2824
Autós navigáció egyszerűen
  • lerboy
    #544
    Nem kártyával csináltam, hanem mio transferrel. Annyi, hogy a letöltés után levágtam a dátumot róla, és csak Hungary.fbl néven írtam felül a bent lévő Hungary.fbl-t. (persze előtte csináltam róla biztonsági mentést.)
  • ibrik
    #543
    Nem tudom, mi lehet nálad a gond. Nálam minden probléma nélkül működik.
  • ibrik
    #542
    Azzal is lehetne, de én egyszerűen az WM6 Intézőjéből indítottam el.
    Szerintem a Today screen-re kitéve is elég kényelmes, sőt az iGO beállításaiban be lehet azt is állítani, hogy kis vagy nagyméretű ikonja legyen a Today screen-en.
  • desigo
    #541
    Totalcommanderrel indítod?
    Én az előző PDAmnál ráprogramoztam az oldalán lévő gombra.
    Nagyon kényelmes volt úgy indítani.

    Ma megérdeklődtem a Mio P360-ast.
    Hétfőre lehet,hogy hoznak egyet 55 körül.
  • lerboy
    #540
    Bocs, lehet hogy láma a kérdésem, de miután kicseréltem az eredeti Hungary térképet erre, a MIO C720 azt írta ki, hogy a egyes térképek zárolva, s Magyarországot nem is mutatja a listában...

    Mit ronthattam el?
  • ibrik
    #539
    Na akkor válaszolgassunk...

    desigo: Nekem Asus MyPal A639-esem van 1GB flash memóriával. Lehet futtatni a flash-ről is az iGO-t. Én úgy oldottam meg, hogy az iGO telepítőjét ("\iGO" és "\2577" mappa) rámásoltam a flash-re és onnan indítottam el a "\2577\autorun.exe"-t a telepítéshez. De mivel az iGO-t alapban kártyás használatra készítették, ezért két apró probléma van ezzel:
    - egyrészt így nem jelenik meg a Today képernyőn az iGO. Ahhoz mégis kell egy SD kártya, amire rárakod a "\2577" mappát
    - a biztonsági mentésekhez is kell az SD kártya, valamint a "sys.txt" fájlnak is az SD kártyán kell lennie, különben olyan probléma jelentkezhet, mint pl. az iGO beállításaiban meg akarod választani a képernyő orientációját (álló vagy fekvő) és mégsem vált át.

    PíszLávJuniti: Elnézést, most olvastam vissza, hogy hülyeséget írtam.
    Tehát, NEM a speedcam-ekkel van gond az új térképeknél. Más a probléma velük. Ugyanis léteznek olyan skinek iGO-hoz, amelyekben a MioMap-hoz hasonlóan, az alsó sarokban mindig megjelenik az aktuális sebességkorlátozást jelző tábla. Sajnos az új térképekkel való használattal ez a tábla eltűnt és senki sem tudja, miért...

    Egyébként visszatérve a speedcam-ekre, közben rájöttem, hogy miért tűntek el nálam az útbiztonsági kamerák. Ugyanis a hely, ahonnan az adatbázist lehet beszerezni, van egy leírás a használatukról, ami szerint az adatokat tartalmazó TXT fájlt be kell másolni a "\POI\Speedcam" mappába, a program ezt az elindításakor átkonvertálja a saját formátumára és ezután már a TXT fájlt lehet is törölni.
    Nos véletlenül vettem észre nálam, hogy amikor törlöm a TXT fájlt, akkor az iGO következő indításakor elveszik az adatbázis is. Vagyis ezért tűntek el a kamerák.
    Most akkor két eset lehetséges. Vagy rossz a leírás, vagy nálam azért történik ez így, mert a flash memóriából működtetem az iGO-t.
    Nem tudom, melyik a jó válasz, de a TXT fájl NEM-törlése megoldotta a problémát.
  • desigo
    #538
    Jó lesz
  • Axl Rose
    #537
    Köszi a mindent kimerítő választ, az első verziót fogom kipróbálni, mert a C310-ben integráltak a térképek, SD kártyám nincs.
  • PíszLávJuniti
    #536
    Tesztek azt mutatják, hogy ultrabrutál proci kell hozzá, vagyis ott fog jól futni, ahol van külön grafikus chip. ( persze véglegesig reméljük optimalizálnak rajta )
    Sima pda-n, 400as procin szaggat.
  • joebacsi
    #535
    videó az új iGo bétájából...finom :)
    bár a 3d-s épületek gyakorlati hasznára kíváncsi leszek...látványosnak látványos, az biztos :)
  • PíszLávJuniti
    #534
    ezzel nincs gond a kamerákkal?
  • desigo
    #533
    Azokban a PDA-kban amikben van X GB belső memória gond nélkül fut az IGO magáról a készülékről,úgy mint más gépeknél a memóriakártyáról?
  • desigo
    #532
    kösz a linket
  • ibrik
    #531
    Miért ne lehetne?
    Vagy ActiveSync segítségével belépsz a készülék flash memóriájába és ott megkeresed a MioMap "\maps" könyvtárát és oda bemásolod.
    A másik megoldás (a régi C510-esem így csináltam), hogy egy SD kártyára felmásolod a fájlt - akárhová - és azt a program megtalálja. Pontosabban ez úgy történik a Mio PNA-k esetében, hogy a program végignézi egyrészt a telepített mappáját a flash memóriában és átnézi az SD kártya tartalmát is (ha van bent), és ha pl. egy országhoz talál 2 vagy több térképfájlt is, akkor mindig a legfrissebbet veszi figyelembe.

    A PDA-knál viszont van olyan megkötés, hogy csak a megfelelő mappastruktúrában lehet elhelyezni a térképeket.
  • Axl Rose
    #530
    Ezt rá lehet operálni egy Mitac Mio C310esre ?
  • ibrik
    #529
    A legfrisseb Magyarország térkép: Hungary_2007.10_071204.fbl
  • ibrik
    #528
    A GLONASSZ régebben nem volt teljesen zárt, mert pl. a néhány geodétának a régmúltban rendelkezésükre áll a rendszer használatára képes vevőegység.
    De egyelőre az helyzet, hogy veszélyben volt a GLONASSZ léte a SZU megszűnése után, de most hogy igencsak lábraállt az "orosz medve", már újra munkálkodnak rajta (mert a '90-es évek politikai káosza, meg pénzhiány miatt néhány műhold tönkrement vagy megsemmisült a légkörbe zuhanva és most először azokat pótolják).
    A Galileo pedig most úgy áll, hogy volt/van fent egy halódó kísérleti műholdjuk, ami helyett mindenképpen fel kell lőniük egy másikat, mert ha nem teszik, elévül a frekvencia engedélyükre az opció, és úgy még tovább tartana a kiépítés.
  • PíszLávJuniti
    #527
    Ha jól tudom, a GLONASS rendszer zárt, nem civil felhasználásra van. ( lehet hogy már nem ) Viszont Putyin teljessé akarja tenni a műholdjai számát..
    Szurkolok a Galileonak, de eddig sok bonyadalom volt, szeződésekkel, stb.
  • ibrik
    #526
    Mint tudjuk, minimum 4 műhold kell a pontos navigáláshoz.
    Még az is elképzelhető - a cikk szerint -, hogy pár év múlva egyetlen navi rácsatlakozik egy Navstar, egy Galileo, egy orosz GLONASSZ és egy kínai műholdra - ha éppen így jön össze...

    De - szigorúan magánvéleményem szerint - itt Európában bőven elég lesz az ESA-s Galileo - ha egyszer kiépül.
  • PíszLávJuniti
    #525
    Akkor fog elterjedni, ha az ára versenyképes lesz az ilyen eszközöknek a jelenlegiekkel. Olvastam egyezményről is a Galileo és a GPS között.. Ha többféle navigációs rendszer jeleit is érzékelni tudja, akkor a pontosság javulhat ( a két rendszer elég eltérő, akkor a hibák csak nem adódnak össze ).
  • ibrik
    #524
    Kis háttérinformáció:
    Most olvastam egy cikket arról, hogy a következő években megszűnik az amerikai Navstar GPS műhold-rendszer egyeduralma (bár katonai rendszernek indult, jelenleg a civil navik ezt a rendszert használják).

    Az oroszoknak és a kínaiaknak is vannak már fent ilyen műholdjaik, sőt Európa is be fog szállni a versenybe a még csak 1 kísérleti műholddal rendelkező teljesen civil Galileo-rendszerrel.
    Azt írják, hogyha kiépül a teljes Galileo, az ingyenes szolgáltatás 10 méteres pontosságú lesz (a Navstar 30-40 méteres pontosságú a civilek számára, ráadásul az amerikai elnök "húzós" világpolitikai helyzetekben korlátozhatja - ha akarja - a civilek számára nyújtott pontosságot).
  • tonyo9
    #523
    Nem nekem lesz a gps,hanem egy havernak csak mindenki hozzám hordja hogy tegyek rá ilyen meg olyan térképet ,magyaritást stb holott fingom nincs a gps-hez.utánéztem asszem TOM TOM HOME szoftver van rajta, többet irok ha megkaptam a készüléket.kösz
  • ibrik
    #522
    Ja, csak arra szeretnélek rávezetni, habár viszonylag olcsónak tűnhet az általad kinézett készülék (40-50 ezer körül lehet kapni), de pl. ha mondjuk egy 10-essel többet szánnál a dologra, akkor kb 60 ezerért már kaphatsz egy olyan PDA-t is, amiben van GPS és nem csak navigálásra használhatod, hanem lesz egy teljes értékű kéziszámítógéped.
    Pl.
    Mitac Mio P350: kb. 60 ezer (ez a régebbi típus)
    Mitac Mio P360: kb. 63 ezer (az újabb típus)
  • ibrik
    #521
    Szerintem jobban jársz, ha az előbbi linken lévő fórumban érdeklődsz - ott jobban értenek hozzá.

    Én pl. nem annyira ismerem a TomTom-okat, nekem iGO (és MioMap) van - ezért nem mondom azt, hogy inkább iGO (vagy MioMap) alapú navit vásárolj...

    És azt is nem ártana átgondolnod - mielőtt megveszed -, hogy tényleg csak egy mezei PNA-ra van szükséged, ami navigáláson kívül semmit sem tud (nem tud MP3-at lejátszani, névlista/telefonkönyv, bluetooth sincs benne, stb stb)
  • tonyo9
    #520
    hu ez király kösz!még nincs nálam a gps ..de valszinüleg segitséget kérek majd ha fel kell tenni a tájékozodási masinára.akkor többet irok róla
  • ibrik
    #519
    Természetesen TomTom navigációs program fut rajtuk...
    És...
    Itt találsz térképeket - navigációs programok szerint csoportosítva
  • tonyo9
    #518
    pontossabban egy TOM TOM ONE gps-röl van szó
  • tonyo9
    #517
    szevasztok.tom tom gps-eken általában milyen szoftver van?és egy kelet európa térkép is kellene .
  • PíszLávJuniti
    #516
    a sima 2006 al nekem is láthatólag többet szöszölt mint a 2006 plus
  • ibrik
    #515
    Egyébként javították a nevét: Hungary_2007.10_07.11.22.fbl, de valójában ugyanarról a térképfájlról van szó.
  • ibrik
    #514
    iGO 2006 Plus-nál jobbat jelenleg nemigen találsz. [szigorúan magánvélemény]
    És amúgy is, az iGO-hoz való térképeket frissítik a legsűrűbben - az már más téma, hogy ezek a térképek a MioMap-hez is jók, de igazából ez utóbbi is csak egy afféle "iGO klón"...
  • desigo
    #513
    kösz a linket!
  • greenw
    #512
    Szabad ég alatt próbáltam, mondjuk sok időt nem hagytam neki az igaz:) kb 1.5 percet. IGo 2006-al próbáltam, milyen navigációs programot ajánlotok?
  • PíszLávJuniti
    #511
    Általában be kell állítani a GPS portját ( Com1..Com5 között szökött lenni), a kommunikáció sebességét (hány baud 9600 a szokásos aszem) és üzemmódját. A mostani Sirf III. as chipek működhetnek NMEA üzemmődban és Sirf ben is. A legtöbb alkalmazás csak az előbbit kezeli, tehát azt érdemes beállítani.
    Milyen progival nézted?
    De időt kell neki hagyni, szabad ég alatt néhány perc, amíg betájolja magát, vasbeton zárt kuckóban nem érdemes próbálkozni vele
  • greenw
    #510
    Sziasztok. Van egy htc artemis nevű gps-es telefonom, illetve ez inkább pda, de van benne belső gps. Namost a következő a helyzet: Nem talál gps pontot, ezért nem tudom használni ezt a funkciót. Esetleg 5leteket tudtok adni, hogy miket és hol kell beállítani, hogy működjön. A készülék telejesen új, a kézikönyvben semmi használhastó nincs. Ha Ti sem tudtok semmi jót mondnai, akkor vissza a szervízbe.
  • ibrik
    #509
    Újabb Magyarország térkép: Hungary_2007.07_07.11.22.fbl
  • ibrik
    #508
    Szerintem azt nem lehet állítani.
  • PíszLávJuniti
    #507
    köszi, működik.
    poikat nemtudod véletlenül hol lehet beállítani, hogy milyen nagyításnál mutassa? távolról csak ugye egy pont, és közelítve jeleníti meg az ikonját
  • ibrik
    #506
    Itt tudod frissíteni a speedcam és sebesség korlátozási adatbázisodat és leírást a használatához: http://www.w-lantech.hu/speedcam/
  • PíszLávJuniti
    #505
    Thx! Most ugyan nem találtam meg a speedcam fájlt, de legközelebb felteszem. Még a tavaszi térképek vannak felrakva, nem frissítettem azóta.