2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Szabó Péter
    #1024
    Traffipax poi-t szeretnék!
    Köszönöm!
  • ati776
    #1023
    Köszi a választ,megpróbálok akkor egy PDA-s verziót szerezni valahonnan.
  • ibrik
    #1022
    Hopp, most nézem, hogy nem a Myguide-ok eredeti programjáról van szó, hanem a Navigon-ról.
    Na arra még inkább igaz, hogy nem mindegy, milyen készüléken futtatod. Annak is van külön PDA-verziója.
  • ibrik
    #1021
    Ez nem egészen ilyen egyértelmű...
    Megmagyarázom, hogy értettem ezt.
    Szóval, amíg egy PNA-n a WinCE operációs rendszeren csak az esetleges menürendszer és az éppen futtatott navigációs program fut, addig egy PDA-GPS-GSM kombón alapból több más program fut a háttérben - nem is beszélve a Windows Mobile operációs rendszerről.
    Ehhez ha még hozzáveszed, hogy mindkét készüléknek csak 64MB RAM-ja van, ami a programok futtatásához kell (tehát nem tévesztendő össze az "X" méretű ROM-mal vagy flash memóriával, ami adatok/fájlok tárolására szolgál).
    Akkor így már érthető, hogy a Mio-d jobban le van terhelve - különösen egy olyan programmal, amit PNA-ra optimalizáltak.
    )Egyedül az idén megjelent iGO8-ra mondható ki az, hogy mindegy neki, hogy PNA-n vagy PDA-n fut.)

    A lényeg, hogy a Mio-dra az adott navigációs programnak a PDA-verzióját telepítsd, mert ugye ez iGO2006-nál nem mindegy - ami a Myguide-okon futó program alapja.
  • ati776
    #1020
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy Typhoon Myguide 3500-as készülékem amin aránylag jól működött a Navigon progim,de ezt lecseréltem egy Mio A 501-re és ezen állandóan lefagy ugyanaz a Navigon amit előtte használtam. Mi lehet ennek az oka? Szerintem az A 501-esen jobban kellene futni enek a proginak mint a Typhoon-on. Szerintetek?
  • ibrik
    #1019
    moon21: Eddig hivatalosan (gyárilag) iGO8-al még elég kevés GPS jött ki, ezek a következők (amelyek Magyarországon kaphatók):
    Asus R300 és R700 (~43e-60eFt és 85e-100eFt, szoftvertől függően és hogy TMC-s vagy anélküli változat)
    HP iPAQ 316 (~83000Ft)
    Navon N350 és N450 (49990Ft és 56890Ft)
    Ennyi...

    Szabó Péter: A az első kérdésed is a Wayteq N410-re vonatkozott, akkor azt kell mondjam, hogy azon gyárilag iGO2006-alapú szoftver fut, tehát iGO8 esetében semmi sem garantált.

  • Szabó Péter
    #1018
    IGO8 - Mi lehet az oka annak, hogy a gyorshajtást jelzi, de csak az első alkalommal, aztán már csak a táblát mutatja meg?

    Beállítás, ha igen akkor hol, és mit? Nem a figyelmeztetések menüben ilyesmi.

    Vélemények a Wayteq N410 készülékről?
  • moon21
    #1017
    Sziasztok!
    Szeretnék GPS-t venni. Mindenképen iGO 8-asat. Olyat szeretnék amihez alapból adnak iGO-t, mert ahoz van egy ideig frissítés. Kerestem olyan oldalt ahol le vannak irva az iGO8-hoz a támogatott készülékek de nem találktam oylat ami elég teljes lenne. Nagyon hiányosan vannak felsorolva a készülékek.
    Tudnátok ajánlani valami ár/minőség arányban nagyon jó iGO 8-as GPS-t?
    Esetleg még olyan oldalt is ahol fel van sorolva az összes GPS ami támogatja az iGO8-at?

    Köszi :)
  • desigo
    #1016
    A tartó kérdéssel maximálisan egyetértek.
    Én mindkét fajtát használtam és ég és föld a különbség.
    Az első amit linkeltél folyamatosan rezonált ez által sercegő hangot is adott.
    A második variáció az olyan mintha oda lenne betonozva.
    Fixen,stabilan tartja a navit.
  • szemi89
    #1015
    Egész este azzal szórakoztam, hogy milyen készüléket vegyek és arra jutottam, hogy ez a kettő jön számításba http://mobilarena.hu/teszt/asus_r300_gns_tmc_igo_light/egyebek_osszegzes.html
    http://mobilarena.hu/teszt/asus_r600_az_entek_borotvaja/bevezeto_csomagolas.html
    Előbbit 42 utóbbit 55-ért láttam legolcsóbban. Mind2 készülék passzív tartós. Igo vagy Igo alapú készülékekről elég jókat hallottam, ezzzel ellentétben a Garmin viszont nem az. A készülék Magyarországon lenne használva.
  • palm pilot
    #1014
    Állítólag az új tomtom nagyon odabasz, lenyomja az igot is.
  • ibrik
    #1013
    Ja még egy-két dolgot elfelejtettem:

    - Egyrészt gépkocsiban is gáz, de teherautóban és kamionban még inkább nagyobb a rázkódás. Ezért olyat keress, amelyiknek a tartója nem a hajlítható, hanem merev és csavarokkal állítható változat legyen.
    Tehát semmiképp se ilyen legyen, hanem valami ehhez hasonlót keress. Főleg akkor ajánlott még, a nagyobb kijelzős, nehezebb készülékről van szó.
    - Yossarian hozzászólása ellenére továbbra is fenntartom azt a tanácsomat, hogy GPS-t szoftver nélkül ne vegyél! Főleg olyan ne vásároljon így, aki nem nagyon ér hozzá. Mert:
    - a) utólag úgyis meg kell külön venni hozzá a szoftvert vagy
    - b) ha tört (tehát nem legális) szoftverben gondolkodsz, akkor sem mindig garantált, hogy azt egy kezdő könnyen fel tudja rakni a készülékre.
  • ibrik
    #1012
    Szerintem kamionba még a 3.5" is elég kicsi...

    Habár Magyarországon a széles képernyős 4.3"-osnál nem lehet nagyobb kijelzőset kapni semmilyen márka/típusban (a 4.3"-osok között is van több ebben az árkategóriában).

    Egyébként jó lenne tudni esetleg, hogy inkább külföldön fogja használni, vagy Magyarországon is? Ugyanis Magyarország tekintetében a pontosság szempontjából csak az iGO-s (vagy iGO-alapú) navigációs szoftvert futtató vagy még a Garmin készülékeket ajánlanám.
  • Yossarian
    #1011
    és egy megjegyzés ibriknek: tisztelet neked azért, amit ebben a fórumban csinálsz!
  • Yossarian
    #1010
    21K-s, térkép nélkül vásárolt 400MHZ-es noname PNA-m van. Asszem nagyon kevés olyan dolgot tudnál mondani, amit nem tud, de a neves társai igen.
    Kis bohóckodás után játékok tucatjai, média lejátszó progik, calculator, szövegszerkeszők és 6-8 navigációs program is fut rajta kifogástalanul. Sztem nem is komplett, aki 3-szor ennyit kiad egy logóért :P
  • szemi89
    #1009
    Venni akarok egy GPS navigációs rendszert, de még nem tudom hogy milyet kellene. Fontos, hogy apámnak lenne(nem nagyon ért a high-tech dolgokhoz).
    Nem kell hogy mindent tudjon, a navigációs funkciók legyenek minél megbízhatóbbak. Legalább 3,5"-os legyen a kijelzője, jó hangerejű legyen a hangszórója(kamionba lesz), úgy hallottam hogy az IGO szoftver elég megbízható(vélemény?) Nem akarok vmi noname márkát, max 60ezret szánok rá.
    Ebben várnám a segítségeteket.
  • ibrik
    #1008
    Ja és mint azt már többen is írták, semmilyen multimédiás, vagy egyéb lehetőség nincs benne (legalábbis a Moov 200-ban). Bekapcsolás után nincs semmilyen készülékmenü, egyből elindul a MioMap 2008.
  • ibrik
    #1007
    Volt régi Mio-m (C510) MioMap v3.2-vel (most PDA-m van iGO8-al). Nemrég volt a kezemben egy Moov 200 az egyik elektronikai boltban és megvizslattam...

    Akinek még sosem volt GPS a kezében, azt meg tudják etetni ezzel.

    A szoftver ritka egy gagyi...
    Kinézetre olyan semmilyen...
    Ne értsd félre, nem a csicsákat hiányolom.

    A menürendszerben helyesírási hibák (vagy egy-két gombon nem fért el a felirat és rosszul választódik el.

    Vagy pl. Magyarország térképe a TeleAtlas-tól van - és az még korántsem olyan részletes, mint az iGO-kban és az iGO-alapú navigációs szoftverekben használt TopMap-os Magyarország térkép.
  • vexler
    #1006
    Huh hát elég határozott véleményed van a mio-ról. Ezeket tapasztalatból írod vagy csak olvastál róla és azok alapján?
  • ibrik
    #1005
    Nem túlzás.
    Sem a készülék, sem a szoftver nem a Mio - pontosabban nem a Mitac - saját fejlesztés, mint azt már leírtam.
    Csak azért, mert "Navman S" helyett rátették a címkét, hogy "Mio" és a szoftvert "Mio Cardinale" helyett "MioMap 2008"-nak hívják, attól még erre nem sok munkát fordítottak.

    Egyedül azt tették, hogy az iGO-val való szakítás után megvásároltak egy céget (Navman) és annak a termékeiből kezdtek el élni...
    Gratulálok, Mio...
  • mopsar
    #1004
    Alapnak nagyon jó ez a Moov, de még sokat kell fejlődni, hogy egyáltalán az IGo nyomába érjen.
  • marosiviki
    #1003
    Ibrik..szerintem ez azért túlzás, ennyire azért nem jellegtelen a Mio szoftverje, nem teljesen egyedi, de azért dolgoztak rajta szerintem eleget, hogy nyújtson valami pluszt is a felhsználónak. De ez még csak az első széria, szerintem ezután egyre önállóbbak és jobbak lesznek.
  • ibrik
    #1002
    Menj az újabb hozzászólásokhoz, fogsz találni új feltöltéseket.
  • drowns41
    #1001
    Köszi a válaszodat, hát új Magyarország térkép kéne csak rá, ebben esetleg tudnál segíteni? Mert a linken amit adtál már nem működik.
  • ibrik
    #1000
    Hát a Mio Moov-okat én pont nem ajánlanám. Egy nagy rakás x@rok.
    Először is, maga a készülék egy átdobozolt "S" szériájú Navman, amire rászitázták a Mio feliratot. Az "új" szoftver, a "MioMap 2008" meg valójában a Mireo-tól átvett Cardinale, amit "mijósítottak"...
    Nem hinném, hogy ez felülmúlná az iGO-t, vagy akár Garmin-t, TomTom-ot.

    Lehet, hogy a Mio-nak jó neve van a piacon, de ha így folytatja, akkor csak múlt időről beszélhetünk...
  • bodrisa
    #999
    ez morbid :D de azért tetszik. A Mio pedig az egyik legfejlettebb,szóval ...
  • johspeed
    #998
    Nesze... mindig van kiút
  • manome
    #997
    Nekem nem jön be.. Tudnátok adni egy másik linket??
  • marosiviki
    #996
    Igen...ismerős felvétel :) amúgy most így nem tudok dönteni de lehet h rád fogok hallgatni ha már barátom haverja és Te is ezt ajánlod
  • nagybek
    #995
    A mió uj szoftverrel fog előállni, s talán felül mulja a Igo-t. Itt egy video a mioo rol , hát ha igy haladnak!! ?? http://www.youtube.com/watch?v=5-RXlQ8bsPE
  • manome
    #994
    Mionak nagyon jó a neve a piacon, csak én arra lennék kíváncsi, hogy mennyire tudták pótolni az iGOt... Mert azért legtöbbet mégiscsak Mo-n fogjuk használni sztem..
  • nagybek
    #993
    AZ attól függ, hogy a készüléket csak navigálásra akarod-e használni vagy esetleg érdekelnek a multimédia funkciók is, vagy az internet. Én is a mio moov 360 ajánlom nem drága, Könyű kezelni, Nagyon jo 4,3 colos kijelzője van , és nagyon jo keresés funkció van benne . szal go mio!
  • marosiviki
    #992
    Barátom haverjával is beszéltük ezeket..és Ő pl ajánlott olyat,hogy Mio Moov 360 azt hiszem...árakat nem mondott konkrétan de ő azt állítja hogy az jó..mármint jókat olvasott róla szerinted?mennyire "jó"?meg mennyibe fáj?
  • ibrik
    #991
    Rengeteg van a piacon. Mennyit szánnál rá? Minimum 40-50 ezerre számíts...
    A legfontosabb, hogy ne repülj rá azonnal a baromira olcsó készülékekre, ha jót akarsz a haverodnak.
    Mindenképpen olyat vegyél, amelyikhez biztosított a további térképfrissítés - akár ingyen, akár pénzért.
    És NE vegyél olyat, amelyikhez egyáltalán nem adnak navigációs szoftvert!

    Az hogy valamilyen iGO2006 (vagy iGO8)-alapú, vagy Garmin, TomTom, stb., ízlés kérdése.
    Mindegyiknek van előnye, hátránya, nem lenne itt hely az összesét felsorolni.
    (Az iGO-térképek Magyarország tekintetében szinte a legpontosabbak, de mivel több országot is be akartok járni, ezért a többi navigációs program is jó.)
  • marosiviki
    #990
    Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni...nem igazán értek az ilyen GPS-es technikai kütyükhöz :) de a barátommal terveztünk egy "autós-országokatbejárós" kirándulást és előtte szeretném meglepni ilyen navigációs készülékkel :) szóval miket ajánlanátok?meg mi lenne a legmegfelelőbb? előre is köszi!
  • Axl Rose
    #989
    Köszi, kipróbálom.
  • ibrik
    #988
    Mio P550:
    Program port: Com4
    Hardware port: Com2
    Adatátviteli sebesség: 4800 baud
    Protokoll: NMEA
  • Axl Rose
    #987
    Mio P550, próbáltam az automata beállítást is, úgy sem igazán sikerült.

    Úgy beállt magától a port 2-re.
  • ibrik
    #986
    Elvileg ezzel nem kellene foglalkozni, mert az iGO8 saját magától meg tudja találni a GPS-t és beállítja ezeket az adatokat:
    Beállítások - GPS - jobbra alul "Aut. keresés" gomb (a felirata csak fekvő helyzetben látszik, álló helyzetben egy kis műhold és egy keresést szimbolizáló nagyító van rajta).

    De ha megmondod a PDA konkrét típusát, talán meg lehet találni a neten is a pontos értékeket a manuális beíráshoz.
  • Axl Rose
    #985
    Abban tudnál segíteni, hogy a PocketPC-n melyik com portra kell állítani a 'GPS programportot' és a 'GPS hardverportot' ?

    Meg most már működik az igo8, de hiába rakom ki az autó szélvédőjéhez nem észleli a GPS jelet. Viszont maga a POCKETPC látja hogy van a készülékben GPS vevő.