett.
    Távoztak még: Filipe Morais (Millwall), Dean Furman (Rangers), Dean Smith (Andershot), Joe Keenan, Jack Watkins, James Younghusband.
  • bigfoot
    #3682
    nah király így végre minden játékosra lehet számítani:)
  • Japep
    #3681
    Jaja!

  • DJ Bee18
    #3680
    Ez szemét, kényszerítette??
  • Japep
    #3679
    Makelele engedett az erőszaknak

    Claude Makelele, a Chelsea francia középpályása úgy döntött, a soron következő két Eb-selejtezőn még a francia válogatott rendelkezésére áll, utána azonban tényleg visszavonul.

    A 33 éves középpályás még a világbajnoki döntő után bejelentette, hogy többé nem kíván pályára lépni a válogatottban, döntéséről írásban értesítette a francia szövetséget is. Raymond Domenech szövetségi kapitány ennek ellenére behívta az Eb-selejtezőkre készülő keretébe, majd megfenyegette, hogy amennyiben nem áll a gall válogatott rendelkezésére, jelenti a hiányzást a FIFA-nak, így négymeccses eltiltást kaphat klubcsapatában.

    Makelele engedett az erőszaknak, ott volt a válogatott edzőtáborában, és szombaton pályára lép Grúzia ellen, majd szerdán az olasz válogatott ellen is. Azt azonban leszögezte, reméli, ez volt az utolsó eset, hogy akarata ellenére meghívták a nemzeti együttesbe.

    - Profi futballista vagyok, ezért ha már így alakult a dolog, akkor száz százalékot nyújtok edzéseken és a pályán is. Tisztelem a nemzeti mezt és a szurkolókat is, ezért nem tenném meg, hogy ne adjak bele mindent a pályán, de remélem, a két meccs után megnyugtató megoldást találunk a problémára, mert továbbra is tartom magam az elhatározásomhoz – nyilatkozta a középpályás.

  • a zsírkereskedő
    #3678
    gallas(most már szabotőr szegényke de nagyon bírtam)+ 5millió
    nagyon olcsón megúsztuk ezt bár a pénz az mint tudjuk nem számít:)
    csak ezzel az lesz a baj h bridge cole mindketten angol válogatottak és ez nem az igazi...bár tuti hajtani fognak h bekerüljenek a kezdőbe
    most már tényleg európa legerősebb legkiegyensúlyozottab kerete a miénk!
    bl bajnokság és fa kupa minimálisan elvárható
  • asfa
    #3677

    Terry és a Pro Evolution Soccer sorozat
    John Terry jelenleg irigylésre méltó helyzetben van. Alig hogy zsinórban másodszor nyerte meg az angol bajnokságot, máris az új idény felé néz Michael Ballack-kal és Andrie Shevchenkoval az oldalán. Ez alatt, kinevezték az új angol válogatott csapatkapitányának, egyidejűleg stabilizálva a helyét az angol védelem szívében. De persze sok van még hátra: mégpedig megnyerni a Bajnokok Ligáját a Chelseavel és megnyerni a házi PES tornát, amit harmadszorra rendez meg idén. "Igaz," mosolyog. "Egyszer egy évben én és egy csapat Chelsea játékos összegyűlünk nálam egy nagy PES tornára. Ez az egész egy kicsit verseny szerűvé válik, hogy őszinte legyek, sok cukkolással és csalás váddal. Glen Johnson nyerte első évben, tavaly pedig Shaun Wright Philips volt a legjobb. Én nyertem az egyenes kieséses kupát amit szintén indítottunk, de most ráhajtok a bajnoki győzelemre. Azt mondanám, én vagyok a legjobb a társaságban!"


    A gyönyörű játék

    Közismert Terry PES iránti szeretete, ezért döntött úgy a KONAMI, hogy felkéri Terryt, hogy legyen az Angol reklámembere a játéknak az elmúlt szezonban. "Messze ez a legjobb focis játék" állítja a védő. "És ez a legrealisztikusabb is. Meg kell értened a labdarúgást, hogy játszani tudj a Pro Evolution Soccer sorozattal. Bár mindig lehet mit tanulni. Amikor meghallottam, hogy a KONAMI szeretne bevonni, nagyon megörültem. Ki ne szeretne borítón lenni?"

    A Konamival való együttműködés után Terry a Brazil legendával, Adrianoval az oldalán fog csillogni a borítón és a páros egy különleges TV-s PES reklámban is szerepel majd. De Terry számára ez az egész arra megy, hogy a legújabb verziót minél hamarabb megszerezze. "Én mindenkinél előbb láthatom az új verziót, ami fantasztikus," mondja. "Úgy gondolom, a PES5 jobb volt, mint a négy, de a hat mérföldekkel előtte van. Jobban kell ügyelned a passzjátékodra, és jobban ki kell használnod a pályát. Még szoknom kell, de játék menete lenyűgöző." És persze hogyha ilyen előnye van a Chelsea társai ellen, akkor ő a legesélyesebb, hogy megnyerje saját bajnokságát idén? "Jó lenne," mosolyog. "De a fociban semmit sem vehetsz biztosra - valódiban és a PES-ben sem!"
  • asfa
    #3676
    Megtörtént az Arsenal-Chelsea vezércsere

    Az átigazolási időszak utolsó pillanatában megegyezett egymással a Chelsea és az Arsenal: Ashley Cole a Kékeknél, William Gallas az Ágyúsoknál folytatja pályafutását.

    Ahogyan az várható volt, a két angol topklubnak végül sikerült megegyeznie egymással William Gallas és Ashley Cole cseréjéről. A két klasszis védő még az előző szezon végén kijelentette, hogy nem akar tovább klubjában maradni, kézenfekvő volt hát a megoldás, csak meg kellett egyezni a csere részleteiről.

    Az üzletet már hetekkel ezelőtt nyélbe üthették volna, de az Arsenal olyan igényekkel állt elő, amelyet a Kékek nem akartak teljesíteni. Az Ágyúsok nemrégiben kaphattak volna 25 millió fontot is védőjükért, de akkor visszautasították a rivális ajánlatát, most mégis lejjebb adtak igényeikből: a Chelsea végül Gallas játékjogát és 5 millió fontot adott, cserébe vihette Cole-t.

    A két futballista tegnap átesett a kötelező orvosi vizsgálatokon és a válogatottjaik Eb-selejtezője után munkába áll új klubjánál.
  • Japep
    #3675
    Cole to Chelsea, Gallas to Arsenal
    Friday, Sep 01, 2006


    The following is a joint statement by Chelsea Football Club and Arsenal Football Club on Ashley Cole/William Gallas:

    Chelsea FC and Arsenal have agreed terms for the transfers of Ashley Cole and William Gallas.
    Chelsea will also pay Arsenal 5m pounds.
    Both players have agreed personal terms and passed their respective medicals.

    ---

    Nem magyar, de a lényeget angol tudás nélkül is ki lehet venni...

  • Japep
    #3674
  • Rolka
    #3673
    Tiétek Ashley Cole
  • asfa
    #3672
    Válogatott körkép
    Hétvégén nincs bajnoki forduló a válogatott meccsek miatt. A csapat nagy része szokás szerint nem pihenhet, köztük az elvileg már visszavonult Claude Makelele sem...

    A nagy vihart kiváltó Makelele-ügy pillanatnyi állása szerint a középpályás enged ugyan Domenech kapitány akaratának, és pályára lép a franciák soron következő fellépésein - szombaton Grúzia, majd szept.6-án Olaszország ellen. Maka ugyan elmondta, hogy megbecsüli a válogatott behívót és a nemzeti mezt, de reméli hogy a két meccs után tisztázódik a sorsa. Remélhetőleg Domenech tiszteletben tartja majd a játékos kérését, és "megengedi" hogy visszavonuljon a válogatottól.

    Anglia csapatába meghívást kapott John Terry, Wayne Bridge, Frank Lampard és Shaun Wright-Phillips is. Szombaton az Old Traffordon játszanak Andorra ellen, majd 6-án Macedóniában. Ne feledjük, Terry már a csapat kapitánya! :)

    Az új szerzemény Khalid Boulahrouz csak egy meccsen segítehi a hollandokat: Fehéroroszország ellen, jövő szerdán. A szombati meccset a Világbajnokságon történt kiállítása miatt ki kell hagynia. Arjen Robben vádlisérülés miatt pihen.

    A németeknél Michael Ballack ismét a pályán - szombaton hazai pályán fogadják Írországot, és szerdán San Marino-ba látogatnak.

    Petr Cech várhatóan visszatér a kapuba a cseh válogatott meccsein, sérülése után. Szombaton Teplicében fogadják Wales-t, szerdán pedig Pozsonyban játszanak a szomszédos Szlovákiával.

    A Portugál válogatott kivételesen már pénteken pályára lép Dániában, majd ugyancsak Skandináviában, Finnországban játszanak. Az északi kaland résztvevői: Ricardo Carvalho és Paulo Ferreira.

    Andrij Shevchenko ukrán csapata csak egy meccset játszik az elkövetkező egy hétben - szerdán Grúziát látják vendégül Kijevben.

    Nincs pihenés Afrikában sem. John Obi Mikel a nigériai csapat tagjaként szombaton Nigerrel játszhat, Geremi Njitap pedig vasárnap léphet pályára a Kamerun-Ruanda meccsen.

    Az U21-es csapatok vetélkedésén egyedül Lassana Diarra érdekelt - a francia fiatalok pénteken látogatnak Skóciába, majd kedden Szlovéniát fogadják.
  • asfa
    #3671
    Huth távozott


    Már korábban kész tényként kezeltük, hogy a Boróhoz szerződik Huth, ám korábban egy orvosi vizsgálaton megbukott, így maradt a Chelsea-ben. Egészen eddig, ugyanis az átigazolási szezon vége előtt egy nappal Huth 5 éves szertődést kötött Gareth Southgate csapatával. A védőért a Botro menedzsere 6 millió fontot fizetett a Chelsea-nek.

    Huth 2000-ben érkezett Londonba, mindössze 16 évesen, így természetesen Bundesliga mérkőzés nélkül a lábában. Korábban mindössze VfB Fortuna Biesdorf és az Union Berlin csapatában szerepelt. 2002-ben mutatkozott be az angol élvonalban. Bár Claudio Ranieri többször is bevetetette, José Mourinho érkeztével nem maradt neki hely a csapatban. Ettől függetlenül Huth maradt nálunk, s a kispadról is képes volt beverekedni magát a német válogatottba. A 2006-os világbajnokságon is részt vett, ahol 1 mérkőzésen szereplt.
  • Japep
    #3670
    Már nem asszem...

  • bigfoot
    #3669
    hát akkor menjen el,és jöjjön vki!!A.Cole már nem jön?
  • Japep
    #3668
    Gallas ellen fordulnak a játékostársak

    Didier Drogba, a Chelsea támadója felszólította William Gallast: fejezze be a csapatszellem rombolását.


    A Kékeknél már mindenki unja William Gallas állandó nyavalygását, a francia védő továbbra sem hajlandó sportemberhez méltóan viselkedni, s ezzel nagyban árt a csapatmorálnak is. A játékostársak is megunták, hogy a játék helyett ilyesmire kell koncentrálniuk, Didier Drogba már addig ment el, hogy nyilvánosan szólítsa fel a védőt, hogy viselkedjen végre normálisan.

    - Kemény időszak elé nézünk, koncentráltnak kell maradnunk, de így nem megy, Gallas mindenki számára nehézzé teszi a dolgokat. Csak ő tudja megakadályozni, hogy tovább romoljon a légkör a csapaton belül, ideje lenne, hogy tisztázza, és elkezdje rendbe tenni saját dolgait - mondta Drogba.

    A franciának azonban fontosabb saját jövője, mint a Chelsea, és megfenyegette a klubot, hogy amennyiben nem hagyhatja el a Stamford Bridge-et, hajlandó sztrájkba lépni.

  • Japep
    #3667


  • Japep
    #3666
    Huth távozott

    Robert Huth 6 év után távozott csapatunktól. A német válogatott védő 6 millió fontért a Middlesbrough-hoz igazolt, ahol reményei szerint állandó játéklehetőséget kap.

    Már korábban kész tényként kezeltük, hogy a Boróhoz szerződik Huth, ám korábban egy orvosi vizsgálaton megbukott, így maradt a Chelsea-ben. Egészen eddig, ugyanis az átigazolási szezon vége előtt egy nappal Huth 5 éves szertődést kötött Gareth Southgate csapatával. A védőért a Botro menedzsere 6 millió fontot fizetett a Chelsea-nek.

    Huth 2000-ben érkezett Londonba, mindössze 16 évesen, így természetesen Bundesliga mérkőzés nélkül a lábában. Korábban mindössze VfB Fortuna Biesdorf és az Union Berlin csapatában szerepelt. 2002-ben mutatkozott be az angol élvonalban. Bár Claudio Ranieri többször is bevetetette, José Mourinho érkeztével nem maradt neki hely a csapatban. Ettől függetlenül Huth maradt nálunk, s a kispadról is képes volt beverekedni magát a német válogatottba. A 2006-os világbajnokságon is részt vett, ahol 1 mérkőzésen szereplt.

  • LasCar16
    #3665
    javítom 30 millió:D
  • fernando torres
    #3663
    30 eurorért én is megveszem.:DDDDd
  • LasCar16
    #3662
    A Chelsea támadója, Didier Drogba hétfő este egy milánói étteremben vacsorázott, ahol rövid ideig beszélgetett Adriano Gallianival a Milan alelnökével.

    A hírek szerint az olasz sportvezető arról érdeklődött a játékosnál, hogy csatlakozna-e a piros-feketékhez.

    Az olasz média spekulációja szerint a beszélgetés után Galliani felvette a kapcsolatot a Chelsea vezetőivel, hogy az átigazolásról tárgyaljanak. Ha igazak a híresztelések, az Ac Milan 30 eurót ajánl a csatárért.
  • LasCar16
    #3661
    kisebb sérülése van, max 1-2év múlva fog sztem "váltani"

    Roberto de Assis , aki Ronaldinho testvére és ügynöke is egyben a következőket mondta a Corriere dello Sportnak : "Ronaldinho Milánba igazolása lehetséges , és nagyobb fogás lenne mint amekkora volt Ronaldo a Real Madridnak . Silvio Berlusconi le szeretné őt igazolni , úgyhogy az egész csak idő kérdése ."
  • chelseafan
    #3660
    Ez csak pletyka. Úgyis marad...
  • Lampard008
    #3659
    Ronaldinho nem játszott: Még idén a Chelseaé vagy a Milané lesz?

    Riadókészültség a brazil klasszist megszerezni akaró csapatoknak, hogy a válogatott csapatkapitánya és a Barcelona szupersztárja nem lépett pályára tegnap este. Az angol bajnok és az olasz sztárgárda rögtön egymásnak feszült, mivel mindketten úgy ítélik meg, hogy Ronaldinhónak már csaknapjai vannak hátra a katalán sztárgárdában.
  • Oziris666
    #3658
    Én a Middlesbrough-ból csak Downingot sajnálom,mert neki a 4nagy csapat egyikébe lenne helye!!!
  • a zsírkereskedő
    #3657
    nem jelent semmit csupán azt h a boro sajnos megint küszködni fog...
    portsmouth-ra még így se tennék egy fillért se...jó csapat de csak max uefás helyért mennek majd a végén de inkább középmezőny...
  • Japep
    #3656
    A barca meg Gudjohnsen góljával verte meg a Celta-t! 2-3