2824
Autós navigáció egyszerűen
  • bobo2107
    #1584
    Szia Ibrik!

    Érdeklődnék, hogy mio c510-re milyen navigációt, és hogyan lehetne fölrakni, illetve honnan lehetne letölteni. Próbálkoztam a http://mioc510.freeweb.hu/ (és még jó pár helyen) oldalon található teljes pda változattal, de sajnos a letöltött fájl hibás. A navigációban a kűlcsín nem fontos, csak hogy naprakész legyen a térképezettsége. Várom válaszodat és előre is köszönöm.
  • ibrik
    #1583
    Először próbálkozz a legegyszerűbbel: töröld a felbontással kapcsolatos sorokat az [interface] részből, és mielőtt elindítanád a a programot, töröld a "save" mappát az iGO8 mappájából.
  • Morci
    #1582
    Üdv. ibrik!

    Korábban már írtam, hogy van egy Private Pilot 4300B tipusú PNA-m. iGO8 fut rajta...csak az a gond, hogy a sys.txt-ben 320x240 a resolution de így a kijelző alig felén jelenik csak meg az iGO. A készülék 4,3"-os és 480x272 a felbontású amúgy. Amikor átírom a sys.txt-ben erre az értékre azaz 480x272-re akkor pedig egy hibaüzenet jelenik meg: " Failed to open file: ui_igo8\480_272\loading.bmp exiting application. Van rá mód, hogy az iGO8 a PNA teljes kijelzőjén jelenjen meg?
  • las vegas
    #1581
    szia milyen a gép most néztem ki magamnak egy ilyet?
  • ibrik
    #1580
    Csak tipp: Esetleg töltögetni kellene rendszeresen, még akkor is, ha nem használod, különben meghal a lítiumos akksi.
  • Szabi1991
    #1579
    3 hónapos, és nem moddoltam benne semmit..
  • Szabi1991
    #1578
    Waytech N770-esem nem kapcsol be :-/
  • ibrik
    #1577
    Jó az.
    Mint említettem, az iGO8 eleve tudja a sávinformációt a térképeivel.
  • piamania
    #1576
    Az enyémre vki választ adna?
  • Tenzing
    #1575
    Köszönöm, igen erre gondoltam. Beleástam még magam a témába, és olvastam néhol, hogy ez a szolgáltatás még nem biztos, hogy működik Magyarországon, külföldön már igen (2008-as fórumhozzászólásokból szedtem). Mostanra ez már hazánkban is műxik?
    Kinéztem magamnak egy GPS-t is: Navon N460 FEU. Elvileg iGO8 fut rajta. Mi a véleményed erről a kütyüről, és ha nem túl jó, akkor tudnál valami hasonló árfekvésűt ajánlani (max 55 ezer)? Lényeg, hogy megbízható legyen és legyenek sávinformációk. (Ok, tudom a sávinfó a szoftveren múlik, de komplett cuccot szeretnék, nem akarok warezolni, telepítgetni). Előre is köszönöm.
  • ibrik
    #1574
    Ez nem a GPS (mint készülék) tudja, hanem a rajta futó navigációs program.

    Igen. Az iGO8 is tudja - illetve ez az infó az egyes térképfájlokban van eltárolva.
    Van egyszerűbb megoldás, amikor csak a nyilak vannak kint, közülük átszínezve az(ok) a sáv(ok), ahol ajánlatos haladnod.
    De a v8.3 verzió megjelenése óta ezt kiegészítették a táblainformációkkal is (pl. lehajtóknál egyik tábla mutatja, hogy egyenesen tovább Bp. központja felé haladsz, a jobbra lehajtó táblán meg ott van pl. hogy valamelyik hipermarket felé tudsz lemenni, stb. stb....)

    A Garmin-okat nem ismerem, ott nem tudom, hogyan oldották meg...
  • Tenzing
    #1573
    Sziasztok! Létezik olyan GPS, ami nem csak az útvonalat mutatja, hanem esetleg azt is, hogy egy-egy összetettebb csomópontban melyik sávban kell haladni?
  • piamania
    #1572
    HI!
    Van egy Myguide 3100-as gps-em.De csak kelet eu-val.Hol tudnék a neten letölteni egész eu-s térképet?köszi
  • ibrik
    #1571
    A Hungary8_2009.02_090416 térképverzió az iGO8 v8.0.xxxxx verzióihoz való, a v8.3-hoz nem lesz jó (egyébként - ha tudni akarod - TopMap-os eredetű, de ez az előbb leírtak miatt lényegtelen).
    De már leírtam, hogyha tényleg "full package" és "May '09 update", akkor a legújabb térképek vannak benne (pl. Mo.: Hungary83_2009.02_090403 vagy ilyen néven is megtalálható: Hungary83_TopMap_200902_090403)

    A pdalink fórumot azért linkeltem be, mert ott le van írva, hogyan kell iGO8-at feltenni rá - és a módszer verziótól független, lényegtelen, hogy mikor írták le...

    A "content/map" könyvtárba kell rakni az összes térképet (amit akarsz, hogy benne legyen).

    Jótanács: ha esetleg akadozna futás közben, vagy "low memory"-val elszállna a program, töröld a DEM domborzatfájlt és a 3D épületeket - úgysem látványosak annyira, mint amennyire erőforrás-igényesek...
  • Zirowe
    #1570
    Köszönöm szépen:)

    Igen, az általad linkelt fórumot már néztem, csak a legutolsó aktivitás 2008 szeptemberében volt:S

    Kaptam egy kedves fórumozótól egy igo8.3.2.91972-at, ami teljesen a v460-ra van optimalizálva, benne minden ami Magyarországhoz kapcsolódik (térkép, poi, dem, hangok és nyelek)+az Europe_NASA.dem is.

    KÖzben pedig szereztem egy ilyet: Hungary8_2009.02_090416.rar
    Gondolom ez a legfrissebb magyar térkép. Erről lehet tudni,hogy teleatlas vagy a másik?

    És akkor csak simán bemásolom az adott mappában a zip részeit és kész?
    És egy mappába több ország megy?

    Köszi mégegyszer!:)
  • ibrik
    #1569
    Anélkül, hogy warezolnánk...
    Az iGO8-ról annyit, hogy a térképek (*.fbl), a 3D épületek (*3dl, *.3dc) és a domborzat (*.dem) mind külön fájlok.
    Az általad példaként felhozott verzió leírásában ott a "full package" kifejezés, tehát - valószínűleg ez mind benne van (feltéve, hogy kb. 1-2 GB méretű csomagnak kell lennie). A "May '09 update" alapján a elérhető legújabb térképek vannak benne.

    A térképekről annyit, hogy az iGO8-hoz minden ország térképe külön fájl, plusz szokott lenni benne egy bázis térkép, amit legegyszerűbben úgy tudnék leírni, hogy ez a földgömb térképe az országhatárokkal (ha csak egy országot használsz, nem kötelező, hogy ott legyen).
    A térképfájlokat különböző elektronikus térképkészítő cégek adatbázisai alapján készítik. Magyarország tekintetében a TopMap alapú térképek a jók (de te ezt úgyis csak a programon belül tudod megnézni). A TeleAtlas forrás a többi országhoz jó (Magyarországot ők kicsit elhanyagolták, de létezik ilyenfajta Mo. térkép is).
    A térképfájlok (a térképen kívül) tartalmazzák az adott útszakaszokhoz tartozó sebességhatárokat (nem mindenhol pontos), haladási irányokat (egyirányú utaknál), sávinformációt - néhol valóságosnak tűnő közlekedési táblák megjelenítésével -, és a házszámokat

    Az általad említett "nasa pack" szerintem a "Europe_NASA.dem" fájl lehet (257 MB) - Európa domborzata NASA forrásból.

    Infó a készülékedről (ez egy fórum, regisztrálnod kell)

    "Full" verziót csak torrent-en találsz...
  • Zirowe
    #1568
    Igo8-ból ez jó nekem:
    Nav N Go iGO 8 v8.3.2.91972 May 28 2009
    Full package with lang and voice files. Autorun version.
    May '09 update, ripped R3 PNA release patched to work both on generic PDA & PNA. As well as the previous release, this one is patched to work with the Generic WorldWide license.

    ??
  • Zirowe
    #1567
    Sziasztok, most szándékozom venni egy bluepanther v460-ast használtan és ez lenne az első pna-m.
    Milyen verziójú (a legújabb) igo8-ast rakjak fel és azt hol tudom beszerezni (link)?
    Nekem csak 3 ország térképe kellene (Olaszország,Magyarország, Ausztria),meg tudom oldani,hogy csak ezeket töltsem le és ezeket a térképeket egyszerre kezelje?
    Ha letöltöm a térképet,akkor abban már minden okosság benne van a 3d és épület megjelenítéshez ,vagy azt külön kell?
    Esetleg vhol vmi leírás ezekről?
    Láttam vmi nasa packot,az mire jó?
    Illetve a Janin is mire jó?

    Teleatlas és a másik fajta igo8 térképek közül melyik a jobb?

    Esetleg tudnátok adni a legfrissebb és legjobb térképekhez a 3 említett országhoz linket+minden mást, ami a "teljes élményhez" kell?

    Előre is köszi és bocs, hogy ilyen noob vagyok!
  • ibrik
    #1566
    Nem értetted, mit írtam.
    Az iGO8 telepítés nélkül is futtatható - én azt írtam le.

    Egyébként MioMap v3 (iGO2006) új térképek: http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo6.html
  • ace05
    #1565
    Azért kell rá mert a mio mapot nem lehet frissíteni, de ha te tudsz mio map v3 új térképet akkor viszont nagyon nem érdekel!
    Egyébként behívja az igo képet valami app izét akar behívni aztán pedg kilép!
  • ibrik
    #1564
    Ja bocs...

    Feltétlenül szükséges, hogy telepítve legyen a PDA-dra az iGO8?
    Csak simán telepítés nélkül, közvetlenül a kártyán lévő igo8.exe-t indítva nem működik? (ha nincs ott exe, akkor az "application.dat" fájlt nevezd át "igo8.exe"-re, és így a 2577 mappa sem kell)
    Az utóbbi esetben a sys.txt fájlban a [folders] részben ez legyen:
    [folders]
    app="%SDCARD/igo8"

    (De az is elképzelhető, hogy csak így fog működni:
    app="Storage Card/iGO8" )

    Amúgy a "content" mappában feltöltötted a többi mappát is? (pl. a lang és voice mappákban is ott kell lennie legalább egy - a magyar - nyelvi fájloknak.)
  • ace05
    #1563
    Az ráadásul pna nem ?
  • ace05
    #1562
    Köszönöm a választ de MIO A702 PDAM van és nem MIO C510.Valami más?
  • ibrik
    #1561
    A Mio-k nem úgy működnek...
    http://mioc510.freeweb.hu/
  • ace05
    #1560
    Segítséget szeretnék kérni!
    Mio a702 pdam és IGO 8 cat szeretnék rá rakni!Addig eljutottam hogy a rá másolom az igot az sdkártyára, a map meg a poi mappát belemásoltam a content mappába .Beteszem a kártyát a gépbe elkezdi telepíteni ,valamit telepít de folyton megkérdezi ,hogy akarok e frissíteni kártyáról pársor igent nyomok rá utána nemet.Elindítom elkezdi behívni beadja az igo képet de utána kilép, most mit tegyek?
  • las vegas
    #1559
    köszi akkor valószínű a navon lesz.
  • ibrik
    #1558
    Azt írtad: "főleg Magyarországra".
    Én már írtam, hogy Navigon-t ne.

    A Becker-ben nem vagyok biztos. Csak hallottam már erről a márka/típusról, de semmit sem tudok róla. A képek alapján talán valami átszkinezett brand-elt iGO8 futhat rajta - talán (főleg a 3D épületek ÉS a domborzat megjelenítés jellege miatt gondolom). De ezt ne vedd készpénznek.

    A Navon-okról annyit, hogy a teljes Eu-s változatoknál a Kelet-Eu-s országok - köztük Magyarország - térképeit 3 évig ingyen frissítheted a naviextras.com oldalon keresztül, egy program (Toolbox) segítségével.

    Az Amigo-ról annyit kell tudni, hogy az iGO8-nak a v8.4.2.xxxxx verziója, amit a "rendes" iGO8-hoz képest teljesen "átdizájnoltak" és - jobb szót nem tudok rá - lebutítottak.
    Csak starttól célig lehet vele navigálni, köztes útpontok megadására nincs lehetőség. Amúgy a navigálás közbeni 3D térképmegjelenítés a rendes iGO8-hoz hasonló.

    Ismétlem: iGO8-at tenni utólag olyan készülékre, amin eredetileg nem az volt, az már warez téma -> SG-n tiltott.
    Egy biztos, a Navigon-okra nem lehet más szoftvert rakni.

    Az SD-kártyás megoldás (beteszem és más program fut) jellemzően olyan készülékeknél megoldás, amelyekben eleve kicsi a belső flash memória. Ilyenkor vagy az egész program a térképekkel és egyebekkel az SD-kártyán van, vagy a másik megoldás ( a bonyolítottabb), hogy a készüléken fut a program magja, de a tartalmak (pl. térképek, 3D épületek, domborzat, stb.) az SD-kártyán vannak tárolva.
  • las vegas
    #1557
    még 1 kérdés ezek közül tudok e magam feltenni igo8 at,röviden simán sd kártya be a készülékbe és kész,vagy nem lehet úgy mint a régi mióknál? a haveromnak is ugynolyan van mint neked,és utólag lett rátéve az igo és nagyon szuper.
  • las vegas
    #1556
    http://www.pdastore.hu/mid.php?l=NAVIGON+2110+max+-+Teljes-Európa&mid=1&lkod=18&skod=648
  • las vegas
    #1555
    http://www.mybecker.com/enUK/MOBILE+NAVIGATION-Traffic+Assist+Z+201.html
  • las vegas
    #1554
    http://www.pdastore.hu/mid.php?l=NAVON+N470+-+iGO+amigo+Teljes-Európa&mid=1&lkod=19&skod=1942
  • las vegas
    #1553
    hu köszi a gyors választ,hát az eladokrók inkább nem mondok semmit,kinéztem 3 konkrét db-ot ha megírnád szerinted melyik a nyerő akkor az még jól jönne,2 héten belűl venném főleg magyarország,horvát,és kevés osztrák használatra na akkor 1:navigon 2110 max. 2:becker z 201, 3:navon N470, az áruk kb ugyanaz,+mindegyik teljes eu-s,csakhát ezeket majd aranyárban frissíthetem majd,vagy meg lehet oldani ezeknél máshogy is?pl a navonnál igo amigot tudnám magam is frissíteni,már ha érted hogyan gondolom sokat segítenél a válasszal köszi,és bocs a sok kérdéssel.
  • ibrik
    #1552
    Ajánlani nem tudok.

    Pont kiválasztottad, amiket én nem választanék - már ha Magyarországon is akarod használni. Itt csak a TopMap készít elfogadható lefedettségű elektronikus térkép alapot, azt pedig csak az iGO (vagy az iGO8) használ, de a Garmin-ok térképeihez is "bedolgozik" a cég.

    Rengeteg más szoftver használ TeleAtlas vagy Navteq térképalapot. Kiváló térképanyagot csinálnak, de Magyarország - enyhén szólva - el van hanyagolva. Épp ezért a TomTom, a Navigon és szinte az összes gyárilag kocsiba épített GPS nálam elvérezne a választásnál (nem nagyon járok kocsival külföldre).

    A Mio-kkal van egy kis probléma. A Moov-sorozat előtti készülékeik kiválóak voltak (nekem egy C520 van). Azokon gyárilag iGO2006 alapú (MioMap v3) navigáció futott, de nem gond rájuk rakni rendes iGO2006Plus-t vagy iGO8-at sem (vagy Amigo-t). De ez már warez téma, és itt az SG-n azt nem szeretik...
    A Moov-okat egyszerű használatra - első látásra - meg lehet venni, de a rajtuk futó MioMap 2008 (ami valójában a felvásárolt cég Mireo Cardinale "átcímkézett" programja) TeleAtlas térképeket használ - és fentebb már írtam, hogy nekem mi a problémám ezzel.
    És a Moov-okra igen körülményes - vagy éppen lehetetlen - más programot rátenni.

    Ezért írtam, hogy nem tudok ajánlani neked konkrétan semmit se, akkora már a választék - a gagyiból is.
    Könnyebb, ha te kinézel egy konkrét modellt és én arról - talán - meg tudom keresni az információt a lehetőségeidről, ha esetleg azt vennéd meg.

    Szerintem, még ez is sokkal több, mint amit az úgynevezett "eladók" művelnek a boltokban...
  • las vegas
    #1551
    szia látom te értesz a gps-ekhez, most szeretnék venni PNA-t és az lenne a kérdésem,hogy milyet vegyek,gyárilag teljes eu-s térképeset,amit 1 évig frissíthetek utána nem kevés pénzért,vagy egy alap gépet és utólag tegyek rá sd kártyán valamilyen térképet igo8 stb,néztem navigont,beckert,teljes eust 55000ft ért vagy pedig vegyek miot 35000 amire én teszem rá a térképet,te mit ajánlasz esetleg márkát is írhatszz,előre is köszönöm.
  • Tequila69
    #1550
    Köszönöm a gyors választ, próbálkozom!
  • ibrik
    #1549
    Először is, iGO8-nál csak külön a térképek SD kártyára helyezésére nincs lehetőség (ellentétben a régi iGO2006/MioMapv3-al).

    Ha már a kártyára rakod a térképeket, akkor a tartalmak (content) közül minimum oda kell raknod a nyelvi fájlokat tartalmazó mappákat is (lang és voice). És ha használod a POI-kat és a 3D épületek és a domborzat megjelenítését vagy a speedcam funkciókat, akkor azok mappáit is oda kell másolnod.

    Egyszerűbben fogalmazva: először is a teljes "content" mappa tartalmát fel kell másolnod az SD kártyára. Pl.: egy "iGO8/content" mappába.
    Aztán keresd meg a készülék flash memóriájába másolt iGO8 mappáját ("My Flash Disk/Miomap/Miomap") és az abban található sys.txt fájlban a [folders] szekciót egészítsd ki a következő sorral (az általam írt elérésből kiindulva):
    content="%SDCARD%/iGO8/content"
  • Tequila69
    #1548
    Szia Ibrik! Tudnál segíteni? Csak most jutottam el odáig, hogy SD kártyát tegyek a gépbe. Milyen könyvtárstruktúrába kell tennem a térképeket, ha csak a térképeket szeretném a kártyán tárolni, minden más (Igo8) a gépen Mio C510) van? Próbálkozom, de nem látja. A gépen most itt a helye a térképnek: My Flash Disk/Miomap/Miomap/content/map. A Miomap/Miomap/content/map nem működik. Köszi!
  • Jossua
    #1547
    hali netán valakinek itt van asus r700 gps e IGO8 teljes eu térképpel ? az adhatna egy kis segitséget h mit csináljak ha elszált a térkép me frissiteni akartam csak elbasztam :( plz ha valaki ért hozá irjon rám köszönöm !
  • ibrik
    #1546
    A "másik meghajtó" maga a készülék SD-olvasója. Amikor "lemezt kér", akkor ő természetesen az SD kártyára gondol...
    (A kevés szabad hellyel rendelkező "meghajtó" pedig a belső flash.)

    Na akkor az új információ (GPS elérési út) szerint így módosítsd a sys.txt-ben a [folders] szekciót:
    app="SDMMC\MobileNavigator"

    Azt az eladót (és az üzletét) nyugodtan jelentsd fel, mert 100%, hogy tört/lopott programot akart eladni neked.
    Megmagyarázom:
    Az iGO8-ból csak PDA-kba való SD-kártyás verzió létezik, ezt árusíthatják mindenhol. Olyan nincs, hogy egy ilyet (bolti PDA-s iGO8-at) betesz valaki egy PNA-ba és az abban működni fog. Az 100%, hogy tört iGO8. És azért még pénzt is kérni - akárkitől - bűncselekmény!
  • Morci
    #1545
    Sajnos továbbra is fennáll a probléma, miszerint a PNA bekapcsolásakor és a GPS ikonra való bökés után a "Helyezd be az SD kártyát" figyelmeztető szöveg jelenik meg. Pedig a Leírásod alapján csináltam mindent ami tényleg nem túl bonyolult de valami még mindig nem kerek.
    A GPS menünél van egy olyan, hogy Beállítás azon belül pedig Fájl rendező. Amikor arra rábökök megjelenik egy kék háttéralapon fehér üres mező és mellette egy olyan gomb amire az van írva, hogy GPS útja és, ha erre rábökök akkor ezt írja: A jelenleg kiválasztott GPS elérési útja: \SDMMC\MobileNavigator\MobileNavigator.exe
    Igen, amikor minUSB kábellel összekötöm a PC-vel akkor az ActiveSync felrakása után megjelenik a PC Sajátgépjében 2 Meghajtó betűjel amik értelemszerűen arra utalnak, hogy a PNA meghajtói. Amikor telepíteni vagy csak rámásolni szeretnék filmet, képet, zenét vagy bármi mást az egyik meghajtóra 1MB után azt írja, hogy nincs több hely a meghajtón töröljek fájlokat...de miket hiszen azon van azt hiszem a Windows és, ha le is törölnék valamit akkor is csak kb. 6MB hely van összesen. A másik meghajtóra, ha szeretném ugyenezek bármelyikét is rámásolni akkor egy kis felugró ablakban azt írja, hogy Helyezzen be egy lemezt a következő meghajtóba: ez pedig a PNA egyik meghajtója. Próbáltam azt is, hogy rámásoltam simán egy filmet vagy külön zenét, vagy bármi mást az SD kártyára és gondoltam, hogy majd arról felismeri és lejátssza a Media Player...de semmit sem lát ez a vacak bármit is rakok rá az SD kártyára. 2 SD kártyát is belepróbáltam tenni egyiket sem látja azaz én nem látom vagy csak nem tudom, hogy hol és hogyan keressem a PNA menüjében. Elvittem egy Mobiltelefonokat és GPS-eket árusító üzletbe ahol beletett az eladó egy SD kártyát amin iGO8 volt és arról egyből indult...majd egy kaján vigyorral közölte, hogy eladja nekem azt a kártyát egy bizonyos összegért vagy szerezzek egy másik kártyát és arra felteszi nekem szintén egy bizonyos összegért. Tudom talán ezt nem kellett volna leírnom de egyszerűen nem bírom azt, ha valaki hasznot akar húzni másnak a nyomorából is. Gondolom látta rajtam, hogy nem értek ehhez és majd jól lehúz. Nem tudok már mit kitalálni...de az előbbi kártyás dologból feltételezem, hogy nem a GPS-emmel van a gond, hiszen az ő kártyájáról elindult a Navigációs program...úgy tűnik én nem csinálok valamit jól.