2824
Autós navigáció egyszerűen
  • KM
    #384
    Ezért linkeltem, hogy pontosítsam az állításodat.
    Különösen a minél több műhold van jelen, annál pontosabb a helymeghatározás (ezért bátorkodtam keresni egy ábrás magyarázatot).
  • Sir Quno Jedi
    #383
    Mármint mi nem fedi?

    3 műhódra rálátás -> hosszúság+szélesség
    4 műhódra rálátás -> magasság is

    Ennyi. Te, vagy én ezt fogjuk tapasztalni (én szoktam sajnos). Azzal nem sokat tudunk tenni, hogy a műhódak hogyan állnak, mert az adott helyen és adott időben nem rajtunk múlik.

    Függőlegesen meg bizony 10 alatt szokott lenni a pontosság, míg széltében/hosszában 3-4. Persze csak ha minden klappol.

    A többi még engem sem izgat, pedig vmérnök volnék.

  • KM
    #382
    Ez sem teljesen fedi a valóságot... Kis elmélet.
  • Sir Quno Jedi
    #381
    Baromira nem csak a készüléken múlik. Ha már 4 műholdatr megtaélál, akkor már a magsságot is egész jól tudja mérni, de ott is 10m.ne belül pontos ekkor még csak (nagyjából). Minél több műholdra lát rá, minél jobb jelerősséggel, annál pontosabb.
  • HoReSz1975
    #380
    Elméletileg 3 m pontatlanságúak a navigációs készülékek... Annyit tévedhetnek, legalább is a Blaupunktnál ez a határ, a többinél passz...
  • ZilogR
    #379
    err, mennyire pontosak ezek az eszközök? Nekem a kis Garmin GPS12-m kijelzett pontossága javarészt +-5..8méter, ha megy a 3D navigáció és minden szép és jó. Ha csak 2D, akkor előfordult már +-42méter is (de az extrém sz@r volt :P )

    egy láma(?) kérdés: működik Mo-on valahol a műholdas jel pontosítása földi állomásokkal?
  • HoReSz1975
    #378
    Csak dadog a navigáló egy kicsit De kárpotól a látvány és a pontosság
  • HoReSz1975
    #377
  • HoReSz1975
    #376
  • HoReSz1975
    #375
    Végre sikerült, MioMap v3.2

    Nagggggyon király
  • HoReSz1975
    #374
    idáig már eljutottam van két szoftverem is miomap v3.2, csak nemtudom mit hová kell másolni...
  • ibrik
    #373
    Hehhe, még egy leírás:
    A lucca 3.3 shell megoldása:

    - menü gombot benyomod, nyomvatartod
    - bekapcs megnyom, nyomvatart, kb 5 másodpercig
    - mikor az ok gomb megjelenik, akkor bal felső sarok, jobb felső sarok, bal alsó sarok, jobb alsó sarok sorrendben megérinted a képernyőt, ezek után bejön a shell.
    - a másoláshoz kell a totalcmd is,

    totalcommander luccasítva itt:
    http://forum.pocketnavigation.de/attachment.php?%20%20%20%20attachmentid=1032320
  • ibrik
    #372
    Hopp találtam egy másik leírást (teljesen más):
    Elõször is ki kell teljesen kapcsolni a készüléket, majd egy pillanatra megnyomod a kék gombot, és rögtön lenyomod és nyomva tartod a menu-t, egészen addig, amíg meg nem jelenik egy választóképernyõ. Itt már csak rá kell kattintani a shell-re (ez a PDA-mód).
  • ibrik
    #371
    Pedig most is le lehet szedni:
    http://www.gpsunderground.com/forums/showthread.php?t=33

    És nem "service", hanem PDA-mód. Már leírtam a #344-ben.
  • HoReSz1975
    #370
    Hi

    Hogyan lehet a lucca 3.3 -nál a service üzemmódot elöcsalogatni...

    Amit múltkor írtál azt a programot nem lehet onnan leszedni...

    iGO My Way 2006 Plus - PNA Version

    Akkor honnan szedjem le
  • ibrik
    #369
    Abban a fórumban, ahonnan letöltötted, pont abban a hozzászólásban a letöltési link alatt megtalálod.
  • slampa
    #368
    Hi!

    Leszedtem a Igo my way- t csak jelszót kér a rar kibontásához, és ez kellene.
  • ibrik
    #367
    www.gpsunderground.com
  • gergely64
    #366
    Hali!
    Most vettem egy WayteQ N 350 PNA-t teljes EU térképpel de hiába az iGO! ezen a magyar térkép nagyon szegényes, a települések utcaneveit csak minimálisan tartalmazza. Ha valaki tud rá megoldást, hogyan lehet frissíteni vagy lecserélni a magyar térképrészt benne, nagyon megköszönném!
  • ibrik
    #365
    www.gpsunderground.com
    http://forum.pdalink.org/index.php?board=15.0
  • ironforce
    #364
    Hali
    Valaki nem tud adni 1 Mio P350-es PDA-hoz Európa térképet?????????
    Vagy küldjön linket honnan lehet ltölteni!!!!!!
  • ibrik
    #363
    Úgy látom, megtaláltad a gpsunderground fórumot.
    Minek neked torrent link, amikor ott van egy sima letöltési link annak a topiknak a legelső hozzászólásában, amelyikbe beírtál.
  • HoReSz1975
    #362
    iGO My Way 2006 Plus - PNA Version ezt kellene megszerezni, utána lehetne probálkozni...

    Segítséget kérni a telepítéséhez...
  • Falconer
    #361
    Hát nem is egyszerű a dolog. Visszaolvasol ott van egy másik forum link (meg a tárgyalt dolgokat is elolvashatod), na ott nézz körbe. Igo PNA verzió kell neked.
  • slampa
    #360
    Sziasztok!

    Nekem egy Medion 400 gps-em van. A problémám az hogy a rajta lévő navigonos progi magyarországi rész eléggé szegényes, Budapesten kívül. Ezek miatt szeretnék valami mást rárakni,(pl Mobile Navigator 6, vagy Igo) de nme megy. Tudnátok segíteni hogyan is lehetne?
  • ibrik
    #359
    soft reset - van egy reset gomb a Mio-n, amit egy hegyes dologgal lehet benyomni
    hard reset - a készülék teljes kikapcsolása és aztán újra bekapcsolása egy másik gombbal

    A Lucca-t nem ismerem, hogy azon milyen "hardver" gombok vannak.
  • HoReSz1975
    #358
    Azt is hogyan
  • ibrik
    #357
    Nálam egy újabb soft reset vagy hard reset visszahozza.
  • HoReSz1975
    #356
    Amit kérdeztem, hogy megprobálok PDA módot előhozni, ha sikerül utána vissza lehet lépni sima állapotba, és hogyan ?
  • ibrik
    #355
    Én kártyaolvasót T...oban vettem 1500Ft-ért (hama USB 2.0 Card Reader 35 in 1)

    Sajnos az én iGO-mat egy fórumon belinkelt rapidshare-s linkről töltöttem le, de az a fórum most éppen nem elérhető.
    Egyébként a http://www.gpsunderground.com/-ról van szó és ha megint működik az oldal, akkor ott ezt a topikot keresd:
    iGO My Way 2006 Plus - PNA Version
  • HoReSz1975
    #354
    Honnan szedhetem le a jó szoftvert , egy kis warez
  • HoReSz1975
    #353
    Jaja veszek egy 1G -at, gondolom elég, vagy 2G kell

    Veszek kártya olvasot is kb.: 3000-4000 pénz
  • HoReSz1975
    #352
    Megprobálom előhozni, ha vissza is lehet állitani
  • ibrik
    #351
    Ja és ha SD kártyát használsz, akkor már érdemes beruházni egy kártya olvasóba is, mert jelentősen megkönnyíti a munkát.
  • ibrik
    #350
    Vagy egyikkel vagy mindkettővel (nekem mindkettő van, adatkábel is - adták a készülékhez - és vettem egy 1GB-os SD kártyát is).

    Az meg hogy milyen szoftvered van az nem mindegy, mert az iGO-nak csak a PNA-s verzióját lehet működőképesen felrakni egy PNA-ra. A PDA-verzió nem fog futni és a tied valószínűleg a PDA-s verzió.

    De visszatérve az alapokhoz: Sikerült "előhoznod" a PDA-módot?
  • HoReSz1975
    #349
    Szia

    De kell rendelkeznem memokártyával, vagy adatkábellel, mert még nem vettem egyiket sem...

    Az emailben elküldhetnéd a leírást, amiről beszélünk...
    Nekem ez a szoftver van meg:
    iGo_West&Central_Europe_2006.12

    Jó ez, vagy mást töltsek le...
  • PíszLávJuniti
    #348
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nekem a PDA-n most fut egy progi, ami normál Pendriveként adja ki a masinát, vagyis a PC re semmilyen progi nem kell, hogy fájlokat tudjak mozgatni.. Persze ez PNA-s helyzeten nem változtat.
  • Falconer
    #347
    Microsoft Active Sync nélkülözhetetlen az ilyenekhez.
    Rádugod a gépre, aztán akkor utána lehet fájlokkal büvészkedni mint egy pendriveon (vagyis majdnem, pl vannak védett win fájlok, stb).
  • ibrik
    #346
    Én a sajátomból indultam ki.
    PNA módban semmilyen fájlműveletre nem képes, alapban csak a Mio-s főképernyőn lévő dolgokat lehet elindítani (Beállítások, Névjegyek, Képek, MP3-lejátszó és persze az előre rátelepített MioMap).
    A MioTransfer egy hekkelt változatával ugyan lehet rá fájlokat másolni, de mappákat létrehozni vagy mappákat rámásolni még azzal sem lehet. Ezért van szükség a PDA-módra, hogy legalább ott a shell-ben létrehozni a program (pl. iGO) mappáit és alkönyvtárait.

    Pontosan a Lucca-t nem ismerem - vagy más PNA-kat -, de ha ott sincs lehetőség fájlok ÉS mappák rámásolására, akkor lehetetlen lenne PDA-mós nélkül ezeket megtenni.

    De inkább várjuk meg, mit sikerül horesz-nek kiügyeskednie...
  • Falconer
    #345
    Nem feltétlenül kell PDA mód. Fájlokat kell felülíni meg másolgatni jobbra balra aztán lett pl egy MyGuide 3100ason is. Utána kell nézni.