2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #344
    Azt nem állítottam, hogy minden esetben meg lehetne oldani, csak az én esetemet írtam le. Elvileg sikerülhet, mert olvastam, hogy valaki már rakott fel iGO Lucca 3.3-asra, de olyan is volt, aki feltette, de az iGO fejjel lefelé futott neki a kijelzőn. Tehát kérdéses a végeredmény.
    Az egésznek a lényege az volt, hogy a kiindulási pont: valahogyan át kell kapcsolni a PNA-t PDA-módba.

    Ez az iGO PNA-verzió "telepítésének" előfeltétele. Ha nem sikerül sehogyan sem átváltanod PDA-módba, akkor nem lehetséges iGO-t telepíteni a készülékedre.

    Tehát, nem tudom, bejön-e nálad, amit most olvastam a pdamania fórumon.
    Csakis a TE saját felelősségedre:
    kék gomb 3 másodpercig -> bejön a logo -> ekkor menü gomb szintén 3 másodpercig -> bejön a Windows shell (PDA-mód)

    Ha sikerült, szólj és ellátlak további infókkal.
    Ha nem sikerül, akkor felesleges is továbbmenni.
  • HoReSz1975
    #343
    Vagyis akkor meglehet oldani, vagy nem és hogyan

  • ibrik
    #342
    Javítás:
    És persze az sem mindegy, hogy PDA-s programokat nem minden esetben lehet telepíteni PNA-ra.
    Konkrétan nekem egy Mitac Mio C510-es PNA-m van
  • ibrik
    #341
    Hivatalosan nincs benne az iGO weboldalán a támogatott készülékek listájában.
    És persze az sem mindegy, hogy PDA-s programokat nem minden esetben lehet telepíteni.
    Konkrétan nekem egy Mitak Mio C510-es PNA-m van és arra fel tudtam rakni az iGO, de ahhoz az kellet, hogy rátaláltam egy fullos "iGO My Way 2006 Plus - PNA Edition" változatra (a korábbi hozzászólásokban említett oldalak/fórumok egyikén találtam.)

    De csak úgy egyszerűen ezt sem lehet felrakni. Az is kellett hozzá, hogy a Mio C510-et át lehet kapcsolni amolyan butított PDA-módba (asztal, tálca, startmenü, stb...) aztán másolás ezerrel.

    De hogy működjön is az iGO, a "Windows" mappában (a Mio-n WinCE 4.2 Core op.rendszer működik a háttérben) át kell írni egy "ppath.txt" nevű fájlt, ami azt határozza meg, hogy a PNA fő képernyőjén látható ikonok melyik programokra/alkalmazásokra mutatnak.
    Mondjuk nálam ezt a képernyőt és ikonokat nem lehet megváltoztatni. Így történhet meg, hogy amikor a MioMap indítóikonjára nyomok, akkor nálam az iGO indul el.
    De minden egyes esetben, amikor valamilyen okból resetelni kell a PNA-t vagy ki/bekapcsolás után mindig az eredeti "ppath.txt" kerül vissza a Windows mappába, így ha reset vagy ki/bekapcsolás után újra akarom használni az iGO, akkor minden ilyen esetben újra felül kell írnom ezt a fájlt az általam átszerkesztettel.
  • HoReSz1975
    #340
    Hi @ all

    Vettem egy Blaupunkt Lucca 3.3 -at alkalmi áron és az lenne a gondom, hogy nem mutatja meg mindegyik város útcaszíntű térképét, mondjuk travelpilot szoftver van rajta. Az lenne a kérdésem, hogy rá lehet -e telepíteni IGO szoftvert

    Valakinek valami őtlete, a szoftverem megvan hozzá iGo West & Central Europe 2006.12
  • Falconer
    #339
    Meg. #329
  • Portosz1
    #338
    Hali!
    Van valakinek WAYTEQ N35-ös pna gps navigációja?
    Vettem egyet és az IGO-s magyar térképfájl mérete csak 5Mb.
    Egyébként egy tök jó kis készülék, főként gyors és szép a kijelzője.
    Csak az a bibi, hogy kicsi rajta a magyar térképfájl, az eredeti IGO-s mérete kb 15Mb.
    Szerintetek valahogy meg lehet oldani, hogy a nagyobb méretű nyelvi fájt bemásolva működjön is?
  • Falconer
    #337
    Hat az elvi reszerol fogalmam sincs. A licence fajl az .db, egy darab, megnyitva notepaddal igazabol latszik hogy csak vmi kód van benne. Van vmi feltört licence fajl ami az összes letöltött terkeppel müködik elvileg. A terkepek meg .fbl kiterjesztésűek. Bővebb info az alább említett pdalink forumon vagy privatban.
  • Sir Quno Jedi
    #336
    Követést ne kapcsold be pl. Vagynem.
  • ibrik
    #335
    Én új GPS használó vagyok - annyira új, hogy még csak most csinálom az első 8 órás feltöltést és közben "offline" böngészgetem a készüléket... :)
    Annyit azért már tudok
    Esetleg csináld úgy, hogy a jövőbeni kiindulási pontot vedd fel az "Útbaejt" gombbal. (nálam MioMap-ben így van, de mivel "iGo powered", ezért gondolom ott is úgy van)

    Vagy esetleg még kezdd a "Cím" funkcióval. Ott megkeresed a jövőbeni kiindulási pontot és "Start" gomb - legalábbis én arra tippelek, hogy ezt így kellene csinálni logikusan.
    De ha valamelyik tapasztaltabb felhasználó máshogy tudja, akkor mondja el okulásunkra.
  • DanielT
    #334
    Tudja valaki, hogyan lehet IGO -ban úgy tervezni útvonalat, hogy ne akarjon mindig onnan indulni ahol érzi, hogy vagyok? Tehát elméletben megtervezni pl egy nyaralást vagy egy másnapi utat. Ez a tetű folyamatosan átvált az aktuális pozíciómra.
  • ZilogR
    #333
    ezek a "liszensz-fájlok" vmilyen tömörítő algoritmusok, ami kicsomagolja neked használható formára? A térképek vajon be vannak-e tömörítgetve? Info van-e arról, h milyen a formátumuk, mert ha csak az ellen vannak védve, h a GARMIN-on ne lehessen könnyen használni, attól én még más eszközön megnyithatom?

    Hogy érthető legyen: Van a hőnszeretett GARMIN GPS12 régiségem és van egy DOS-os HP OmniGo700LX-em, amibe bele tudok dugni egy jó nagy CF kártyát, rajta a térképfájllal és van neki soros portja, amibe meg a GARMIN dugható. Minden megvan, ezek szerint, ha a térképfájl csak a "GARMIN-ok számára védett", csak írnom kell DOS alá egy kis progit, ami kommunikál a GPS-el és túrja a térkép adatbázist.
  • deep
    #332
    Igen, közben kinyomoztam, hogy kell hozzá ilyen licence. Merre lehet találni ilyesmit? Amúgy köszi a választ:)
  • Falconer
    #331
    Hat az nagyon kicsinek tunik. Amugy meg mindegyik terkep le van vedve licence fajllal, tehat ha szedsz is le nem fog mukodni. Licence fajllal egyutt szedj le normal terkepeket. (Mo. 14mega korul van)
  • deep
    #330
    Üdv!

    Használ valaki Garmin NÜVI 200-as GPS-t? Próbáltam hozzá leszedni térképeket, de valami miatt nem mennek. Összehekkelem a masinát a géppel, a program is megtalálja, áttolom rá a kiválasztott térképeket(alapból gyanus mondjuk, hogy 2-3 mega a Mo. térkép, pedig a gyári 50 körül...) és nem látja a GPS. Van valakinke tapasztalata ilyen téren?

    Köszönném szépen a segítséget
  • Falconer
    #329
    Itt megtalálsz mindent magyarul.
  • ibrik
    #328
    Van-e erről részletes leírás valahol?
    Azt már egyébként tudom, hogy a MioMap-ok is gyakorlatilag IGO-k csak máshogy néznek ki (kicsit leegyszerűsítve a dolgokat). Csak azt látom, hogy pl. bittorrent oldalakról letölthető (feltört) MioMap-ok egyike sem tartalmazza Magyarország frissített térképét (legalábbis én nem találtam).
    Láttam ugyan máshol valami 2007-es Magyarországos Mio cuccot (kb 20MB a mérete) több más országéval együtt, de onnan nem sikerül semmit letölteni.
  • Falconer
    #327
    Persze, megoldhato. Nem mondom, hogy nem kell sokat szarakodni vele, de fel lehet rakni. (Egyszerre csak egy lehet rajta persze)
  • ibrik
    #326
    Még új vagyok a témában, ezért ha szerintetek alapdologra kérdeznék rá, akkor légyszíves, ne vessétek a szememre...

    Tehát azt szeretném megtudni, hogy az olyan kizárólag csak navigációs rendszerekre, amelyeken a cég saját térképe fut (pl. Mio-k esetében MioMap), azokra lehet-e másmilyen navigációs szoftvert telepíteni? Vagyis pl. Mio-kra lehet-e pl. TomTom-ot vagy iGo-t telepíteni?
    Ismétlem, most nem GPS-es PDA-król van szó.

    ui: Ja most olvastam egy korábbi hozzászólásban, hogy valaki hasonlót kérdezett Mio C520-assal kapcsolatban.
    Akkor módosítva a kérdésemet: Megoldotta-e már valaki, hogy pl. Mio csak navigációs rendszerre (nem PDA!) fel tudta rakni az iGo-t?
  • ZilogR
    #325
    áhh, ez egy régi cuccos, olyan, mint egy 386-os, amin Win3.1-et futtatsz - ha tudod egyáltalán, h mi az ;) Ez is tud mindent, de nem annyira szépen körítik (elvégre van DOS alá is DivX-es avi lejátszó 386-oson már szépen fut).
    Na, jó, mindent nem tud, de műholdakkal tud kommunikálni. És megmondja 5-6 méterre, h hol vagyok. Ez bőven jó túrázni.
    És valóban előfordul, h a házak között nem tud poziciót mondani és sokszor csak 2-3 műholdat lát, ami nem elég neki. Ha útkereszteződésben vagyok, akkor ott 2x annyi szabad égterület van, akkor már kiköpi a poziciót. A kapható 1:25000 léptékű térképeken ez 0.2mm pontosságnak felel meg, amit nem is lehet felvinni (mondjuk 0.5mm pontossággal lehet használni egy papír-térképet, ami 10-15m pontosságot jelent a terepen).
  • Falconer
    #324
    Hat mostanaban eleg sok GPS forumot vegigbongesztem. Meg sehol nem lattam olyat a ma kaphato cuccokkal (vagyis egy EasyNav dolgot szidtak nagyon), hogy elveszne a muhold kapcsolat vagy csipogna hogy gyenge lenne. Olyan van, hogy lassan all be ha szuk utcaban vagy bekapcsolaskor, de utana nagyon jo.
    MyGuide 3100van itt. iGo-t most raktam ra. PNA, szoval joval macerasabb volt, mint egy PDAn szoftvert cserelni. De aki nem akarja barmolni annak tokeletes. Amugy a gyari szoftver is majdnem ugyanaz volt mint az iGo, ez olyan mint a Linux disztribuciok. Csak hat ha mar nyugat EU map is kell bele amikor nincs...
  • Falconer
    #323
    PNAkon (ami csak GPS) is windows oprendszer van, szinte kivetel nelkul. Persze mas verzio mint a PDAkon. iGo meg a terkepszoftver, letezik belole mind PDAs es PNAs verzio. Es az osszes GPS cucc (vagyis majdnem) iGo alapu. Az egy dolog, hogy most mioMapnak vagy MyWaynak hivjak, ugyanaz az iGo alapu szoftver. A terkepfajlok 100% komptaibilisek egymassal.
    Es mindegyik szoftver egy kis utanajarassal beszerezheto a neten. Mindegyik terkepfajllal egyutt.

    De ha valaki nem akar szorakozni mindenfele "biztonsagi masolattal" akkor olyan PNAt vegyen amiben mar a teljes nyugat europa terkep van. Ugyanis most a kelet europaval szerelt dolgokat nyomatjak akcioban, mert megszunik a kulon kelet es nyugat EU forgalmazasa es termektamogatasa is! Szoval hivatalos update kizarolag a teljeshez lesz majd elerheto!
  • PíszLávJuniti
    #322
    Bár nincs vele tapasztalatom, de ez "20 csatornás Centrality II GPS vevő antenna" nem biztató. Mindenki a Sirf III-ra esküszik, nekem is az van..
    a pdamánia hozzátartozó fórumát elolvastad?
  • freestyler8
    #321
    Sziasztok!
    Először is kösz szépen ezt a sok választ!
    Rájöttem, hogy nekem térképes navigáció kellene, ami mutatja egy kis nyíllal 3D-sen, hogy hol vagyok és hova megyek épp.
    Bocs, hogy így fogalmazok de igen laikus vagyok a témában még :)
    Egészen pontosan vmi ilyesmire gondoltam: MyGuide 3120
    szerintetek jó vásár? A kategóriájában van jobb? Pls help!
    Előre is kösz!
  • Taranov
    #320
    Én teszteltem egy iGo-sat 2 hétig autóban, de végül nem vettem meg, mert teljesen elrontaná a tájékozódás élményét.
    Persze aki dolgozik, időre megy, vagy csak unja már az utcatáblák nézegetését, annak tökéletes lehet az iGo, mert nem téved, SirfStarIII-mal nem is veszik el.
  • KM
    #319
    Erre a megoldás a SirfStarIII-as GPS vevő, ahogy Sir is említette. Sajnos, azoknak a Garminoknak pont ez a gyengéjük.
  • Sir Quno Jedi
    #318
    Nekem még vasbeton házban is megy a Sirfstar III-as GPS a PDA-mban, csak lassabban leli meg a műhódakat, de ha már megvannak, akkor hawai!
  • PíszLávJuniti
    #317
    Abban az esetben igazad van, hogyha túrista navigációt szeretne. Ha viszont autós navigációt, akkor mindenképp PDA iGoval, vagy TomTommal..
  • ZilogR
    #316
    Háát, én ennyit nem áldoznék egy ilyen eszközre... végülis megvettem egy tizesért a Garmin GPS12-t, ez tökéletes lesz, hogy rájöjjek, hogyan működik ez a dolog.

    Nem tudom, elhangzott-e már itt a fórumon, de az újonnan vásárlók ha Bp-en belül akarják használni, készüljenek rá, hogy a kis utcakanyonokban hamar eltűnik az égbolt a fejünk felől - és már kakukkol is, hogy GPS-jellel gyengén lefedett terület.

    Na, de nem is ezért vettem, hanem túrázni: elég jó barátságban vagyok a turistatérképekkel és a kis SILVA tájolómmal, így eleve nem is akartam térképpel felszerelt GPS-t, mert egyetlen kis vacak kijelző nem ér fel az előtted levő részletes és színes térképpel. A térképen egy pillantással hatalmas területet tudok áttekinteni, tudok irányokat mérni, terepről átvinni adatokat, kiszerkeszteni olyan dolgokat, mint pl. adott helyről látható-e egy másik pont vagy sem, stb... Ezeket a szoftverek is biztosan tudják, csak nekem nincs tapasztalatom.

    Ajánlom bemenni egy könyvesboltba és megnézni a Freytag&Berndt térképeit, kb. egy ezres 1db, 2006 októberben lettek "lezárva", van rajtuk GPS koordináta-hálózat és kb. 0.01 ívperc pontossággal fel lehet vinni rájuk a poziciónkat. Ennél nagyobb pontosság felesleges, a terep jellegzetességei alapján könnyen lehet a poziciónkat tovább finomítani.

    Szóval én egy olcsó régiséget lőnék magamnak és kipróbálnám, mit is tud, azután elgondolkodnék, valóban van-e szükségem a "Forduljon balra - Jobbra - Le a rakpartra - Bla, bla..." típusú navigációs eszközökre...
  • vizes
    #315
    Térképes navigációra gondoltál vagy sima GPS-re?
  • Taranov
    #314
    Én úgy tudom, hogy Magyarországon jelenleg az iGo a legjobb, amihez viszont Windows oprendszer kell a PDA-ra. Ilyet nem hiszem, hogy újonnan 50-ért lehet venni.
    Szerintem neked egy SD kártya olvasós PDA kell. Ha ez nem tartalmaz GPS modult, akkor azt is csatlakoztatni kell.
  • freestyler8
    #313
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne:
    Milyen GPS-t érdemes venni max. 50000FT értékben? (új legyen)
    Nekem nem kell rá mp3, se képnézegető, csak magyar nyelvű legyen, megbízható, és könnyen lehessen kezelni!
    Válaszotokat előre is köszönöm!
    Üdv: Dave
  • Falconer
    #312
    Elvileg kene mennie, gyakorlatilag nem megy. Legalabbis en nem jottem ra eddig hogyan kell. Ugy tunik hogy masolasvedelem vagy mi van rajtuk.
    Ha az eredeti kartyat is atmasolod egy masikra, az sem fog mukodni. Megy a program, de nem jelenit meg terkepet egyaltalan, csak egy ures zold mezo.
    Ha tudod hogy kell crackelni akkor szolj :)
  • morMi
    #311
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy Mio C520as vételét tervezem és ha letöltenék hozzá egy full IGO térképet, arra a GPSre fel lehet e tölteni egy az egyben az új programot? Előre is köszönöm a választ.
  • Sir Quno Jedi
    #310
    ASUS P535-tel kapcsolatban van GPS-es és/vagy IGO-s tapasztalatotok?!
  • ZilogR
    #309
    üdv! a mostani kínálatot figyelembe véve mennyit ér manapság egy garmin gps12 típusú őskövület GPS készülék???

    GARMIN Honlap
  • vizes
    #308
    A GPS nem jelezte a közeledő vonatot. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Két betű és egy szó. Mi az?
    NŐ.
  • PíszLávJuniti
    #307
    És mi van ha egy szakaszon útfelújítás van, akkor azon is áthajt mert a navi szoftver nem mutatta neki? Ennyire hülyének lenni már fáj :)
    Fordított esetben se kellemes, amikor a saját térképén máshol van a lakott terület határa, és folyton figyelmeztet hogy túl gyorsan hajtok.
  • KM
    #306
    A vadbarom...
  • PíszLávJuniti
    #305
    A turistautak.hu -ról garmin os térképformátumban lehet letölteni a térképeket. Ilyet kezel pl a Russa nevű progi, nézd meg, hátha van változata ami Windows Mobile on kívül is fut..
    a többiről ITT