2824
Autós navigáció egyszerűen
  • lac0215
    #304
    Hello,

    Megoldásra váró problémám a következő:
    Szeretném a turistautak.hu-ról letölthető térképeket a mobiltelefonomon (Nokia 6600) BT GPS segítségével használni.
    Hogyan melyik programmal, hogyan tehetem meg ezt?

    Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

    Köszi,
  • PíszLávJuniti
    #303
    csak egy tipp:
    vmelyik progi nekem is felülírja a rendszer beállításait..
  • Cybergirl
    #302
    Valaki felvilágosítana, hogy miért nem lehet a Mio h610-en a játékokat lenémítani?
  • Pistike 007
    #301
    Végre... Köszi!
  • PíszLávJuniti
    #300
    azt, hogy érdemes e, csak te tudod.
    bluetooth-os gps előnye lehet hogy könyebben tudod más eszközhöz is csatlakoztatni későbbiekben, pl pda, stb..
    annak utána kéne kicsit járni, hogy a vezetékes változatot a kábelen keresztül tudja e táplálni a gép?

    Szerintem minden progi jó hozzá, kompatibilisek egymással, NMA protokollt mindegyik tudja.
  • Pistike 007
    #299
    #276
  • KM
    #298
    Ezzel teljes mértékben egyetértek!
  • M@TriX
    #297
    természetesen a készülék értékének függvényében ajánlott a fólia, pl egy pár ezres mobilhoz én sem vennék, de 50K feletti gépre ami érintőkijelzős annak ajánlom
  • M@TriX
    #296
    éppen emiatt én nem spórolnék pár 1000est, ugyanis a kijelző kopik, mattul és karcolódik is.

    én mindig Brando-t veszek, 2000 bruttó, de leszedhető, törölhető és elég vastag és nem is esik le. szerintem ennyit megérdemel a kijelző legfőképpen ha nagyon használod és ilyen nyitott gépnél én nagyon ajánlom. (nagyjából egy kijelzőből áll az egész gép.)

    és nem mellékesen az értékét is növeli ha nem egy agyonkarcolt, mattult kijelzővel akarod eladni, vagy használni egyeltalán valakinek megmutatni ;)
  • PíszLávJuniti
    #295
    Hallottam már olyan megoldást is, hogy egy egyszerű fóliát rakott rá az illető, de a csúszóssága, meg a hajlékonysága kritikus lehet..
    Most nagyon leestek a flashek árai, hogy nem érdemes kicsit venni.
    Én 2 GB set vettem, amiből egy giga elment igo-ra, a maradékra meg még kicsi fér. Arra érdemes ügyelni, hogy elég gyors legyen. 150x es sebességű kártya sem drága. Igaz USB 2.0 val lehet kihasználni, de kártyaolvasóval rámásolod a nagy fájlokat és visszarakod a PNAba.
  • samLteep
    #294
    A Just Mobile Sd WLAN kártya jónak tűnik. PDA-khoz és mobilokhoz egyaránt használható, így a Te MIO h610-edhez is. Kifejezetten akkukímélő megoldás, mert alapüzemmódban van mindaddig, amíg adás vagy vétel nem történik.
  • Cybergirl
    #293
    Igazad van, én is így vagyok vele.
    Vannak, akik a szemüvegekhez használatos törlőkendőre esküsznek, de sajna ez nem védi a kijelzőt a karcolásoktól.

    Milyen SD kártyát vegyek a MIO H610-hez?
  • PíszLávJuniti
    #292
    én láttam pl. a Coraban is, de sok ezer Ft os fóliát nem fogok venni.
  • Cybergirl
    #291
    Éjjel-nappal a MIO H610-el játszok, meg is látszik a kijelzőn. Jól jönne egy spéci védőfólia (de nem olyan, mint amelyik 2 nap alatt leesik a mobilomról)vagy egy ceruza.
    Hol találok?
  • samLteep
    #290
    Helló Mindenki!

    A MIO H610-en kb. 700 MB-ot foglalnak le a térképek. Viszont ha bővíteni szeretnétek, akkor ki lehet belőle törölni olyan térképeket, amelyekre nincs/nem lesz szükség. Ha pedig a későbbiekben mégis jól jönne a likvidált darab, akkor sincs gond, mert a mellékelt cd-ről újra fel lehet tölteni azt a kütyüre.
  • M@TriX
    #289
    2GB ROMja van, szóval szerintem azt a térképek nem emésztik fel, szvsz szerintem 1GB üres helynek kellene lennie, de SDvel bővíthető is, ami már nevetséges áron vehető...
  • Cybergirl
    #288
    Köszi az infót a MIO h610-el kapcsolatban.
    Valahol olvastam, hogy talán van benne 1Gb szabad tárhely.Erről tudsz valamit?
  • PíszLávJuniti
    #287
    Igoval kapcsolatban azt írtam, hogy lassan áll fel a rendszer, aktuális pozíciót több percig keresi (gps). Ha már beindult, akkor jól fut.
    Az Aeromap ellenben pl. sokkal gyorsabban áll be, pedig ugyan az a protokoll ( nem sirf, stb ), nem állítok át semmit a gps egységen.
  • M@TriX
    #286
    előnye:
    A Mitac Mio H610 nem csak navigátor, de képes zenék és videók lejátszására is. Emellett találhatunk számológépet., képnézegetőt és naptárt is a készülékben. A PNA előlapja lecserélhető, többféle divatos előlap áll rendelkezésre. Ráadásul a készülék szokatlanul kis méretű, és ettőlkülönösen attraktív megjelenéssel bír.

    hátránya:
    az egyik előnye, hogy 2.8"-os a kijelző. Kicsit kicsi, de ha neked elég akkor jó gép.

    Megérte az árát ha ajándékba volt ;)

  • Cybergirl
    #285
    Helló Mindenki!

    Úgy látszik ez az új MIO H610 egyre népszerűbb, én is kaptam egyet a napokban. Sajna nem nagyon értek az ilyen szerkezetekhez, de szeretném tudni, hogy műszaki összehasonlításban megállja-e a helyét a hasonló termékekhez képest, vagy inkább cseréljem le egy másikra. (Még vissza lehet vinni az üzletbe.)

    Előre is köszi a hozzáértő segítséget!
  • M@TriX
    #284
    1. nagyon nem olyan precízek iGO
    2. teszteken éppen a sebességével emelkedik ki az iGO, nekem igaz PDA-n fut, de hogy lassú azt biztos nem mondanám rá...
  • PíszLávJuniti
    #283
    ez pna?
    gondolom ugyan olyan szoftver fut rajta mint a telepíthető PDA-s verzió, tehát ugyan azt is tudja, lefedettségileg, stb.
    Ha Tomtom van rajta, arról hallottam hogy térképei nem olyan precízek magyarországról mint az igonak. Az igo viszont lassan menetkész, míg beizzik többet kell várni.

    Nem értem ezt a megosztási kérdésedet.
    van ROM, RAM és Storage ..
  • samLteep
    #282
    Szia!

    Jó a kérdés... :)

    Én majdnem mindent felvételről nézek vissza, hallgatok meg. Engem is érdekel, mert jól bemért multimédiás meg játék eszköz, és aztán pont ezekre építegy csomó mindent lehagyva.

    Találtam egy linket angolul a tárhelyhez, azt mondja fele-fele osztoznak a programok és a tárhely.

    http://www.mio-tech.be/Faqs/index.php?action=artikel&cat=386030&id=319&artlang=en

    Elég nagystílű!

    szem
  • szililla
    #281
    Sziasztok!

    A Mio H610 nagyon tettszik méretben, meg kivitelezésben. szerintem szép, de itt látom a technika a fontos.

    Ezért is kérem áruljátok el, ha véletlen ebben otthon vagytok,: mi a megosztás ennéle a kütyünél a multimédia tárhely (film, zene)és a programok (térkép, játékok, lejáttszók) között?

    Megtaláltam a külföldi honlapját, de a magyarországi lefedettség jó ezen a gépen? Úgy látom kocsiba teljesen fitt, mert ugyan pici a gép, a képernyő majdnem, az egészet kitölti :) Tapőasztalatok?

    Kösz előre is,
    lili
  • SlickAdam
    #280
    Eladó sürgősen egy Mitac Mio 180 Digiwalker típusú PDA kitűnő állapotban, töltővel, telepített IGO 2006 szoftverrel, 1 gb-os SD memóriakártyával. Csak készpénzért, csere nem érdekel!
    Ár: 55.000 Ft
    [email protected] címen érdeklődj!
  • medium84
    #279
    Egyesült Arab Emirátusok térképet keresek PDA-ra, hallott valaki már ilyenről? Aki igen ossza meg velem legyen szíves!
  • PíszLávJuniti
    #278
    Program ajánló PDAmániáról
    innentől lett ingyenes
  • PíszLávJuniti
    #277
    Russa-t szoktatok használni?
    Láttam hogy ingyenes lett, letöltöttem, majd hozzá a turistautak.hu-ról magyar térképeket. A fájlok közül csak 3 at hajlandó megnyitni.
    Mi lehet a probléma?
  • Pistike 007
    #276
    #249, 250...
  • zmeor
    #275
    köszi!
    amugy így értettem.. és hol nézhetek utána? valami ajánlott bolt?
  • PíszLávJuniti
    #274
    laptopba beépíthető nem létezik ( legjobb tudomásom szerint ), külső kell neked, van sorosporti kábeles, és BT-s rádiós..
    20 ezer körül kapni
  • zmeor
    #273
    csá!

    szeretnék a laptop-omba venni gps vevőt!
    hol nézzek? mit ajánlotok és kb mennyibe kerül?

    köszi
  • vizes
    #272
    by google...
  • vizes
    #271
    Használtan az apróneten már 47 ezerért láttam
  • sb1
    #270
    Egy Garmin c320 jelenleg mennyit ér?(friss magyar térképpel)
  • vizes
    #269
    Azon kívűl, hogy reklám...
  • Taranov
    #268
    Köszönjük!
    Reméljük az érintett telefontulajdonosok tisztában vannak vele, hogy mindenféle varázslat nélkül lehet bluetoothos GPS modult csatlakoztatni a telefonhoz.
  • gator
    #267
    Fiúk !!! Hogyha nem akartok SZÁZEZREKET kidobni GPSekre , akkor forduljatok hozzam ! Atalakitom Nokia okostelefonjat GPS navigacios keszulekre . Nem kell hozza tobb mint egy fejlett operacios rendszer a telefonon ( s60,9.1 ... ) és bovitheto memoris !!!
    Mennyivel kenyelmesebb lenne igy az utazas ? Telefon es egyben GPS ...
    Es az ar ha erdekel , kuldj ide emailt a telefonod tipusaval !!! : [email protected]
  • vizes
    #266
    Itt van még egy, ezt a 2/A útra tervezte. Máskor pedig a térkép és a GPS jó, tisztán látszik, hogy az úton merre jártam.
    KÉP
    Jó, mi?
  • vizes
    #265
    Na, most lett jól tele a tököm a Map Source-val.
    Útvonalat terveztem vele, annak rendje, módja szerint el is készítette. Felraktam a GPS-re és útnak indultam. Megjegyzem, az utat ismertem de hát miért ne alapon beraktam az autóba. Nem térképes a műszerem, de ez nem számít, hiszen az útvonal alapján végig kell, hogy vezessen.
    Nem vezetett.
    A drágalátos MapSource olyan vonalakat huzigált be ahol még út sincsen!
    Skubizzátok:
    Itt, mert lehet, hogy nagy
    A lila a tervezett útvonal. Mellette a track, amit oda-vissza megtettem.
    Másnál is volt ilyen?