183
Film vágása, tömörítése, kiírása DVD-re.
  • gordon 24
    #183
    szevasztok! Nem tudom mennyire hallott a topim de hátha feléled:D

    A gond a következő.. Nascar vidokat Dvd-re szeretné irni.
    Azon az oldalon ahonnan le töltöm őket olyan formátumban van amit nem használ (illetve a hang akad rajta) a lejátszó.

    Kitaláltam, hogy átkonvertálom dvd formátumra és ugy irom meg. Na most ez müködik is, de akad a felvétel. A hangja tök normális, meg is lehet nézni de akadozik. Convert x to dvd a progi neve amit használok erre.

    Tudjátok esetleg mi a gond? Beálitás vagy mi lehet a gond?

    Vagy esetleg ajánlhatnátok olyan progit ami faszán megcsinálja ezt nekem!

    Köszi elöre is.
  • jbal
    #182
    Sziasztok!
    Van egy sorozatom, amit asztali DVD-re szeretnék megírni, ami divx-et is le tud játszani.Megírtam az avi kiterjesztésű filmeket,beraktam, de a lejátszó kiírta, hogy "Bad disc" és nem lehetett semmit csinálni vele.Nem az volt, hogy nem játssza le, hanem egyből kiírta, hogy Bad disc.
    Megnéztem a GSpot programmal, hogy milyen kodekkel van tömörítve, azt írja, hogy xvid.Az különbözik a divx-től, leehtséges, hogy a lejátszó xvid-et nem tud de divx-et tud?
    de gyanús nekem, mert ha nem is tudná lejátszani nem azt írná, hogy bad disc és meg se jeleníti a fájlokat.
    Köszi a segítséget előre is!
  • Banyapapa
    #181
    DVD Shrink-et probáld meg
  • JasonXXX
    #180
    Sziasztok!

    Az a problémám, hogy túl nagy méretű a dvd film amit ripeltem. Szerintetek hogyan lehetne lecsökkenteni a 8Gb méretet 4,5-ösre?
  • lengyel11
    #179
    Sziasztok!
    Nekem van egy Sony DVD RW DW-D22A DVD lejátszóm a számítógépbe. Már egy jó idelye nem játsza le a DVD filmeket, vagy legalábbis nagyon ritkán. Most vettünk nemrég egy asztali DVD lejátszót és most szeretnék kiírni avi. filmeket DVD-re, egy lemezre kb. 3-4 filmet. Namost én ezt adat formátumba szeretném filírni hogy ne konvertálja át és ráférjen több film is. Amikor megcsinálom a listát és azt mondom hogy kész, továbbmegyek és kéri a lemezt, betolom neki, gondolkodik egy kicsit és utána azt írja ki ,hogy nincs lemz a meghajtóban. Próbáltam már DVD-r vagy DVD+r formátumú lemezzel is de egyikkel sem megy. Kipróbáltam egy újraírhatóval(DVD+rw) errre viszont felírta. Ennek mi lehet az oka?
    Maga a gép már nem egy mai gyerek kb.8 éves, a DVD lejátszó pedig kb.4-5. Egy évvel ezelőtt még írtam ki filmeket, akkor még ment, most már nem.
    Vettem egy DVD+r(fujifilm) lemezt és erre sem akarta kiírni. Amikor összeállítom a felirandó filmeket és továbbmegyek az írásra,és kéri a lemezt betoltam neki, majd fel-fel pörgött a gép ventilátorja,egy kettőt karrogott, majd kiírta megint,hogy nincs lemez a lejátszóba. Ha ráismer valaki a problémára akkor legyen szíves adjon tanácsot.
  • Legend Killer
    #178
    nálam is végre :D.
  • Narxis
    #177
    Én is úgy írtam ki, de nálam lejátsza. :S
  • Legend Killer
    #176
    sikerült közben. kiírtam az isót és jó.
  • Legend Killer
    #175


    h tudok isót kiírni úgy dévédére, h a tévé dévédé lejátszója észlelje? kiírtam, vannak benne a gépen ilyen audi, v video ts-k, nemtom, gép látja azokat, úgy letudom játszani gépen, de tévé nem látja :S.
  • gordon 24
    #174
    Hali!!


    Kérdésem lenne hozzátok! Van avi kiterjesztésű filmem ezt szeretném kírni dvd-re.. Tegnap csináltam egy tesztet, és azt vettem észre, hogy a hang el van csúszva a filmen. (gépen tökéletes, de a lemezen már nem)
    Tudnátok tippet adni mi lehet a galiba? Elölre is köszönöm!

    Üdv.
  • dugesz1112
    #173
    Üdv all,
    Még elég kezdő vagyok a DVD írásban és meg szeretném kérdezni hogyan tudom ráégetni a felíratott a filmre. Gondolom egy progival. Tudnátok ajánlani egy ingyenes jó kis progit. Pls help!
  • bandurkandi
    #172

    HAHÓ !
    Abszolút kezdőként nagy problémám van - bocsi, ha primitív a kérdés.
    Videofilmből szeretném a fölösleges részeket kivágni./A film RM és TS mappa, bennük .ifo, .dat,.bup, .vob fájlok./Milyen progival lehetne LEGGYORSABBAN,LEGEGYSZERŰBBEN ??? Semmi más extra nem kellene...Köszi !
  • NeverwinterKING
    #171
    hát alap. :D
    megvenni nem akarom :D
    oks
  • Eagle16
    #170
    Jajj, már rögtön ez a warez :D
    Nézz körül torrenten esetleg...
  • NeverwinterKING
    #169
    és honnan tudom leszedni? :D
  • Eagle16
    #168
    link
    Ez esetleg? Magyar :)
  • NeverwinterKING
    #167
    még nem. de gondolom az angol. és nem nagyon tudok angolul :S
  • Eagle16
    #166
    Sony Vegas-t próbáltad? Avi-ban nagyon jó, másban nem próbáltam még .)
  • NeverwinterKING
    #165
    hahooo van itt vki?
  • NeverwinterKING
    #164
    ezt nekem?:O
  • Mike
    #163
    csak ha belinkeled a full képet amiből a részlet a logodon van
  • NeverwinterKING
    #162
    helloztok!
    én olyan progit keresek amivel könnyen össze tudok vágni egy pár filmet amit felvettem. hangot is szeretnék alá tenni.
    tud valaki ilyet??
  • Mike
    #161
    virtualdub
  • lord nihilus
    #160
    Hali! kezdő vok az ügyben, úgyhogy kérnék 1 kis segítséget. Melyik aza progi amivel egyszerűen lehet kivágni részleteket szimpla aviból?
    előre is köszi
  • rasheedw
    #159
    HA valaki tud segíteni azt megköszönném!!!
    VSO ConvertXtoDvd progival ha konvertálok az átvonvertált dvd filmen megjeleni egy felirat a film közben hogy a www.vso-software.fr oldalo tudom leszedni, de én nem tom hogy hol kell. Ha valakinek megvan ez a progi és tudja please mondja el! Eéőre is köszi
  • Kolbaszharisnya
    #158
    Sziasztok!

    Avi fileokbol szeretnék olyan dvd-t késziteni,amit beolvas nem divx-es dvd-lejátszo!
    Nem tudnátok segiteni?Milyen programmal tudom ezt megcsinálni?
  • kgy89
    #157
    Svan:
    Film szerk. Ngayon jó kis leírás!
  • Svan
    #156
    hali!
    Tudnátok mondani egy olyan programot ami egy kicsit összetettebb mint a Dvd Shrink?
    Szeretném kivenni a warning-okat,extrákat,de a menüt szeretném megtartani, valamint több menetes tömörítés is kellene.

    Előre is köszi.
  • mcsaba
    #155
    Sziasztok, kezdő vagyok a dvd készítésbe és kéne egy kis segítség, a gondom az hogy van egy angol nyelvü menüs dvd-m és ugyan ez a film megvan szinkronosan is aviba, de nekem szinkronosan dvd-be kell, ezt a filmet szinkronosan videókazira adták csak ki ezért másképp nem megoldható csak ha valahogy betudnám tenni a magyar szinkront a dvd-be úgy hogy a menü, extrák minden maradjon, ha tudjátok hogy kell, esetleg mien programmal érdemes próbálkozni kérlek irjátok meg
  • GregSB
    #154
    Hali!

    Egy 2cd-s (avi kiterjesztésű) filmből próbálok DVD-t csinálni az ingyenes Avi2DVD-vel.

    Az "encode"-olás rész (amikor az avit átalakítja DVD-video fájlá) viszont irreálisan lassú. Egy pass-t 8 (!) órán keresztül csinál, szal "2 pass encode"-al 16 órát szórakozik. (2x 730 megás, 2 óra 20 perces filmről van szó)

    Több kérdésem is lenne:

    1. Az encodeolás "2 pass"-ra van állítva. Ez mi pontosan? Érdemes így lefuttatni a konvertálást? (nálam ez gyakorlatilag dupla időt jelent)

    2. Hogyan tudnám felgyorsítani a folyamatot? Egy 4 éves laptopot használok, 2.60Ghz-es Intel Celeron proci van benne 1Ghz RAM-al, és egy nagyon alap vid karival. Most tervezem új gép vételét... mi számít legjobban encodeolásnál, a proci, ram , a vid kártya, vagy mind egyszerre?

    Köszi előre is a segítséget!
  • xxdani
    #153
    Sziasztok! Egy olyan gondom lenne hogy kiírok egy DVD-t tele avival (vagy akár adattal is) minden okés lejátsza az asztali dvd olvasó, de ha visszateszem a gépbe akkor nem is észleli hogy van bent egy DVD. Léci segítsetek hogy mi lehet a gond nagyon fontos lenne. Köszi
  • izb
    #152
    dvddecrypter--
    ezer dolog...lehetséges megoldás
  • mislyenácz
    #151
    Sziasztok!
    van egy dvd-film amit shrink nem tud kezelni tudtok segíteni pl:egy másik progi?
    van még egy problémám megírok egy filmet nero 7-tel és akadozik a dvd lejátszóba mi lehet a gond?
  • #150
    Köszi, közben én is rájöttem :)
  • izb
    #149
    dvdshrink
  • #148
    Sziasztok!
    A vob file-ket (dvd formátum) mivel lehetne betömöríteni legyszerűbben, leggyorsabban,(ami most kb. 5.8gb) hogy kiírható legyen egy dvdre?
  • izb
    #147
    Próbáld ki ezt!Én is ezt preferálom...
  • Shaman
    #146
    szvsz virtua dub-bal meg tudod.
  • Nagy D
    #145
    Hello lenne egy kérdésem. 10 giga körüli kamerával felvett filmet szeretnék kiírni dvd-re, de nem tudom, hogy melyik programmal vághatom meg a filmet 4.7 giga méretű részekké anélkül, hogy a minőség nagyban ne romoljon? Esetleg egyáltalán ne? :D Kösz!
  • berczy #144
    Helló!

    Lenne egy olyan gondom, hogy állítgattam a DVD-m régiókódját. Moist egyesen van és még van egy lehetőség az állításra. Vissza akarom rakni 2-re, de nem engedi, mert asszondja, hogy nem én vagyok jogosult a felügyeletre. Rendszergazda userrel. HOgyan tudom kiütni a meghajtó régiókódját, hogy lehessen ismét változtatni?