9022
Far Cry 2
  • PyRex
    #79
    Méne lenne? Már a Far Cry sem csúnyább ennél sokkal...
  • grebber
    #78
    Szépek csak kár hogy a game nem ilyen szép lesz.
  • toMpEr
    #77
    amugy a kepek sm3.0 alatt keszultek (ezt abban a musorban mondtak, ahol bemutattak a tech demot)
    itt meg van par nagyfelbontasu kep
  • PyRex
    #76
    Ahogy te azt elképzeled.

    Csak röviden, mert már 1000-szer el lett mondva / le lett írva:

    1. - Televíziónál, mozinál azért tűnik folyamatosnak a 24 FPS (bár hardcore játékosoknak már nem is annyira folyamatos...), mert a film egy képkockája mondjuk gyors mozgásnál tartalmaz információkat az előtte lévő és az utána következő képkockából is! Próbáld ki: egy videofilmen, ahol valami gyors mozgás van a képernyőn, nyomj PAUSE-t és egy elmosott képet fogsz látni. Mintha motion blur lenne a képen. Emiatt tűnik folyamatosnak a 24-25-31 FPS.

    2. - PC-n ezzel ellentétben egy képkocka csak a saját maga adatait tartalmazza (nem is tudná a következő képkocka adatait tartalmazni, mivel real-time dől el, hogy mi fog történni - lévén, hogy nem egy filmről van szó!), emiatt pedig qrvára nem folyamatos. Akinek az, azt nagyon irigylem egyfelől, mert rendesen tud játszani 24FPS mellett is, másfelől viszont valószínű, hogy rossz a szeme...
  • ibrik
    #75
    A magyar mozi és DVD szabvány: 25 FPS
    Az ettől eltérő "nyugati" és "keleti" szabványok: 23.976, 24, 29.970, 30
  • dronkZero
    #74
    Csak hogy én is belepofázzak...:
    Stabil 24 FPS az tuti folyamatos (az összes mozifilm ennyi), csak az ezzel a gond, hogy ha egy _játék_ átlag 24 FPS-t produkál, akkor akció közben, effektekkel, esetleg kidolgozottabb pályarészen tuti leesik a béka segge alá.
  • PyRex
    #73
    SM3.0? LOOOOL! Az nVidia parasztvakítására gondolsz? Na ne máááár...
  • Jacek
    #72
    igy van:)))
  • Stalker
    #71
    Én 30 és 80 fps között is tudok különbséget tenni. :DDDD
  • dikki*yysw
    #70
    FPS téma: látom még mindig tartja magát ez az eszeveszett nagy faszság, hogy 24 fps már folyamatos. hihetetlen.
  • dikki*yysw
    #69
    ez hülyeség, főleg hogy már a FC is támogatja a SM3.0-t meg a gf6-ok minden újítását.
  • IMYke2.0.0.0
    #68
    Ja, de azok, akik rinyálnak az FPS miatt általában 18 alattiak - nem vettétek észre? Ergo: nem keres egy fityinget sem.

    -------------------------
    "Jó munkásember" vagyok...
  • PyRex
    #67
    Erről van szó. Én sem értem ezt a hozzáállást :)
  • Jacek
    #66
    egyebkent nem tudom ha valakinek van egy tip video kartyaja magyarorszagon azt csak apu veheti? tudod lehet dolgozni meg penzt keresni es akkor te is meg tudod venni magadnak.
  • Jacek
    #65
    csak tudnam mert vagy ideges? szolj apucinak ideje lenne fejleszteni.
  • Jacek
    #64
    :)) tudod 3 eve volt nekem nem is egy gf4-em , es azota minden szoval tudom mi a kulombseg:)) lehet szolok apunak vegyen mar egy sli 6800-at mert az a meno:)))
  • PyRex
    #63
    Több dolog is eszembe jutott a hozzászólások olvasása közben:

    1. - akinek 14fps folyamatos, annak nagyon nagy gond van a szemével. Én a 30 és a 60 között is tudok különbséget tenni. (IGEN, tudok, tudom, qrva hihetetlen. De vannak még így páran.)

    2. - flame ide vagy oda: egy GF4-esen lehet, hogy elfut a HL2, csak kérdés, hogy egy amúgy DX9c-t használó game hogy néz ki egy DX8.1-es (?) kártyán... Biztos nem úgy, mint egy 6800-ason (csak, hogy az nVidiánál maradjunk... ) Amúgy egyértelmű, hogy elfut egy olyan kártyán, pont emiatt: mert az a kártya már annyira semmit nem tud a maiakhoz képest, hogy a HL2 csoda grafikájának csak elenyésző részét adja vissza. Javaslom, hogy GF4 után nézzétek meg egy ATi X800 XT-n, vagy egy GF 6800-ason mondjuk 1280x1024-es felbontásban, aztán majd beszélgethetünk arról, hogy mi min fut jól :)

    3. - Speciel az én videokártyá(i)mat nem apucika vette (most 9800 PRO) és az X800 XT PE-t sem ő fogja venni. Meg mást sem. Szeretem ezt a "persze, mert neked megvette apu a legdrágább akármit" dumát...
  • Hmuda
    #62
    Csak ott, hogy ez a kis ... erősködik, hogy szar közben azt se tudja mit beszél. Pf, nem is foglalkozok vele többet mert ilyen szűklátókörű "emberekkel" nem lehet szótérteni.
  • Lacc
    #61
    A Gf4 jó kártya, amit meg tud jeleniteni azt meg is teszi jó sebességgel. Az új shaderekhez, dx9 effektekhez pedig már újabb kártya kell, ennyi. Hol itt a probléma? :)
  • Hmuda
    #60
    Miért nem tudod elvieslni? Bántja az világképed? Mást nem kérek csak annyit, hogy viseld el, hogy a HL2 tökéletesen fut max grafikán a konfigomon. Másoknak is, nem csak nekem. Az, hogy neked apucika megvette a drága videokártyádat az nem jelenti azt, hogy csak azon lehet megfelelően játékokat futtatni. :P
  • Jacek
    #59
    kis agyacskamat tul tudom tenni:) csak a realitas mast mond 3 eve tuti jo kis karesz volt...

    De lehet hogy nekem mas a full graf meg amikor jol fut valami de te tudod:))
  • CoolStuff
    #58
    Azért az evil worker a kedvencem!:DDD
  • Hmuda
    #57
    Ez most hogy jön ide? Az jó ha két áv múlva megjelenik. :PPP

    Próbáld túltenni magad azon a lelki megrázkódtatáson, hogy a GF Ti 4200 nem olyan szar mint ahogy azt a te kis agyacskádban kigondoltad. :P
  • Jacek
    #56
    de gondolom az elder scroll 4 is jol fog futni?:))))))
  • Hmuda
    #55
    Akkor annyi. A lényeg még mindig az, ami a 47-esbe le van írva, mivel abbol indult ki az egész, de már nem akarom ismételgetni magam.
  • grebber
    #54
    Ja csak az kb 2006 körül esedékes.
  • Bandew
    #53
    Ez így vanö.
  • lac coo
    #52
    A folyamatos mozgóképhez minimum 24 képkocka kell ! Ez a "tudományos tény".
  • Wing Rockling
    #51
    Ez érdekes :)
  • Wing Rockling
    #50
    Az a nigga kéz nagyon állat :DD
  • Davidus
    #49
    A környezet szerintem se szebb csak más stílusú. Az emberkék viszont sokkal jobban néznek ki.
  • BlackWolf
    #48
    nemtudom mer van midnenki elajulva a kepek nagy resze ugy nez ki mint ami renderelt atvezeto akar lenni van 1-2 kep amin meg lehet is latni hogy a jatekbol van mozgas kozben az nem sokkal szebb a far cry-nal de lehet tevedek szoval nem kell megkovezni
  • Hmuda
    #47
    Első ránézésre ez a cikk főleg a filmekre épít, de nem gond. A lényeg az, hogy nálam a HL2 jól fut és vannak akik ezt nem képesek érzelmileg feldolgozni. Majd átolvasom. :-)
  • Davidus
    #46
    fps téma
  • Stalker
    #45
    "jah meg az hogy mindenki izomagyu körülotted kivéve az evil worker"

    LOOOOOOOOL
  • MinIM3
    #44
    a far cryba az nem tetszik hogy minden ember ugy csillog. szal ranezel és egyszeruen a bore csillog.
    remelem ezt kijavitják majd
    jah meg az hogy mindenki izomagyu körülotted kivéve az evil worker
    :D
  • NzzN
    #43
    Engem nem a látvány miatt zavar általában ha vmi 20 FPS alatt megy, hanem azért, mert akkor már általában a progi kezd lassan reagálni az olyan dolgokra mint például az egér mozdítása vagy egy gomb lenyomása. És az már idegesít, ha már rég látom, hogy hova kéne lőni, de a progi lassú reagálása miatt elhibázom.
  • gpm
    #42
    Brutalis:)
  • Hmuda
    #41
    Hát ha neked ezzel problémád van arról nem tehetek, de a szilárd tényeken nem változtat, hogy maximális grafikán a lenti konfigomon átlag 30-40 FPS-el fut a HL2 és nagyon ritka hogy 20 alá megy.
  • tehen_m
    #40
    Hát ez az ue3-hoz képes gyengécske.