163
Hype kontrol
  • ZoL AMD
    #43
    Ezel mélységesen egyetértek. Valóban meg lehet nézni a Spider-man-t, a Hulk-ot, a Knight Rider-t, a Doom 3-t, a Star Wars játékok jó részét, és még sorolhatnám.

    DE! Ha valamely cég (tudom, az EA nem) komolyan gondolja azt, hogy valóban minőségi játékot akar adni azoknak, akik bíznak bennük, akkor jó dolgok is születhetnek. Pl.: milyen júl esik végignézni egy HL2 reklámot, miután végigjátszottad a játékot. Mert (szerintem) a HL2 igazán jól sikerült. Kevés fejlesztő mondhatja el azt magárol és játékáról, mint a Valve a HL2-ről.
    SZERINTEM.
  • rolika
    #42
    de nagy barom vagyok...
    leírtam "gyűrűkura", erre így rövidítem gyk...
  • Banyapapa
    #41
    Náluk asszem az utobbi idökben csak a F1 nem ment jol, nem is hosszabitottak,és most a Sony-nál vannak a hivatalos jogok.
    De ezt a hájp témát nem értem.
    Kinek mi a hype?
    Agyondicsért SC2,nekem spec nem tetszik (és még finoman ritam le), pedig csak jokat olvastam rola és ajánlották is, mivel GC-re nem lévén Tekken.
    Vagy az MGS2,amiben a rájden gyerek, ehhhh annak örültem volna ott ha a végén meghal, amolyan Aeris stilusban ledöfik orvul hátulrol:) (nem perverz diszno értelemben persze).

    Attol meg ugysem fogok beájulni hogy pl: Namco készit valami über játékot, föleg a D.Konga után.
    Miért kellet ez?:/
    Tudnak ök jo kis platform cuccot ha kell :Klonoa :)
    Bár lehet hogy N külön kérése volt, de akkor kap.... be.
  • rolika
    #40
    az a baj, hogy az egész már a fogyasztói társadalomról szól, illetve annak (tömeg)igényéről
    mi nyafoghatunk itt a topikban, valszeg egy elenyésző kisebbséget képviselünk. a többségnek csilivili gyűrűkura kell, könnyen felismerhető, markáns filmjelenetekre hajazó játékmenet, könnyű végigjátszás (mintha a filmet néznénk, ugyebár... de arra ott a film, nem?)
    ha pl. az én szájízem szerint készítenének minden játékot, akkor hamar becsődölnének :-D (funkcionális grafikát és GIGANTIKUS játéktartalmakat preferálok... manapság épp fordítva megy...)
    az ea simán csinálhatott volna az eddigi filmlicenszes gyk-játékai költségvetéséből egy iszonyú komplex, nemlineáris, open-ended szerepjátékot/stratégiát is (minden más a gyk-univerzum meggyalázása, szvsz)
  • Sephi
    #39
    Akkor vegulis miert nem irod meg azt a konyvet? Asziszed hogy itt elersz valammit ezzel a szoveggel?

    Mar alig varod hogy idejojon valami nagykos es kotekedjek veled a Hype ellenteterol es maris megvan a vita tema :DDD
  • aabyssx
    #38
    Így van!
    De én úgy gondolom (és ezen lehetőleg NE SÉRTŐDJÖN MEG SENKI), hogy alapvetően a nagy, buta közegből indulnak ki, akiknek névvel és reklámmal el lehet adni minden sz*rt, holott foglalkozhatnának eredeti ötletekkel is. Mindenük megvan hozzá. Pénz rengeteg van és fejlesztői erőforrás mennyiségével és minőségével is bőségesebben állnak, mint a legtöbb cég. Ez azért látszik a játékaikon.
    De nagyon megkötik, hogy mi történjen ezzel a kapacitással és kizárólagosan csak olyan tömegsz*rra költik újra és újra, ami már bevállt.

    Ezért fontosnak tartom, hogy a játékos kinyissa a szemét és elgondolkozzon rajta, hogy a Dull and Boring Again 2005-öt megvegye-e és kevésbé fogjon rajta az ezt körülvelő hype.
  • Banyapapa
    #37
    Pedig ha kifizettik a nem kevés pénzt pl: FIFA jogokért, johogy kell vissza a manitu.
    És ök amit lehet mindent megvesznek :P
  • aabyssx
    #36
    Így van! Nem is veszem. Még ha ingyen adnák, akkor sem kérném.
  • aabyssx
    #35
    Mert *ürülékkel árasztják el a gyémántbányát.
    És mivel ezzel (páratlanul) sikeresek, rossz irányba terelik a többi nem annyira ~givmidömánionli kiadót is.

    *ürülékkel = ismételt, ötlettelen, futószalagos, csak a nevükkel eladható tömeg-licenc játékok
  • Banyapapa
    #34
    Ja:D
    Nem érteni mi a baj vele, nem kell venni és kész.
    Nekem spec. tetszenek a sportjátékok, igy van 1-1 FIFA,NHL,NBA Street itten, meg a kedvencem a Medal of: frontline:P
    Mivel PES3 GC-re nem jött ki, ugy tudom:/
  • Sephi
    #33
    Miert epp az EA?
  • UNREG
    #32
    Ez az EA nagyon a bögyödben van. :))
  • aabyssx
    #31
    Warez-t.

    De ha választhatnék egy harmadikat, akkor a játékos társadalom az EA történelemből való kitörlésével járna legjobban. ;)
  • UNREG
    #30
    Aby, ha Zeusz egyszercsak jókedvében leszólna hozzád, és felajánlaná, hogy két dolog közül egyet eltörölne a föld színéről, akkor melyiket választanád, a hype-ot vagy a warezt? :))
  • Sephi
    #29
    Ertelmetlen topik.
  • aabyssx
    #28
    TERRA LOL

    Nézz be a pécés játékoknak anyiba is és nyissd meg helyettem (nehogy csak én legyek a rossz)! :DDD
  • rolika
    #27
    az, hogy nehogy eltévelyedj, gyermekem
    az, hogy idejében észrevedd, ha a fenevadat szolgálod
    :-DDD
  • aabyssx
    #26
    LOL
  • rolika
    #25
    hmmm... az összes filmből készült gémet fel lehet itt sorolni (kivéve a n64-es goldeneye-t)
  • rolika
    #24
    a címből egyből tudtam, hogy ezt te indítottad :)

    én az általánosban csináltam egy hasonlót...
  • aabyssx
    #23
    Na így néz ki a shocker news és a hype:

    / paste


    ma 14:11 | Privát | Válasz | #8383

    NVIDIA és a PS3

    http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=57350



  • Sephi
    #22
    Oksa! :D

    De akkor ennek a topiknak mi is a celja?
  • Angyisz
    #21
    Ja, persze ebben teljesen igazad van osztom a véleményed. De én is azt gondoltam hogy ezzel nagyjából mindenki tisztában van.
  • aabyssx
    #20
    Dehogy van! Rengeteg ember dönt rosszul emiatt.
  • Sephi
    #19
    De en meg mindig nem ertem minek nyilt ez a topik hisz mindeki tisztaban van ezzel a dologgal.
  • aabyssx
    #18
    Igen, minden erről szól, de itt nagyon jól láthatóan jelentkezik.
  • aabyssx
    #17
    Nem arra gondoltam, hogy egy játék tényleg rossz-e, és nem is arra, hogy enyhén offenzíven reklámozzák.

    Hype alatt arra a primitív és értelmetlen jelenségre gondoltam, amikor pl. egy játéknak csak a címét tudjuk vagy néhány morzsát róla és Pistike pedig azonnal kijelenti, hogy "mijen kraly gamma lesz".

    Ugyan ezt pistike látványosan és hangosan teszi, de sok öregben is jelen van ilyen f*szság. Ez az a jelenség, amikor az ember a rendelkezésre álló összes információ ellenére kikapcsolt aggyal vetít valamit teljesen alaptalan hülyeséget.
  • Angyisz
    #16
    Erről szól minden, nem csak a game-k esetében van így, a világ ami körülvesz pont ilyen. Aminek tolják a reklámját napi 200-szor azt veszed te is (lehet hogy játékot nem) nem hiszem, hogy te nem kólát iszol meg a közismert (agyonreklámozott) ruhákat viseled. Inkább megveszed a Noname cuccot (mert azt biztos nem reklámozzák annyit)és próbálod magadnak megmagyarázni, hogy ez sokkal jobb mint az amiből már eladtak több százezer darabot.
    Szerintem a többség játékvásárlásnál azt figyeli miből hány darabot adtak el, mert valjuk be azért ebből lehet következtetni a minőségre is.
    Rohadtul nem érdekel, hogy pl. a Raikkönen is az F1 x-dik részével játszik, nem emiatt fogom megvenni (bocs megíratni )
    na nem egészen vág a témához de azért emészthető a dolog
  • kiskami
    #15
    Maximálisan egyetértek.
    A Doom3 témához annyit, hogy amikor kijött, és végigtolták az újságírók, szinte mindenki leírta, hogy technológiailag a csúcs most az engine, de a játék kicsit egyhangú, stb., az vegye, aki eddíg is szerette, egyébként meg aki fogékony az ilyesmire.

    Azért érdemes megnézni a HL2-vel együtt, hogy mit lehet most real time
    3D terén kihozni a PC-ből (ami sajna pár fokkal már odébb van, mint amit a PS2-m tud, de persze ez nem csoda :( ).
  • UNREG
    #14
    Amikor megláttam a címet, már tudtam, hogy csak Aby nyithatta. :))
  • torrente
    #13
    Hány olyan játékot tudsz felsorolni, amelyre minden játékos elégedett? FF sorozatot istenítitek itt a fórumban, engem viszont kiráz a hideg tőle. Namármost ha egy tudatlan kezdő lennék, és az ajánlásotokra megvenném és csalódást okozna, akkor rajtad behajthatnám a pénzt? Hagy döntse el mindenki magában, hogy mi a jó! Sokan a Doom3-at is szeretik, sokan nem. Erről ennyit, többet nem lehet lehúzni a témáról.
  • torrente
    #12
    Saccperkábé volt. Legyen 30. Lényegtelen.
  • Sephi
    #11
    Igen de ezt ki tagadta? Persze hogy rosz mert van ra pelda hogy elvakitja a jatekost egy igazi jo jatektol es nem fogja megvenni mert nem tud rola , hanem inkabb megveszi a hulye Doom3-mat mert a TV-be a pasi aszonta az a jo.

    Ezen mit lehet temazni most?
  • gyurmandia
    #10
    Többen vagyunk. Csak én sem írok minden nap (sőt). De azért mindig benézek.
  • aabyssx
    #9
    Látod? Kimondtad. A Hype rossz, mert csalódást okoz a lelkes játékosoknak és ad egy okot az illegalitás irányába.
  • aabyssx
    #8
    Légyszíves sorold fel azokat a topikokat, amiket sorra nyitok!
  • Sephi
    #7
    Az teny hogy sok jatek agyon van hypolva pedig meg sem erdemli.

    Csak tudod mi a baj? Ennek is koze van a warezolashoz mert lasd hogy X jatekot agyon dicsernek , kiadol 15000 FT , hazamesz berakod majd anyazol es felmesz internetre. Majd rajosz hogy le lehet tolteni jatekot es megprobalod. Latod hogy mennyire hatasos es folytatod. Es hopp egybol warez a tema!
  • Sephi
    #6
    Unatkozik. Nem latod hogy unatkozik? Sorba nyitja azokat a topikokat ahol tuti veszekedes es anyazas lesz tonnaszamra.

    De nem baj! En csak nevetek :DD
  • aabyssx
    #5
    Nem feltétlenül ide kell pofont adni.
    De ez egy általános jelenség, nem?
    Nem érdemes beszélni róla szerinted?
  • torrente
    #4
    Vagyunk a konzolosok fórumában kb. 15-en. Kinek akarsz te pofont adni? Azt hiszem mindenki valamennyire ért a játékokhoz. És mi abban a baj, ha sokan megveszik a Doom-ot vagy a hozzá hasonló hype-olt játékokat? Majd mindenki eldönti magában, hogy jogosan volt felturbózva a játék vagy sem. Mindig a warez ellen beszélsz, most meg már a boltosok ellen is? Komolyan mondom nem értelek.