57
Milyet érdemes venni?
  • zeusz72
    #57
    keresek egy olyan oktato videót vagy könyvet ami részletesen a digitális festés rejtelmeibe vezet be

    nagyon megköszöném aki tud eben segiteni.

    sajnos ilyen témát nem találtam és gondoltam ide írok

    üdv
  • milk4
    #56
    Én is Bamboo-t használok és azonkívűl,hogy gyorsan karcolódnak,teljesen megvagyok elégedve vele.
  • ktomi22
    #55
    ha olyan jot akarsz mint eddig hasznaltal akk wacomm bamboo-t vegyel
  • herczeg
    #54
    nemtom jár-e ide mg valaki, vennék egy digipadot. örülnék bármilyen, tanácsnak, tapasztalatnak, javaslatnak, stb-nek.

    én egy ilyet használtam eddig (nem az enyém) de nem bánnám ha kicsit olcsóbban kijönne
  • Monoton
    #53
    Vagy a G-PEN M712 ami szinte ugyanaz min t a Trust.
  • Monoton
    #52
    A Trust TB-7300 ról van valakinek tapasztalata, véleménye? Corel v. Illustrator és Photoshophoz használnám.

  • theone91
    #51
    nm
  • Zocsi
    #50
    Köszi a gyors választ, theone!

    Bamboo-n belül melyiket édemes inkább? Mert én a sima Bamboo-val és a Fun-nal is szemezgetek. Árban kb. 5-6e HUF eltérést látok a neten. Viszont úgy tudom, hogy tudásban ugyanazok, csak kb. a design lett más... Neked milyen van? Esetleg tudnál mutatni vmi. rajzot, hogy mit tud a tábla, ill. mit lehet kihozni belőle?
    Mellesleg ismertek olyat, aki intuos3-at használ? Azon gondolkozom, hogy érdemes-e 2-2,5* annyit fizetni érte, mert sokkal többet tud...?
  • milk41
    #49
    wacom bamboo-m van,mindenképp a wacomot ajánlom
  • theone91
    #48
    Nekem is G-pen 450-em van... Hobby szinten megteszi! De ha van egy kicsivel több zsuzskád, inkább a Bamboo-t vedd meg!

    A rajzfelület (jó monnyuk ne legyen 6cm x 5cm (csak e-aláíráshoz használják)) pedig nem elsődleges, de a nagyobb felületen könnyebb és kényelmesebb rajzolni... Igazából nem kell egyből 60-70 ezres tablettel kezdeni, fokozatosság!
  • Zocsi
    #47
    Szevasztok!
    Már régóta gondolkozom azon, hogy venni kellene egy talbet-et. PS-ben nyomulgatok, de hobby szinten el szeretnék kezdeni festegetni benne, mert kezd uncsivá válni a különféle prezentációs anyagok ésatöbbi gyártása... Kézzel és 1-2 tradicionális rajztechnikát magas szinten művelek. Szal, nem csak bénázásra kellene...
    Mit ajánlotok, kinek mi a tapasztalata?

    A Wacom Bamboo-ról a gyártó saját maga állítja, hogy prof. rajzolásra nem igen alkalmas... Egy távoli ismerősöm a Genius G-pen 450-t ajánlotta, ő azzal nyomul. A Trust vagy Genius táblák mennyire jók? Kompatibilitási problémák, nyomásérzékenység, dőlésérzékenység?
    Azt hallottam, hogy a Wacom a legjobb, de egy normálisabb is 60-70K körül mozog, és nem biztos hogy áldoznék elsőre ennyit rá... Vagy megéri befektetni? Valamint mivel totálisan laikus vagyok, mennyire számít a használható felület mérete? Van-e valami lélektani határ... ilyesmi?

    Segítséget előre is köszi!
  • theone91
    #46
    valakinek van valamilyen tapasztalata a genius mousepen (8x6) -ről
  • ktomi22
    #45
    megvettem a wacom bamboo small méretűt.. meg vagyok vele elégedve..remeke darab.. wacom 4 ever.. én mondom
  • ktomi22
    #44
    akkor valalki más esetleg?:P
  • davidka003
    #43
    JAG1 nem fog válaszolni, mivel ki van tiltva.
  • ktomi22
    #42
    hy JAG1..
    lenne pár kérdésem feléd.. szeretnék venni egy Wacom bamboot...
    egy olya krédés, hogy pls tudnál nekem linket adni hogy a tiéd pontosan milyen? :P
    a második, hogy hogy van ez a dolog?... mármint hogy van e valami olyan dolog a készülékben ami elhasználódik.. (mint pl nyomtatónál a festék) és kell cserélni????
  • JAG1
    #41
    Vettem egy Wacom bamboot. Nagyon korrekt. Kulturált, könnyű, vékony.
    Nem lehet a papírt becsúsztatni, de ráteszed és átkopizod. A tollba nincs elem, szal nagyon könnyű és kb. 1-2cm-ről már érzékel, szal a papír sem lesz akadály.
    Agyon konfigurálható a toll és a táblán lévő gombok. Külön jó, hogy a táblán van egy kör érzékelő, amin az ujjaddal lehet zúmóni' :-)
    A toll dőlés és nyomásérzékeny.
  • redoxi
    #40
    Üdv.

    Nekem van egy genius pensketch 9x12 digitalizáló táblám és a tollnak a hegye nem érzékeli a kattintást . Valaki tudna segíteni , hogy mi lehet a baja esetleg ha rossz a toll akkor tudna segíteni , hogy holtudok másikat beszerezni ??

    Válaszotokat előre is köszönöm
  • volfika
    #39
    [szin=blue][/blue]
  • volfika
    #38
    [blue=Blue][/blue]
  • volfika
    #37
    =blue red green skyblue?
  • PJohn
    #36
    Ja és mégvalami, a Wacom Bamboo sorozatában (elsősorban Fun) ugyanúgy be lehet csúsztatni a táblába papírokat, hogy arról lehessen másolni (mondjuk lehet h el kéne mennem a saturnaba, és megnézni :D Eddig csak neten láttam mindent.)
  • PJohn
    #35
    Esetleg Geniusról valami tapasztalat?
  • PJohn
    #34
    Na írtam abba a topicba amit mondtál, de azért itt továbbra is "fenntartom" a kérdést, hogy inkább Wacom Bamboo Fun A/6-os vagy Trust Tust TB-4200 (A/4)-es lenne a jobb (naggyából ugyanannyiba kerül)
  • JAG1
    #33
    Itt keresd VRSDM-et, vagy mi a nickje, neki is Trust van, ha jól emlékszem....
  • JAG1
    #32
    Köszi az infót...
  • Öreg homár
    #31
    Az enyém is ilyen, egyszer már garanciában visszaküldtem. Most elvileg jól müködne, kivéve azt, hogy nem az eredeti méretben digitalizál. Biztos csak pici beállítási gond lehet, de sehol nem válaszolt olyan aki ilyet használ.
    Lehet, hogy jobban járnál használttal, ahol a működését meg tudod nézni.
    Ennnél a táblánál, az eladónak fogalma sincs a működéséről, pedig nagy zsuga egyébként a pc-ben.
  • PJohn
    #30
    Hello mindenkinek! Most akarok venni egy táblát, és a Tust TB-4200-at néztem ki magamnak, de ahogy elnézem, itt két hozzászólásból ami a Trust táblákkal kapcsolatos, mind a kettő arról számol be, hogy nem lenne jó befektetés. Akkor vegyek wacom-ot?
  • Öreg homár
    #29
    Szia kisviku!Megadhatnád a grafikus barátod elérhetőségét(mail) Vettem egy Trust A/4 digitalizáló táblát.Minden működik rajta, beállítom a full területre,(ami 30,17cm x 22,5 cm) a saját tesztje teljesen jó, de a Corelban és az Illustratorban rajzoláskor nagyobb méretben rajzol, mint a minta. Általában kb. 50% -kal nagyobb mint az eredeti. Az arányok úgy látom pontosak.Teszteltem egy névjegykártya körberajzolásával.A 9x5 kártya sokkal nagyobb lett. Az állapotsor írja a válóságos méretét, vissza lehet kicsinyíteni,a képernyő nagyítási mértéke nem befolyásolja.
    A hozzádott programban alig lehet valamit állítani.Mi okozhatja a pontatlanságot? A Corelben állítsak valamit?( a lap méret természetesen A/4 ill. a tábla méretére lett beállítva A Corelhoz könyveket is vettem, a digit.táblákat pár szóval elintézik.
    Van valami tippetek? Régi rajzokat, címert kéne pontosan rajzolni, úgy hogy 10mm a táblán, a képernyőn is 10 mm legyen.
    Előre is köszi a kedvességeteket!!!!!!
  • kisviku
    #28
    A Wacom táblák profik.
    Bár én nem mint felhasználó mondom, én csak ajándékba vettem egyet,de az illető aki mellesleg grafikus,nagyon meg van vele elégedve.
    Egyedüli hibájuk, hogy nagyon drágák.
  • JAG1
    #27
    Vennék egy Wacom bamboo A5-ös digitáblát.
    Ismeri ezt valaki? Mit lehet róla tudni? A honlapja elég szar, sok infót nem lehet összeszedni róla.
  • VRSDM
    #26
    nekem trust tb-4200 van (A4) kb. 3napos, 23.000-ért vettem.

    de ps-ben hiábba állítom a brush dynamics-nél a nyomásérzékenységet nem reagál rá. beszürkül a finomszabályzó rész mögötte és ennyi :S

    valaki akinek sikerült már előcsalnia?
  • Inquisitor
    #25
    A te tábládat nem simerem, de normális esetben beállítható 3 féle képpen:
    Egérmódban (Absolut mode)
    Úgy ahogy a most leírtban van (Relative mode)
    És az utóbibból elvileg lehet olyan, amikor a tábla felülete a képernyőnek egy kijelőlt része felel meg.
    Elvileg.
  • Trade
    #24
    mar mukodik csak az a szokatlan hogy:
    a kurzor mozgasa nem olyan mint az egeret,a rajztablara ha raviszem a ceruzat pont ott jelenik meg a monitoron,ez meg nehez.
    Be lehet ugy allitani mint az egeret hogy a kurzor onnan induljon ahol
    a monitoron lathato?
    Boccs ha erthetetlenul fogalmazok
  • Trade
    #23
    vettem 1 genius tabletet,de nem igazan akar mukodni.
    Az egerrel mukodik.Vagy egeret ki kell akkor huzni?
  • norbre
    #22
    Üdv!

    van egy Genius MousePen 5×4 digitáblám
    tök frankón müködik, csak annyi problémám van hogy ha Flas Mx alatt használom akkor néha beszaggat.
    A gép:
    - AMD Athlon XP 2600+, 1.9GHz
    - 1GB Ram
    - Nvidia Geforce FX 5200

    Mi a túró lehet a baj?

    elQre is köszi a segítséget
  • Devla
    #21
    GIMP
  • The Garrett
    #20
    te milyen progival hazsnalod?
  • The Garrett
    #19
    értem thx :)
  • Devla
    #18
    Bármit lehet vele rajzolni, amit egérrel lehet... Ez nem valami mágikus szerszám, a számítógép számára ugyanolyan, mint egy egér vagy egy trackball.
    Ha már felismerte a windows, akkor akármilyen programban használhatod, de nem tudom, hogy PS támogatja-e a nyomásérzékenységet.