40
  • Zoliz
    #40
    Jajj neee ha betilatanák a dohánytermékeket nem lennének dohányreklámok és kevesebben szoknának rá. Én 10 éve dohányzom, de elegem van már belőle.
  • FtranX
    #39
    ha betiltanák a dohánytermékek árusítását, azzal csak a fekete-kereskedelem erősödne meg. ugyan ez lenne a helyzet az alkohollal.
  • FtranX
    #38
    Sajnos én is dohányzom, de egyre inkább érzem hogy le kéne mondani róla, mert tulajdonképpen felesleges önpusztítás és pénzkidobás.
    Csak az a baj, hogy szeretek cigizni. Szeretem a mozdulatot, ahogy rágyújtok, szeretem szívni a füstöt, szeretm nézni ahogy parázslik a vége...
    Ennek ellenére, ha már lenne "anti-nikotin" oltás, gondolkodás nélkül beoltatnám magam.
  • dez
    #37
    Ahhoz túl sokan vannak rászokva, és az erőszakos leszoktatástól kissé kiakadnának.
  • HUmanEmber41st
    #36
    Akkor államilag be kell zárni a dohánygyárakat, mint emberre ártalmas fogyasztási termékek gyártóját. Erre nem gondoltak? Be kell tiltani a cigarettát, mert mérgező. Ha rajtam múlna, 1 üveg sört is olyan 5-10 ezer FT-ért adnék..Az alkohol is idegméreg..pusztítja az agysejteket..jól gondolja meg aki be akar rúgni..
  • BiroAndras
    #35
    "--A dohányzás hasznos az államkasszára!--"
    Nem. Az államnak ez nagy szopás, mert iszonyatos mértékű egészségügyi kiadásokat jelent. Az amcsik kiszámolták, hogy pontosan mennyi. A pontos számra nem emlékszem, de a katonai költségvetéssel összemérhető, ami az USA-ban nem kevés.

    Egyedül a dohánygyáraknak hasznos, mert őket nem érintik a következmények.
  • Wilddog
    #34
    Egy aggasztó dolog van a cikkben számom: a kutatók egeret hoztak létra.
    Bazz...
  • gz8
    #33
    Igen, én valahogy az első képen bemutatott szituációban tudnám elképzelni a dohányosokat. Egyéni vélemény: smokers are rats.
  • Piscator
    #32
    Voltam koleszban, hetente kináltak, ritkán alkohollal: NEM.
    Igaz, mindig kilógtam.
  • Piscator
    #31
    Az eddig is ok, hogy lényegében előre van programozva a sorsunk, meg minden vegyi alapon függ, megy, de azért simán akaratgyengeségnek, csoportszellemnek vélem a cigizést.

    De azért aki akar, fogyasszon, hisz mint tudjuk:

    --A dohányzás hasznos az államkasszára!--
  • Psichopat
    #30
    Erre építenek a dohánygyártók is nemhiába reklámozzák a cigit ugy mint rohattul felnöttes dolgot. A köjkök meg tudatalatt beszopják és rászoknak.
  • dez
    #28
    Egyébként az elvonási tünetek csökkentésére vannak gyógyszerek és természetes szerek (pl. kinin+egyéb tartalmú kapszulák). Érdekesség, hogy az utóbbi jobban beválik (bizonyított), kevesebb a mellékhatása (bizonyított), és még olcsóbb is... (Ne kérdezzétek, miért nem ezt ajánlja az orvos.)
  • dez
    #27
    Mondom, egy éve egy szál sem volt (csak így lehet, különben nem szakad meg a szál, ami a nikotinhoz köt - "fokozatos leszokás" az esetek 99%-ában nem működik). 1-2 hónap után, ha tényleg nem gyűjt rá az ember, már nem fogja kívánni, ez az első 1-2 hónap a nehéz, mert akkor még nem szakadt meg a kapcsolat. Csak ezután kezdenek lassan előtérbe kerülnek a jó hatások. 1 év után már eléggé kitisztul már a szervezet, így már őt is zavarja a füst. Csak csóválja a fejét azokon, akik úgy "akarnak" leszokni, hogy stikában rá-rá gyújtanak. Akik ezt csinálják, még nem döntötték el valójában, hogy le akarnak szokni, csak külső elvárásoknak próbálnak megfelelni.
  • mechorg
    #26
    Na erre kíváncsi leszek, 10 év mulva megbeszéljük

    Kis probléma, kis ez az amaz, és tényleg csak egy szálat, és tényleg csak most az egyszer...
  • dez
    #25
    "Nem tudom hogy vagytok vele, de a dohányzó nő engem határozottan taszít."

    Engem is. Barátnőm szerencsére az utóbbi években eleve próbálta a minimumra csökkenteni - csak akkor még nem merte áttörni azt a falat, ami akkor jön, ha túl sokáig nem gyújtanak rá. (Egyébként az átmeneti nehéz időszak (kb. 1 hónap) után sorra mondani kezdte, hogy milyen szempontokból érzi jobban magát. Meg hogy sokkal jobban érzi az illatokat és ízeket! Most már akkor sem gyújtana rá, ha kényszerítenék.)
  • Freddy TNT
    #24
    Engem speciel az irritál, ha egy dohányos bejön hozzánk.(pl:ügyfél) és mint ha a világ legtermészetesebb dolgai közé tartozna: szanaszét dobálja a csikket,meg össze-vissza hamuzik.Pedig ott a KIb@szott hamutartó doboz! Mondjuk a füst sem egy kellemes dolog,de az hagyján.
    Nem tudom hogy vagytok vele, de a dohányzó nő engem határozottan taszít.
  • dez
    #23
    (A száj az egy dolog... Ami a többi illeti, eddig sem panaszkodhattam. :) )
  • Shadow_THH
    #22
    bár szerintem igy is többen halnak meg a szutyok kajáktól meg a sok méregtől amit egy élet alatt elrágcsálunk mint adalékanyag
  • Shadow_THH
    #21
    király, hogy ilyen egyszerüen lehet majd kúrálni, bennem a M4RB+OL+02 ezüst molekulái már nagy rombolást okoztak
  • Shadow_THH
    #20
    vazz át ne harapjátok már a nyakát :D
  • gz8
    #19
    "Cicám, inkább nyalok ki hamutartót, mint hogy téged csókoljalak meg!"
  • dez
    #18
    (Persze azért a dohányzás elleni kampány is segített.)
  • dez
    #17
    ..jét :)
  • dez
    #16
    Gratula! Barátnőm egy éve szokott le, de eléggé próbára tette az akaraterelyét, mert erős elvonási tünetei voltak. Az volt a döntő, hogy nem mások kedvéért akart leszokni.

    Egyébként korábban, és sajnos pont a tizenévesek között ma inkább nem rászokni nehéz... ("Nem mersz rágyújtani?" "Egészségmániás vagy?", stb.)
  • dez
    #15
    Mellesleg két különböző dolog a függőség kialakulásának megakadányozása, és a már kialakult függőség megszüntetése. A nikotin bizonyos változásokat idéz elő az idegrendszerben, és nem könnyű azt visszaállítani. (Ezért nehéz leszokni.)
  • EOX
    #14
    "aki soha nem cigizett, azt nem zavarja annyira a cigifüst"
    én soha nem gyújtottam még rá, mégis iszonyatosan irritál a füst...
  • TeszteloPontHu
    #13
    Mindenki azt csinál amit akar? Elég nagy káosz lenne...
  • HUmanEmber41st
    #12
    Azért érdekes, hogy aki leszokik, nagyon megutálja a füstöt, míg aki soha nem cigizett, azt nem zavarja annyira a cigifüst. Én 10 évig szívtam 1,5-2 dobozzal. Aztán beláttam, hogy káros az egészségre, (meg drága is)+ S**** féle ******-tanfolyam, tök könnyű volt leszokni
  • _Vegeta_
    #11
    Egyaltalan nem a nikotinfuggoseg miatt nem szoknak le az emberek. Es nem is fognak. :(
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    igen , és ha szépen megkérsz én segítek is neked .. de a kibaszott egódnál is magasabbra száll a fütje a leglájtosabb ciginek is ...

    "egy étteremben a ohányzó rész olyan , mint egy medencében a hugyálós sarok "

  • dez
    #9
    Egyébként szerintem ez a hír is jó példája annak, hogy a tudomány is halad a bulvárosodás útján. Mivel nem egyszerűen arról van szó, hogy meg kell szüntetni a nikotin-függőséget, és kész. A nikotinnak van egy enyhe nyugtató hatása - bár nem túl hatékony ebben -, és a legtöbben ezért dohányoznak. Ez persze nem a legokosabb módja a "nyugalomnak". (Szóval igyencsak rossz az ár/teljesítmény arány...)
  • dez
    #8
    Aha, csak az a baj, hogy a füst máshova is szál... Meg a másik, hogy a legtöbb nő nem tudja abbahagyni a dohányzást akkor sem, ha teherbe esik... (Egyébként az is a nikotin hatása, hogy amikor valaki azt hiszi, nem is akar leszokni.)
  • Kristóf
    #7
    Nem hiszem, hogy az emberek azért szoknának rá a dohányzásra, mert függők akarnak lenni, vagy mert károsítani akarják magukat. Legalábbis nekem nem ez volt a tervem mikor titokban elszivtam egy-ket szalat (kezdetben).

    Ha nem dohányoznának olyan sokan ,hogy kevesebb rossz példát lássanak a gyerekek és ha nem tartanák a fiatalok (mint ahogy annak idején én is) olyan kúl felnőttes dolognak akkor talán nem szoknának rá olyan sokan.

    Ezeket a dolgokat viszont nem lehet egy molekula eltávolításával befolyásolni.
  • zidder
    #6
    Egyéni jogom károsítani magamat... mindenki azt csinál amit akar... de azért jó hogy van segítség ha az ember abba akarja hagyni...
  • nenad
    #5
    nevetsegesnek talalom az egeszet, ne szoktassak ra az embert es nem kell vele tobbet foglalkozni, szuntessek be a mergek forgalmazasat, es nem kell vele foglalkozni.
    stb.
    emogott ugyanolyan biznissz van mint a dohanyzas mogott. Nem felnek ezek hogy nem lesz akinek le kell szoknia..
  • muerte2
    #4
    Az egy dolog, hogy esetleg +szüntetik as nikotinfüggőséget, de mi lesz a pótcselekvéssel? A dohányosok nagy részénél a mozdulatsor és a berögződött mozdulatok sokszor jobban hinyoznak mint a nikotin.
  • Jimmyke
    #3
    Na ez kicsit félreérthető volt- "Bár szerintem kicsi az esélye annak, hogy megszüntetik a nikotin függőséget"- Nos kijavítva: a nikotin függőséget az emberek körében
  • Jimmyke
    #2
    Na végre, valami jó hír! Bár szerintem kicsi az esélye annak, hogy megszüntetik a nikotin függőséget, mert óirási összegtől buknak el a Dohánygyártó cégek (Azért durva, hogy nekik a pénz többet ér mint 4 millió ember évente, egyszerűen undorító). De reménykedjünk
  • HUmanEmber41st
    #1
    Hajrá!