269
Ha nézel egy régebbi filmet, vagy nemsokára lesz a TV -ben, írd ide.
  • Gladiator
    #149
    két régi filmet keresek, de egyszerűen nem találom őket és a címüket se tudom. mindkettőt nagyon rég láttam szal csak pár dolog villan be, de hátha eszetekbe jut a címe:

    Azegyikben az volt a lényeg, hogy miután az ember meghal bíróság elé kerül, ahol visszanézik élete főbb jeleneteit és aszerint döntik el, hogy hova menjen. egy hapsi meg egy csaj volt a főszerepben akik egymásba szerettek közbe, de mivel a pasi nme volt vmi fasza srác életében a csaj viszont szinte mintapolgár azért máshova kerültek. egy iylen vonattal ami villamos pályán megy mentek a "helyükre", de a hapsi útközben kiugrott és átrohant a csaj vonatához, közben rázta az áram meg minden, próbálta kinyitni az ajtót és a bírók csak ott nézték, majd egyikőjük megszólalt, hogy engedjék be. enynire emléxem. meg hogy a videóján egyszer pont azt elemezrék, hogy milyen férfiatlan, mert amikor a szülei veszekedtek sírt. ennyi.

    remélem tudjátok. a másik filmet már egyszer leírtam nem írom le mégegyszer, hanem becopyzom mindjárt a másik topikból.
  • STREEX
    #148
    Amit én most szivesen megnéznék az a fekete szakáll szelleme.Minden idők egyik legjobb walt disney filmje.
  • Dougie
    #147
    Aki még nem látta és meg akarja nézni az 1982-es A dolog (The Thing) című John Carpenter rendezte klasszikus filmet az ne olvasson tovább...

    Aki látta attól kérdezném hogy szerinte hogy folytatódna a film amikor véget ér?, továbbá a végén túlélte a dolog?, és MacReady vagy Childs lenne az?, vagy egyikük sem?
    Bár valószínű nincs egyértelmű válasz, de azért érdekelne ki mit gondol.
  • LittleL
    #146
    Énnekem meg németül volt meg. DDD

    - Komm schon, komm schon Benett !!!

    ------------

    - Elnézést, ne zavarják a barátomat.....hullafáradt.


    ------------

    - Hát te ki vagy ?
    - A szobalány...

    ------------

    - Hívják fel Frank Kirby tábornokot, ő majd mindenben igazolni fog.
    - Kirby ? Őt nem a múlt héten gyűjtöttük be ? Gyáááháháháháhá.....

  • qper
    #145
    Ó, a Kommandó :) Anno a nyári szünetekben minden héten megnéztük a cimborámmal. Természetesen no szinkron vagy felirat, hangalámondással :D
  • LittleL
    #144
    Tegnap este volt a
    Commando, Svarci talán egyik legjobb filmje....

    a kazettát már ronygosra néztünk amin megvolt.
  • LittleL
    #143
    Tényleg, mennyi filmje volt Woody Alan -nek is. Nehéz volna összeszámolni...
  • OlsenSAJT
    #142
    Hétalvó (Sleeper).
    Woody Allen nem a kedvencem, de ez a film igen.
  • LittleL
    #141
    a Monthy Python -t nem adja valamelyik tévécsatorna véletlenül ?
  • fifi
    #140
    MP's flying circus-jóhogy

    megvan az összes... Galla konferált anno mindig az elején...
    másik ilyen nagy kevencem a Fekete vipera :)))))
  • báttyó02
    #139
    htxvm
  • Rafaelo
    #138
    5 éve amikor indult az rtl
  • báttyó02
    #137
    uramisten :D
    amugy mikoriba játszották ezt nemtudod? bár ha jól tudom 6vagy7éves a rtl...
  • Rafaelo
    #136
    mert a retek klubb játszotta mindenap
  • báttyó02
    #135
    basszus :DDDD
    még fiatal vagyok,de erre csak igy emlékszem,hogy állandoan néztem :D
  • Rafaelo
    #134
    time trax a milyen kapitány kalandjai a 21.században ????? :DDDDD
    lambert meg szelma asszem :)
  • báttyó02
    #133
    The Thing
    (asszem 85-ös)
  • Jano
    #132
    Ez melyik film, több infó?
  • LittleL
    #131
    a puskázás mesterei...

    csak az volt a baj, hogy egyik módzser sem igazán használható manapság...
  • Roll
    #130
    Az éretlenek (1970)

    Hát végre megtaláltam , és ma meg is néztem, nagyon jó kis film.
  • LittleL
    #129
    Hmmm, megjelent DVD -n is, mag is lehet venni aki akarja.

    de majd megnézem.
  • Sati84
    #128
    Time Trax, 1993-ban készült.

    Szerintem egyébként nem volt olyan jó, ha már sorozatok és időutazás, akkor Quantum Leap (ez régi). Na és persze Alkonyzóna (ez is!) és Végtelen Határok (ez nem annyira, de annál jobb :-))
  • Sati84
    #127
    És ha valaki megnézi, csak eredeti hanggal tegye! Komoly!!!

    Ja, eszembe jutott még valami, ami régi, és nagyon jó: Monty Python's Flying Circus! Ismeri valaki...?
  • Dougie
    #126
    a Mechanikus Narancs nagyjából arról szól hogy van 4 fiatal srác akik keménykalapot viselnek, és picit erőszakosak. A Milk Bárba járnak tejet iszogatni... Megvernek, megerőszakolnak, megölnek ártatlan embereket...

    A főszereplő: Alex (Malcolm McDowell) a banda vezére, de egyszer csak a másik 3 ellene fordul, amit még lerendez, de aztán elkapják (őt egyedül) mivel lesújtott valami tornásznőre egy különös tárggyal (de ez most mellékes, de azért jól nézett ki).

    ÉS ez még csak az első kb. 40 perc történése a 2 óra 20 percből...

    A lényeg hogy börtönbe kerül hosszú évekre, ahol alkalmasnak találtatik arra hogy egy új kísérleti eljárásba vegyen részt, ahol az erőszra hajlamos embereket "jóvá" változtatják... tulajdonképpen agymosott mintaállampolgárt akarnak faragni belőle...

    A film egyébként tele van nyelvi furcsaságokkal és a zene is nagyon fontos szerepet játszik bene (Singing in the Rain, vagy Beethoven pl.)

    A végét nem akarom leírni, de annyit elmondhatok hogy kötelező darab.
    A megjelenéskor óriási vitákat kirobbantó Mechanikus narancs ma is sokkolóan eredeti, rendkívüli mű.
  • LittleL
    #125
    még egfy kis kedvcsináló :

    HAL 9000




    a szoba:
  • LittleL
    #124
    és miről szól a Mechanikus Narancs története nagyvonalakban ?

    Az nem IMB? hanem IBM ?
    És amolyan "urban legend" tulajdonképpen,
    de tényleg megdöbbentő.

    Igen, HAL biztosan tudta a küldetés célját, mert megkérdezte
    DAVE -et, hogy nem aggódik -e a küldetés sikere miatt ?
    mert voltak bizonyos furcsaságok az indulás előtt...
  • Dougie
    #123
    IBM-es, bocs
  • Dougie
    #122
    dehát ezzel a filmmel kapcsolatban nincsenek egyértelmű válaszok, szóval bármi lehet
  • Dougie
    #121
    szerintem HAL ott minenképpen hazudott amikor nem vallotta be hogy ő tudja mi az egész küldetés valós célja (mivel benne volt a memóriájába, vagy mibe a szalag, így ő tudta a valós okot)

    ez az IMB-es meg már belemagyarázás szerintem
  • Dougie
    #120
    valószínű azért nem adják le a tv-be a Mechanikus narancsot mert egy kicsit sok benne az erőszakos jelenet, meg ha jól emlékszem legalább 7 pár különböző fedetlen női mell szerepel a filmbe, meg persze a Milk Bar-ba is voltak érdekes dolgok...

    De mindezek mellett nyugodtan leadhatnák este 11 után...
  • LittleL
    #119
    Igen au index -en is HAL -ról beszéltek sokat.:

    Vajon tényleg meghibásodott ?
    vagy tényleg elromlott az antennaegység, és
    persze a legénység nem vette ezt észre,és amikor
    a legénység azt hitte hogy elromlott HAL,
    akkor ki akarták kapcsolni,
    de HAL -nak meg az volt a feladata ,hogy
    minden akadályt elhárítson a küldetéssel kapcsolatban,
    ígyhát "elhárította" az embereket.

    És még egy legenda van a HAL -le kapcsolatban :

    Ha a HAL betűit egyenként előreforgatjuk akkor azt kapjuk hogy : IBM , vajon véletlen ez ?
  • Dougie
    #118
    azt egyébként észrevettétek, hogy amikor a két űrhajós elzárja magát HAL elől, és amikor először mutatják a piros "szemét" akkor még semmi különös, majd mikor már egyértelmű hogy leolvassa a szájukról hogy miről beszélnek, akkor utána is mutatják ugyanazt a piros "szemét"... és most teljesen más kicsengése van... (legalábbis számomra)
    szerintem akkor valahogy gonoszabbnak tűnik ugynaz a piros "szem"...

    de lehet hogy csak beleképzeltem az egézset, mert ha egy igazi szem (vagy arc) lenne akkor gonosz képet vágna és ezért...
    de lehet hogy nem... mindenesetre a hatást elérte (nálam mindenképp)
  • Dougie
    #117
    pl. arról is vita folyt hogy HAL tényleg meghibásodott? vagy nem, és direkt csinálta... és akkor miért?
  • Dougie
    #116
    igen, az imdb fórumán olvastam én is...
    ott ajánlottak is egy oldalt ezzel kapcsolatban:
    http://www.kubrick2001.com/ - The space odyssey explained

    de még az egészhez hozzá kell fűzni azt, hogy mindenkinek mást jelent az egész, így nincs egyértelmű magyarázat semmire...

    Plusz még azt is hozzá kell tenni, hogy a következőt maga Stanley Kubrick nyilatkozta egy 1968-as interjúban:

    It’s not a message I ever intended to convey in words. 2001 is a nonverbal experience; out of two hours and 19 minutes of film, there are only a little less than 40 minutes of dialog. I tried to create a visual experience, one that bypasses verbalized pigeonholing and directly penetrates the subconscious with an emotional and philosophic content. To convolute McLuhan, in 2001 the message is the medium. I intended the film to be an intensely subjective experience that reaches the viewer at an inner level of consciousness, just as music does; to “explain” a Beethoven symphony would be to emasculate it by erecting an artificial barrier between conception and appreciation. You’re free to speculate as you wish about the philosophical and allegorical meaning of the film – and such speculation is one indication that it has succeeded in gripping the audience at a deep level – but I don’t want to spell out a verbal road map for 2001 that every viewer will feel obligated to pursue or else fear he’s missed the point. How much would we appreciate La Gioconda today if Leonardo had written at the bottom of the canvas: “This lady is smiling slightly because she has rotten teeth” – or “because she’s hiding a secret from her lover”? It would shut off the viewer’s appreciation and shackle him to a “reality” other than his own. I don’t want that to happen to 2001.

    Persze azért mindenki leírja a véleményét, meg az elgondolását és ez így van jól, de szerintem nincs egyértelmű értelmezés. Mivel mindenkinek más egy kicsit... és ez a szép az egészbe
  • Trade
    #115
    volt egy sorozat kb 98 korul.
    egy idoutazasos volt,egy trax nevu idogep,egy selma nevu szamitogep
    es meg a foszereplo nevere emlekszem:Darien Lambert
  • Sati84
    #114
    Ja, a vitás oldal pedig például az IMDb. Csak keress rá az angol címekre, és mindegyikhez tartozik fórum is. Én magam is jókat szoktam vitázni ott, videojátékokról is. Nemrég például a KOTOR-ral kapcsolatban indítottam egy topicot.
    Viszont regisztrálni is kell, mert egy ideje már olvasgatni se lehet vendégként. Mindenképp érdemes egyébként regisztrálni, szóval... :-))
  • Sati84
    #113
    Nos, a könyvben úgy volt, hogy az a szoba csak egy utánzat volt, a dobozokban nem volt kaja, a telefon süket, ráadásul tömör, tehát nem volt mecsinálva a belseje. A víz meg desztillált volt. Szóval, ha kánonnak vesszük a könyvet, akkor annak alapján ez az elmélet nem helyes...
  • Sati84
    #112
    Tervezem felvenni és megnézni, igen :-))

    A Mechanikus Narancsot meg azonnal megszerezni, DC-ről vagy akárhogy, mert nagyon nagy film! S ha már DC-n jársz, akkor Rekviem egy álomért és Memento, valamint Egy makulátlan elme örök ragyogása és Elveszett Jelentés. Bár ezek nem oly régiek, főleg az utolsó kettő, de nagyon jók!
  • LittleL
    #111
    Hol van az a vitatkozós oldal ?

    Asszem én rájöttem valamire a 2001 Űrodüsszeia végéről:

    Amikor Dave megézkezik a komppal, hirtelen a szobában találja magát,

    A következő kép, hogy már ott áll a komppal szemben és arra próbál rájünni, hogy hol is van.

    Aztán belép a fürdőszobába, és meglátja azt az idegent, az asztalnál ebédelve,
    na az is Dave csak sokkal öregebben,
    mert azóta eltelt egy csomó idő,
    a rendező így akarta az idő múlásának hosszúságát lerövidíteni.

    Tehát Dave egy kicsit megöregedve oda került arra az idegen helyre,
    és ott is marad élete végéig, ott hal meg, vagyis átalakul, átlényegül.

    A monolit szerintem maga az idegen "lények" hagyatáka,
    és azért vitték el DAve -et a szobába, hogy megismerjék az emberi faj-t.

    Abban a szobában megvan mindene,
    mindig ott az ebéd, vacsora, amire csak szüksége van.
    Talán gondolatolvasás útján az idegenek megfejtettek róla minden -t,
    és amire szüksége van azt megkapja....

    talán ez az igazság ?....

  • LittleL
    #110
    én meg a Mechanikus Narancsot nem láttam. DDD

    12 majmot feltétlen nézd meg holnap,
    de vedd is fel, mert 5 -ször meg kell
    nézned hogy mindent megértsél benne.