17
  • Walaki
    #17
    Etetik itt velünk a marketing maszlagot. Azért elg sok olyan értelmes feledat van ahol elég a nehány millió számítási művelet (286, 386) másodpercenként. És még internet sem kell hozzá.
  • Mort777
    #16
    Nálam van otthon 1 pong, 1 ZX Spectrum, 2 C64, de ezek ugye nem játszanak...
    Cégnél érdemes lenne körülnézni, van pár ócskaság. :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    ehh .. pedig öregapámnak van egy ősi c64-ese , a környéken sztem az a legrégebbi ;] viszont jól lehet rajta torpedózni :DD
  • Aramir
    #14
    Nekem van :)
    Ilyen:
    http://www.pong-story.com/ody2001.htm
  • Anubys
    #13
    Ja, csak olyanom nincs... :(
    Pedig volt, de anno eladtam, amikor az első Atarimat vettem...
  • Shadow_THH
    #12
    jaj nálunk már fel ujjitottak minden termet a suliban... még a Bandi tanárúr "főhadiszállását" is, pedig ott még lyukszallag is volt a polcokon.
    Ha konzol is lehet Anubys akkor valószinüleg a "pong" játék vinné el a pálmát, mint az első gép (kocka pattogott két négyzet között)
  • HUmanEmber41st
    #11
    A cégnél, ahol dolgozok, van 1db 286-os, de lehet, hogy AMD proci van bene ( majd megnézem), egy plc vezérlésű marógépre töltenek rá adatot róla.
    (persze az adatot kisfloppyn hozzák egy másik gépről..lol )
  • Anubys
    #10
    Hát, nálam van egy több, mint húsz éves ZX Spectrum, de ha lehet konzol is, akkor a majd' 30 éves Atari 2600-am viszi a pálmát... ;)

    Amúgy meg mekkora hülyítés már: "A régi gépek biztonsági szintje sem megfelelő, nem biztosítanak megfelelő védelmet a vírusok ellen, a kéretlen levelek és az egyéb külső behatolások ellen, így a számítógép és az azon tárolt adatok nincsenek biztonságban."

    Aham, mert egy P1-re nem lehet felrakni viruskergetőt, mi?
  • pemga
    #9
    Na, úgy látszik tévedtem. A 8086-os előtt még volt a 8080-as Altair ami már PC volt, és a legelső pedig a 4004-es volt a 70-es évek legelején.

    Egyébként tényleg gáz, hogy csak inteles lehet, Mo-n sokkal régebbi gépek vannak üzemben, pl. Honeywell-től, meg egyéb nagyvas-gyártóktól.
  • pemga
    #8
    Pafi, a te géped már nagyon felvágós, ennek feleakkora órajele van :)

    C= PC1
  • pemga
    #7
    Hmm, nekem van működőképes 8088-asom, de mérnem kellett 8086-osokat is (ez kicsit előbb volt, a 8088-os a butított változat :)). Ez előtt nem tudok Intel prociról.
  • Barack Matyi
    #6
    Elmehetnek a fenébe, milyen dolog az, hogy csak intel proci? Kib@szott diszkrimináció! :)
  • pafi
    #5
    Ja és linuxot csak 386-osra lehet tenni. (Szerintem)
  • pafi
    #4
    Baz, de genyók, hogy csak intel procis lehet....
    Van egy 512-es Mac-em.... (1984-es) Csak az a baj hogy Motorola procis...
  • ttt ttt
    #3
    286-nál nekem is van régebbim, csak nem vagyok cég :-(

    Szerintem a nyertes a HT1080 v a Primo lesz :-)

    " A gyártók szerint...."; el is hiszem, hogy szeretnének minnél több gépet eladni, de akiknek egyszerű szövegszerkesztésre v. éppenséggel egy tűzfalra kell adott gép, na oda nem feltétlenül szükséges az 500e Ft-os masina.
  • Cat #2
    fogadni mernék hogy egy linuxos internet routerként használt 286ost fognak találni
  • Xboxman
    #1
    soxerencsét