25347
  • b-type
    #1
    "Hivatalos forrásból származó információk szerint a First Racing elért abba az állapotba, hogy egy beta teszt liga formájában külsõsök is kipróbálják. Aki esetleg kevésbé ismerné a játékot, annak fontos tudni, hogy a project mögött a szimulátor társadalom egyik legnagyobb alakja Dave Kraemer áll, aki az egykori Papyrus (Grand Prix Legends, IndyCar Racing, NASCAR Racing sorozat stb) feje volt, most pedig a korábbi NR forráskódokat felvásárolva az új játék fejlesztésébe kezdett.

    Az említett liga 2005. január 2-án indul és kelet-amerikai idõ szerint vasárnap, hétfõ, szerda és csütörtök esténként 9-tõl és ejféltõl. Hetente 2 versenyen kell indulni, melyet jelentkezés esetén magad választhatsz ki. A naptárban oval és road pályák egyaránt szerepelnek. A jelentkezés alapfeltétele, hogy rendelkezz egy (vélhetõen legális) NASCAR Racing 2003 Season példánnyal, ugyanis a szükséges file-ok MOD-ok formájában érkeznek.

    Amennyiben a fejlesztõk elfogadják a szándékot, a jelentkezõ köteles elfogadni egy titoktartási kötelezettséget, melynek tartalmáról nincsenek információink.

    A jelentkezés leadható ezen a címen, minden érdeklõdõnek erõsen ajánljuk a hírlevél igénylését."
    forrás: hsw.hu
    Hivatalos oldal a jelentkezési címen, de azért: First-Racing.net

    A (majdani, az esetleges, vagy már létező),teszterek véleménye?
  • xxdani
    #2
    [IMG][IMG]C:\Documents and Settings\Dani\Asztal[/IMG][/IMG]
  • xxdani
    #3
  • Alexease
    #4
    Kivancsi vagyok, mi lehetett volna ez a kep?!:)
  • Alexease
    #5
    Es ha mar itt a topic...;) Tud valaki esetleg valami benfentes, titkos infot?:) En csak kosza hireket, pletykakat olvasgattam, hogy mi igaz belole, nem tudni. Pl.:
    - Allitolag nem fogjakteljesen ujrairni az engine-t, meg komolyabb modositasokon sem atesni, hanem egy kicsit atdolgozzak es szinte "csak MOD-kent" rakjak ossze a dolgokat majd a FR-be?!
    - A mod-olast es a mod keszitoket is erosen korlatozni, szabalyozni akarjak?! Most vagy parazik Krammer, mert egyszer komolyabban megtalaltak jogi problemak miatt es nem akar tobb balhet, vagy egyszeruen most sajat boren erzi, milyen ha neki kell finansziroznia minden koltseget a jatekfejlesztes soran:)
  • Alexease
    #6
    A First Racing weboldalan, Kaemmer "tisztazott" nehany kerdest, felreertest, hiresztelest stb.:) http://www.first-racing.net/ Valszeg sok levelet kaptak valakiktol ();)
  • b-type
    #7

    én sajna semmi jobb infót nem tudok, pedig anno még jelentkeztem is..de nem köllöttem..:))
  • Alexease
    #8
    http://www.hsw.hu/jatekhirek.shtml

    Kezd "nevetseges" lenni a First Racing, meg ha jogilag igazuk is van:( Pont azokat b*szogatjak, akik nagyreszt hiresse, elismerte tettek a programjaikat (moderek), es a mai napig megszalottan hasznaljak:( Lehet hgy Oket is cseszegetik, de ez mar nagyon gaz.
    Az egyik topicban olvastam, ami lassan mar tenyleg talalo lesz: First Racing = Farce Racing :))))
  • K.András
    #9
    Én bizonyos dolgokat nem értek, a mod készitök ha megvették a játékot márpedig megvették, akkor miért ne nyulkálhatnának bele kedvük szerint???Ezen felül én ugy gondolom joguk van azt másokkal megosztani abban az esetben ha nem kérnek érte pénzt(akkor is ha kérnek csak ugy valoban kell egy rakás jogdijat fizetni,meg ado, stbstb hiszen innentöl kezdve ez már vállalkozás)!
    A mod-készités szerintem olyan, mintha vennék ez zenei cd-t majd felénekelve az egyik számot tökmindegy milyen szar felrakom a netre és erre a cd kiadoja megkeresne, hogy ugyan vegyem már le, miért venném már le?Komolyan mondom nem is értem...
  • b-type
    #10
    Egyszerűen nem megy a fejembe nekem sem, hogy mi a rákért jó az ha nem engedik át a játékot a moddereknek...
    Most nem azért de az F1C nem lenne itt a polcomon, ha nem lett volna ennyire jó befektetés, az alapjáték nem varázsolt el egyáltalán..:(
    A Nascar Racing 2003 az nagyon oké, kikezdhetetlen, de a Trans-Am, GTP és egyéb kiegek nélkül feleennyien nem játszanának vele, hisz nem mindenkinek fekszik az 'oválorientáltsága'
    akárhogy osztom, nem értem hogy miért jó az ha én nem veszem meg a játékot...
  • Alexease
    #11
    En sem ertem miert szaroznak?! Koncentraljanak a kovetkezo jatekra. Ha igy folytatjak, egyszeruen megutaljak oket.

    Amugy jogilag igazuk van, de nem tudom miert faj nekik, ha a ket eves jatekukat - amit a kiadok-penz-piac megszuntettek, becsuktak, elastak, aladtak stb. - fent tartjak es megbecsulik a jatekosok?!?!

    Ennyi erovel az ISI es az EA mar atomot robbanthatott volna:)))
  • Toya
    #12
    Szerintem egyszerűen csak a pénz dominál náluk.
    Mert minek vennéd meg a következő programjukat amikor a moderek ugyanazt megcsinálták már a NR2003 alá és nem elképzelhetetlen, hogy jobban is mint amire ők valaha is képesek lettek volna (gondoljatok a GTP sokkal magasabb sebességére vagy az éjszaki futamokra, a fizikára, stb...)

    Az USPitsnek való nekiugrás már csak azért is undorító, mert ők lényegében már a rFactor alá dolgoznak.

    Alex nem megutálják, ezt már rakhatod nyugodtan jelenidőbe megutálták őket.
  • Alexease
    #13
    A Pits feltette a komplett "levelezest, ertekeset". Vannak erdekes dolgok:) http://www.thepits.us/board/viewtopic.php?t=662
  • Ingy
    #14
    ekkora csírákat mint ez a first racing :D
    érdekes az ISI miért tud eggyüt dolgozni a modderekkel
  • [HUN]FaTaL
    #15
    Nem nyugszik a FIRST Racing jogutódja sem - TheUSPits
    Nevet váltott a FIRST Racing, ezentúl a különbözõ jogi problémáikkal kapcsolatos irataikat iRacing néven küldözgetik, most éppen a TheUSPits-nek. Eddig sem örültünk ennek az egésznek, ami Dave Kraemmer-éktõl indult el, de a TheUSPits azt hiszem övön aluli ütés. A történet a szokásos: törvénysértõ módon változtatták meg az NR2003S fájlait majd terjesztették az Interneten. A probléma forrása a The US Pits patcher segédprogramja, amely az alap NR2003S fájlok egyes elemeit használja, melyre az EULA nem ad lehetõséget. A további lépések elkerülése érdekében felszólították az említett weboldal tagjait, hogy távolítsák el a jogsértõ tartalmat. Ezen felül nehezményezték, hogy a weboldal látogatói erõsen szimpatizálnak a korábban beperelt Tim McArthur-ral.

    A levélváltás eredeti formájában a TheUSPits fórumán olvasható angol nyelven.

    forrás hsw.hu
  • [HUN]FaTaL
    #16
    én ezt nem értem. miért jó hogy baszogatják a moddereket akik híressé tették a játékukat? ezzel csak azt érik el hogy mindenki utálni fogja őket...
  • Alexease
    #17
    Irtozat frissites az IRACING.COM-on! (THX HSW:P)

    Eddig csak a nagy csend volt es az ellenszenves jogi dolgok, de ugy nez ki megis dolgoznak a hatterben es eleg komolyan:) Egy Nascar csapat tamogatasa, a harom "auto" es a 30 palya eleg jol hangzik:)

    Igaz, meg barmi lehet belole, de most igy hirtelen egy nagy piros pont nekik:)))))))
  • b-type
    #18
    Alex, szted most mi lesz?
    Nem lenne rossz ha tovább vinnék az GPL/NR fizikát..
    Van az LFS-nek is folytatása, van a F1c vonulatnak, jó lenne a GPL/NR vonalnak is.
    A képek nagyon jól néznek ki, megint van fent egy rakat a BHM-n.
  • Alexease
    #19
    Biztos hogy az eredeti GPL/NR fizikat irjak tovabb. Igy a hirek utan, mar eleg komolynak tunik a dolog.
  • Alexease
    #20
    Egy kis mozgolodas:) http://www.iracing.com/
  • pasztor
    #21
  • B Lori
    #22
    http://i73.photobucket.com/albums/i240/texasfury1/iRacingPCGAug06.jpg
  • JuanG
    #23
    újabb partnership az iracing-nél:

    v8twinturbosárkány
  • Alexease
    #24
    Nagyon kemenyen nyomjak a fiuk!!!
    Nem tudom mikor lesz ebbol valami, de teljesen mashogy allnak hozza a dolgokhoz, olyan merfoldko szerut akarnak megint csinalni:) Azert az az ~50 hivatalos palya sem semmi!:P
  • Alexease
    #25
    Uj partner: http://www.iracing.com/news.htm
  • Alexease
    #26
    Friss hirek: http://www.iracing.com/news.htm :)
  • b-type
    #27
    gyerünk már srácok :))
  • JuanG
    #28
    ja, jó lenne már látni mozgás közben :)
  • Alexease
    #29
    Barber Motorsport Park :P
  • Istencsászár
    #30
    Főlapon egy video!!!
  • Alexease
    #31
    Szaporodnak a palyak;P
    Long Beach

    Most mar van par tucat!
  • JuanG
    #32
    látom te is kapod a newsletter-eket :)))
  • Alexease
    #33
    Meg a legelejen regisztraltam, amikor meg lehetett beta-teszternek jelentkesni:)
  • lac coo
    #34
    Mit tud az iRacing amitől a pofám leszakad ?
  • Alexease
    #35
    :))

    Egyreszt Kaemmer csinalja:) Pl. GPL ami majd 10 eves program, es meg mindig az egyik legjobb (azota fent van, hasznalom, a mai napig jelennek meg hozza palyak, MOD-ok!). Es persze NR "sorozat" (NR2003), ami a masik orokeletu darab:)

    De ha vegig nezegeted, olvasod az oldalt, foleg a technologiai megoldasokat, lathatod, hogy teljesen "mas kategoria" lesz, mint az eddigiek;) De a liszenszelt palyak es autok sem gyengek:P
  • lac coo
    #36
    Nem tok angolul mert buta parasztgyerek vagyok ! :))

    Fizikában mi az ami újdonság? A többi nem olyan lényeges .
  • Jacek
    #37
    wazze ezt nem is neztem kik csinaljak ez nalam azert megvaltoztatta a leanyzo fekveset:) lista elejere kerult:)
  • Alexease
    #38
    Bongeszd vegig a weboldalukat, eleg komoly:P
  • Alexease
    #39
    Fizikaban eleve alapmu (GPL, NR), es az van tovabb bovitve;) (Elvileg) Alkatreszenkenti fizika (ala CRC ;P), reszletesebb gumifizika, meg komolyabb aerodinamika. De ha csak azt nezzuk, hogy Kaemmer megszallott, es a GPL->NR kozti fejleszteseket, az ~5 eves fejlesztesi fazisokat, akkor eleg komoly dolgok lehetnek majd benne;P

    De grafikaban is tudnak a fiuk;) Az NR2003 mar nem fiatal, de mar akkor volt full dinamik arnyek, sot mas autokbol is vetodik arnyek a fulkedbe:) Nah, ha az ISI-nel bekapcsolod a full arnyekokat, mar csak kepeket nezegethesz;) Es ha mar ISI:) Az GPL/NR mar akkor fizikabol szamolt FFB-t hasznalt, az ISI a mai napig (csak) effekt alapu:)

  • Jacek
    #40
    neztem:) csak ebbol is mikorra lesz valami:)