2824
Autós navigáció egyszerűen
  • bea82
    #144
    nokia9300-ra milyen szoftver letezik? nincs gps-em, csak kellene valami progi amit meg tudok nezni ha keresek egy utcat, hogy merre van
    elore is koszi a valaszokat

    bea
  • KM
    #143
    Az rendben, de én a mindent bele kontra külön-külön vonatkozásban értettem.
  • Supergamer_real
    #142
    Ohh.. így már értem.

    Viszont ha kicsit lejebb olvasol, látod, hogy a PDA+GPS amiről beszéltünk egy MIO 169-es volt (amibe be van építve a GPS vevő).

    Ergo, csak 2 dolog van.
  • KM
    #141
    Pda, gps, telefon. Ha a logikádat követem.
  • Supergamer_real
    #140
    Nem "látom" a 3.-at. PDA+GPS és telefon.

    Melyik a 3.?
  • KM
    #139
    Igen, de ilyen szempontból 3 eszközre kell "figyelned".
  • Taranov
    #138
    A 9210i + GPS TomTom térképpel pedig tiszta csőd :)
    Nem tudom, hogy az SIRFII-e, ha igen, akkor arról leteszek.
  • Supergamer_real
    #137
    Térjünk vissza erre egy év múlva (bár nekem néhány hónap után is zavaró volt már, egy év után már nagyon zavart).

    Meglátjuk akkor mit mondassz erről. Kérdés csak az, mennyit vezetsz navval, mert erdőben, magas épületek között stb. a SIRF II sajnos kevés (lehet).

    Persze lehet,h akkor is ugyanezt fogod mondani (amit tiszteletben tartok :) ).
  • M@TriX
    #136
    nekem speciel A1000-em van szóval.... nem értek veled egyet.

    200K sok én sem akarok annyit kicsengetni, de 150et szerintem simán megérne.
    nem is vennék egy ideig telót az tuti :)

    Gyors GPS, 500Mhz-es proci, profi GPS progi, szoftverek, 1,3MP fényképező... nagy LCD, megfelelő méret. nekem más nem kell.
  • Supergamer_real
    #135
    Ha egy mód van rá, kerüld el a TELFON+GPS+PDA combokat.

    Anno én is kipróbáltam a Nokia9500+GPS combot, de mivel a Navnak folyamatos háttévilágítás kell, hogy láthasd, naponta 2x töltheted fel a telefonod egy hosszabb út folyamán - ha nincs kihangosító töltőd. Plusz, ha merül a PDA-d, merül a telefonod és a navod is.

    Ez elsőre nem hangzik túl nagy problémának, sőt a "minden egybe" megoldás kifejezetten csábító, de szerintem tényleg csak első hallásra. Engem már középtávon is eléggé bosszantott.
  • KM
    #134
    200 szvsz nagyon sok.
  • M@TriX
    #133
    a (b)első információim szerint 200K alatt lesz nettóba, hozzá lesz az IGO 2005 csomagolva, gondolom a szoftit nem kell bemutatnom senkinek.
    plusz lesz egy szolgáltatónál is csomagban szóval reménykedek, hogy jobb ára is lesz.
  • Taranov
    #132
    Az biztos :)
    Csak mikor jelenik meg és mennyibe fog kerülni? :)
  • M@TriX
    #131
    tudtommal igen, nekem inkább #91 jön majd be.
    abban is SirfIII van és talán jobban néz ki ;)
  • KM
    #130
    Itt egy teszt a gépről.
    De nem írnak pontos típust...
  • Taranov
    #129
    Nem tudjátok, hogy a HP 6515-ös PDA-ban SIRF3-as GPS van-e?
  • Supergamer_real
    #128
    Aeromap-et nem próbáltam még. iGO Kelet és Nyugat Európa jön márciusban.
  • Taranov
    #127
    Az Aeromap 2.2 Nyugat-Európa és Magyarország térképről mit tudtok?
    Az iGO sokkal részletesebb? (Sajnos utóbbiban Nyugat-Európa térkép nincs)
  • Supergamer_real
    #126
    Extreme digital Mamutban lévő üzletében vettem meg.

    De érdemes felhívni a központi számukat, ott segítenek, h melyik üzletükben kapható, milyen áron. Ha mázlid van még le is ment az ára. :)

    Ez volt a legolcsóbb - garanciás, legális (ÁFÁs) hely amit találtam a vásárlás időpontjában.
  • Taranov
    #125
    Akkor nagyon megéri. Merre lehet ezt a szettet megvenni?
  • Supergamer_real
    #124
    A wayfindert Nokia 9500-on használtam. Support egy nagy 0. Ha nem megy, hiába telefonálsz, emailezel, tojnak rád. A térkép amúgy sem hasonlítható össze az iGO-val.

    117 Bruttó volt a térkép és a MIO 169 2 év garanciával.
  • Taranov
    #123
    Na én meg pont azon gondolkodtam a minap, hogy a Wayfinder nem jobb-e.
    Ezekszerint nem. Jó, hogy ilyen részletes beszámolót írtál.
    Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül a pakk?
  • Supergamer_real
    #122
    Lassan 1 hete vagyok boldog tulajdonosa egy Mio 169-esnek iGO-val és csak ajánlani tudom mindenkinek!

    Konkrét tapasztalatok:

    A gép

    Normális PPC - 2003-as winfossal, igazából a PDA részét még nem használom ki rendesen, kivéve az MP3lejátszást - a navigáció mellett multi taskban. A fektetett desgin nem kötelezőugyan, de navigációhoz nagyon praktikus.
    A dobozban mindent adtak - ahogy ez el is várható - amire szükség lehet. PDA, szivargyújtó töltöő, sima hálózati töltő, USB kábel, Bónusz CD, rögzítőkar szélvédőre, külső antenna a fémgőzölt szélvédőjű autókhoz (de igazából erre semmi szükség nem volt még).

    A készülék SIRF III-as chippel van ellátva. Hogy mi a különbség a SIRF II és III között a gyakorlatban? ÉG ÉS FÖLD!
    A házban (a felső szinten persze), simán látja a műholdakat (persze ez tetőfüggő), az autóban ha csak az anyósülésle teszem a PDA-t akkor is vígan elnavigál. Így a külső antennát még sohasem kellett használnom.
    Van SIRF II-es Bluetooth GPSes tapasztalatom is, de ha egy mód van rá válasszatok SIRF III-as vevővel ellátott GPS-t.

    iGO

    Őszintén megmondom, egyetlen olyan utcát nem találtam eddig (bár többnyire csak Pest és könyékén) ami ne szerepelt volna az adatbázisában.
    Ugyan néha hajlamos nem ismerni a kisebb településeket és volt, hogy azt hittem nem ismeri az adott utcát, de ilyenkor a legközelebbi nagyobb városban keresve az utca nevét, (végül) mindig megtalálta (pl. Balaton melletti kisebb egybeépült települések, Siófok és környéke).

    A design elég letisztultnak néz ki, bár ugye mint tudjuk játékfejlesztők tervezték a kezelőfelületet. A térképpel nagyjából elégedett vagyok, bár tegnap be akart irányítani egy "behajtanitilosutcába" (igaz ilyenek óhatatlanul előfordulhatnak autós nav rendszereknél is, talán még sűrűbben is).

    A "bird eye view" (3D-felül nézet)nagyon kellemes (és a számos, sokkal drágbb autós navigációs rendszerben máig nem elérhető) funkció. A SMARTZOOM funkció is minden további nélkül, normálisan működik. A térkép a PDA órája alapján autómatikusan vált DAY/NIGHT modeok között, így fontos, hogy az idő jól be legyen állítva amennyiben aktív az autoswitch funkció.

    Mint minden hasonló megoldásban, ebben is voltak ugyan bugok - és nyilván vannak is még, de a legzavaróbbak pl. késve mutatta az autó pozícióját a térképen, már javították a forgalmazó oldaláról letölthető patch formájában.

    Konkluzió

    Igaz az AEROMAP-et nem próbáltam még, de pl. egy Wayfinderrel (avagy Pannon Navigátorral) össze sem lehet hasonlítani egy iGO-t. A PN szerintem egy hatalmas lebőgés, egy hónap teszt után még az ellenségemnek sem ajánlanám, hobby célokra megfelel ugyan de számomra messze túl megbízhatatlan.

    Egy szó mint száz, aki sokat autózik sokfelé annak (szerintem) mindenképpen ajánlott vétel a Mio 169 + iGO kombó.
  • Taranov
    #121
    Nekem a GPS vevőmmel együtt adták :)
    Elég a Citymaps.
  • DJ Bee18
    #120
    letöltötted vagy...? :)) És kell hozzá egyéb progi, vagy csak maga a citymaps, és már használhatom is??
  • M@TriX
    #119
    ez az S60-as verzió(gondolom) csak nem nagyon keresgéltem ;)
  • KM
    #118
    Na, az kimaradt.
  • Taranov
    #117
    Destinator?
  • KM
    #116
    TomTom, Navigon, Alturion...
  • Taranov
    #115
    Nekem az van, nem rossz, de ilyen nézetet nem találtam benne, mint amit a #112-es postban láthatunk.
  • M@TriX
    #114
    jah, igen az a másik ilyen nagyobb progi, arról is jókat mesélnek, amúgy ez a copliot CD-n van térképekkel, szóval ez nem olyan mint a wayfinder, csak van live verziója...
  • DJ Bee18
    #113
    a tomtom citymaps-ől mit tudsz, mert nekem inkább részletes várostérképek kellenének. Vagy honnan tudnám leszedni? :))
  • M@TriX
    #112
    Copilot?
    [url=http://www.alk.com/copilot/]
  • DJ Bee18
    #111
    melyik nyugat-európai térképszoftvert ajánljátok? Fontos kritérium, hogy legyen benne Párizs részletes utcaszintű térképe legalább.
  • M@TriX
    #110
    aham ez az, jó kis szoftinak mondják.
  • janler
    #109
    Nos. Adtak egy GPS Tuner 2.0 programot a PDA-hoz. A leírásból úgy tűnik, hogy ez az amire én gondoltam. Na majd megnézem.
  • janler
    #108
    Aha. És ezt hol lehet megnézni?
  • M@TriX
    #107
    Microsoft Pocket PC 2003 2nd edition szofti van rajta azt kell megnézni, hogy erre az oprendszerre van-e olyan szoftver ami ezt meg tudja csinálni... és kész is...
  • janler
    #106
    Hello! Pl. egy Mio 169-nél is van ilyen lehetőség, hogy egy bescannelt térképet két pont alapján lehet "kalibrálni"? És utána lehet követni az aktuális pozíciót a térképen?
  • M@TriX
    #105
    annyiért megérte természetesen ;)
    jah az a legjobb a bolt és legfeljebb rendelsz egyet és kész, annyit meg akkor megér...