2824
Autós navigáció egyszerűen
  • zmeor
    #224
    hali!

    Motorozáshoz vízálló GPS- kéne

    a másik még az hogy a GPS ekre lehet feltölteni szoftvert?
    vagy csak a PDA ra?

    köszi
  • diakp
    #223
    Hello! Peugeot 607-be keresek Magyarország térkép CD-t. VDO-dayton vagy NAVTEQ talán. Tudtok segíteni? E-MAIL-em: [email protected]
  • Koszinger
    #222
    Sziasztok !

    Szerném kérdezni hogy valakinek van e Mio P550 es készüléke és ha van akkor mi a tapasztalata. Köszi

  • Taranov
    #221
    Hát én csak két megoldást tudok erre telefonra (de biztos van több is)

    Az első a Wayfinder, aminek a Wayfinder.com-on tudsz utánanézni. Alapvetően ez folyamatosan, navigálás közben tölti le a térképeket GPRS-en keresztül, így forgalmi díjat kell fizetni. Emellett van egy éves díj is. Talán már megjelentek a megvásárolható térképek, de ebben nem vagyok biztos.

    A másik lehetőség a TomTom és a Nokia közös szoftvere és hardvere, ez is bluetoothos GPS modult használ, viszont jóval drágább 20-25 ezer forintnál és nem hiszem, hogy van hozzá Magyarország térkép.
  • ZilogR
    #220
    Sziasztok! Nokia 3650-hez BT-on csatolható hordozható GPS (csak vevő) szoftverrel, esetleg térképpel (Mo elég) 20-25eFt alatt kapható? Ha igen, hol? Esetleg vmilyen BT-os GPS és weben letölthető program hozzá erre a Nokia-ra?

    Köszönök minden ötletet, segítséget, hogy hogyan lehet megoldani ezzel a telefonnal a GPS navigációt!? Térkép nem is fontos annyira!


    -=ZR=-
  • flashdugo
    #219
    hali áll!
    Szeretnék érdeklődni h Blaupunkthoz tudtok e valamilyen tehergépkocsira kidolgozott lucca progit amiben europa minden országa bent van, és, hogy ezt honnan tudnám leszedni!
    Ha tudtok légyszike küldjétek el a linket vagy a progit erre az email-re:
    [email protected]
    THX áll!
    tsáóka
  • Cowie
    #218
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni:
    PC-n (notebook) működő autós navigációs programot keresek, olyat amivel Németországban és Hollandiában tudok navigálni.

    A segítséget előre is köszönöm!
  • greco
    #217
    Elég ha megveszed az alap Mio-t 73-ért és a többi már megoldható ingyen is..(nekem is ilyen van)
  • desigo
    #216
    kb...
  • Taranov
    #215
    Ha már 92 ezerért veszel valamit, akkor talán az az 5-ös nem csak a földhöz :)
  • desigo
    #214
    nahát

    "A Mio 180 PDA angol nyelvű, az importőr döntése alapján ehhez a típushoz nem adják hozzá az alapcsomag részeként a magyarítást, azt külön lehet megvásárolni. Ennek ára: 4.000 Ft + áfa"
  • desigo
    #213
    Kinéztem a Mitac Mio 180 GPS PDA + iGO Magyarország 2005 SD +IGO 2006 frissítést
    újjat szeretnék mindenképp!
    Eddig a legjobb ár az bruttó 91.200Ft.www.icity.hu/
    Ha tudtok valahol olcsóbban újjat légyszives szóljatok
    thx


  • fm
    #212
    lexus..de hirtelen azt se tudom, hogy európa benne van-e. az biztos, hogy amerika igen.
  • desigo
    #211
    Milyen autóhoz?
    Nekem van magyar gyári BMWs ha érdekel...
  • fm
    #210
    hi

    létezik autós, beépített, gyári gps rendszerhez magyarország dvd vagy cd? ha igen, hol lehet beszerezni? ha nem, miért nem? köszi
  • vizes
    #209
    Oppsz!
    Ez kell neked
  • vizes
    #208
    Nekem egy ilyen Foretrex 201 készülékem van.
    Igaz pulzust nem mér de a többit tudja.
    Mivel erre a készülékre térkép nem tölthető fel ezért szükséged lesz valamilyen térkép progira is amit a gépedre kel felraknod. Innen tudsz majd útpontokat létrehozni és útvonalakat tervezni amit fel kell töltened a GPS -re.
    Vehetsz olyan készüléket is amire lehet térképet tölteni de ez drágább és nagyobb is.
    Szerintem az én szerkentyűm - ha kompromisszumok árán is- de a te céljaidnak megfelel.
  • Lacikomló
    #207
    Hellótok

    Régóta futok (hobbi alapon) és szerenék venni egy kézre szerelhető Gps készüléket amiben
    volna szükségem a segítségetekre, hogy milyet vegyek.Nos keresgéltem a neten, találtam is,
    de nem tudom, hogy melyiket volna érdemes megvenni.
    Nos a főbb szempontok amiknek meg kéne felenie:
    Súlya ne legyen több 100g-nál(mert nem szeretném,hogy 10km után leszakadjon a kezem:),
    Tudja mérni a pulzusszámot(csipogjon,ha kisebb vagy nagyobb lesz ha átlépi a beállitott
    határokat),Sebesség, távolságot mérje és az emelkedést egyes szakaszok között(összesitésben és az adott pillanatban)
    ,Köridő rögzítés(ha elérek egy távot megállitja elmenti és kezdi a köv. köridőt),Ú.n. ponttol pontig való navigálás,
    Visszafele is tudja, hogy merre jártam[tehát ha megvan az adott táv akkor vissza tudjon irányítani
    azon az útvonalon amin jöttem a kiindulópontig(szerintem ez nagyon jó dolog mert ha pl beesteledik és idegen
    területen vagyok akkor ennek a segítségével hazatalálok és nem kell megvárni a reggelt)],
    Programozás[ez alatt azt értem, hogy egy én általam előre beprogramozott útvonalon tudjak
    haladni, hasonlóan mint az elöbb(éjjel tudjam merre kel menni mert a készülék utasít pl:előre
    még 350m és utána 60fokot balra stb.Persze jelekkel nem szavakkal), csak itt nem megyek
    visszfele hanem tovább a kitűzött uticél felé],


    Lehet, hogy egy két feltétel alapjában benne van szinte az összes ilyen termékben és furcsának
    tűnik amit kérek de nézzétek el nekem mert nem igazán vagyok az ilyenben otthon.Ezért kérem a segítségeteket.

    Köszi

    Laci
  • Supergamer_real
    #206
    "A #196-os hozzászólásodban te is reklámoztál, s senki sem szólt rád"

    hehe ... :) Sőt a #126-ban is. A különbség csak az, két egymástól teljesen eltérő helyen lévő és teljesen eltérő nagyságú cégről beszéltem :) Mindig éppen azt a boltot neveztem meg ahol tudomásom szerint legolcsóbb volt a lent említett PDA.

    Azt is elhiteted , h nem azért regisztáltam 2002. 03. 20.-án, h majd 2006.03.10-én (akkor még nem létező) pdashopokat reklámozzak.

    Ezért mondtam, h csak óvatosan mert erre a legtöbb helyen ugranak a modok - friss reg és egyből árak és EGYETLEN bolt neve :)
  • Taranov
    #205
    Régebben kiírta az adatlapokon a rendszer, hogy hány hozzászólással rendelkezik az adott személy, ez nagyjából meghatározta a "rangját", de miután az értelmetlen hozzászólások ellepték a fórumot, ezt az információt rejtetté tették a verseny megfékezése érdekében.
  • mihook
    #204
    Ja, mielőtt egy szót is szólhattam volna, 24 órát kellett várnom. A #196-os hozzászólásodban te is reklámoztál, s senki sem szólt rád. S te hol vagy az SG.fórum ranglétrán? Tényleg, lehetnének fokozatok, amit más fórumokban láttam: pl.: Újonc, Állandó tag, Vip klubtag, stb. :-)
  • Supergamer_real
    #203
    "Akkor ezzel azt akarod mondani, hogy a 180-as tervezésénél nem vették figyelembe, hogy elsősorban navigációra szánják?"

    Abszolut nem. De ezt a kérdést meg is válaszoltad helyettem itt.

    "csak azért, mert kinézetben hasonlít a célgps ekhez"

    Jól megláttad, pont ennyi a különbség. Native landscape mode - mint a célgpseknél. Ezért mondtam, h láthatóen ez fontos szempont volt a tervezésnél

    Nem véletlenül ilyen képarányú és formátumú a legtöbb profi autós navrendszer (nem gyári megoldásra gondolok). Felesleges a portrait mode autós navhoz, főleg ilyen "kis" kijelzőknél.

    Ha meg gyalogos navigációt keresel javaslom, h ne a Mio termékek között nézz szét elsősorban. Hogy a 169 ára mennyire (volt) mesterségesen fenntartott azt nem tudom, mint lejebb is írtam sok boltban jártam mielőtt megvettem, de tényleg sikerült egy szerencsés árat kifognom. Ha most kellene vásárolnom, biztosan máshol venném :)


    OFF TOPIC

    Bár nem vagyok moderátor és nem az én dolgom de szerintem kicsit óvatosabban postolj mert egy hete se regisztráltál (2006. 04. 06) és egyből reklámozol, árakkal, címekkel.

    Hangsúlyozom, csak jóindulatból mondtam amit mondtam.
  • mihook
    #202
    Ha valakinek meg nem fontos a Sirf3, hanem megelégszik egy "hagyományos" gps vevővel, akkor pl. a Yakumo Alpha_X (szintén elforgatható vevővel, Landscape-mód kompatibilisen) már van bruttó 64.700 Ft os áron!
  • mihook
    #201
    Kedves Supergamer_real!

    Akkor ezzel azt akarod mondani, hogy a 180-as tervezésénél nem vették figyelembe, hogy elsősorban navigációra szánják? Szerintem minden PDA, amibe integrálták a GPS vevőt, így terveztek. Továbbmenve: a 180-ashoz is ugyanúgy tesznek a csomagba autós tartót, és árulják IGO val csomagban. A különbség a 169-hez képest az, hogy ez Landscape módban IS! tud működni: csak elforgatod a kihajtható antennát, és az autós tartófejjel együtt elforgatod a gépet 90 fokkal. Portrait módban viszont Kézi (gyalogos) navira alkalmasabb. A 169 ugye csak landscape-t tud fixen. Nem az a bajom, hogy a 169 nem tökéletes, ha valakinek a landscape mód a fixa ideája, csak az, hogy az Ára sokáig magasan volt tartva csak azért, mert kinézetben hasonlít a célgps ekhez, miközben tudásban ugyanolyan, mint a többi sirf3 as gps pda.
  • Supergamer_real
    #200
    A Mio 169 egy nagy előnye, h navigációs célokra lett fejlesztve és nem pedig egy PDA ami jó navigációra is.

    Majdnem minden PDA-val lehet navigálni és van egy rakat PDA ami Sirf III-as. A Mio 169-nél szerencsére ezeket a szempontokat már a tervezésnél figyelembe vették.

    Az már csak személyes vélemény, h a landscape módban sokkal átláthatóbb a navigálás, de senki nem mondta, h ne vegyél 180-ast ha nem akarsz. :)

  • mihook
    #199
    Gyerekek! Miért annyira jó a Mio 169? Szerintem olyan gép is, ami ennél jobban megéri. Pl. a Mio 180! Ugyanúgy SiRF Star3 GPS vevő van benne, és változtatható, hogy Álló vagy Fekvő módban használod: csak elforgatod a GPS vevőjét, és a gépet 90 fokkal. 83.000 Ft ba kerül buruttó, s ugyanúgy van benne Autós tartó, szivargyujtó töltő, hálózati töltő, stb. (egyedül külső antenna nincs, ami külön 8.000 Ft, de ha nem fémgőzölt szélvédőjű autód van, akkor erre nincs szükség). Pl. itt lehet róla több infót nézni: www.mihoktrade.hu
  • wander01
    #198
    tud valaki valamit arrol hogy Sony PSP-hez mikor jön a gps kieg?
  • Koszinger
    #197
    Sziasztok észrevehető ha a PDA ban 400MHZ -a proci vagy 312 ő?
  • Supergamer_real
    #196
    Amikor vettem még tudtam, mostmár sajnos nem :(

    Metroban volt akció, de ott reszerint csak 10 gép van áruházanként.

    Első körben próbálkozz itt:

    PDA Bolt: 1078. Budapest, Murányi u. 21.

    Telefon: (06-1) 302-8680

    E-mail: [email protected]

    Nyitvatartás:
    Hétfő - Péntek: 10 - 18 h


  • cam3l3on
    #195
    GPS7 mikor lesz ?:DDDDDDD
  • tombl100
    #194
    Köszi a választ!
    Esetleg abban is tudnál segíteni hogy hol lehet minnél olcsóbban megvenni?
  • Supergamer_real
    #193
    Mio 169+iGo-t veném a helyedben (ezt is vettem).

    Jó az N35 is, de a Mio landscapemodeban messze használhatóbb mint az N35 állítva.
  • tombl100
    #192
    Szevasztok! Nagy dillema előtt állok és a segítségeteket kérném!!!!!!!! Rengeteget autózok viszonylag kis falvakba és nagy on szeretnék egy GPS-t venni. Az a kérdésem hozzátok , hogy melyik készüléket ajánljátok a kettő közül: Acer n35 , Mitac mio 169. Ja és melyik szoftvert? Köszi a segítséget , szevasztok!
  • M@TriX
    #191
    az e-bay-en
  • Koszinger
    #190
    Sziasztok nem tudjátok hol lehet a legolcsobban PDA kat kapni?
  • Supergamer_real
    #189
    #122-es hozzászólásomat nézd meg.

    A véleményem azóta sem változott semmit a Mio 169-el kapcsolatban. Szerintem az ideális készülék erre a feladatra.
  • Koszinger
    #188
    Sziasztok valakinek van e MITAC MIO 169 és ha van akkor mi a tapasztalata róla?
  • Supergamer_real
    #187
    Üdv. a klubban :)

    Majd számolj be a tapasztalataidról :)
  • M@TriX
    #186
    amúgy ingyenes lesz hozzá a márciusi upgrade a cebit után.
    ha most vetted szóval így is megéri...
  • Lager
    #185
    Mind1 ma megrendeltem egy mitac 169 es Gps-t ahoz adnak I-got. Legfeljebb cserélgetem a kártyát, nem halok bele.