58
  • Déta
    #58
    Ez már kész röhej. Mármint ez a sebességharc. Persze azoknak, akik sportból veszik az ilyen karcsikat, hát... NA szóval én sem oda tartozom, ezért gyùjtögetek, talán 6 év múlva, mire lesz HL3, összekapálok annyi pénzt.
    Mellesleg az ATI új bikája az eddigieknél is elcseszetebb. Miért nem tudnak valami sexy kiscsajt odafesteni, mint ilyen degenerált marhát. Az egy hamubasült faszság...
    Ha pedig nVidia elbukik, én idegösszeomlást kapok. HAjrá srácok!!
  • dez
    #57
    Ja, és its->it's. (= it is; its = valaminek a valamilye.)
  • dez
    #56
    "6600GT is the way its meant to be played"

    Vagy:

    "6600GT: the way its meant to be played"
  • IMYke2.0.0.0
    #55
    Spekuláció - értsd: kamu.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • tomsh
    #54
    És NV 47 ? nvdia go!
  • IMYke2.0.0.0
    #53
    5 évig használtam a Voodoo 1 Banshee-t!!!
    R9500 Pro-m pedig 2 és fél éve van.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #52
    Én 3Dfx-el kezdtem. Azt pedig egy Radeon 9500 Pro-ra cseréltem, és nem adnám oda semmi pénzért - legfeljebb egy X850 XT PE-ért...!
    [csak viccelek]

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • kicsizoz
    #51
    Egyszer már belevágott a NV egy nagyobb projektbe az lett az FX :)
    Mondjuk szurkolok nekik, bár mindig is ATI kártyám volt (kivéve egy S3-ast)
  • PeeTeR
    #50
    azert ez a RADEON X850 XT Platinum Edition nem semmi lesz basszus
  • IMYke2.0.0.0
    #49
    ... és nem lesz NV50 sem!!!
    NVidia = LOL

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • arty
    #48
    "...is" , de mi? :)

    amugy most 9800asom van ... de az ATI kapja be, h AGP nuku ... :(
  • Inferno
    #47
    LoOoL most hova szarajk hogy a Foos 3 jobban fut nvidia kártyákon mikor az szar az egész game (ja meg persze hogy jobban megy mivel nvidiákra gyurtákrá)nekem aztán tök mind1 hogy melyik a jobb, nekem elég a 9800pro(és még nem volt gond vele játék terén ).meg aztán mire én NV68,vagy ATI xt800 veszek akkora úgyis lesz újjab és jobb szóval nekem tökmind1 (csak enyit akkartam köcce hogy el olvastad ezt a szart aminek semmmi jelentősége)
  • kicsizoz
    #46
    Cat: köszi! ez már sokat segít rajtam :)
  • dez
    #45
    ..is.. ;)
  • arty
    #44
    ejnye ATI... :(

    6600GT the way its meant to be played ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #43
    Azoknak, akik azt hitték, jön majd NV48...!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • RpPRO
    #42
    Ahogy elnezem, nem sokan ertik, mire fel jott ez az x850-es kartya....

    Egyreszt: Az ati elkezte pozicionalni magat a pci express iranyaba es jelen pillanatban ugy nez ki, h nem fog kiadni agp-s r520-at. ;(

    Masreszt: gyakorlatilag a mai napig hiany van az x800xt platinum edition-bol, gyartasi nehezsegek, ez az amaz. A lenyeg: az x850-es szeriahoz 2 teljes gyartosort epitettek, ezaltal EZ a model ELERHETO lesz es nem kell ra varni honapokat, mivel sokkal nagyobb volumenben eloallithato lesz.
  • sghu
    #41
    FOGD MÁR FEL VÉGRE, hogy az ATI jelenlegi (beleértve a most bejelentett cuccokat is) hardverei csak iszonyú kínlódás árán és borzasztó korlátozottan tudnak HDR-t csinálni (MRT, pixel shader, MPR), ami NEM ALKALMAS arra, hogy néhány demo-n kívül éles alkalmazásokba bekerüljön (talán ha az ATI nyomat még egy kis suskát a Valve-nak , akkor esteleg megjelenik egy patch amivel a HL2 valamit mutat ebből ). Emlékszel még a HL2 HDR videókra, amivel az ATI-Valve vakította annak idején a parasztokat? A kiadott játékba vajon miért nincs semmi ezekből? Kevés volt a fejlesztési idő ( 6 év! )? Vagy pont azt a forrást lopták volna el tavaly ami ezt csinálta volna?
    Azután, hogy az NV4x-ek tudják az FP blending-et és filtering-et, csak a hülyék/mazohisták/lefizetettek fognak "ATI féle" HDR-t csinálni! Úgyhogy IGEN, ez azt jelenti, hogy az ATI "szarabb" ebben a tekintetben.
  • dez
    #40
    Figyu, jövőre jönnek a dual-core procik, és biztosak lehetünk benne, hogy sokaknak lesz belőle. A dual-procis alaplapok is elterjedtebbek lesznek, és 2db dual-core proci az már összesen 4 core, ami lényegében olyan, mint 4db proci. Egyengék a mai procik a csúcs videokártyákhoz képest, ez van... És a jövőre megjelenő videokártyák még "kívánósabbak" lesznek...
  • dez
    #39
    Volt egyfajta HDR (tetszettek is ezek a demók) ATI-n, de azt olvastam, valami hibádzott vele, már nem emlékszem mi. Mellesleg nem kevés teljesítményt foglalt le.
  • dez
    #38
    Ha megnézed, legtöbb esetben még 1280-as bontásnál (és persze AA+AF) is a proci a korlát. Csak 1600-nál változik ez, de még ott sem tudja igazán kifutni magát az SLI (nem tud annyival gyorsabb lenni, mint amennyivel a procit nem használó tesztekben).
  • PyRex
    #37
    Persze: minden átlagfelhasználónak 4 (8?) procis opteronos rendszert 4GB rammal és dual SLI videokártyákkal. LOL....
  • PyRex
    #36
    "A letölthető prezentációval mindenki megbizonyosodhat róla, hogy a speciális Pixel Shader 2.0b kódokkal is fantasztikus grafika érhető el mindamellett, hogy ebben most kétségtelenül az nVIDIA vezet jelenleg a Shader Model 3.0 és főleg a HDR miatt."

    1. - A mondatban saját magát cáfolja a cikk írója.
    2. - Fogjuk már fel, hogy HDR-t már több, mint 2 éve tudnak az ATi kártyái. Az, hogy most az nVidia ráesett erre a témára, nem azt jelenti, hogy a másik gyártó szarabb lenne...
  • PyRex
    #35
    Kicsit el vagyok keseredve. Olyan jól el lehet lenni egy X800 XT PE-vel. Mondjuk ráraksz egy ZALMAN bordát. OK: úgy is elfoglal +1 PCI helyet, de legalább NINCS HANGJA A HŰTÉSNEK!

    Ez meg mi itt a képen? F*szért kezdik el az nVidia stílusát követni a porszívó hűtőjükkel...
  • Cat #34
    nézd meg ezt
    http://sg.hu/listazas.php3?id=1076251193
  • archkoven
    #33
    A két kártya összehangolása valóban használja a cpu-t, viszont ez csak néhány százalék lassulást de azt is csak addíg amíg a processzor limitálja a sebességet. Magasabb felboltáson és grafikai beállítánon gyorsabb lesz a rendszer mint egy kártyával. Egyébként senki sem arra használja szerintem a két kártyás gépét hogy olyan bállítások mellett játsszon amikor a processzor korlátozza a sebességet. Elég magas grafikai beállításoknál mikor a két kártya keményen dolgozik pedig azzal sem lehet már túl sokat nyerni ha növeljük a processzor teljesítményét. Ott már nem az a korlát.
    Szerintem szükségtelen lenne a két processzor, csak lacsony grafikánál lenne nagy a gyorsulás.
  • kicsizoz
    #32
    ok ez is igaz.

    És régebben egyértelmű is volt, mert a régi csúcs kártyából lett az olcsó kártya, és helyébe lépett az újabb, de egy ideje, már nincs teljesen így.

    Annyi féle kártya van, számtalan megnevezéssel, hogy én már elveszettnek érzem magam.
    (igaz az is, hogy az utóbbi 1 évben nem foglalkoztam a videókártyákkal, szóval nagy részben ezért is érzem információhiányosnak magam)

    Ha venni akarok egy kártyát, miért kell 1 évvel ezelötti cikkeket keresgélnem?
    Meg hát közben is jelennek meg olcsó kártyák, új néven....
    Meg az 1 év alatt pár dolog változik, a piacképességét, jövőtállóságát egy friss cikkben korrektebben lehetne leírni. Esetleg új játékokkkal tesztelve.

    Na szóval ilyesmire gondoltam, csak nem jól fogalmaztam meg az elöbb...
  • Cat #31
    a mai megfizethető áru középkategoriás kártyákról 1 éve jelent meg teszt, amikor azok megjelentek...
  • tehen_m
    #30
    Csakhogy ezek a ferrarik/porschek 1 év múlva rengeteg ember számára megfizethető lesz.
  • kicsizoz
    #29
    Hát igazad van, mindenki veri a mellét, hogy most ez a nyerő, most meg az, az én kedvenc cégem most királyabb :)
    mintha ferrárikról vitatkoznánk, hogy veri -e a porshét, miközben még kirakaton kereszül sem nézhetem ezeket a kártyákat, nemhogy megvegyem....

    Asszony ki is hajítana a géppel eggyütt, ha elnyomom rá a kosztpénzt :))

    Középkategórás hírek/tesztek meg alig vanna, pedig szerintem azok érdekesebbek számunkra, nehogymár azért vegyek olcsó kártyát valakitől, mert a megfizethetetlen kártyája jobb...
  • dez
    #28
    Hmm, az elég veszélyes taktika lenne.
  • netrunner
    #27
    Engem mondjuk abszolult nem hat meg a csúcskertyák versenye. Remélem sosem leszek olyan hülye (csak legfeljebb gazdag :-) ) hogy 100e -t kiadjak egy nyamvadt videókártyára.

    A középmezőny már sokkal jobban érdekel. Bár még az a 250$ is sok, de mondjuk ha bejön sulinetben akkor már elviselhetőbb.
    Csak kíváncsi leszek, hogy az az x800se pl mit nyújt egy 6600gt-vel szemben... jelenleg agp-ben ez utóbbi tűnik nekem jobbnak.
  • Borg
    #26
    Másrészt a Valve-t már meggyanúsították azzal, hogy szándékosan lassítja a GeForce6 kártyákat a HL2-ben.
    Állítólag ha elhiteted vele, hogy nem nV, hanem ATI kártya van alatta, gyorsul vagy 10-20%-ot a geforcokon... (aztán hogy tényleg így van e...)
  • dez
    #25
    (Mellesleg érdekes látni, hogy a 6800GT SLI legtöbbször gyorsabb, mint az 1x6800U... Tehát egy SLI-s lapba jobban megérheti 2 6800GT-t venni, kb. annyiért, vagy nem sokkal többért, mint egy 6800U.)
  • dez
    #24
    Ha jobban megnézed, nem csak DOOM3-ban gyorsabb az SLI. És hogy nem mindenhol, az amiatt van, hogy egyprocis/egymagos rendszerben teszteltek, pedig ezekből a csúcskártyákból 1db is kipurcantja a procit, nem hogy 2. A HL2 - úgy tűnik, különösen terheli a procit. Ilyen körülmények között az SLI még a nem-SLI-nél is lassabb néha, mivel az SLI-s megjelenítés-elosztás is némi plusz proci-időt eszik. Szóval, egy dual-procis, vagy majd egy dual-magos (esetleg 2x dual-magos :) ) konfigban tudja igazán kifutni magát az SLI.
  • Yv@n
    #23
    Kinek nem inge...

    De ha olvasgattál fórumokat akkoriban akkora te is tudod, hogy miről beszélek.
  • Chappy
    #22
    nekem GeForce 3 Ti200 van, de ezek még mindig qurva srágák
  • hornbali
    #21
    Én annó az Nvidia lépéseit sem szóltam le, mint pl. dual tápcsatlakozó vagy 2 slotos...
  • hornbali
    #20
    Csak idegesít ha fennhangon közlik hogy ez majd jól megveri a Doom 3 -ban a 6800 Ultra-t...
    Ezen lettem ideges picit.

    (Mellesleg mégha megverné akkor azt mondom hogy oké, na de így...)
  • GABOR16
    #19
    Ez a tesztet megnézve arra jutottam, hogy max 3-4 fps-nyi sebbeségtöbletet kapunk 150$-nyi plusszpénzért. LoLLoLLoL
    Nem is beszélve a Dupla hűtőről, ami szerintem jelentős fogyasztásnövekedést takarhat.