5863



A WAREZT KÉRETIK MELLŐZNI!

  • ChuckYeager
    #5863
    üdv.Én még játszok a játékkal!
    Már vagy 20 végig vittem,de mindig kedvet kapok hozzá!
    Két dolgot viszont nem értek Van egy olyan a grafikonok között ,hogy demographics
    Az export-import mit jelezz mindig utolsó vagyok?
    pedig mindent exportálok,importálok amit csak lehet mégis -732 az én értékem....
    illetve az approval rate mit jelent az is csak olyan 55%körül van....akkor is ha mindenben én vagyok az első..
    Life expectancy is mitől függ?
    ezekre a játék megjelenése óta keresem a választ.
    Kérem valaki segítsen
  • PLaci #5862
  • PLaci #5861
  • zoleee28
    #5860
    én itt vagyok, és még játszom a játékkal, számomra megunhatatlan:) a rise of mankid moddal tolom amúgy
  • PLaci #5859
    Hű de halott ez a topic...

  • Botond #5858
    Igen, kaja csak a megmunkált területekről jön, azon kívül felesleges építkezni, kivéve a nyersanyag, ahogy írod.
  • Zeshin
    #5857
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, mivel számomra nem nyilvánvaló, hogy oda ahova a város területe tart, de a karikák (amiket vagy magától a gép rak rá egy területre vagy manuálisan is lehet változtatni) nem érik el, oda felesleges építkezni vagy valamennyi dolgot onnan is kapunk? Mert az tiszta, hogy az extrásabb anyagokat megkapjuk, pl ló,arany, ezüst stb. De élelemben nem számít csak a "megmunkált" azaz összpontosított terület?
  • Szaruman
    #5856
    A civ4ben mindenki közelharcos, csak modokkal lehet lőni.
  • Swarczi
    #5855
    Sziasztok! Látom egy ideje nincs itt aktivitás, de hátha felfigyel rám valaki :)
    Elővettem lassan 3 év után ismét a civ4-et(jelenleg asztali gép híján vagyok így az 5öt hanyagolnom kell) és a következő problémába ütköztem: az íjász egységeim csakis közelharci támadást hajtanak végre. Egész egyszerűen nem jövök rá hogyan kellene rávennem őket a távolsági támadásra(az ötben ez ugye egyértelmű volt). Ha valaki tudna segíteni a felmerülő problémában, megköszönném!
  • NEXUS6
    #5854
    Ha jól emléxem a new dawn-nál konfigurálni lehet, hogy milyen opciókat kérsz. Van amelyik nálam sem akart rendesen működni, talán a cultural diffusion.

    Szal először próbáld ki szerintem a new dawn nélkül, a könyvtárban van az uninstal file, ha minden igaz. Azt majd ha elindul, akkor a new dawnnál ki kell tapasztalni, hogy mi okozhatja a hibát.
  • Solyom2
    #5853
    Igen, ez a verzióm van.
  • NEXUS6
    #5852
    Frissítetted a legutóbbi hivatalos bts patch-csel a játékot? (V3.19)
    link
  • Solyom2
    #5851
    Tudnál segíteni a telepítésben?
    Letöltöttem a ugye a new dawnt innen: http://forums.civfanatics.com/downloads.php?do=file&id=12838
    Utána a megacivpackot innen: http://forums.civfanatics.com/downloads.php?do=file&id=12838
    Szépen bemásoltam a civpackot, utána elindítom a játékot, betöltöm a modot, 20 perc várakozás. Mikor pedig mindnet betölt és én kezdenék egy új játékot, rámegyek a launchra, eltűnik minden csak a főmenü háttere marad meg, de nem tölt be semmit.
  • Solyom2
    #5850
    Erre gondolsz?
    http://forums.civfanatics.com/downloads.php?do=file&id=12887
  • NEXUS6
    #5849
    Ha jól látom alapból van +5, de van egy +60 cives megapakk is!;)
  • Solyom2
    #5848
    Kösz, kipróbáltam és elsőre tetszik.
    Nem tudod, van arra lehetőség, hogy a rise of mankindot játsszam új civilizációkkal, vagy csak az alap gyári népekkel működik?
  • NEXUS6
    #5847
    Rise of mankind + A new Dawn
  • Solyom2
    #5846
    Valaki ismer valami jó modot a Beyond the Sword-höz?
  • Pisti96
    #5845
    Sziasztok!
    Remélem sikerül beindítani a fórumot ismét és tudtok nekem segíteni.!
    leszedtem a ROM:A new dawn- legújabb verzióját(tavalyi) és mikor betöltöm modnál el sem indul a game. mivel nem találtam az oldalon semmi infót a patch-ről akkor gondoltam tőletek kérdem meg hogy melyik patch kell hozzá
  • LSSAHPAUL
    #5844
    Én 4 db warriorral kezdek, később lehet +1 kell. Valóban hihetetlen sokat jelent az a +50% erdő. A túlélési esély kb 80% a warrior javára (természetesen védekezünk :D ), fejleszteni ezeket jungle-ra kell így 2-őt fog hamarosan lépni, és felkell fedezni velük a teljes térképet hogy tudjad kinek hol van bronze és vas. Mert ha háborúba keveredsz akkor elsőnek ezekre kell rátenyerelni :) sőt békekötésnél lehetőleg csatoljuk le az összes vas-bronz területet :D
  • zileut
    #5843
    A magyar nyelvű kézikönyvet pdf-ben le lehet tölteni valahonnan?
  • Donar
    #5842
    Most újraraktam, a C meghajtóra, így nem kellett átírnom az elérési útvonalat. De így sem megy. Arra gondoltam, hogy csak 3.19-es patch jó, de az meg elméletileg nem követelmény. Ezt a default mappát hogyan érted? Alapból a Program Filesba raktam, ilyen x86-os nincs, vagy lehet rejtett, nem vágom.
  • NEXUS6
    #5841
    Akkor az az (x86) dolog még kérdés bennem.

    Mert ugye van program files, meg program files (x86) könyvtár, esetleg nem ebben lett elkeverve?

    Ha már letörölted, akkor szerintem telepítsd fel a default könyvtárakba a progit, meg a modot is.

    Én mondjuk a C5-nél egy II VH moddal szórakoiztam 1,5 hétig, aztán egyszercsak jó lett.
  • NEXUS6
    #5840
    Hát pedig, egy városvédős promóval ápgrédelt ijjász, kis városfallal megerősítve nem egy könnyű falat.

    Még egy ötlet, az elején küldj körbe 1-2 warriort, combosítsd ki őket erdőkerülős promóból (lehetőleg 3. szintig), és rakd be a városod körüli erdőkbe, na azon sem fognak egyhamar átmászni!:)

    Én ilyeneket szoktam.:D
  • Donar
    #5839
    Jaja, biztos!
  • Mr Csé
    #5838
    megeszi reggelire :)
  • NEXUS6
    #5837
    Ijjászok?
  • NEXUS6
    #5836
    Biztos, hogy a BTS mod könyvtárba raktad?
  • Mr Csé
    #5835
    a noble szintnek van valami titka ? rohadt barbárok simán elvernek
  • Donar
    #5834
    Hali. Egy kis segítségre lenne szükségem. Letöltöttem egy modot, a Game of Thronest. Ez a civfanatics-on elérhető. A BTS-em 3.17-es. Mindent úgy telepítettem a moddal, ahogy le van írva: http://forums.civfanatics.com/downloads.php?do=file&id=18930
    Aztán elindítanám, de az elérési címet átírtam, mivel a D meghajtón van a játék, és az x86-ot kihagytam az elérési címből, mert amúgy nem hagyja leokézni magát a tulajdonságok ablak. Tehát elindítom, aztán kicsit tölt, fekete kép, és a folyamat leáll. Elindítom rendesen a játékot, ott tölteném be a modot, ugyanúgy leáll. Elindítom scenarioban simán, hát a képeket, a hangokat, az egységek nevét nem cseréli ki, csak a térkép van meg, plusz a családnevek, ahogy kell. Egy ideig játszom vele, aztán leáll a gép. Mi a baj? Windows 7-es van fenn (32 bites), de az alap BTS jól megy. Mérgemben letöröltem az egész játékot! Valaki tud segíteni?
  • billy76
    #5833
    3.17-é működik, rakd alá azt. nálam így futott anno...
  • Mr Csé
    #5832
    ok
  • ollie
    #5831
    Nem lehet békét kötni, és mindig, mindenkivel harcban állsz. Az AI-k egyébként is harcolnak egymás ellen is.
  • Mr Csé
    #5830
    az olways war kapcsolo mit jelent pontosan ? egymás ellen is harcolnak ai-k?
  • Atesz91
    #5829
    Hello!

    Szeretném a magyarosítást felrakni, telepítős verziót szeretném, de nem találok cracket a Beyond the Sword-hoz 3.19 verzió alá, a cd lévő crackel próbáltam de nem indul el a játék, az alapjáték és s Warlords működik rendesen magyarítással együtt.
  • NEXUS6
    #5828
    Ha a hangjegyek szépen összegyűlnek, akkor nő meg a város területe. A hangjegy termelést, meg hogy mennyi van hátra a városképernyőn valahol baloldalt lent egy lila csík jelzi.
  • lee56
    #5827
    Nehéz naprakész kézikönyvet találni, úgylátszik magyart is, angolt találtam, az viszont egyik első találat volt a googlén... :)

    http://ipnweb.in2p3.fr/~rousseau/softs/Civilization%20IV%20Manual.pdf

    ..tessék, de szerintem jobban jársz ha magából a játékból (civilopedia) és tapasztalatból tanulsz, mert a kiegészítőkkel és patch-ekkel nagyon sok minden megváltozott, és a kézikönyvek naprakészen tartása általában a legutolsó szempont egy kiadónál, már ha egyáltalán az.

    Az szerintem a cooltúra :) A vallásnak meg kis anyagi (már ha tiéd a város ahol alapították, és megvan a nagy próféta által csinált "csoda" is hozzá benne), minél több városban van jelen annál több pénzt fog hozni az a csoda. Amúgy még a diplomáciában lehet szerepe, ha nálad terjed el egy szomszéd vallása vagy fordítva, és egy vallásuak lesztek az jó sok jó pont ott, így lehetett civ4-ben akár egy egész játékon át tartó erős szövetséget is összehozni, amire majd a civ5 kiegben is remélem lesz megint példa :)
  • Apa27
    #5826
    Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy átküldi a Civ 4 magyar leírását, vagy kézikönyvét?
    Előre is köszi a segítséget! :)

    Másik!
    Mit jelent a játékban az a kis lila hangjegy forma?
    Illetve hogyan tud megnőni a városom területe magától?
    És miért fontos a saját vallás terjesztése?
  • uwu311
    #5825
    Egyébként meg néztem hétvégén játékot multiba, sajna nem nagyon jött össze semmi. Ami elindult az rövidúton szinkronhibás lett, egyébként meg nem nagyon volt olyan lobby amibe érdemes lett volna bemenni. Rengeteg noob hostolt turn timer nélkül, játszhatatlan beállításokkal, meg ilyesmi...
    Egyetlen teamert láttam ami televolt, meg volt egy szigetes is amihez nem volt kedvem.
    Benéztem egy már elindult játékba Earth mapon, de sajna már nem volt lehetőségem kijavítgatni az AI bénázásait, úgyhogy kiléptem.

    Ezek után kicsit túlzásnak érzem azt a kijelentést amit egyik kolléga tett lentebb: hogy még lehet multizni. Hát éppen lehet, de nem úgy mint régen. Pár éve még bementél, és voltak értelmes lobbik; válogatni lehetett. Most meg nehéz ügy elkezdeni egy játékot.
  • uwu311
    #5824
    LOL
    Hát ha tényleg úgy gondolod, hogy egy ember kiszámíthatóbb mint egy AI akkor had gartuláljak a zseniális meglátásodhoz. Tényleg baromi meglepő ahogy a deity AI a háromszoros kutatásaával és a tömyénytelen menyniségű egységével nyomul. Nem mondom hogy baj, mert neki ez az egyetlen fegyvere, mármint a csalás; de bazmeg ne mondjad már hogy meglep, mer lefordulok a székről!
    Ha viccnek szántad, akkor nem szóltam