2824
Autós navigáció egyszerűen
  • M@TriX
    #184
    jó akkor van, én egy tört román verzióról hallottam és ennyi, mivel nem kerestem még ezért ennyit tudtam.

    ha van hát van...
  • KM
    #183
    Pedig van.
  • M@TriX
    #182
    akkor jó, ez igent jelent :) , mert én több, mint pletyka szinten hallottam
    meg valami olyasmit is, hogy lesz CD-s verzió amivel ez kikerülhető vagy valami ilyesmi. de majd meglátjuk.
    A Cebit után sokminden kiderül
  • Supergamer_real
    #181
    Ezt a hírt se megerősíteni se megcáfolni nem áll módomban
  • M@TriX
    #180
    sőt, tudtommal lehet vagy lehet majd nagyobb SD-n is megvásárolni vagy nem?
  • Supergamer_real
    #179
    Ez természetesen nem igaz.

    Te egy szoftver license-t veszel (nem egy SD kártyát) és ha az adathordozó tönkremegy 99%, hogy méltányossági alapon fogják rendezni az ügyet. Erre már volt példa.

    A 128-as SD kb fele üres, de lesz EU térkép nagy SD-n ... lemented azokat a mapeket amik neked nem kellenek éppen vinyóra és van egy rakat szabad helyed.
  • Lager
    #178
    Nem az a baj, hogy 25K mert az olyan mind1 már, ha kiadok 150k+-t gps-re. Hanem, hogy 128 as SD-n árulják és 1. cserélgetni kell az sd kártyát állandóan, 2 azt írják, hogy a kártya szar minőségű és szeret elromlani-> ilyen esetben lehet újjat venni.
  • M@TriX
    #177
    ezért mondjuk kaphatnál egy büntit...
    1. ez egy magyar fejlesztés, nem árt ha azért van egy kis megbecsülésed
    2. nincs, tudtommal valami román verzió van ami tört de elszáll meg bugok stb.

    ha rendesen akarsz GPS-esezni ennyit simán megér, csak nézz szét a piacon.
    de van még olcsóbb is az Útinfó... az 20 alatt van.
  • Lager
    #176
    Üdv! Tört, működőképes I-GO létezik már?
  • Supergamer_real
    #175
    Jobb lesz, ezt hidd el nekem ;-) Sokkal jobb ;-)
  • M@TriX
    #174
    jah hallottam, hogy készülnek valamire az IGO-sok, bár nekem így is tetszik, szóval ha ennél jobb lesz az már brutalitás ;)
    na majd meglátjuk.
  • KM
    #173
    Destinator akart az lenni...
  • KM
    #172
    Destinator akart az lenni...
  • KM
    #171
    Az én véleményem (kezelőfelület):
    Navigon
    IGO
    Aeromap
    TomTom
    Disinator
  • Supergamer_real
    #170
    Hát... ha sorrendet kellene felállítanom:

    Kezelőfelületben:

    1.iGO
    2.Navigon
    3.Tomtom
    4.Desti
    5.Wayfinder

    Program használhatóságot tekintve, javaslom várjátok meg az új iGO-t (erről többet a CEBIT után, nekem meg van kötve a kezem :) ).

    Én iGOra szavaznék, de attól függ hol használod. Külföldön - egyelőre (!) - a Navigon és a TOM TOM előnyt élvez pl. TMC támogatásban, de ez itthon amúgy sem érhető el.

    Bea82:
    Nem hallottam ilyen tervekről, egyelőre SD kártyán terjesztik az iGO-t és Windows Mobile platformra.

    A Nokia 9300/9500 "sajnos" Symbian 80 alapúak.
  • M@TriX
    #169
    olvass vissza...
  • bea82
    #168
    iGo lesz mobilra?
  • Taranov
    #167
    És az egyes szoftverek között milyen különbségek vannak?
    Gondolok itt elsősorban a következőkre:
    -Navigon
    -iGO
    -Destinator
    -Wayfinder
    -esetleg TomTom

    Én eddig a térképeket figyeltem elsősorban.
  • Supergamer_real
    #166
    Különítsük el a Navigációs programot és a térképet.

    Ezért írtam lejebb, h ez térképfüggő. Térkép szinten lehet minden software egyforma, ez csak azon múlik ki melyik térkép adatbázist veszi meg.

    A software maga viszont lehet "teljesen különböző".

    Az iGO az ígéretes és szerintem komoly konkurenciája lesz a Navigonnak.
  • Taranov
    #165
    Mármint a Navigonnak?
    A Navigon csábító, de még Csehország is alig van kidolgozva.
  • Supergamer_real
    #164
    Ez nagyrészt térképfüggő.

    A Navigon tényleg nem rossz. De az iGO Europe szerintem fog okozni nekik egy két álmatlan éjszakát.
  • KM
    #163
    Navigon!
  • M@TriX
    #162
    az IGO is hamarosan elkészül EU-val.
  • M@TriX
    #161
    na így gondoltam én is ;)
  • Taranov
    #160
    Európába meg a Destinator? Vagy a TomTom?
  • KM
    #159
    Azt sajnos nem ismerem. Jelenlegiek közül mindenképpen az IGO tűnik a legjobb választásnak (Magyarországra).
  • M@TriX
    #158
    olvasgattam azt is, de annyira nem írják vészesnek...
    akkor szted melyik a legjobb? az Útinfó?
  • KM
    #157
    Megjárja. De nagyon sokat hibázik.
  • M@TriX
    #156
    jaja az nincs...
    én is szemezgettem vele.
    Az IGO viszont nagyon profi.
  • M@TriX
    #155
    is.
  • Taranov
    #154
    Viszont magyar térkép még mindig nincs hozzá, ahogy az enyémhez sincs :(
  • Taranov
    #153
    Tévedtem, a TomTom Navigator 5 műkodik hp6515-ön, ajánlják is ezt a párosítást a weboldalon.
  • Taranov
    #152
    Tudtommal a TomTom symbianos, de lehet, hogy tévedek.
  • DJ Bee18
    #151
    a tomtom citymapsnek melyik a legújabb verziója? és HW6515-ös PDA-n működik?
  • bea82
    #150
    akkor igy jartam? nincs semmi amit felrakok es fut? eleg lenne budapest utcaszintu terkepe is
    wayfinder nagy szar, egyszer kiprobaltam, netrol tolt, egy vagyonba kerul
  • Sleepy Bone
    #149
    Hello!
    az Y kábel 1ik oldalába dugd be az adaptert (ha van) a PDA-nkon úgy van.
  • Taranov
    #148
    A TomTomhoz sincs Magyarország térkép.
  • Supergamer_real
    #147
    M@Trix: Értelemszerűen az a végső cél, hogy a használójának (jelen esetben neked) megfeleljen. :) Mint írtad is én másképpen használom, más prioritások szerint. :)

    bea82: Wayfinder (a'la Pannon Navigator <- ne tedd), TomTom, elvileg Navigon Mobile Navigator is lesz valamikor, van valami TelMap is, de nem tudom, h van-e magyarország térkép hozzá.
  • Taranov
    #146
    A TomTom és a Wayfinder gyárt tudtommal Nokiára ilyen jellegű programokat. Utóbbi GPRS-en tölti le a térképeket, szóval a TomTom lesz neked a jó.
  • M@TriX
    #145
    6 hónapja van A1000-em, szóval, de itt megjegyzem nem mindenhova GPS-el közleked ;)
    csak elvárom, hogy tudja, hogy ha kell bevethető legyen, igen az A1000-ben SirfII van, ezért nézegetem az A701-et. Abban SirfIII van már. 500 Mhz proci, bővíthető memória, stb.

    nem vitatkozok, de szerintem annyi ennek a beszélgetésnek a kulcsa, hogy mindenkinek vannak elvárásai, és annak megfelelően kell beszetreznie a szerkenytűket. Ha valaki napi szinten utazgat össze-vissza ismeretlen helyeken, akkor neki megéri egy GPS-t venni amit mondjuk a kocsiban tart és van mellette egy PDA-ja és sanyi, vagy valami ilyesmi. Én egy compact ember vagyok, szeretem ha minden egyben van, de nam használok mindent egyszerre, kész vagyok a kompromisszumra. ennyi. nyüstölöm már egy ideje a gépet, nekem megfelel.

    És nekem ez a lényeg :)