805
Szerintem az egyik legjobb zenemaker program
  • Murder3
    #445
    Köszi a tanácsot.
    Bár saját magam szemébe nem annyira szarok mert én amit zenét csinálok akkor azokat szeretem halgatni mert én csináltam csak kevés az efekt benne meg nem illezskednek a hangok kb iylen téren szarok.
    csinálok biztonsági mentéseket.
    Ja és sztem nem baj ha rögtön zenéket csinálsz benne mert ezen keresztül is sokmindent ki lehet tapasztalni vele én még anno a 4 es demójával csináltam zenéket és mindig volt javulás pl mostanra már azt is tudom hogy az efektetke hogy lehet egy hangra hangolni meg stb.
  • Petka
    #444
    Pluginok: Audionews (Free reg minden hónap elején, de ki is van írva)
    Egyébként meg Sytrus összes funkcióját átnézni, próbálgatni, aztán jöhetnek a komolyabb dolgok. Ne egyből zeneszerkesztéssel kezdd, hanem egyesével próbálj ki minden hangszert és effektet. Ja és persze az automatizálást. Az meg, hogy szar zenét csinálsz, relatív. Én is mindig úgy érzem aztán másoktól meg azt hallom, hogy jól sikerült. Ja és egy jótanács: ha úgy érzed valami jót alkottál, de még nincs kész, mindig csinálj egy biztonsági mentést, mert csak elfogod rontani! ;)
  • Murder3
    #443
    Nos én kb 1 éve használom az fl-t és bár már egyre jobban kitapsztalok dolgokat még mindig szar zenéket csinálok.
    Egyszerű progresszyv zenéknél többet nem tok csinálni már ha ez a neve nem tom de azé itt van 2 jobban sikerült zeném má van 1 csomó de ezek még iylen oylanok hogy alig van efekt benne stb.
    Ha valami hasznos tanácsal mármint a zene összetétel esetén tudnátok szolgálni az jó lenne.
    ja és iylen dob meg különböző pluginokat hol lehet letölteni hozzá?
    http://data.hu/get/965965/Thirghty_vol.2.mp3.html
    http://data.hu/get/965967/Reclick.mp3.html
  • mikusmate
    #442
    Igen, erre már rájöttem, mikor próbálgattam, de azért köszi :)
  • SZilaJMaGGoT
    #441
    Billentyűzetre is kilehet osztani a "zongora" billentyűket... Persze nem az igazi, de nem is olyan szörnyű mint egérrel pötyögni.. :D (pontosan nemtudom, hogy lehet beállítani, de pl. sytrus alatt is ha nyomkodod a betűket megszólalnak bizonyos hangok, és nagyjából kilehet tapasztalni...)
  • Depridol
    #440
    aham, ok :D
  • balee66
    #439
    Perpill szervízbe van a gépem, haverhoz járok át netezni :D
    Amint kész lesz, elérhető leszek.
  • Depridol
    #438
    msnre jerr fel :D
  • mikusmate
    #437
    7 évet zongoráztam/szintetizátoroztam, 3 évet doboltam, és most gitározni is tanulok :D Gondolkodtam hogy veszek valami nagyon alapot, de az is 20ezer körül van, szóval még egy kicsit várok vele. Most ahogy próbálgattam a zongora részét a programnak, éreztem, hogy billentyűzettel sokkal egyszerűbb lenne, mint hogy pötyögök az egérrel/billentyűzettel, de először még a program kezelését tanuljam meg, aztán jöhet a többi kellék.
  • balee66
    #436
    Szerintem MIDI billentyű kezdőnek nem kell. Ha tudsz billentyűzni (pl. tanultál zongorázni) akkor viszont nagyon jól jön.
  • mikusmate
    #435
    kösz :)
  • Petka
    #434
    ITT
    Szerintem kéne már csinálni egy bannert és kitenni oda ezeket.
  • mikusmate
    #433
    Hello! El szeretnék kezdeni zenét csinálni. Olvastam, hogy az FL Studio az megfelelő kezdésre, mivel nem annyira bonyolult, mint pl a Reason. Programot beszereztem, feltettem, mostmár csak olyan kérdéseim vannak, hogy miket kell még beszerezni? Gondolok ilyenre pl, hogy midi billentyűzet, és hogy meg lehet-e oldani ezt programmal. Vagy minden benne van az FL studioban, ami kezdéshez kell? És van neten valami olyan oldal amit kifejezetten érdemes használni tanulásra? (Tudom "Google is my best friend" de sok sok találatból a fene sem tudja melyik a jó.) Előre is köszönöm, ha segítetek!
  • balee66
    #432
    tancolj.mp3

    Hát ezt nem kommentálom:D

    Olyan hard technos cuccos féleség:)

    A vokál Halász Ferenc, a Depresszió együttes énekesétől származik (rem nem haragszik meg érte:D)
  • DaemoonHunter
    #431
    Végülis összejött a dolog, bár elég érdekes módszerhez folyamodtam: plugint használtam, pontosabban a fruity slicer-t.
    Kösz a segítséget! A virtual dj jó ötlet, legközelebb azzal is megpróbálom
  • balee66
    #430
    Senki se jár erre?:O
  • balee66
    #429
    Annál a résznél szól: Vanguard VST - Ayla Lead preset
    Vanguard VST - The Beast preset
    Vanguard VST - Powermesh preset
    és Superwave nevű VST Super Lead 3 preset
    Ez így mind egyszerre

    Asszem nem variáltam rajtuk semmit max az arp-ot, szal az alap presetek szólnak.

    A "kútból elő jön" effektus pedig egy sima LP filterrel (konkrétan a Fruity Free Filter de bármely aluláteresztő szűrő jó) és automation clippel van megoldva.
    Ha nem tudod hogyan kell szívesen elmagyarázom:)
  • jumper1
    #428
    2.10-nél a demo 2-ben melyik hangszínt használtad?
    És hogy csináltad meg azt, hogy először halk ez a hangszín, majd fokozatosan hangosodik, vagyis mintha előjönne egy mély kútból?:D (Ez 1.55-nél kezdődik)

    Előre is köszi
  • jumper1
    #427
    Nem rossz. De tényleg, nekem bejönnek:)
  • balee66
    #426
    üdv!

    demo01 (torz és recseg, nem tudom miért)
    demo02
    demo03

    Igazából én se gondoltam, csak ha már egyszer van ez a topik :D
    A zenék színvonalával én is tisztában vagyok, nem kell naon lehúzni...
  • jumper1
    #425
    DaemonHunter: Az acapella és a saját háttérzene összedolgozásához a Virtual DJ-t használom. Avval nagyon szépen be tudom állítani, igaz, kell hozzá egy kis idő, hogy összhangban legyen az ének a dallammal.
  • rolieee
    #424
    valaki tudna ajánlani egy vst-t amivel jó elektronikus dobokat lehet készíteni? előre is köszönöm
  • Triberrihac
    #423
    Hali! Az lenne a kérdésem, hogy a Poizone nevű kiegészítő szoftverrel miképp lehet az FL-n belül dolgozni, legalábbis úgy hogy ne legyen demo.
    És ha valaki még azt is meg tudná mondani hogy a "rock gitárral" hogyan lehet elérni frankó hangzásokat azt nagyon megköszönném. Üdv.: Bass Triberrihac
  • DaemoonHunter
    #422
    Valaki segítene az acapella "beépítésében"? Youtube-on néztem pár oktatóvideót, de valahogy nem működik a dolog, a zene gyorsabb mint a dob(breakbeat).
    Ha röviden össze lehet foglalni hogyan is kellene, az bőven elég nekem:)
  • rolieee
    #421

    c21h23no5 feljavítva

    megpróbáltam korrigálni az álalatad észlelt hibákat, raktam bele még egykét dallamot hogy nelegyen annyira unalmas, még beindulást is csináltam hozá:D remélem tetszeni fog
    köszi hogy írtál!
    vidámság
  • Kokler69
    #420
    nem fix a dobod, személy szerint nemtetszik a dobban a törés, jól hangzana egy 170dpi sebességű számban, kicsit több effekt is lehetne benne mert végére már unalmas, tetszett nagyon az eleje, csak vártam mikor indul be és nem indul bee:( de csak így tovább
  • vzsolo
    #419
    Jogos! Köszi.
  • rolieee
    #418
    szerintem vagy az acapellát húzod 71,5-re vagy a zenét 170re
  • vzsolo
    #417
    Sziasztok!
    Van egy 85 bpm-es acapellám, amit egy 143 bpm-es zenébe szeretnék elhelyezni. Ez sikerül is, ütemen is van, és a hangmagasság is az eredeti, viszont gyors. Jól gondolom, hogy csak 85, ill. 170 bpm-en kapnám vissza az eredeti sebességet, úgy, hogy közben ütemen van?
    Vagy hogyan tudnám 143 bpm-re rakni, hogy ne hadarjon?
  • SZilaJMaGGoT
    #416
    Nekem teccik, bár ez nemtúl építőjellegű hozzászólás... XD
  • S8DJ
    #415
    nekem azért kéne a Vol.3 mert van benne Hardstyle/Jumpstyle dobütem
  • DaemoonHunter
    #414
    Hát annak én is örülnék, sőt, a Dance Vol.2 is elég lenne egyenlőre
  • DJS8
    #413
    Kinek van meg a Dance Vol.3 Expansion a Nexushoz?
  • gameplusz
    #412
    Rpee
    VSTi Resourcez

    Stb. ;)
  • rolieee
    #411
    köszönön a tanácsokat!
    tudnál segíteni abban hogy honnan tudnék letölteni ,,dolgokat,, a flhez?:)
  • gameplusz
    #410
    1. 320kbit/s.
    2. Ne csak alap FL-es dolgokat használj.
    3. Próbálj változatosabb lenni.
  • S8DJ
    #409
    ja hogy te "WAREZ MAN" vagy :D az más
  • rolieee
    #408
    C21H23NO5
  • rolieee
    #407
    harmadik hónapja használom már ezt a programot
    http://data.hu/get/657593/C21H23NO5.mp3.html --> kérlek halgassátok meg és kommentáljátok, az se baj szarlehúzós csak legyen építőjellegű:)
    előre is köszöntem!
  • F34R
    #406
    ez hülye kérdés volt még fel se törték de megvan az 1 meg az ööszes expansion akkor már majdnem 2