34
honna szerezzek nyársforgatót?
  • RaSTaBaNDiTa
    #34
    és még mindig nincs megoldás
  • Prank
    #33
    és?:)
  • RIZLA pluss
    #32
    Lassan ujra aktuálissá válik a dolog... xD
  • hmhm
    #31

    it iz4
  • RIZLA
    #30
    +találtam a +oldást....
  • LittleL
    #29
    vagy lehet még CNC - eszterga is, az teljesen komputerizált. D

    Vagy lézeres eszterga, és még a késed éle sem fog elmenni
    ha aprítani kell a cocát. D
  • RaSTaBaNDiTa
    #28
    köszi a tippeket, barkácsokban még nem néztem körül, de megteszem, egyébként elsőre nekem is 1 fúrógép ugrott be, nem kell hozzá nagy erő, mert 1 malac maxx 10 kilós addig is nyitott szemmel járok és várom a tovabbi tippeket!
  • Vlala #27
    vegyél egy esztergapadot, fogd be a tokmányba a malac orrát, a szegnyerget meg beledugjuk a hátsójába. Még a darabolásban is segít (beszúrással vágjuk le a csülköt, nagyolókéssel lenyúzzuk stb...)
  • Dzsini
    #26
    csapágyazott nyárstokmány :D a megindítás meg megy kézi rásegítéssel...
  • #25
    Az elektromotoroknak nagy a nyomatékja és megfelelő áttételezéssel egy házat elvontat :) Itt csak a megindítás igényelhet kicsit nagyobb erőfeszítést, illetve akkor van gáz, ha túl vastag a nyárs és nagy felületen érintkezik az állvánnyal. Ezt ki lehet küszöbölni azzal, hogy bemarják a nyársat, illetve az állvány "érintkezési pontja" rendkívül vékony + be van olajozva.

    Kielégítő volt a válasz? :P
  • I.C.ram
    #24
    Kiváncsi lennék, hogy egy elemes masina, hogy tud megforgatni egy jó 30-40 kilós desznyót. :)
  • #23
    Há' mondom én!
  • Punkerwork
    #22
    Obi-ban én is láttam
  • #21
    Egy szakácsnak azér' illene tudni ilyesmit nem? :)

    Egyébként tavaly nyáron valamelyik barkácsboltban sikerült beszerezi egyet (nem volt nagy kihívás, Praktiker vagy Obi) elemes cucc volt, több fokozattal stb... Bizonyára fellelhető manapság is, bár tény, hogy nincs éppen szezonja.
  • Vlala #20
    az enyémen (TG) 10/perces fordulata van a csavarnyúzónak.
  • Dzsini
    #19
    marad inkább a kis elektromotor, de a fúrógép is elég lehet... csak azt még csavarhúzóként is le kell áttételezni...
  • Vlala #18
    az igaz, elektromos csörlő kellene, de az ritka darab. Néhány modernebb terepjárót szerelnek fel ilyennel, de azok is pillanatok alatt elfogyasztják az akkumulátort, ha nem jár a moci.
  • Dzsini
    #17
    kocsival - a csörlővel is - az a gond, hogy akkor egész idő alatt pöföghet a benzin/dízel...
  • Vlala #16
    Mókuskerék rulez :-)
    A mosógépmotor csak leáttételezve jó, különben a malac megadná magát a centrifugális erőnek, és érintőirányban távozna a nyársról.
    Villanyfúrógép csavarbehajtó-üzemmódban, a nyárs vége befogva a tokmányba elég gáz ötlet, de megoldaná.
    Ha van csörlőmotorod (OFFORADosok előnyben) azt simán ki lehet vezetni e célra.
  • Lacc
    #15
    Vagy felbakolod a kocsit, leszedsz egy kereket, ráhegeszted a szögvasat a tengelyre, ráhúzod a ráhúznivalót, és raksz egy féltéglát a gázra.
  • LittleL
    #14
    valami gépész-lakatossal kéne megbarkácsoltatni
    az egészet.
    Nem kell hogy dizájnos legyen ugye ? csak működjön.

    Kell egykét méter szögvas hozzá,- az állványhoz
    meg kell még kb. 10 mm -es átmárőjű vasrúd,- forgató+ nyárs
    hegesztő, fúró,
    csavarok a motor felfogatásához,
    némi villyanyszerelési alapismeret,

    sztem...
  • pikk8
    #13
    nősülj meg oszt majd pörgeti az asszony
  • Dichter
    #12
    LOL
  • hykao #11
    ehh... szmájli is vót! :) "kismotor"... ...de mindegy... :)
  • Dzsini
    #10
    elektromotorra kipufogó? :) érdekes designötlet - vázolnád? :)
  • hykao #9
    ...és közben a kipuffogóval még füstölni is lehet a malackát... :)
  • Dzsini
    #8
    kismotor, áttétel, lánc... kis elektronyos motorokat könnyedén lehet vadászni, aztán egy jó áttétellel nem fog úgy pörögni, hogy szanaszét repüljön
  • RaSTaBaNDiTa
    #7
    nah ezt akarom elkerülni
  • RaSTaBaNDiTa
    #6
    szabad tűzön akarom, a feeling miatt. ha sütőben akarnám akkor megsütném a melóhelyemen ugynais szakács vagyok
  • Garfield
    #5
    Jó kis szilveszteri buli lesz: mindenki iszik meg csajozik ezerrel, miközben RaSTaBaNDiTa meg Schwarzit megszégyenítő bicepszekkel tekeri a nyársot a konyhában vagy ki tudja hol.
  • Lacc
    #4
    Forgassad csak kézzel legalább jó erőben leszel
  • St
    #3
    elektromos sütők egyébként defaultból tudnak általában nyársforgatót, én is most készülök lecserélni a jelenlegi gázosat hőlégkeverős/elektromos sütőre, azonban kva drágák 90e-nél kezdődnek. malacot a mérete miatt azokban sem lehet megsütni, de egy pulykát egészben már igen :)
  • St
    #2
    alapkérdés: sütőben, vagy szabadtűzön? ha szabadtűzön akkor bizony barkácsolni kell, sütőbe viszont nem fér be egy malac (max. ha levágod a fejét, de úgy meg ronda). szal malacsütés otthon max. darabokban megvalósítható
  • RaSTaBaNDiTa
    #1
    Hello! Szeretnék szilveszterkot malacot sütni, de mivel ez legalább 5-6 órán át tartó folyamat a folytonos forgatást kihagynám... Ha valaki tudja hogy hol lehet venni/bérelni, esetleg házilag barkácsolni 1 motoros nyársforgatót azt hálám örökké üldözné