1629
  • xxdani
    #1549
    köszi
  • Aquir
    #1548
    előző oldalon. Ez meg hasonló.
  • drevil666
    #1547
    ügyes!
  • xxdani
    #1546
    Sziasztok. Keresem azt a videót amibe a csávó kiszáll a kocsiból majd odaáll a másik kocsihoz vagy traktorhoz nem elékszem már rá és az valójában egy pici játék de nem úgy festett.
  • polarka
    #1545
    1ébként a perspektíva miatt 1re kisebbek is.
    Viszont az elhelyezésük tényleg túlzó illúziót kelt.
  • kamilla6666
    #1544
    áááá, ez nagyon durva volt, nézem nézem és nem látom, hogy mi a bibi.. hihetetlen ahogy az agyunk próbálja kiegészíteni a hiányzó információkat..
  • Aquir
    #1543
    yay!
  • SZU
    #1542


    Egyre kisebbnek látszanak a tárak! =)
  • Wolfsnack
    #1541


  • Wolfsnack
    #1540
  • YaniMan
    #1539
    dehogy köcsögözlek le
  • Metalich
    #1538
    Itt található egy csomó op.csal... nagyon jó oldal, elég sűrűn látogatom :)
  • gothmog
    #1537
    Asszem, itt az über gyűjtőoldal.
  • Desiderata #1536
  • Aquir
    #1535
    nos.. up :)

  • akyyy
    #1534
    tv helyett legyen pc, vagy laptop, tv tunerral, és azzal sztem mgeoldható, sőt, lehet tuner se kell, hanem csak a pc, összekötve a kamerával, és akkor már szoftveresen valahogy késlelteted a képet. erre meg javaslm a program kerestetik topik.
  • necroman
    #1533
    Leírom, mi lenne a célom: két üres szoba van, köztük egy ajtó. Minkét szobában egy-egy tévé és egy-egy kamera, kb. egymás tükörképeinek tűnnek. Az egyik szobában lévő kamera képe a másik szoba tévéjére van kötve. Eddig szimpla ügy. Azt szeretném, hogy az egyik szobából átmenve a másikba, láthassam magam az előző szobában és így folytonosan mászkálva a kép folyton lemaradna kicsit. Így fontos lenne, hogy a késleltetést szabályozni lehessen. Ha ez működne így, lenne egyéb elképzelésem is a rendszerrel
  • akyyy
    #1532
    most nem értem, ezt ki akarod javítani? akkor usb-ről kötöd rá, és élő kép lesz. tv tunerről meg késleltetett, már ha olyan a tuner. sőt az enéymbe van késleltetet lejátszás is (mikor a tv-vel megállitható az élő adás, stb).

    ugyanigy ha olyna tvre kötöd rá sztem, amin az élő adást kompozit bemenetként is le tudj aállítnai, akkor ott is lehet valamennyi késleltetést beletenni.

    amugy érdekes, hogy hd a kamerám, mégis ha rákötöm a tvtuneremre, ott siam sd felbontásba adja a képet, pedig ismernie kéne a nagy felbontást is, valszsge a kompozit kimenete már nem hd. hd bemenete meg nincsen ennek a szarnak:D
  • bardocz
    #1531
    Tök mindegy szerintem, én szemüvegben nézem.
  • necroman
    #1530
    tehát a tunerkártyával (ha működik kamerajellel is) egy opció nélküli hibaként jelenik meg a késő kép.Gondolom, ebbe belenyúlni sem hardveresen, sem szoftveresen nem lehet...vagy ahhoz legalább ismerni kellene a hiba eredetét, hogy stimulálható legyen.
  • akyyy
    #1529
    sztereogrammos képeket kontaklencsével könnyű nézni?:D
  • akyyy
    #1528
    hát ami nekem van usb-s tv tuner kártya, erre rálehet kötni kamerát is, tv-t is, akármit, de mind kb 3 másodperces késséssel jelenik meg a gépen. szóval ha erre kötném a kamerát, akkor a tvtuner progiba késne valamennyit, persze nem én állítanám be hogy mennyit késen ( vagy várjunk ebbe van visszatekerés funkció amivel akár növelhető is a késés, kérdés kamera adása alatt müködik -e vagy csak kábeltv-n, de sztem működnie kéne)
  • necroman
    #1527
    Azt szeretném elérni, hogy a kamerából érkező kép pár másodperccel késleltetve, de szinte valós időben kerülhessen egy vetítőre, mint egy kissé késő tükörkép. Tudom, hogy editáló programokkal ez elég egyszerű, de a lényeg a valós időn van, nem a hang és kép elcsúsztatásán és nem az indítás késleltetésén.
  • Aquir
    #1526
    És ezért a tudományos fórumba jöttél.. well....      ide
  • akyyy
    #1525
    ezt nem értem? azt akarod hogy a hang hamarébb szóljon, mint a kép? sony vegassal ez megodlható.

    vagy csupán azt akarod hogy elinditod youtubon a videót és ne egyből induljon el, hanem 5 másodpercel később?

    vagy VHS-ről beszélsz?:D
  • necroman
    #1524
    Sziasztok,

    nem találtam erre megfelelő topikot, ezért felteszem itt a kérdést:

    tud-e valaki olyan szerkezetet, ami valós időben eltolja a videóképet, vagyis néhány másodperces késleltetést iktat be? Van-e erre kész, bolti kütyü, vagy legyártatható-e valahol, ha igen, hol? Nem tudom, hogyan működik ez, de láttam ilyet működni. Tud valaki valami bővebbet e témában?
  • Aquir
    #1523
    hologramos lap, leírás
  • akyyy
    #1522
    Régen kiskoromba voltam egy kiállításon, többnyire sztereogrammos képek voltak, de volt sok olyna kép, ami tényleg 3d-s volt. egy nagyobb falon be votl épitve egy kis "monitor" szerűség, és abba lehetett látni különböző tárgyakat, élőlényeket, bármit, attól függ mit csináltak meg, és 3d-be, tehát ha oldalról nézted, oldalról látta az ember. ha jól emlékszem, a fal vastagsága nagyon kicsi volt, és akkor még nemigazán léteztek lcd monitorok, stb-k, bár gondolom igen, de nem hiszem hogy egy ilyen kis porfészek kisváros megengedhette volna magának ezt a kiállítást.
    a kiállítás végén pedig bemutattak egy filmnet, amibe elmagyarázták, hogyan csinálták ezeket a képeket, kb valahogy úgy mint egy sima fényképet, sötét szoba, vizbe mártás, tsb..... ez fent van jutubon?:D
  • Aquir
    #1521
    szerk: #1502-re ment
  • Benny04
    #1520
    szerk: #1485-re ment
  • Aquir
    #1519
    hosszában :)

    szerk: #1502-re ment
  • jhetedikj
    #1518
    ilyen nincs hosszabban?

    szerk: #1485-re ment
  • Aquir
    #1517
    Ferrari 250 GTO

  • Benny04
    #1516
    hogy reszket a keze
  • Aquir
    #1515
  • qetuol
    #1514
    fake
  • YaniMan
    #1513
    jajj
  • akyyy
    #1512
    hmmmm
    ez igaz?:D elég fake gyanús. e lehetne belőle fasza rövidfilmet csinálni:D
  • szigetlakó
    #1511
    Fél liter vegyigyümi után a második sor hold az égen.
  • Lacee
    #1510
    ugyanannak a felhasználónak a videoi között van egy how-to kisfilm is, nézd meg :)

    kis PS- vagy más képszerkesztős pepecselés + átlátszó nyomtatható fólia kell hozzá.