2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #504
    De mint azt már említettem, az augusztusi tárképben valamit elcsesztek az iGO-sok, mert azzal valamiért nem működik ez a funkció.
  • ibrik
    #503
    A listát a "\POI\Speedcam" mappába kell rakni (a megfelelő TXT formátumban, amit a program saját maga alakít át a saját formátumára).
    Aztán: Beállítások -> Általános -> Figyelmeztetések -> Útbiztonsági kamerák gomb.
    És alatta a figyelmeztetés módját is be tudod állítani.
  • PíszLávJuniti
    #502
    A kamerákra hol lehet figyelmeztetést beállítani? Listát hiába pakoltam fel, nem láttam hasznát.
  • PíszLávJuniti
    #501
    Vagy a régi navigációs progi helyére beteszel egy olyat, ami az IGOt hívja meg :O
  • desigo
    #500
    Tényleg olyan mintha egy IGO skin lenne
  • ibrik
    #499
    MioMap v3.2 (320x240 kijelzőjű készülékekhez):


    MioMap v3.3 (legújabb verzió, 480x272 kijelzőre, csak PNA-ra létezik):
  • ibrik
    #498
    A MioMap egy afféle iGO-klón, nem sokban különbözik, de azért vannak lényeges eltérések, kicsit kevesebbet tud, de inkább olyan, mintha az iGO-hoz egy különleges skin-t szereztél volna.
    Valójában az ilyen programok, mint a MioMap úgy készülnek, hogy a készülékgyártók megvásárolják az iGO licenszét és csinálnak belőle egy saját változatot. Jellemzően a Mitac Mio készülékeken találod a PNA verzióját, de megvásárolható külön SD kártyáról települő/működő változatban is, más márkájú PDA/Pocket PC-khez.
  • desigo
    #497
    Kösz az infót!

    MioMap mibenn más mint az IGo?
    Még sosem próbáltam...
  • ibrik
    #496
    Azt elfelejtettem leírni, hogy a lentebb belinkelt iGO csak maga a program mindenféle térkép nélkül és a magyar nyelvi fájlok sincsenek benne, ez utóbbiakat neked kell átmenteni az előző verziódból.
  • ibrik
    #495
    Sajnos ennyire részletekbe menően nem ismerem a GoPal-t.
    Az iGO-t (és MioMap-ot) ismerem jobban. Ahhoz egy teljes Európa térképcsomag a legfrissebb térképekkel már csak egy 2 GB-os kártyán fér el.
  • ibrik
    #494
    Nekem ez van: iGO My way 2006 Plus Jun 18 2007
    Itt megtalálod: http://forum.pdalink.org/index.php/topic,6911.0.html
  • tonyo9
    #493
    esetleg tudsz egy olyat ami jó erre?a többit megoldom:D
  • tonyo9
    #492
    kösz ibrik!ezt azért nem próbálom ki mert nem az enyém a gps.1 gigás kártya van benne ,erre egy teljes európa térkép elvileg ráfér?
  • desigo
    #491
    IGO-ból most melyik a legfrissebb?

    Én ezt használom : IGO My way 2006 plus mar 26 2007
  • desigo
    #490
    Én is szenvedtem egyszer egy Airis PNA-val.

    Kellett rendesen keresgélnem neten ,hogy hogyan is lehet rárakni az IGOt..
  • ibrik
    #489
    Az iGO-val az a helyzet, hogy alapvetően kéziszámítógépekre csinálták (PDA, Pocket PC és hasonló PDA-jellegű okostelefonok). De létezik pár lyan PNA, amire a gyártó licenszelte az iGO-t vagy esetleg annak saját verzióját készítette el (ilyen a MioMap is)
    Ha felteszed az iGO PNA-s "meghekkelt" verzióját valamilyen sima PNA-ra (mint pl. a te Medion-od), sajnos nem garantált az eredmény - de meg lehet próbálni.
    Viszont az egyik nagy problémát a PNA-k esetében az szokta okozni, hogy a Windows CE nem teljes verziója fut, hanem csak a PNA gyártója által licenszelt rendszermag fut a háttérben, amit te képileg nem is látsz. Te bekapcsoláskor már csak azt az indítóképernyőt látod, ahonnan elindíthatod a navigációs programot - esetleg még az MP3-lejátszó programot, címlistát, naptárt, stb stb., a PNA "felszereltségétől" függően.
    Namármost, hiába másolod fel valamilyen módszerrel az iGO PNA verzióját egy ilyen készülékre (pl. ActiveSync segítségével), nem biztos, hogy el tudod majd indítani az alap képernyőről, mert a navigációs program ikonja még mindig az eredeti navigációs programra mutat (a te esetedben a GoPal-ra).
    Nekem volt régebben Mio PNA-m és ott az volt a megoldás, hogy a Windows mappában egy "sys.txt" nevű szöveges fájlban lehetett a az eredeti MioMap indító ikonjának linkjét megváltoztatni úgy, hogy az utólag rámásolt iGO-t indítsa el.
  • desigo
    #488
    Nah köszi az infót
    Nekem 2007.04 (070611) van
    frissítem...
  • tonyo9
    #487
    és az igo szoftver rámegy esetleg a medion-ra?vagy nem kompatible?:D
  • ibrik
    #486
    Augusztusi: Hungary_2007.07_070815
    (a TopMap által 2007. júliusban közzétett elektronikus térkép augusztusi iGO-s javított verziója)
    Ez a legfrissebb, semmi probléma nincs vele, kivéve, ha olyan skin-t használsz, amely kijelzi a sebesség korlátozásokat jelző táblát. Ugyanis a legújabb térképpel valami olyasmit csináltak az iGO-sok, ami miatt nem működik ez a táblakijelzés - sőt a POI-ként megadott sebességmérő helyekre/kamerákra sem figyelmeztet előre, hiába kapcsolod be a beállításokban...

    Egyébként az épp aktuális legfrissebb iGO/MioMap térképeket itt találod: http://www.filefactory.com/f/9eeb0f75e820535d
  • desigo
    #485
    IGO-hoz mikori a legújabb magyar térkép?
  • tonyo9
    #484
    esetleg egy teljes európa térképet ehhez a verzióhoz tudok leszedni ?mert csak anglia egy része van rajta.
  • ibrik
    #483
    Annak nincs magyar verziója, mint azt már írtam, csak német nyelvterületen árusítják (DE,A,CH).
  • tonyo9
    #482
    GoPal Navigator ME 3.1 ...asszem ez a szoftvere.most ez kellene magyarul..:
  • tonyo9
    #481
    oké eddig megvagyok.mappák:GPSPARA,MapRegions,multimedia,navigation,settings. fájlok:20036494-1,cleanflash,config,menu,menuproxy,started.melyik mappa tartalma kell?
  • ibrik
    #480
    Nem egészen egyértelmű, hogy iGO-e vagy sem.
    Figyu, csinálj egy olyat, hogy telepítsd fel a Microsoft ActiveSync programot (ingyenesen letölthető) és annak a böngészőjével (Tallózás) nézd meg a "\Flash Disk" mappa (ez a belső flash memória) tartalmát. Abból már egyértelműen ki fog derülni, hogy tényleg valami licenszelt iGO-klónról és egyedi skinről van szó, vagy valami másról.
    Esetleg a térképfájlok fájlnév kiterjesztése is árulkodó lehet.
  • tonyo9
    #479
    [url=http://www.netapro.hu/index.php?page=out&cid=271&id=292037[/url] itt van egy magyar hirdetés róla.. asszem I GO.
  • ibrik
    #478
    Nem hinném.
    A TomTom így néz ki:
  • PíszLávJuniti
    #477

    talán TomTom?
  • ibrik
    #476
    Ahogy látom a neten, ezt a készüléket a környéken csak Németország, Ausztria, Csehország területén forgalmazzák.
    Hát....
    Szerintem ne nagyon számíts magyar nyelvű megoldásokra.

    Mondjuk azt nem is tudom, milyen navigációs program fut rajta. Talán annak ismeretében... de ez sem garancia arra, hogy megoldható-e a dolog.
  • tonyo9
    #475
    szevasztok.kaptam egy medion gopal e3115 gps-t (külföldön vásárolt),és amagyar menüt kellene beletenni.ezt a gps-t ismeri valaki?persze és hogy magyarul beszéljen.kösz
  • passatgt
    #474
    Nagyon szépen köszönöm, ha megjött kipróbálom
  • ibrik
    #473
    Ja, azt nem írtam, hogy ez a MioMap v3.2 magyar nyelvi fájljai. Lehet, hogy a 3.3-ashoz nem lesz jó - ha esetleg olyat vennél.
  • ibrik
    #472
    Rengeteg helyen megtalálod a magyar nyelvi fájlokat hozzá, de ide felraktam neked: miomap_hun.zip
  • Ivinorbi
    #471
    Üdv. Asus Mypal a639-es PDA-m van. Olyan gondom van, hogy nem megy a be-kikapcs és a többi gomb, nemrég az érintőképernyő nem reagált, de azt egy telepített program gátolta, uninstall és megoldódott. Ha vkinek volt ilyen gondja légyszi írjon. Köszi
  • passatgt
    #470
    Üdv!

    Szeretnék vásárolni külföldről egy gps-t, amiben alapból Mio van. Ezt szeretném magyarosítani, hogy magyarul beszéljen benne.
    Gyárilag az sd kártyán a Voice mappán belül van 18 féle zip fájl, de magyar nincs köztük.
    Ötletek?

    Előre is köszi
  • ibrik
    #469
    Az útvonal tervezési beállításoknál lehet, hogy valamelyik útfajta ki van kapcsolva és azért tervezi arra az útvonalat.
    Pl. nálam az iGO kikerüli a kompátkelőket, ha mondjuk a fizetős útszakaszok ki vannak kapcsolva...
  • Axl Rose
    #468
    Sziasztok

    Van egy mitac mio c310-esem és a minap vettem észre, hogy Budapestről Rozsnyóba (Szlovákia) Ausztrián keresztül akar vezetni.

    Ez miért van ? Miért Záhonynál akar átmenni a határon és úgy Szlovákiába, amikor nyilván van más határátkelő (Aggtelek, Tornanádaska, stb...) sokkal rövidebb út is.

    Elállítottam esetleg valamit, vagy szoftverhiba ?
  • ibrik
    #467
    Talán itt találsz hozzá okosságokat (vagy felveheted velük a kapcsolatot a problémáddal):
    http://www.mybecker.com/beckerCms/www_root/ar03/templates/Ar03ProductDownloads.jsp?language=En&organisation=003&navSeq=140&articleNo=null
  • Nandusz
    #466
    Sziasztok...végső megoldásként én is hozzátok fordulék segítségért.
    Van a cégünknek egy 'BECKER Traffic Assist Highspeed 7934' típusú navija a kisbuszba.
    A gond csak az, hogy amikor a nevemre írattam az autót, az előző tulaj nem hagyta meg, vagy elvesztette a hozzá járó CD-t (egyáltalán jár hozzá?)
    A lényeg, hogy senki nem tudja, hogy hol van... és kellene ahhoz, hogy szinkronizálni tudjam a PC-mmel.
    Végül is az interneten megtalálható ez?
  • Firerock
    #465
    tenksz