2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #464
    Látogass el ide: http://www.mio-tech.be/Faqs/index.php?action=artikel&cat=1&id=257&artlang=en
    És töltsd le az oldalról a "MioMap v3 Updater tool"-t, telepítsd a gépedre, kösd össze a gépet és a mio-t sync-el, updater indít, stb stb stb.
  • zmeor
    #463
    sziasztok! abszolút nem értek hozzá!
    kérdésem : melyik a jobb?

    LG LN550
    vagy
    Mitac-Mio 169

    köszi előre is
  • Firerock
    #462
    hellosztok
    mioC520-asom van és azt szeretném kérdezni hogy hoyg lehet legálisan szoftvertfrissíteni!?
    mert azt írja a használati utasítás hogy fél évente lehet ingyen frissíteni a térképet
  • doncarlos
    #461
    Márhogy magyar nyelvű tájékoztató?
  • doncarlos
    #460
    Nincs valakinek egy magyarnyelvűje?
  • doncarlos
    #459
    Hali! Kéne segítség Garminmap60-hoz. Meg van a szoftver (MapSource),Magyarországi térkép 4.6, gépre fel van telepítve... és tovább? Van egy olyan funkció, hogy transfer - Send to device, de nemtom mit kell kijelölni+ha kijelölök valamit, azt hol lelem a készülékben? HELP!
  • Zoli007
    #458
    Koszike!
  • ZilogR
    #457
    Érdemes megnézni...!
  • ZilogR
    #456
    Talán ez???


    Vagy ez???


    Az utóbbit egy tizesért be tudtam szerezni AproNet-en, tökéletes állapotban. Az eső még mindíg kapható "óraboltban", eredeti ára 100-120eFt, de már szinte mindenhol le van értékelve kb. 80eFt-ra. CASIO-nak vannak újabb darabjai is.

    Esetleg vehetsz egy GPS modult:


    Beledugod vmi ócskább Palm-ba, valahonnan warezolsz ;) egy szoftvert hozzá és mehet is a navigáció!
  • Zoli007
    #455
    Tudtok valami olyan GPS vevőt ami csak a koordinátákat írja ki?
  • pedestrian
    #454
    Sziasztok. Miomap v3.3 ban nekem nem jelenik meg a hangszóró ikon. Mitac Mio C720-on. Azt olvastam, ha a bluetooth nincs engedélyezve, akkor automatikusan a hangszóróikon jelenik meg. Nálam ez nem így van. Tud valaki segíteni?
  • bolyongó23
    #453
    a link:n300 fw csere
  • bolyongó23
    #452
    Gondoltam rá, hogy szoftver frissités kéne neki esetleg, de sajnos azt sem tudom megcsinálni a mellékelt link alapján se..nem értem :( ..Dativus is elég kacifántosan adja tudtomra.
  • bolyongó23
    #451
    Sziasztok.2napja van egy Acer N311-es pdam.Nem tudom összekapcsolni a a 311est az i-blue 737-es mtk chipsetes gps-el.Megtalálja, de ha rákattintok, hogy párositsa az eszközt, a következő hibaüzenetet dobja ki:service discovery was unsuccessful.alatta:The requested service is not running on this device.Please make sure the service is enabled on the device or select another one to continue.Ötletek?
  • ibrik
    #450
    Elgondolkodtató, hogy miért is akar mindenki ettől a kütyütől megszabadulni...
  • Yager01
    #449
    Üdv. Mindenkinek! Van egy eladó HOLUX M-1000-es GPS vevőm!

    Gyári, bontatlna csomagolásban! Legújabb 2007-es modell,ami az MTK MT3318 nagyérzékenységű chipsetnek köszönhetően most még tökéletesebb a navigálás. A pontosság 3 méter alá ment. Li-ion akkumlátor, mai kompatibilis a Nokia telefonokkal! Gyakorlatilag mindennel kommunikál.


    Akit érdekel, írjon mailt. [email protected]

    Ár: 17200Ft

  • lerboy
    #448
    Vágom. Én is városnézésre gondoltam a gyaloglás címszó alatt. :)

    Ok. Akkor e körben fogok keresgélni.

    Köszi a tanácsokat mindenkinek. :)
  • ibrik
    #447
    Az nem az akkumulátor miatt van, hanem a nagy méretű kijelző miatt. A drága készülékek akkumulátorai sem bírják tovább az olcsóbbakénál.

    Még egy dolog. Ha így az akkumulátor is képbe került, akkor olyan készüléket válassz, amiben cserélhető az akkumulátor!

    Egyébként igaza van az előttem szólónak. Az iGO-s (vagy MioMap-os) PNA-kban a gyalogos üzemmód arra való, hogy kocsival eljutsz egy számodra ismeretlen városba, aztán a kocsiból kiszállva a város pár nevezetes épületéhez vagy pontjára el tudj jutni - ha éppen nem akarsz egy frissen vásárolt várostérképen megpróbálni eligazodni...
  • PíszLávJuniti
    #446
    Hosszabb (gyalog)túrás navigációra teljesen más készülék való. Csak az nem csilivili szines 3D-s.
  • lerboy
    #445
    Leginkább ez lenne.

    Autórádióm, kihangosítóm van szóval nekem elég lenne.

    Csak azzal riogatnak, hogy nem frissítik, meg nem is bírja az akkumlátora ezeknek az olcsóbb szerkezeteknek.
  • ibrik
    #444
    Akkor érdemes PNA-t venned, ha megbízható navigációra való célkészülékre van szükséged.
  • PíszLávJuniti
    #443
    Kinek mi éri meg.
    Nem akar mindenki pöcsörészni pdaval mint mi..
  • lerboy
    #442
    Igen. Nekem az már 3d :))

    Utánaolvastam. Sok helyütt írják, hogy nem érdemes PNA-t vásárolni olcsóbban, mert arra nem lehet utólagosan telepíteni szoftvert...

  • ibrik
    #441
    Szerintem ő nem arra gondolt, hanem a döntött térképre...
  • PíszLávJuniti
    #440
    3D-t majd a jövőre megjelenő IGO fog tudni.
  • ibrik
    #439
    Kell hozzá egy bluetooth-os GPS vevőegység.
  • ibrik
    #438
    Ez nem a GPS-készüléktől függ, hanem a rajta futtatott navigációs programtól, pl. az iGO (vagy MioMap) képes erre.

    Megjegyzésként - ha még ilyet nem láttál - elmondom, hogy ezek a progik sokféle paraméter alapján terveznek útvonalat "A" pontból "B" pontba.
    Az egyik ilyen "paraméter", amikor megadod a jármű típusát, ahol a "gyalogos" üzemmód is megtalálható, a kerékpáros, személygépkocsis (alap), tehergépkocsi, busz, sürgősségi jármű, stb. mellett.
  • mate317
    #437
    Hello!

    Egy leendő MDA Vario-t hogy lehetne navigációra használni? Gondolom belerakok egy igo-t és? Külső gps hogysmint?
  • lerboy
    #436
    Sziasztok!

    Előre bocsátom, hogy eléggé kezdő vagyok a témában. :)

    Szóval igazából olyan GPS-t keresek autóba, melyet aztán aksiról gyalogosan is használhatok. Nem lenne rossz ha hang alapú útmutatásra és 3D-re is képes lenne. Mp3, mobil telefon, meg szöveszerkesztős sallangra nincs szükségem.

    Mit és mennyiért keresgéljek?

    Köszi.
  • onehecsa
    #435
    Vki nem tudná megmondani hogy a Blaupunkt Travelpilot Lucca MP3 edition-nak mi a service menu gombkombinácioja? mert a menu nyomvatartás plussz power gomb ami a 3.3-nál működik ennél az SD card update menüt hozza fel s ar nem jó. S nem lelek hozzá sehol megoldást...PLS help
    THX
  • Doki75
    #434
    Az IGO-val szerintem nincs semmi gond, mert már tettem fel kettő verzíót is, de egyik sem működik, másik pda-ba átrakva a kártya jól működik.
  • ibrik
    #433
    Valószínűleg nem a megfelelő (feltört) iGO verziót használod, vagy valami el lett állítva a gps profilnál (szabvány, port, adatátvitel, stb.)
    További segítségért keresd a Mitac céget...
  • Doki75
    #432
    Sziasztok.
    Egy olyan gondom van, hogy a MIO P340 nem találja a GPS vevőt IGO használatakor. Ezt egyik napról a másikra sikerült neki összehozni, de nem tudom, hogy mi okozza ezt. Ha valakinek van valami jó ötlete legyenszíves ossza meg velem.
    Köszi
  • zsolesz78
    #431
    az az igo szoftverbe van?
  • HoReSz1975
    #430
    nekem is ezt csinálta, de egy sys fájlt kellett cserélnem ami felelős a gps jelélrt és utána jó lett...
  • zsolesz78
    #429
    köszi a választ.az igo jo mert beletettem másik pda-ba abba meg jo.sokáig probáltam keresni.gps protoklt azt holl kell állitani? a kijelzön a kis müholdon 1 iksz van ami azt jelenti hogy nincs kapcsolat a gpsvevövel,de nekem az beépitett!mio p340-röl van szó.a protokolt hol kell állitani??még kezdö vagyok.
  • Falconer
    #428
    Vagy vmi földalatti bunkerben (v mélygarázsban) lakik, és onnan próbálja :)
  • ibrik
    #427
    Két eset lehetséges:
    - vagy nem adtál neki elég időt
    - vagy valami el van állítva a GPS protokollnál

    (+1: lehet, hogy nem a jó igo2006 verziót használod, hanem még valami bétát...)
  • zsolesz78
    #426
    hello?azt szertném kérdezni hogy mio p340 mit kell beállitani hogyfogjon gps jelet? igo 2006 van rajta de sehogysem akar gps jelet fogni! az igo fut csak nincs jel.miért nem fog jelet?köszi a választ elöre is!!
  • HoReSz1975
    #425
    Na mindegy el is adtam 50e -ért...