2824
Autós navigáció egyszerűen
  • diegoam
    #104
    Köszönöm, nekem ingyen van, mert kaptam. Kicsit utánanéztem én is az asus honlapján, nem egyértelmű a csomag tartalma, mert ott valóban az van amit Te is írtál, de a szövegben meg ez áll pl. "Az opcionális adapterrel és autós töltővel a GPS-BT100-at bárhol, bármikor kényelmesen újratöltheti." no comment, de azért teszek egy próbát és felhívom a boltot.
  • M@TriX
    #103
    mondjuk 30-40-ért szerintem ez bazi drága és csak SirfII-es chippes, szvsz nem túl jó vétel, persze ez csak szerény véleményem és ha új árat nézzük.
  • M@TriX
    #102
    elméletileg a csomag tartalma:
    GPS-BT egység
    Töltő (5VDC/0.5A)
    Szélvédő tartó
    Kézikönyv
    Védőház
    Autós töltő (5V DC, 0.5A) GPS-Alone Standard csomaggal
    Autós töltő (5V DC, 2A) és Y-kábel (2m hosszú; csatlakoztatható GPS-re, PDA-ra és autótöltőre (5V DC, 2A)) PDA-Bundle Standard csomaggal
  • diegoam
    #101
    Sziasztok!
    egy olyan kérdésem lenne, kaptam egy ASUS GPS-BT100 vevőt, és a használati útmutatóban azt írják, hogy az első használat előtt fel kell tölteni az akkuját ami ca. 3 órát vesz igénybe. Ez eddig rendben is volna, de a problémám az lenne, hogy a csomagban van egy "Y" kábel, meg egy másik kábel amivel az autóban a szivargyújtóhoz lehet csatlakoztatni. A csomag tartalma a leírás alapján hiánytalan. Tehát jó a sejtésem, hogy csak az autóban lehet feltölteni a szivargyújtóról??? Elég furcsának találom ezt a megoldást, tud valaki segíteni, hogy ez valóban így van-e?
    köszönöm előre is
  • M@TriX
    #100
    hát ezek azért nem nudli telcsik lesznek kisgyerekeknek, azért a SirfIII-as chipset nem kispálya...
  • Taranov
    #99
    Ennek mi a hátránya az általad említett szettel szemben?
  • KM
    #98
    Nem ér ennyit, de még a felét sem... Jobb egy PDA + GPS vevő + térkép párosítás...
  • Taranov
    #97
    Mit gondoltok erről a Garmin készülékről?
    Van olyan jó, mint egy SIRFIII-as Mitac Mio 169 iGo-val?
    Az tetszik benne, hogy van hozzá Magyarország és Európa térkép is.
  • Taranov
    #96
    Mindig mondom, hogy ezek az új, színes kijelzős, mp3 csengőhangos játéktelefonok gyerekeknek valók, de azért ha kijönne egy telefon, amiben van GPS, Windows, egy okos telefonkönyv, MP3 lejátszó és rádió (esetleg zajszintmérő, hőmérő, iránytű, mint a Nokia 5140-ben), akkor azt megvenném gondolkodás nélkül :)
  • M@TriX
    #95
    Mitac Mio A701, jah, de sajnos eltolták a megjelenést januárra vagy februárra az év végéről, de jön az E-Ten M600 Integralt GPS-es verziója is, szóval azért lesznek olyan telók amikből a GPS(és minden más)-szeretők tudnak válogatni, mint pl én ;)
  • M@TriX
    #94
    menny már, most azért nem shotoltam le a telómat csak neked ;)
    amúgy magyar nyelv is van benne, nekem most úgy fut.
  • hmhm
    #93
    a menüje is kínai ? :P
  • Taranov
    #92
    Ez micsoda? Nagyon jól néz ki.
  • M@TriX
    #91
    jah az A1000-emben is SirfII-es van, de a következő telómban műár SirfIII-as lesz ;)

  • hmhm
    #90
    Túrázáshoz használnám, nem kell navigáció meg egyéb cuccok, csak h beállíthassak 3-4 pontot, és azokhoz viszonyítva mutassa meg milyen messze vagyok.
    Java-ban utána nézek.
  • KM
    #89
    Ja, ok!

    A másik verzió viszont működik!
  • Taranov
    #88
    Remélem azért egy SIRFIII-as műholdvevővel szerelt PDA működik, mert ez a mostani megoldás lényegében használhatatlan, bár az jópofa, mikor az autópályán mutatja, hogy hol kell lekanyarodni, de ezért nem érte meg. (A közlekedési táblák hatásosabbak)
  • Taranov
    #87
    Nem a programra gondoltam, hanem erra az egész TomTom szettre. Ehhez tartozótt a Nokia-TomTom koprodukciós GPS vevő is a 9210i-hez.
  • KM
    #86
    A műholdhiány nem a program hibája.
  • Taranov
    #85
    A Wayfinder nagyon drága, szóval nem hiszem, hogy igazi alternatívának lehet tekinteni. Ezek után viszont marad a TomTom, aminek nincs Magyarország térképe (őszíntén szólva nekem Olaszországban sem volt túl jó, ritkán talált műholdat).
    Illetve az iGo, ami csak Magyarországra jó.
    (Plusz a Destinator, amiről nem sokkal hallottam még)
  • Taranov
    #84
    Ha az nem Symbianos, akkor esélytelen.
    Elképzelhető, hogy valami amatőr megoldást találsz, de hosszú távon jól működőt nem hiszem :(
  • M@TriX
    #83
    akkor jó ;)
    jah, de mint írtam lentebb lehet bökni és letölteni a netről az nhgps segítségével olyan helyekről amiket nem ismersz. azok kalibrálva vannak és minimum a főbb útvonalak rajta vannak...
    persze nem csak a térképcentrum-ról hanem nagy külföldi mapszerverekről is, velük is szerződést kötöttek...avagy scriptet írtak ;)
  • KM
    #82
    Nem vitatkozunk, hanem konstruktív kritikát folytatunk.
    A kalibrációhoz még annyit, hogy van olyan eset, amikor nincs lehetőséged (pl.: előre kell kalibrálni) elsétálni és bökni, azért mondtam, hogy macerás.
  • M@TriX
    #81
    macerás aki úgy akarja én spec egy gramnyit nem szkenneltem még, de akinek kell hajrá ;)
    amúgy kalibráció annyi, ha mégis valaki akar, hogy elsétál 2 pontra és rábök a térképre és kész.
    de ne vitatkozzunk, mint mondtam akinek ami elég, ahol van neki a határ... valakinek ez macerás, valakinek nem elég részletes, stb. valakinek meg pont ennyi kell.
    wp, persze, hogy nem egyenértékű, de ez ingyenes, nekem meg ez csak fun, szóval nem akarok költeni rá, akinek ebbe profi ell, annak Wayfinder aztán fizetgessen :)
  • KM
    #80
    Túl sok a kompromisszum. Fogalmazzunk úgy, hogy annak is van létjogosultsága.
    A nem macerás kalibrálásról: (ha nem készen kapod) kell szerezned egy térképet, ha nem digitális formában, akkor még be is kell szkennelned (eltekintenék a felbontások és szelvények taglalásától), azután ismerned kell legalább két pont koordinátáit, ezzel kalibrálnod kell az adott térképet, ha ezt pcn végezted, akkor fel kell töltenéd meg a gépre is. Valóban nem macerás...
    A waypointozás meg inkább pótcselekvés, mint igazi megoldás (legalábbis az útvonaltervezőhöz viszonyítva). Turistautakhoz viszont ideális, mert nagyon kevés használható vektortérkép van még.
  • M@TriX
    #79
    "térképek kalibrálása/beszerzése is igen macerás dolog"
    lentebb már írtam, hogy nagyon nem macerás
    "egy raszteres képen nem tudsz útvonalat tervezni"
    ebben nem vagyok biztos, hogy már elkészültek vele, de a waypontozásnál fogva ez is lehetséges(lesz), mint ahogy a lenti gifen is láthatod...

    de természetesen nem versenyezhet egy GPS PDA-val, de ha látom hol vagyok és hova kell eljutnom a többit én megoldom ;)
  • KM
    #78
    Itt nemcsak a kép/térkép felbontásán van a hangsúly, hanem azon, hogy egy raszteres képen nem tudsz útvonalat tervezni, keresni, rendesen navigálni és a térképek kalibrálása/beszerzése is igen macerás dolog. Egy valamiben viszont hatalmas előnyük van: ha nincs még vektorizálva az adott hely, akkor beszkennelheted/letöltheted, kalibrálod és már mehetsz is. Kiránduláshoz, geoládázáshoz ideális.
  • M@TriX
    #77
    nekem nem kell "igazi" navigáció, csakhogy esetleg tudjam merre kell menni ha ismeretlen területen szambázok.
    amúgy megsúgom van pár haver aki Geocachingel ilyen géppel, amúgy ha elég nagyfelbontású a gép, akkor nem látod a pixeleket ne aggódj és vannak olyan képtömörítők, pl ofg, vagy mjp amik nagyon össze tudják nyomni a képeket...
    amúgy az igazi navigációhoz vektoros térkép és bazi nagy kijelző kell, szóval ez már nem mobiltelefontéma, mert az igazi navigációhoz nem elég.

    de akinek ami elég és megtalálja az örülhet, mint pl én.
  • hmhm
    #76
    Akkor k700 al esélytelennek tűnik most. Max ha java-s cucc lenne.
  • KM
    #75
    Igen, de így ez nagyon fapados. A raszteres térképek jók kiránduláshoz, de igazi navigációhoz már vektorizált kell...
  • M@TriX
    #74
    hihi, bevallom semmi :)
    éppen most izzítottam be, amúgy így pontosan leírom:
    - GPS használat ingyenes
    - beszerzel egy kalibrált MO térképet, akárhonnan lehet free helyekről.
    - ráböksz arra a területre amiről térképet szeretnél
    - költség nincs ha USB kábellel kötöd a gépedre és úgy jön le a térképcentrumról a térkép kalibrálva
    - de vannak helyek ahol utcaszintu BP térképet lehet lekapni, már aki pesti annak jó, nekem nem kell.
    -----eddig ügye, ha ügyesen csinálod 0 FT
    - a GPS bekapcsolása, használata SIM kártyához sem kötött, ugye ingyenes
    - van az nhgps, 21 nap trial, de vannak hasonlóan jó ingyenes progik, pl SmartCOM, de ha valaki meg akarja venni, 25 EUR az NHGPS, az a legprofibb... és nem valami egetverő összeg. ennyi lehet a kiadás.
  • Taranov
    #73
    És mibe kerülnek a térképek?
    Ha vesz az ember egy ilyen Motorola A1000-est, milyen költsége van még?
  • M@TriX
    #72
    ez az nhgps, nagyon tuti szoftver, ha a telót rákötöd a gépre akkor azon (ha nem akkor GPRS-en) keresztül letölthetsz már kalibrált térképeket a világ minden pontjáról. a szerverek között vana térképcentrum.hu is, így utcaszintű térképeket bármelyik településről (ami benne van az adatbázisában) kalibrálva letölthető. És pont ott van útkanyarulat ahol a térképen, szóval nagyon tuti...
  • Taranov
    #71
    Ez melyik térképszoftver? Magyarország térkép van benne?
  • Taranov
    #70
    Én úgy tudom, hogy minden Symbianos telefonon megy.
    Először azt kéne eldöntened, milyen rendszerrel akarsz dolgozni.
    A Wayfinder magyar, de GPRS-en tölti le a térképeket, ezért folyamatosan forgalmi díjat kell fizetni. Ez külföldön igen magas is lehet.
    A TomTom-nál csak egyszer kell megvenni a pakkot (ha jól tudom, 300EUR) de Magyarország térkép nincsen hozzá. Egyébként én is az utóbbit használom 9210i-vel.
  • M@TriX
    #69
    pl, P800/P900, stb.
    de szinte az összessel megy amelynek van Bluetooth-a.
    persze, hogy mennyire érdemes, mondjuk egy S60-as Nokiaval GPSezni az már más kérdés.
    nekem Motorola A1000-em van, annak mondjuk elég nagy a kijelzője GPS-ezéshez, de nem kell külső GPS, mert belső van ;)

    amúgy ekkorában látom a térképeket...
  • hmhm
    #68
    Milyen telefonnal megy BT vel GPS ?
  • Taranov
    #67
    Én is ezalapján formáltam véleményt a Mioról :)
  • KM
    #66
    Nincs mit.
    Van itt egy teszt.
  • dashed_
    #65
    hat en asszem Mitac Mio Digiwalker 169 lesz belole...
    sirf III as , bele van epitve a gps ,nem kellenek a kabelek ugye ,(nmax ha az antennat ki kell rakni az autora. :>)
    jar hozza az iGO Magyarország Terkep
    es megis csak pda nem egy celgep amivel mast nem lehet csinalni.