2824
Autós navigáció egyszerűen
  • HoReSz1975
    #424
    ja és nem telepített verzió egyik sem, olyan változatról nem is tudok...

    másnak miért tökéletesen megy, sokan mondták már hogy nekik semmi gondjuk vele
  • HoReSz1975
    #423
    tudom, de senki nem reagált rá eredményesen
  • Falconer
    #422
    Ezt már egyszer kérdezted. A válasz továbbra is a #400 szamu hozzaszolasban rejlik.
  • HoReSz1975
    #421
    Nem tudna segíteni valaki miért akadozik a (hang)navigátor hang a lucca 3.3 -on, már kétfajta miomap v3.2 -öt raktam rá és mindkettőnél ezt csinálja. Az eredeti travelpilotnál nem...
    Valakinek volt már ilyennel dolga

  • Akuma
    #420
    Ok az lehet, ennyire nem vágom én a telókat, igazából ez az első komolyabb telefonom :)
  • KM
    #419
    De könyörgöm! Az, hogy kezeli a GPS-t, még nem azt jelenti, hogy Symbian oprendszere van...
  • Akuma
    #418
    Csak ugye az nem TomTom, hanem valami egyszerűbb progi.
  • Akuma
    #417
    Márpedig tuti kezeli a GPS-t, különben gyárilag nem tették volna rá azt a programot.
  • KM
    #416
    Ha ez az, akkor nem.
  • Akuma
    #415
    Szerintem az, van rajta egy serial kód aktiválása után működő alap GPS progi...
  • KM
    #414
    Ugye nem Symbian az oprendszer? Mert akkor felejtős...
  • Akuma
    #413
    Benq-Siemens EF81 telóról van szó. Külső GPS vevővel.
    TomTom v660 van felmásolva microSD-re tomtom könyvtárba.
  • KM
    #412
    Paraméterek?
  • Akuma
    #411
    Köszi, ezt már fel is másoltam a telóra, csak épp nem indul el, kiírja, hogy a futtatáshoz szükséges alkalmazás hiányzik, mi lehet a baj?
  • KM
    #410
    TomTom.
  • Akuma
    #409
    Valahogy úgyérzem nem lettem okosabb, de azért kösz a hsz-t ;) (egy progi nevet vártam volna)
  • ibrik
    #408
    Symbian-os
  • Akuma
    #407
    Mobiltelóra melyik GPS szoftver ajánlott?
  • ibrik
    #406
    Na azt pont végignéztem és ott szó sincs a sebességmérés mikéntjéről, csak megemlíti, hogy "pillanatnyi sebesség", de nem részletezi.

    Egyébként utánanéztem máshol. A drága (értsd: nem a széles közönségnek szánt) GPS-ek doppler-elven mérik a sebességet. A még drágább típusokat pedig összekötik a jármű sebességmérőjével (ez a járművekbe gyárilag beépített néhány típusnál fordul elő), hogy ne legyen pontatlanság jelkimaradás esetén sem (pl. alagútban) - de ekkor már ugye mi szükség a GPS-es sebességmérésre...
  • KM
    #405
    #382
  • pedestrian
    #404
    Bocsi. Közben rájöttem. Kicseréltem a fájlokat. De tényleg jobb az eredeti férfi hang. nem is csak a navigálás miatt, de folyamatosabban beszél. Köszi.
  • pedestrian
    #403
    Ebbe bele sem gondoltam. Lehet hogy igazad van. Azért kipróbálnám. Bemásoltam oda a zip fájlt ahol a hangok vannak, de hogy tudom kiválasztani hogy a nöi legyen?
  • ibrik
    #402
    Női hang: v_hun_f1.zip
    De ne várj sokat tőle, a férfihang valamiért jobb.

    Meg most gondolj bele, milyen lenne már ha a valóságban is egy nő dirigálna neked vezetés közben, hogy "erre menj", meg "arra menj", meg "túl gyorsan mész"...
  • pedestrian
    #401
    Sziasztok
    Mitac Mio C720-ra lehet tenni másik hangot?
    Alapból csak egy férfi hang van.
  • ibrik
    #400
    Ez azért van, mert a MioMap-et (és az iGO-t) nem Lucca-ra találták ki.
    Régebben említettem már, hogy másoknál egyéb gondot is okozott a cucc.

    A MioMap telepítős változatát Mio GPS-ekhez adják. Általában ez egy telepítő DVD szokott lenni és a telepítés az asztali PC-ről indítva szinkronkábelen (USB) keresztül zajlik.
  • ibrik
    #399
    Akkor homályosíts fel bennünket, ha ezt te másképp tudod.
  • HoReSz1975
    #398
    Hi @ all

    Kinek van ötlete, hogy a Blaupunkt Lucca 3.3 -ra felraktam a MioMap v3.2 -öt és akad a navigátor

    Pedig két fajta progim is volt és mégis ugyanezt tapasztaltam

    Létezik telepíthető verzió is, vagy csak ez a mappából indithatók

    Ha igen, akkor kérek szépen egy linket honnan szedhetem le...

    Köszi a HELP -et
  • ZilogR
    #397
    ??? nem így számolja? mert én így csinálnám, az tuti...! persze a Földfelszínen vett távolsággal számolva, de valszeg a frissítési idő alatt nem tesz meg semmi 8722km-t...
  • Attila8805
    #396
    Ok thx.
    A progi már megvan.
  • Falconer
    #395
    Szerezz be elöször is egy külön 1gigas SDt meg microsoft active syncet (ingyen letölthetö hivatalosan). Aztan ezzel mentsd le a belsö memoriat a PCre, biztonsagi okokbol (a win mappa meg néhány fájl nem fog menni persze).
    Aztan a többit holnap privatban, már késö van. Addig a pda link forumot olvasgathatod ha gondolod, alabb volt linkelve. Külön topik van 3100ra.
  • Attila8805
    #394
    Jaaaa:D
    Akkor írhatnál pár trükköt ha tudsz és nem bonyolult.
    Pl hogy tok rávarázsolni teljes európát részleteseben meg ehhez hasonlók.
    Akár privátban vagy akár it is hátha mást is érdekel.
  • Falconer
    #393
    Ja, meg használd a válasz gombot. Ugy könnyebb követni mindenkinek az eseményeket.
  • Falconer
    #392
    Nekem is MyGuide 3100as van.
  • Attila8805
    #391
    "(It is egyébként a 3100as van :))"
    Bocs de ezt nem értem:D
    Lehet azért mert edzés után vok.
  • KM
    #390
    Ez viszont már hatalmas badarság...
  • ibrik
    #389
    Erre kategórikusan azt lehet mondani, hogy a sebességkijelzés sosem lehet pontos GPS-ek esetében, mert sosem a pillanatnyi sebességedet mutatja, hanem egy már megtett útszakaszra számolt átlagsebességedről tájékoztat.
    Ez azért van, mert a GPS-ek valójában csak egy egyszerű számítást végeznek el ehhez. Két GPS-koordináta távolsága elosztva a távolság megtételének idejével.
  • Falconer
    #388
    Mert tértképfájlokként van licenszelve a dolog a géphez. Tehát mivel a te MyGuideodon csak kelet Eu van ezért nem fog menni a fullal. A licence fájl a készulék beepitett memoriajan van. Microsoft Active Sync segítségével lehet elérni. (It is egyébként a 3100as van :))
  • Attila8805
    #387
    Ja és még annyi hogy a km/h azt mennyire pontosan jelzi egy gps?
  • Attila8805
    #386
    Hi all!
    Szóval van egy két kérdésem.
    Most vettünk egy Myguide 3100 series gps-t.
    Igo közép kelet európai sd kártya van benne.
    Ha van fent valahol egy update akkor azt rárakhatom?Ha igen akkor hogy?
    Ja és még annyi hogy beletettük apám munkatársának a 1gb-os teljes európai térképes Igo sd kártyáját és azt írta ki hogy tiltott országok vagy valami ilyesmi.Ez mért van?
  • Sir Quno Jedi
    #385
    Akkó oké! Megbocsátok! :D