210
És ha igen mennyit és melyik a kedvenced?
  • hykao #90
    Elárulom, hogy ilyen jellegű műsor már volt a tv-ben, több, mint 10 éve láttam... (és a magyar tv-ben!!!)
    Szal ez nem újdonság...

    Viszont amiről én beszélek: már számtalan orgánumban olvastam, hallottam a "tej árnyoldalairól"...(és a végén nem volt ott, hogy csak kamu...)
    Szal kiknek és miért (egymástól független korú, nemű, társadalmi szintű, stb...emberek) állna az érdekükben olyasmiket állítani, aminek egyáltalán nincs semmi valóságalapja?
  • [Walaki]D`Lair
    #89
    Coca Cola, Pepsi?
  • [Walaki]D`Lair
    #88
    na attól megy olyan fasza vesekövet kapsz...
  • Sadist
    #87
    Mert ebben a dokumentumfilmben mi volt a motiváció? Csak néhány médiasulis diák csinálta szakdolgozatként.
    Manapság az embereket az ilyen "szenzációk" érdeklik (amiket el is hisznek).
  • hykao #86
    ja, csak kérdés, hogy ezesetben mi lenne a motiváció...
    kinek az érdeke lenne, hogy ne igyanak az emberek tejet?
  • Sadist
    #85
    Suliban egyszer vizuális kultúrára tanárunk behozott egy dokumentumfilmet, amit TV soha nem adhat le. Hogy miért, azt csak a film végén tudhattuk meg. A film arról szólt, hogy a szén-monoxidnak és egyéb kipufogógázoknak milyen hatásai vannak az emberi szervezetre. Ilyen hihetetlen dolgok voltak benne, hogy pl. azok a diákok, akiknek tesiórán BP belvárosában kellet futni sokkal jobb az állóképességük. Beteg embereket kórházi ágyastul tettek ki egy forgalmas autóút mellé, majd megkérdezték őket, hogy jobb-e a közérzetük. A válaszuk természetesen igen volt. Aztán jött a csomó szaki duma, meg fehér köpenyes emberkéket mutogattak minden spéci kütyüvel. A film végén pedig ezt lehetett olvasni: "A film csakis a képzelet szüleménye, semmilyen realitás alapja sincs".
    És az egész osztály csak nézett ki a fejéből, hogy egy ilyen hihetetlen baromságot teljesen elhittek. Még én is csak akkor kezdtem el gyanakodni, amikor azt mondták, hogy a szén-dioxid serkenti az agysejtek működését (gyk. szén-monoxid kiszorítja a vérsejtekből az oxigént, ergó a sejtek "megfulladnak").
    Szóval egy jó dumával, meg egy jó körítéssel szinte bármit be lehet etetni az emberekkel.
  • hykao #84
    te meg a törökmézet... :PPP
  • hykao #83
    amivel akarod... #80-as második sora...

    amúgy én pl. paradicsomlével kezdem a napot...
  • Ams
    #82
    egyszer próbáld ki a mézes kakaót, te is rászoksz:)
  • Iori
    #81
    akkor mit igyunk? kólát meg szénsavas szar mint az amik? vagy vodkával kezdjük a napot mint a ruszkik? :D skótok se isznak whiskeyt reggel tej helyett
  • hykao #80
    Mindenestre már sokfelől hallottam, olvastam, hogy nem ajánlott túlzottan a tejfogyasztás a ma embere számára...
    Persze ha valaki élvezeti cikként fogyasztja... :)
  • hykao #79
    nem, de cukorbeteg még lehetsz... :)
  • hykao #78
    ja, ahogy mondtam, olyan körülmények között igen, amikor nincs elég zsé, meg táplálék, meg satöbbi...DE NEM MA, AMIKOR AZT TÖMSZ A POFÁDBA, AMIT CSAK AKARSZ... :)))
  • Sadist
    #77
    Úgy ahogy van hülyeség (szvsz). Ez tényleg csak ilyen Fókusz/Aktív színvonalú cikk, amiben hülye szakdumákkal, és logikusnak tűnő magyarázatokkal próbálnak meg elhitetni valamit.
  • hykao #76
    mint minden rákkeltő dolog... :)
  • Ams
    #75
    dagadt vagyok szted?:DDDDD
  • hykao #74
    hehe, antitej szervezet... :)
    (a titkos túlnépesedésszabályzó társaság, mi? :PPP)
  • [Walaki]D`Lair
    #73
    ja bazmeg...a világ egyik legősibb matériája...azt nem egészséges...lol...
  • Sadist
    #72
    A dohányzás pedig nem okoz rákot, hanem csak növeli a kialakulásának az esélyét...
  • Iori
    #71
    sztem is nonszensz az egész, most tudnék találni 2 millio oldalt ami meg azt irja hogy egészséges a tej meg erősíti a csontokat...
    biztos vmi antitej szervezet lefizetett vmi hapsit hogy irjon egy ilyesmi cikket.
  • [Walaki]D`Lair
    #70
    Mi az isten faszát beszélsz? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • hykao #69
    jah...kérdezd meg anyádat, hogy annó' miután téged leszoptatott, mennyire volt faszság számára, hogy elhullottak a fogai, mint az ali baba és a 40 rablóval ezeregyéjszakát átélt öreg sivatagi rókának... :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
  • [Walaki]D`Lair
    #68
    Nem ez az szitu hülyeség, hanem úgy maga a csontritkulásosdi...faszság...
  • I.C.ram
    #67
    cukros???? brr... mézeset még nem próbáltam.
  • hykao #66
    hát az mindenképp!!! :))

    főleg ha az a cél, hogy a későbbiekben a Jerry Springer mentse ki a madarat az ablakon keresztül, építőipari daru segítségével...
  • hykao #65
    lehet, de felhívnám a figyelmedet, hogy nem csontritkulás elősegítéséről vagy okozásáról pofázik a cikk, hanem a kockázat növekedéséről...érted? :)
  • Ams
    #64
    mézes/cukros kakaó minden reggel KÖTELEZŐ!444
  • [Walaki]D`Lair
    #63
    Na azért az a csontritkulás az egyik legnagyobb parasztvakítás...:)))
  • hykao #62
    Nagyszerű! Minden reggel 80%-kal növeled a későbbiekben kialakulandó csontritkulás kockázatát...hogy másról ne ejtsünk szót.... :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
  • Iori
    #61
    régen eprest tejet ittam melegen mikor még nem volt fogam :D az volt a csucs
  • Dichter
    #60
    Iszok. Vanílíásat. Rulz nagyon. Reggel meg mindíg fél literrel indítok. (+cigi). Nálam ez olyan mint másoknak a kv.
  • hykao #59
    mi van veled? szerinted a zsírtól fehér a tej? (merthogy - ha nem tudnád - a 0.1%-osnak ugyanannyi, vagy nagyobb a fehérjetartalma...)

    amúgy meg zsírszalonnát is lehet falatozgatni, meg zsíroskenyeret, mert régen az volt az igazi jómunkásember csemege...
  • Shadow_THH
    #58
    ja hát aki tej párti az jó hogy elfogult!
  • Shadow_THH
    #57
    nálunk egyébként lehet kapni faszán iskola tejet :) a legjobb az egészben, hogy raklapokon van ilyen tejfölös dobozban. Ugye nem kell elmesélnem, hogy milyen egészséges lehet ha csak 1 is kilyukad és pár óráig csordogál a többi tetején, amit utánna átszurva iszogatunk? :)
    De azért a karamellás tej az nagyon ott van ;)
  • Kit--Kat
    #56
    áhhhhhh ccc ez most nem volt jó :o
  • Shadow_THH
    #55
    az a király, az csak azért fehér, mert meszeszacskóba öntik és megszinezi
  • Shadow_THH
    #54
    jah, biztos káros tejet inni! Meg friss vizet is... Gondolj csak bele, az őseink, az ősembertől elkezdve a rómaiakon át, ükapáinkig mind-mind ittak tejet és friss vizet. Él ma még EGY is közülük? NEM!
    Akkor meg mit akarod bizonygatni, hogy egészséges? ;)
  • hykao #53
    én 0,1%-osat szoktam... :)
  • Shadow_THH
    #52
    a boltokban kapható tejnek köze sincs a tehénhez, főleg a jó kis 1,5%-osak, az már igen! Ha a bocik ezt nyakalnák, már rég megdöglött volna mind anorexiában.

    Miért nem iszunk bálna tejet? Az a legjobb, óránként hizik tőle vagy 10 kilót a kis bálna junior
  • hykao #51
    Mivel te is csak egy dilettánsa vagy a témának, mint bármelyikünk...így nem jelenthetsz ki ilyesmit...
    Másrészt nem ártana kicsit pontosabban ÉRTELMEZNI...ezenkívül - ahogy mondtam - természetesen "szűrővel kell" fogadni minden ilyesmit...de sokszor van valóságalapja az "ilyeneknek"...

    Mellesleg a természet nem talált ki olyat, hogy egy felnőtt embernek egy másik élőlény tejét kéne inni...mint ahogy sok más dolgot sem...ezt is emberek találták ki, és nem ma, hanem egy olyan korban, ahol számba kellett venni minden táplálékforrást...