2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #984
    A PNA-kkal - főleg a régebbiekkel vagy a némileg ismeretlenekkel - az a gond, hogy nagyon kevéshez biztosítja a gyártó a hivatalos frissítést. Na a tied sem ezek közé tartozik...

    Viszont az általad "Click 'N' Go"-nak hívott szoftver valójában az "iGO 2006 Plus"-nak a GPS gyártója által licenszelt változata, tehát a térképeket is így keresd.

    Ha jól értelmeztem a készüléked leírását, a navigációs szoftver magja gyárilag a belső flash memóriába van előtelepítve és a készülékhez mellékelt SD-kártyán vannak a térképek. Tehát erre kell neked is felmásolni az újabb térképeket (.FBL fájlok).
    Azt is olvastam, hogy eredetileg ezek a térképek tavaly július-augusztusiak, tehát biztosan vannak frissebbek.
    Pl. innen: http://forum.pdalink.org/index.php?topic=430.0
    Az iGO2006-hoz is léteznek már 2008-as térképek, de többen is megjegyezték már, hogy a 2008-as Magyarország térkép kissé pontatlanabb, mint a tavalyi változatok (ha jól emlékszem, a decemberi verzióval még mindenki meg volt elégedve).
  • drowns41
    #983
    Sziasztok!
    Neverloss N627es gps navigációs rendszerre van valamilyen frissítés?
    Már kerestem meg nézelődtem utána, de nem nagyon találtam.
    A Click 'N' Go térképszoftvert használja.
    Köszi
  • ibrik
    #982
    Ja akkor megvan ki a gond.
    Térképek nélkül nem működik az iGO, minimum egy térképnek kell rajta lenni - és abból az egyiknek a Basemap.fbl-nek kell lennie.

    Az hogy beteszed az iGO8-al "teletöltött" kártyát egy PDA-ba (vagy PocketPC-be), és elindul a telepítés, az "normálnij". Így kell működnie. A működéshez ez kell.
    Felrakja a kütyüre az EXE fájlt, néhány konfigurációs (pl. sys.txt) és DLL fájlt, meg a Today (Mai nap) képernyőn megjelenő iGO8 today plugin ikonjait.
    Ettől még a program továbbra is a memóriakártyáról fog működni.

    Jól sejtetted, a "\content" mappába kell másolni a "tartalmakat" a megfelelő helyekre:
    \map - értelemszerűen a térképfájlok (.FBL)
    \building - az adott ország épületeinek 3D megjelenítéséhez szükséges fájlok (.3DC, .3DL)
    \dem - domborzati fájlok (.DEM)
    \poi - értelemszerűen a .POI fájlok

    Ezeken kívül még lehet:
    \userdata\poi - az iGO2006-ból kimentett és megfelelő formátumba átkonvertált vagy netről letöltött saját kategóriánkénti POI-k helye
    \speedcam - sebességmérő kamerák (és/vagy vasúti átkelőhelyeket tartalmazó adatbázisfájl (bővebben: http://speedcams.hu/ - ez a megújult w-lantech-es oldal címe)
  • Axl Rose
    #981
    Azt nem értem, hogy ez 1 natúr tört IGO8.
    Térkép még rajta sincsen. Csak az igo8at telepítettem egy PocketPCre.

    Majd ha működne, akkor akarnék rátenni térképet, poit, buildinget.

    Ezeket a content mappába kell másolni igaz a memóriakártyán?

    Meg ha berakom a kártyát igo8-al miért akarja telepiíteni a PocketPC-re és miért nem a kártyáról fut ?

    Hüle v'ok ehhez
  • Axl Rose
    #980
    Tört.
  • ibrik
    #979
    Ez akkor fordul elő, ha az adott licenszfájl nem érvényes arra a régióra, ahol a konkrét ország(ok) van(nak).

    Bolti vagy tört iGO8?
  • Axl Rose
    #978
    Sziasztok,

    abban tudtok segíteni, hogy miért írja ki az IGO8, hogy a 'licencel nem nyithatók meg térképek' ?

    És mit lehetne tenni ellene, visszaolvastam, de semmi eredményre nem jutottam.
  • zoltanyn
    #977
    pontosítok
    WinCe Core 5.0 opprendszer fut a gépen
  • zoltanyn
    #976
    Ezen Win Ce fut
  • ibrik
    #975
    Nem WM, hanem WinCE fut rajtuk (általában "NET Core" változat).
  • palm pilot
    #974
    Általában módosított wm fut a PNA-kon, sztem itt is az lesz. Ha tudod a típusát, akkor az xda-dev-en biztos találsz okosságot hozzá.
  • ibrik
    #973
    Hát ez érdekesen hangzik, de ilyenről még nem hallottam.

    Mobiltelefonokat szoktak lockolni, hogy - elvileg - ne tudd használni a másik szolgáltató SIM-kártyáját.

    Inkább azokat az "okosokat" kérdezd meg, ők hogyan gondolták ezt, ne csak homályos megjegyzést tegyenek erre.
  • zoltanyn
    #972
    azt hogy magát a hardvert lockolták,de hogy azt nem tudom
    valami serial nr röl beszélnek
  • ibrik
    #971
    Mit értesz azon, hogy "le van zárva"?
  • zoltanyn
    #970
    szia ibrik
    ezen már rég túlvagyok.
    azt mondják az okosokhogy maga a készülék van lezárva,azt kellene valahogy meghackelni. a kérdés,hogy?
  • ibrik
    #969
    Mivel azon a készüléken egy SD-kártyáról fut az iGO, ezért meg lehet próbálni azt, hogy veszel egy másik SD-kártyát és arra másolsz fel egy netről letöltött tört iGO-t.
    Arra kell figyelni csak, hogy az így létrehozott kártyán is olyan néven szerepeljen az indító EXE, mint az eredeti kártyán.
    Pl. gyárilag iGO-s (vagy iGO-klón futtató) PNA-knál néha előfordul, hogy nem "igo.exe" van, hanem pl. "mobilenavigator.exe" vagy ilyesmi...
  • zoltanyn
    #968
    sziasztok
    van 1 tibo xroad v4150 pna készülékem,de levan zárva,és csak keleteu
    map fut rajta
    van valakinek ötlete mit lehet vele kezdeni?
    üdv
    z
  • palm pilot
    #967
    Az új igor (v8.0.0.41506) végre elindult. :)
  • palm pilot
    #966
    1.34.831.1 WWE ROM verzióm van (ezzel adták), ezt is fel kéne patchelni a legújabbra, vagy ezzel is futnia kéne?
  • palm pilot
    #965
    Hát nekem így se megy, ugyanúgy nem indul el mint eddig. Dobnál egy linket egy tutira működő verzióhoz?
  • palm pilot
    #964
    Jó nekem a tört is, csak menjen. De biztos hogy ez megy Diamondon is? Eddig az xda-dev-en se tudta senki felrakni - igaz vagy 1 hete nem követem az eseményeket.
  • ibrik
    #963
    Pedig a Diamond-okon is futtatható, kis trükkel, de csak tört iGO8-al oldható meg:

    1. Felmásolod a Diamond Internal Storage-ába az "\iGO8" mappát (a "2577"-re nincs szükség), feltöltöd a "\contents" mappa alkönyvtárait a szükséges fájlokkal (az elinduláshoz a nyelvi fájlok és a térképfájlok minimum szükségesek).

    2. Ha telepítős változat a netről letöltött iGO8-ad, akkor az "\iGO8" mappában lévő "application.dat" fájlt nevezd át "iGO8.exe"-re.

    3. Nyisd meg a "sys.txt" fájlt és add hozzá a következőket:
    [folders]
    app="Internal Storage/iGO8"


    Így az "iGO8.exe"-vel lehet indítani a programot.
  • PíszLávJuniti
    #962
    Van jó pár igo változat (tört), ami hibás..
  • palm pilot
    #961
    HTC Touch Diamond
  • GTheo
    #960
    Sziasztok!
    Ma vettem egy Mio P360-ast, feltettem rá az iGo Nav n Go iGo 8-at, és amikor elindítom akkor a végén ez jön ki:
    Fatal Error
    Fatal error occurred in main thread.

    Address: 0x0042386c
    Exception: 0xc0000005

    Mi lehet a baj?
  • ibrik
    #959
    És még itt is olvasgathatsz:
    http://forum.ppcwarez.org/viewforum.php?f=265
  • ibrik
    #958
    Milyen PDA?

    Egyébként TomTom-hoz nem értek. Olvasgass:
    http://forum.pdalink.org/index.php?board=4.0
    http://forum.pdalink.org/index.php?board=52.0
    http://www.gpsunderground.com/forums/forumdisplay.php?f=3
  • palm pilot
    #957
    TomTom7-hez tudsz mapokat? Az igor nyolc nem fut a pda-mon.
  • desigo
    #956
    köszönöm...
  • ibrik
    #955
    http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo8.html
    A táblázat alja...
  • desigo
    #954
    üdv

    fel tudnád tölteni valahova a content\dem - domborzati fájl(ok)-at?
  • morzsi999
    #953
    Helló nincs senki? kellemes hétvégét mindenkinek.
  • morzsi999
    #952
    Szerintem az a baj hogy nekem ami van mobilenavigo nem jó mert azt irja ki ez windosce alapu és aplication error igazábol ha tudnék ehez le szedni igo8 at akkor már nem lehet gond csak amiket találok azok mind hiányosak vagy nem ehez vali.
  • ibrik
    #951
    A második hozzászólást olvasd. Szerintem egyértelmű, mit kell csinálni, és hogy mit miért.
  • morzsi999
    #950
    miot találtam az oké de az igo szerintem jobb van egy mobilnavigator igo8 de hiába nevezem át vagy azt a letöltött progit bele teszem aztán ki adja ce programot azon meg nem tudom mit kell át irni.
  • morzsi999
    #949
    köszi de ebböl egy kukot se értek miért kell bele lépni az agyába mert amit irt hogy tölcsük le azzal megy bele az agyába és ezt igy nem értem.
  • ibrik
    #948
    http://forum.pdalink.org/index.php?topic=880.0
  • morzsi999
    #947
    Szasztok aposom kapott egy tibo A 1700 mobilnavigo van rajta de ez még a 2006 os verzó szeretném felrakni a 2008 Igo-ot segitséget várok köszönöm.
  • zeli
    #946
    Már meg van. Nem tudtam, hogy az ActiveSync pontosan micsoda, met még nem hallottam róla, de már megvan!
  • zeli
    #945
    köszi!
    azt hogy érti, hogy ActiveSync-en keresztül csatlakoztassam? mert összedugtam a géppel, aztán semmi :c