1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • rezsofiz
    #40
    Ez így van, de manapság annyira lámák a vezetők, hogy na szal nem tudom elmondani, észre sem veszik magukat hogy milyen szarul vezetnek. Vagy akkor egyáltalán minek kapnak jogosítványt?
  • Random_
    #39
    Na te is megéred a pénzed! Nem a sínen kell lassítani hanem elötte és körülnézve áthaladni. Nem csak vasút csaphat el a domb túloldalán bármi lehet.

    Hát azért faluba max 60! Inkább azért 55 mert belegondolok, hogy nekem se esne jól ha a lakóhelyem környékén 70-80-al furikáznának. Nem beszélve az unásig ismételt balesetveszélyekről.

    Ha egy gyalogos át akar menni a zebrán és mögöttem sokan vannak megállok neki. Ha anyuka gyerekkel akkor pláne mert inkább én átengedem mint más barom lenyomja. Én nem felejtettem el gyalogos szemmel is gondolkodni. Sajnos az autósok 90%-a amint kocsi kerül a segge alá úgy érzi ő az utak királya és senki ne packázzon vele.
    Én is gyorsulgatok meg versenyezek, de mindennek megvan a határa.
  • Random_
    #38
    Pontosan! Amint rendőrt látnak elmegy a bátorság amivel elötte 130-al megelőztek és nem 90-el hanem 70-el vánszorognak. A rendőrők meg direkt lassítanak akkor ő is. Volt olyan, hogy 4 sávoson 80-al ment a rendőr szélsőben és nem merték lehagyni. A vasúti átjárón én is lassan megyek át pedig rutinos vagyok és jó kocsim van, de az nem vicc.
  • Metwork
    #37
    Azért abba gondoljatok bele, hogy nem mindenki született kormánnyal a kezében és ami a legfontosabb, Ti is voltatok mazsolák!
  • Random_
    #36
    Matiz
  • Tertovan
    #35
    Hello

    Szerintem akinek mennie kell az megy, es total nem erdekli hogy ki van elote.
    volt alkalmam tobb tiz ezer km-et ulni vegig olyan autokban utaskent ahol nem igazan szamitott a kresz.. mivel ok es az utasai+ aru nem igazan ertek ra az 50km -es falujarasra.
    ha valaki megkapja a telefont hogy pl 1.5 oran belul leal egy gyar ha nem er oda, akkor a kresz elott az ora ketyeg....
    ok altalaban evi 150 E km-et vezetnek mar evek ota, es evi egy ket kisebb kocsi horzsolassal meguszak. /pl:telen ket 24t -es kamion koze bealva athajtani a vasuti atjaroban nem mindig sikerul kocanas nelkul. /
    amugy ahogy eszrevettem azert egy duplaindex koszonessel tenyleg meglehet koszonni a segitseget. :) -es szerintem kellemes szokas.
    szoval egyetertek hogy akinek menni kell anak elsobseget kell adni es aki nem siet az engedje el a gyorsabbat.
    hm?
  • rezsofiz
    #34
    Sajnos a sok láma miatt ez a forgalom tempója legjobb esetben sincs 70 fölött (legalábbis itt Nyíregyházán).
  • rezsofiz
    #33
    Ja meg nekem olyan volt hogy közeli rokonom este 6 kor ment az úton, jó 60-nal, és akkor egyszercsak előtte látja hogy el akar kanyarodni vki kb 5 m-re tőle egy parkolóba nagyívbe. Szal ment egyenesen a rokonom, és egyszercsak azt látta hogy bekanyarodik elé valaki. Hát baazze a rokonom a korházban kötött ki, a nő, aki meg láma volt, és bekanyarodott a rokon elé aszonta hogy "Nem látta". Hát geci nem tudtam hogy mit csináljak olyan ideges voltam.. basszus nem látta, és emiatt nem sok híján ott maradt a foga a rokonomnak.. Hát vannak még ilyenek, fel tudok robbanni az ilyen lámákon.
  • FREAK
    #32
    nem biztos

    elég veszélyes helyzeteket okoz az, ha valaki minden kis szarra (ami tőle 200 méterre történik) kapkodja a kormányt és rugdossa a féket

    a forgalomnak VAN egy tempója, ami fel kell venni, különben autósok tucatjait zavarod meg, kényszeríted fölösleges döntésekre


    a legrosszabb mégsem a lassú tempó, hanem a bizonytalanság meg a túlzott magabiztosság (na arra pl. beugurolok, amikor az előttem lévő 2 méteres helyre a sietős barmok egyszerűen berángatják az autót, és még anyáznak, amikor a nyüszítő ABS mellett rájuk dudálok), meggyőződésem, hogy ebből adódik a balesetek nagy része
  • Hellhammer
    #31
    Ami még idegesítő tud lenni az az, hogy mész az átlagnál tempósabban az autópályán, és kijön eléd a belsőbe előzni valaki 90-100-al anélkül, hogy tükörbe nézne, amire ugye satuzni kell. Na az igazán jót tud tenni az ember lelkének és pulzusának...
  • rezsofiz
    #30
    Ja:DDD
    ezt én is imádom
  • rezsofiz
    #29
    Igen, fölöslegesen tényleg nem éri meg kockázatot vállalni, ezzel teljesen egyetértek.
  • COFair
    #28
    ködben vezetni viszont tényleg nem játék, ott nagyon észnél kell lenni
  • COFair
    #27
    az én nagy kedvenceim azok, akik teszemazt városban a 2*2sávos úton a 60as táblánál kilómétereken át mennek egymás mellett 40nel, nehogy már el tudjon menni az aki akar... a múltok is egy ilyen úton megyek, beállok a belső sávban menő mögé - nem tűnik fel neki... villogok - na az feltűnik neki, de elkezd nekem mutogatni, meg neki áll feljebb! na aztán külső kicsit megindult, bevágtam a paraszt elé, majd beletapostam a fékbe úgy 20ig hogy vegye már észre magát.. mert azt megértem hogy elbambul, de ha rávillantok, nehogymár neki álljon feljebb! hogy a f@sz üsse ki a szemét az ilyennek!
    a másik meg.. megyünk a főúton, 70-80-nal, 2en mennek előttem.. szabad a pálya, kirakom az indexet, elkezdek előzni, erre a köcsög kis zsigulis hülyegyerek, aki bele se nézett a tükörbe (erre számítottam is, látszott a vezetési stílusán, uhogy direkt figyeltem) is elkezdett előzni, de úgy, hogy fékeztem egy rendeset, mert különben belém jött volna. na aztán persze hogy belemésztam a seggébe, a gallytörőtől sokan megijednek, aztán ez is mutogatott, én meg vissza, de az 5 centis táv miatt a fékre még csak rá sem mert lehellni, feltoltam egész 150ig, aztán mentem csak el.. :) nesze neki bünti!
    tényleg sok a láma vezető, némelyikről el sem tudom képzelni hogy hol szerzett jogsit..
    amúgy gyorsan vezetni én sem szoktam, város 60-70, főút 100-120, autópálya .. na az más kérdés .. legyen x+1
  • Hellhammer
    #26
    Én sem azt mondom, hogy hülyeséget ír, hanem azt, hogy felelőtlenség falukon 80-al átmenni.
    A lendületes vezetés jó dolog, én is nagyon utálom azokat akiknek 1 km kell ahhoz, hogy 50-re felgyorsuljanak. A másik kedvencem az amikor egyenes úton 130 majd egy kis kanyargós részhez érve egyből tele a gatyesz és 40-50. Erre jó példa a Mátra ahol nagyon kiderül az, hogy ki mennyire rutinos sofőr.
    Az offenzív vezetésre ellenpélda: a már említett ködös esti hazafelé úton ott emberkedett mögöttem jó ideig egy Berlingo, majd megelőzött úgy, hogy a ködben kb. 60 m volt a látótávolság (miközben én is 80-90-el haladtam). Ez volt a lakóhelyünktől kb. 20 km-re. Végig cikázott a sávon belül, és olyan előzésekbe ment bele, hogy hajjaj. Mégis mikor beértünk a városba az első lámpás kereszteződéshez ott álltam mellette a szomszéd sávban (és simán lerajtoltam ). Szal fölöslegesen veszélyeztette magát és másokat is az agresszív vezetésével.
  • rezsofiz
    #25
  • Chaos Mad
    #24
    meg a vasúti átjárokban jókat lehet szállni mi?
  • Hellhammer
    #23
    Mondjuk ebben igazad van, de azért feltétel az, hogy ismerd az adott átjárót, mert könnyen pórul járhat az ember :| Én ezért ha ismeretlen környéken vasútátjáróhoz érkezek lelassítok 30-40-re.
  • rezsofiz
    #22
    Nem ír hülyeségeket, az alapokkal maximálisan egyetértek, hogy jó lenne ha az emberek lendületesebben vezetnének kicsit, mert ami most megy az utakon.. Nevetséges.
  • rezsofiz
    #21
    Viszont egy offenzív vezető elég ritkán kerül bele ilyen véletlenekbe. Persze ő rá is vonatkozik a "fizika", de ennek ellenére sokkal nagyobb az esélye hogy elkerüljön ilyen eseteket.
  • Hellhammer
    #20
    Az áru az már csak olyan, hogy sietni kell vele. Pfff...

    Ezért utálom én a hivatásos sofőröket, mert mindig sietnek és hisznek abban, hogy ők tudnak vezetni, és a fizika nem érvényes rájuk. Az a baj, hogy a megtörtént (nem elkerült) balesetek nagy része nem a vezetői tudáson múlik, hanem a véletleneken amiknél minimálisan számít a tudás. Egy megrakott 70-80-al haladó kisáruszállítónak nagyságrendekkel hosszab a fékútja, mint egy 50-el haladó személyautónak és ez nagyon is számít pont a falukban, ahol lényegesen nagyobb az esélye annak, hogy gyerek, állat, biciklis, részeg ember, öregasszony kerül az úttestre kiszámíthatatlan helyekről.
  • Bhalage
    #19
    meglehetosen nagy arcod van LitteL es nagyon nagy hulyesegeket irsz dehat ez egy publik forum ;<
    de gondolom unatkoztal v vmi...
  • LittleL
    #18

    De nem így van ?
    Ha már látom, hogy szabad az átjáró, akkor
    eszem ágában sincs lassítani.

    És ezeken a gumírozott botítású átjárókon, simán át lehet menni akár 100 -al is. D
    He meg hepe-hupás, akkor lassítani kell mindenképpen,
    vagy oda a lengéscsillapító.
  • LittleL
    #17
    leszokni nem akarok róla, mert általában
    mindig sietek az áruszállítással.

    Csak akkor megyek gyorsabban, ha biztonságos.

    Amúgy a kamionosok általában rendesek,
    az áruszállítókkal legalábbis mindenképpen,
    és előre lejeznek egymásnak, meg nekem.
  • rezsofiz
    #16
    "Azért nem lassítok, mert ha lassítok
    akkor növekszik annak esélye hogy elkap egy vonat. D"
    :DDDDDDDDDDDD
  • LittleL
    #15
    Ja, az nem árt ha szabályosak, csak haladjanak lendületesen.

    meglátszik azért, hogy kinek mennyi rutinja van a vezetésben.

    Nekem már 8 éve van jogsim,
    és levezettem kb. 100.000 km -t
    komoly balesethez közeli helyzet még nem volt.-hálistennek

    - ja de egyszer, Úúú, egy kereszteződésben, amit nehezen lehetett belátni,
    majdnem oldalról eltalált egy furgon. de kikerültük egymást.
  • rezsofiz
    #14
    De egyébként igazad van, nagyon sok ember így gondolkodik, és tullaképpen igazuk is van , meg lehet őket érteni;|
  • rezsofiz
    #13
    Ja az nagyon durva
  • rezsofiz
    #12
    Most nem arról van szó , hogy lassan mennek, de azért 10/9 ember annyira bénán vezet, hogy fáj. Kicsit lehetne dinamikusabban vezetni
    Pl engem az idegesít qrvára, hogy van egy lámpa, 10 mpig zöld, aztán amikor zöldre vált , akkor nagy nehezen beteszi az elől lévő egyesbe azt nagy lassan elindul. Hát , már a sárgánál be kéne rakni sebességbe, aztán sokkal gyorsabb lenne az egész.
  • Hellhammer
    #11
    "Faluban 70-80 a jó tempó."

    Erről szokjál le sztem, mert pont a falu az ahol indokolt a 40-50. Városban nem gond ha 70-80-al mész, de egy falun átronygolni 80-al az sztem felelőtlenség.
  • LittleL
    #10
    Én nem szoktam azért mindig padlógázon menni,
    de szeretek lendületesen vezetni.

    Faluban 70-80 a jó tempó. Csak akkor megyek lassabban, ha zsaruveszélyt szimatolok.D

    Vasúti átjáróban 80 - 90 . Azért nem lassítok, mert ha lassítok
    akkor növekszik annak esélye hogy elkap egy vonat. D

    Autópálya : 130, ennél gyorsabban nem szoktam menni.
    Főút : 90 - 110

  • Hellhammer
    #9
    Vasárnap iszonyat nagy ködben mentünk hazafelé este. Az előttem haladó autós mindig belelépett a fékbe ha jött szembe valaki. Nem nagyon csak felvillant a féklámpája. A végén már a J1-en ülő barátnőmet idegesítette, hogy milyen béna, hogy minden szembejövőnél fékre lép.
    Amúgy nem jó az ha felidegesíti magát az ember, mert akkor sokkal balesetveszélyesebb a vezetés. Javaslom a feszültség levezetését, egy cigi, kis üvöltözés, pörgős zene, kormány szétverés stb. csak biztonságosabb, mint padlógázzal felkenődni valamire egy mazsola miatti idegességben.
  • robotnyk
    #8
    azért ha szabályosak, az nem árt.

    én inkább azt gyűlölöm, mikor mennek mint a marha, aztán ha meglátnak egy rendőrt, akkor satufék - városban 30-ra, 90 helyett 70...
  • LittleL
    #7
    ja, meg mennek 60 -nal, és amikor egy vasúti átjáróhoz
    érünk még azért lelassítanak 40 -re, mert
    az van a Kressz -ben. Úúúúú
  • LittleL
    #6
    Vannak tipilkusan "mazsola" autók is :

    Suzuki Swift. D
    Trabant
    Kis polski
    IFA .
  • Kandurex
    #5
    legalább megérik a nyugdíjt
  • rezsofiz
    #4
    :DDD
  • rezsofiz
    #3
    Jah. Elég idegesítőek tudnak lenni. Minden kis hülyeség előtt fékeznek, meg néha annyira szerencsétlenek tudnak lenni szegénykéim hogy már fáj.
  • LittleL
    #2
    ráadásul tök egyenes úton is képesek lassan menni,
    amikor nincsen előttük senki sem.

    Ilyenkor szoktam felkapni a vizet,
    aztán padlógázt neki. DD
  • LittleL
    #1
    Nemtudom hogy vagytok ti ezzel, de én nap mint nap
    találkozom ilyen szerencsétlen autósokkal.

    Mehetnének mondjuk 90 -nel, vagy 100-al, de ehelyett
    60 -nal döcögnek, és ha nagy a forgalom nem lehet megelőzni őket.