121
Szerinted?
  • Ottto
    #121
    Az utóbbi időben sem volt semmi jó film. Folytatások és adaptációk sorozata (PCGame, Marvell, stb.) és továbbra is ez várható. Újabban Amerika a Keleti rajzfilmekre is rászállt, és kezde őket megfilmesteni (omg. kegyelem!)
    Ennyire haldokolna a nyugati filmipar?
  • vortel
    #120
    Szerintem egy film színvonala több dologtól is függ! Először is midnenképp kell legyenek benen fordulatok, különben unalmas lesz! Láttam már sajnos sok olyan filmet aminek votl 1 adott története, de semmi fordulat, vagy csattanó! Emelett szükséges, hogy tudjunk azonosulnia főszereplő(k)-vel, tehát minél jobban részletesebben ismerjük meg őt a film folyamán! Ha ezek megvannak, akkor már csak egy jó sztori kell, és akkor már lehet jó filmet cisnálni bármilyen kategóriában! Persze a többi már a stábon múlik, hogy mennyire jól alakítanak a színészek, illetve hogy a rendező mit hoz ki a filmből! na és persze, hogy mennyire jók a vágások, és az operatőri munkálatok! EZ mind fontos, de igazából a fent említett 3 elemnek kell szükségszerűen benen lenni! Szeritnem!
  • Bandew
    #119
    Igen. És nem utolsó sorban egy olyan producer, aki nem pofáz bele abba, amit a lelkes és megfontolt rendező szeretne. :-)
  • Andretti
    #118
    Szerintem a forgatókönyv minősége, és a rendező-forgtókönyv közti kapcsolat minősége tesz egy filmet jóvá.
  • Ottto
    #117
    Na ezt megszerezzük.....thnx
  • Punkerwork
    #116
    legjobb mikor felébred a hullaházban és benne van a hőmérő :)
  • Loál János #115
    Igen, azon szarrá röhögtem magam! :D
  • Waterhorse
    #114
    Mikor a lángoló Rober Loggia szembejön a végén:
    - Te kis Ge<³³³³³!!
    :)))
  • Waterhorse
    #113
    Bizony a színészeken múlik szinte a legtöbb, van, hogy egyes filmeket, csak egy zseniális színész játéka ment meg a teljesen bukástól.
  • Loál János #112
    És iszonyat mocskosszájú a magyar szinkron. :)
  • Punkerwork
    #111
    jó film, hatalmas poénok vannak benne :)
  • Waterhorse
    #110
    Akkor nézd meg a Harapós nőt. Gengszteres vámpíros, bár van egy kis komiukum is benne, de 1-2 dolgot ellesni, ötletet meríteni biztosan jól fog jönni.
  • Daniel19
    #109
    Tehát leszögezhetjük: minden fontos! Mindent jól kell csinálni.
  • Ottto
    #108
    Értem, de a reklám inkább csak figyelemfelkeltésre jó. Ha jó a reklám nagyobb reményekkel nézek egy film elé, ám anál nagyobb lehet a csalódás is...
  • LittleL
    #107
    én fontossági sorrendben írtam, ez kimaradt.

    a reklám van az utolsó helyen, bár
    ez is nagyon fontos.
  • Ottto
    #106
    A reklán sztem csak a terjesztése miatt fontos, nincs különösebb hatással a filmre...
  • LittleL
    #105
    - szerintem alapvetően a forgatókönyvön múlik a film sikere,
    hogy eredeti legyen a film ötlete.

    - aztán sok múlik a színészeken, mennyire éli bele magát a szerepbe.
    - megvalósítás, mennyi pénzből gazdálkodnak.
    - milyen az aláfestő zene, milyen az operatőr, a vágó, technikusok.
    - milyen a reklám ? a reklám is nagyon fontos.
  • Rohamoszti
    #104
    Mitől lesz jó egy film? Attól, hogy egy női star megvillantja a seggét vagy a mellét :D
  • Daniel19
    #103
    Szivesen beszélgetnék valakivel, aki komolyabban foglalkozik filmkészítéssel vagy forgatókönyvírással.
  • Ottto
    #102
    gengszeres vámpíros.....
  • Daniel19
    #101
    Milyen filmet csináltok?
  • Jano
    #100
    Ték. ..C
  • Ottto
    #99
    Nyáron mi is csináljuk a sajátunk....
  • Daniel19
    #98
    Sziasztok. Megtaláltam az én topicomat. Nos mitől jó egy film? Szerintem akkor, ha a film nézése közben, nem tud elkalandozni a gondolatod. Ezt úgy értem, hogy akkor jó egy film, ha végig fenn tudja tartani az érdeklődésedet.

    Egyébként én is egy sztori kiagyalásán fáradozom, úgy hogy jól jön ez a topic. :-)
  • Waterhorse
    #97
    Kicsit erős párhuzamnak vélem, sőt félve sem merném ezt a két dolgot összehasonlítani.

    A skizofréni, skizofrén emberek bemutatása nem új a filmekben, de én nem is erre céloztam, korábbi üzenetemben is alább olvashatod a pontosítást.

    Akár le is írhatom még egyszer csak címszavakban:
    - Főhős vs. Főgonosz végig két külön személynek véljük őket.
    - A film végén derül ki hogy e kettő ugyanaz, következésképpen, a csávó skizofrén.
    - Végezetül, a film a fenti dolgokból táplálkozik, egy ad neki egy óriási csavart.

    Szerintem így már eléggé leszűkíthető a kör, már több ilyen film is készült, miért pont ez lesz díjnyertes. Ráadásul az ilyen téma csak elsőre érdekes, Nálam a Harcosok Klubja volt az első, estem is hanyatt a székben a végén. A Kontroll már ezek után nem új a nap alatt, de említhetném még a Secret Window-t is.

    A magyarok csináltak egy klónt, számomra érthetetlen módon ezt még díjazzák is, talán azért mert utóbbi évtizedekben nem írt senki egyedi sztorit nálunk, így már akkor is jutalmat érdemlünk ha hozzányúlunk egy meglévő, ám egyedihez, és azt 1 kicsit átformáljuk, saját szánk íze szerint. Ez utóbbi dolog szintén nem jött be, vagyis a jó alap, rossz tálalásban, de ez már egyéni vélemény is lehet, ennek ellenére a tálalás meglátásom szerint ténylegesen is magyar színvonalat képvisel.
  • artschiatwork
    #96
  • Jano
    #95
  • fifi
    #94
    zoNbiktól
  • Laalee
    #93
    ilyen erővel: emberek

    már több filmben is szerepeltek. :D
  • wizy
    #92
    a Gömb télleg nagyon jo volt
  • Ottto
    #91
    Nemrég eszembe jutott a régi nagy kedvencem "A gömb" c. film. Nem is tudom miért, de tetszett nagyon. Talán azért mert az elméleteket tényekkel támasztotta alá, mint egy dokumentumfilm, és ez egy fantasztikumba gyúrva!
  • Vlala #90
    A Taxi sorozat úgy jó, ahogy van, még ha vannak is benne erős balövések (gombnyomásra szélesebb lesz a kerék a 406-oson, közben szervómotor berregése hallható), ízig-vérig francia humor, végre nem merül ki ott a film poéntartalma, hogyí valakiről leesik a gatya a liftben (amcsi vígjátékok).
    Nem számolta valaki, mennyi rendőrautót törtek öassze (tingli-tangli zenére - telitalálat!)? 28-ig tudtam követni :-)
  • Ottto
    #89
    Tegnap volt a Taxi 2, sztem a Taxi trilógia egy sírvanevetős, jó film.
  • Rafaelo
    #88
    egy film ???
    van benne punci mellek sex drog alcohol lövések robbanás üldözés punci
    mellek
  • akyyy
    #87
    van annak egy folytatásai s jaja
  • Waterhorse
    #86
    A Star Wars trilógia is azért lett hatalmas siker mert korszakalkotó volt abban az időben. Legalábbis ilyen nagy szabású folytatásos Sci-fi történetbe előtte még nem nagyon vágta senki a fejszéjét, nem beszélve arról a teknikáról amit akkor alkalmaztak, és a kivitelezésük ellenére is nagyon hitelesek lettek a vásznon.

    Az első 2 rész már történetbe sem tudta, még utolérni sem elődjét, pontosan azért mert az évek során el lettünk árasztva hasonló témályú filmekkel, sorozatokkal.

    Nem volt a SW 1. 2. új a nap alatt a technikában sem, mert ami akkor a régiben egyedi volt itt már szintén "12 tucat" kivitelezés=számítógépanimációk. Az összehasonlítgatások az eredetivel szintén nagyon lehúzták, ki kíváncsi egy cgi Yodára és Jabbára, amikor a bábos megoldás sokkal hitelesebb volt, nem is beszélve az űrcsatás, űrjahos jelenetekről.

    Az pedig egyszerűen nevetséges és erőltetett volt, hogy a birodalmi katonák, csak fehér páncélos emberek voltak a régiben, míg a történet szerint korábbai eseményekben ami kb. 30-40 évvel korábban zajlott, különböző több ezer borodalmi robotkatonával operálnak a legfejletteb technikával ellátva.
  • Waterhorse
    #85
    Pontosan ezt mondom én is. Félreértesz engem. Azt próbáltam leírni, hogy megijedtem egy pillanatra amikor azt írtad, hogy a Gyűrűk ura is Happy Endes, úgy gondoltam ezt negatívumként említed, és úgy tűnt már csak egy lépés választ el attól, hogy sablonosnak nevezd. Én is leírtam már, hogy a 40-50 években, amikor íródótt a történet még nem nagyon beszélhettünk sablonokról. A témán belül meg aztán teljesen korszakalkotó volt. Egyet mondunk mindketten már egy jó ideje:)))
  • CLINT EASTWOOD9
    #84
    Hogy tetszik a történet, jók a szereplők, jó a film stílus.
  • Dzsega #83
    ugyanezt mondta ő is.
  • Rafaelo
    #82
    az első három rész rakás szar utolsó 3 pedig remekmű!