2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Taranov
    #24
    Na szétnéztem, a HP 2210-est néztem ki PDA-nak, egy Leadtek GPS-t Magyarország térképnek Aeromap 2.40-et, Nyugat-Európainak meg Destinatort. A baj csak az, hogy a Destinator 65 ezer froncsi :(
  • Laalee
    #23
    :D ezvan
  • KM
    #22
    Destinator. Tom-tom.
  • KM
    #21
    A Destinator is jó, de Magyarországra kétségtelen, hogy az Aeromap a nyerő. A Destinátorhoz viszont sokkal több ország van... A Garmint csak saját kütyübe tudod feltölteni.
    Ezeket a térképeket sajna meg kell venni (van olyan, amit pl. PDA vásárláskor mellékelhetnek, ilyen az Aeromap Venus).
    A gépekre térképszelvényeket tölthetsz fel, ugyanis egy-egy ilyen szelvény kemény megákat foglal a memóriából. Ezért szerencsésebb választás a PDA-GPS párosítás.
    Van egy nagyon jó bolt, ahol mindent alaposan elmagyaráznak, segítenek a választásban: Nanotrade. Érdemes bemenni nézelődni, kérdezősködni...
  • Laalee
    #20
    nekem aeromap van elég jo térképprogram, igaz nekem csak Mo térkép van de az baromi részletes, többtíz nagyváros utcaszintű térképét is tartalmazza, még a benzinkutakat is :D.

    európa térkép jobban érdekelne. valami használhatót tudtok?
  • Taranov
    #19
    http://www.destinator.hu/
  • Taranov
    #18
    Engem is pont ezek az országok érdekelnének. Milyen térképek vannak a GPS-eden? Ezeket vásárláskor feltöltik rá? (mert én nem örülnék neki, ha elrontott térképeket kéne a gépemről infrán esténként töltögetni a GPS-re :)
  • Taranov
    #17
    Meg kéne tudni többmindent erről az AeroMap-ról. Van egy DestinAtor nevű GPS szoftver is, lehet, hogy az jobb volna. Most nem tudok linket adni, de majd este.
  • Random_
    #16
    "Ismét egy olyan PDA-GPS szett kapható kínálatunkban, mely árával és tulajdonságaival mindenféleképpen felveszi a versenyt bármely más vetélytársával. Már régóta piacon lévő Bluetooth-os iPAQ h2210 mellé egy RoyalTek ONIX soros GPS, egy autós PDA tartó, és egy AEROMAP 2.4 verziójú térképszoftver jár a GPS csomagban. A soros ONIX GPS pontosságával és a térképszoftver segítségével – mely tartalmazza Budapest, és még 239 település utcaszintű adatait - egyszerűen lehetetlen eltévedni. A megfelelően összepárosított PDA–GPS kombináció jó szolgálatot tehet minden olyan felhasználónak, akinek járművében nincs beépített GPS, ill. szüksége van egy gazdagon felszerelt PDA-ra. A megszokott minőségű PDA Microsoft Windows Pocket PC 2003 Prof. Edition operációs rendszerrel működik, melyhez 64MB RAM ill. SD memóriakártya bővítési lehetőség tartozik. A megjelenítésért a 3,8”-os 240x320 pixeles érintésérzékeny transflective kijelző felel, mely már erős napfényben is teljes mértékben olvasható. A hosszú működés érdekében egy 900 mAh erősségű lítium-ion akkumulátor jár alaptartozékként a készülékhez."

    Ennyit találtam egy számtech bolt oldalán (eurocat.hu)

  • Laalee
    #15
    tud valaki SD-io csatolós GPSt magyarországon? CFest találtam már de azt nem támogatja a pdam
  • KM
    #14
    Azért ezt jó tudni, hogy rengeteg tényező befolyásolja a navigációt. Érdemes előbb elmélyedni kicsit ebben a témakörben, hogy ne érjen csalódás.
    Én régóta használom ezeket a kütyüket (Magyarország, Horvátország, Szlovákia, Szlovénia, Olaszország), és a tapasztalataim pozitívak!
    Pár link még: Garmin, Aeromap.
  • KM
    #13
    Kijön. HP PDA + CF vagy Bluetooth GPS.
    Egy hasznos link:PDAMánia
    Ha nem is tökéletesen, de működik a navigáció! A térképeket folyamatosan pontosítják.
  • CattiBrie
    #12
    Még nincs kiforrva a dolog, rengeteg hibáji vannak még (vagy kevés lehetőség; azaz nem elég széleskörű, szvsz).
  • Taranov
    #11
    És még azt sem értem, hogy van-e szükség a HP PDA és GPS kit mellé GPS adapterre? Ha nincs, akkor 150k-ból kijön az egész, ha jól értem.
  • Taranov
    #10
    Csak kár, hogy ilyen keveset írnak róla a HP.hu-n.
    Mármint a GPS-ről.
    Ez az Aeromap mit tartalmaz? Csak Magyarországot vagy külföldöt is?
    A 150k-s árban benne van a PDA is, vagy az még rájön?
  • Random_
    #9
    Én is a 2210-es HP-t tudom ajánlani mellé van akcióban a GPS kit. Én most vettem egy eccerű Blue Tooth-os telcsit és mellé majd veszek egy Palmot vagy PDA-t.
  • Taranov
    #8
    Jaaa, pda. Ilyen néven ismertem :D
  • Adi
    #7
    Szerintem ez várostól függ....
    mennyire voltak részletesek stb... azt hallotam, hogy németország kurva jól meg van csinálva!:D
    Mondjuk az aeromap-on nagy betükkel ott van a figyelmeztetés, hogy nem mindig megfelelő a KRESZ!:):)
  • Adi
    #6
    pocket pc!
  • Taranov
    #5
    Ez engem is nyugtalanít. Múltkor Bécsben voltunk és akkor nagyon kellett volna GPS, de ott úgy van, hogy a Duna egyik oldalán nagyon hosszan csak egyirányú utca van. Pl. nálunk a rakpart kétsávos, ott csak egy. És nem tudom, hogy ezeket ismeri-e a GPS.
  • Taranov
    #4
    Mi az a ppc?
  • Adi
    #3
    Figyelj:
    Végy egy ppc-t pl.: 2210-est egy gps-est 50ezer és egy bluetooth-os telefon. És meg van oldva a dolog. Bár ha mobil telefonos ppc-t veszel akkor máris más a helyzet!
  • Adi
    #2
    Háááátt.. egyik ismerősöm ment már gps-sel ott ültem mellette. Írta mennyivel mész, mennyit tettél stb....stb.. csak nem szabad nagyon ráhallgatni bazzeg!
    Pl.: nagy lajos és fogarasi kereszteződésnél simán mondta, hogy fordulj balra a fogarasira! Hát forduljál de úgy, hogy átkell menned két szembejövő sával ami egy frontálisan jön veled és egy ami általában arra a sávra érkezik amire te mennél. Másik + két villamos sinpár de mivel fordulnak jobbra így kilőve az, hogy villamaos jönne!:P
  • Taranov
    #1
    Hello!

    Érdekes dolog ez a GPS, engem különösen az autós navigáció érdekel, ez egy nagyvárosban nagyon nagy segítségére lehet az embernek.
    Most olvastam az Auto2-ben erről. Ott egy bluetooth-os Leadtek GPS adaptert teszteltek egy T-Mobile MDA típusú PDA-val.
    Azt írták, hogy 3-4 mp alatt frissít, és tölthető rá teljes Magyarország térkép (Aeromap a neve).
    Jó lenne, ha megírnátok a tapasztalataitokat, illetve a véleményeiteket, gondolom vannak páran, akik értenek hozzá.
    A fő problémát az okozza, hogy a cikkben leírt műholdvevő bluetooth-os, az én kommunikátoromon (9210i) nincs bluetooth.
    Másrészt nekem nem csak Budapestre kell, hanem leginkább közeli nagyobb és kisebb városokba. Pl. Bécs, Prága, Pozsony,
    Olaszország, Ausztria, Franciaország stb.
    A gps.lap.hu-t nézegettem, de nem nagyon vagyok még képben, az Autó2-ben ajánlott cuccot meg nem akarom megvenni, amíg nincs
    bluetooth-os PDA-m hozzá, és nem is tudok a dologról semmit.


    Köszi a helpet előre is