26
Rendszertöltő
  • Dj Faustus #26
    Lemezművelet = merevlemezre való írás/olvasás
    nagyobb = például egy több gigás állomány esetén

    "Na ezt a müveletet memóriába hogyan tudom át rakni?"
    Sehogy ;) Ugyanis ezt mindenképpen a merevlemezen kell elvégezni.

    Ha több RAM-ot raksz a gépbe, az operációs rendszer kevesebb úgynevezett swap-területet (a memória merevlemezen való "kiegészítése") fog igényelni - kevesebbszer fog az operációs rendszer a swap területhez nyúlni, így a lemezműveletek (írások/olvasások) mennyisége is csökkenni fog.

    Esetleg leírnád milyen konfigurációról van szó (alaplap, processzor, RAM, merevlemez,...)? Hátha akkor jobban tudnánk segíteni.
  • cicai
    #25
    Szia!
    Írtad, hogy (Egy-egy nagyobb lemezműveletnél megérthető). Na ezt a müveletet memóriába hogyan tudom át rakni?
  • Dj Faustus #24
    Ha HANGOSAN, ütemesen, nagyobb szünetekkel KATTOG (katt - 0,5-1 másodperc szünet - katt), akkor valami baja van. Ha folyamatosan kerreg (ign rövid szünetekkel tarkítva pattog), akkor nincs (Egy-egy nagyobb lemezműveletnél megérthető).
  • cicai
    #23
    Bocsi nem írtam le érthetően a jelenséget. A pattogó hangot a vinyó adja akkor, amikor meg akarok nyitni a netten egy oldalt vagy mikor egyik könyvtárból a másikba, másolok.
  • Dj Faustus #22
    Pattogni? Honnan jön az a "pattogó" hang?

    A winchester szokott kiadni kerregő/pattogó hangot (Az újabbak csendesebbek), vagy valamelyik hibás ventillátor is adhat ki hasonló hangokat (vagy a ventillátor útjába kerűl szöszmösz).

    A hangszóróból/fejhallgatóból/fülhallgatóból is jöhet sistergő hang; amit a számítógép nagyfrekvenciás egységeknek, a hangkártya analóg egységein megjelenő zaja okoz. Ebben az esetben el kel némítani a mikrofon, vonal-, cd- bemeneteket, és a hangkártyát a CD-/DVD-meghajtóval összekötő vékony kábelt el kell távolítani (csak a zajt szedi ösze). Ha külön hangkártyáról van szó, ha lehetséges, minél távolabb kell helyezni a tápegységtől, a videókártyától, és egyéb dolgoktól.

    Esetleg töredezettségmentesítsd a winchestert, vagy vegyél a gépbe RAM-ot, hátha segít.
  • cicai
    #21
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy mikor meg akarok nyitni bármit a gépen, akkor elkezd ilyen pattogó hangot adni a gépem. Ez mitől van? Attól, hogy a vinyora dolgozik és nem a memóriába? Ha igen ezt hogyan tudom megszüntetni, mert gondolom, ha a memóriába dolgozik a gép, akkor sokkal gyorsabb lenne nem?
    Segítsetek köszi
  • odex
    #20
    kihalt kissé a topick :D
  • KOXX
    #19
    nekem is csak a szerencsémen mult amikor normálisan működött a win boot
  • precision
    #18
    Uhu telepítéskor megkérdezi, hogy fel akarod e tenni a grubot. Igent nyomsz, felteszi, és nálam is megy gond nélkül...
  • KOXX
    #17
    ja és nem logikai partíción volt a win
  • KOXX
    #16
    a debian az (nemtom melyiket) magától feltette a rendszertöltőt, legalábbis nem volt nagy beállíthatóság amikor telepítette
    arra emléxem hogy kiválasztottam hogy xp benne legyen a rendszertöltő listán
    amikor viszont xp-be léptem volna kiírt valami hibaszarságot hogy nemtud bootolni
    de ugyanez +történt már amikor suse-t raktam fel xp után
  • AtomHeart
    #15
    vagy nem is telepitettel lilo-t? (vagy grub-ot, nemtom, melyiket tartalmazza a deb..).
  • AtomHeart
    #14
    Netan a win logikai particion van..?
    Ha nem, lilo vagy grub siman be kell, hogy toltse...
  • KOXX
    #13
    amúgy hol találom ennek a xosl FREEware proginak a honlapját, vagy honnan tölthető le?
    rákerestem de csak 2000-es verziót találtam ami még suse 6.2 + ilyeneket támogatott
  • KOXX
    #12
    érdekes mert nekem inkább úgy ment mindkettő op ha előb li utána xp és ezek után csináltam meg a suse grubot, mert fordítva az xp-t nem tudtam helyrehozni
  • nemcsakfeel
    #11
    nekem 2 XP van , Uhu grub ja simán tölti.
    előbb tettem fel az xpt és később a linuxot. fordítva a linux nem menne!!!
    amúgy ajánlom az xosl FREEware progit ( extended os loader.. ) graf felület, beállítások .. szép és mindent bootol/ elrejt. csak kell hozzá egy natív fatos partíció, arra települ.
  • KOXX
    #10
    3 hete az xp mellé raktam fel a debiant és onnantól csak a debian bootolt, látta a winfost is de indításakor valami hibát írt ki
    ugyanez volt amikor suse-t raktam fel
    linux alól csináltam új rendszertöltőt de az sem segített, próbáltam Grub-ot, ha jól emléxem Liloval nem
  • Devla
    #9
    En kb. egy eve kovettem el ugyanezt, XPnek utana semmi baja nem volt, Debian is bootolt minden tovabbi gond nelkul. Persze azt nem igerhetem meg, hogy nalad se lesz semmi gaz vele. :)
  • KOXX
    #8
    jövőhéten akarom felrakni a Debian-t de jólenne ha xp bootolna utána, de csak játék miatt kell xp
  • cyrus #7
    nekem ugy rémlik h valahol olvastam ezeknél hogy előbb a lint kell installálni mert valamelyikük beleír a master boot recordba, és akkor nem tud bootolni a másik rendszer.... v valami hasonló...
    de pl google:"bootmanager"
  • KOXX
    #6
    nekem akkor volt müködő amikor linux után telepítettem xp-t és aztán linuxon belül létrehoztam 1 bootmanager-t, de fordítva már nem volt jó
    ezért lenne jó ha kívülről tudnám ezt megcsinálni, ha mondjuk nincs linux és xp nem bootol
  • cyrus #5
    a bootmanager progi a lényeg.
    de ha jól emléxem mikor nekem voltak ilyen problémáim akkor ugy volt hogy előbb linuxot kellett, és annak akár saját bootmanagerét is lehetett használni.
    de olvass utána mert már nagyon rég volt :D
  • KOXX
    #4
    bár lehet hogy ott már megtalálom a választ
  • KOXX
    #3
    van 1 hasonló téma, de nem ugyanaz, mert ott xp és 98 van kiemelve
    itt meg jöhet bármi
  • cyrus #2
    igy keresd hogy bootmanager, mert senki nem hivja rendszerbetöltőnek.
  • KOXX
    #1
    keresőben nem találtam ilyen témát, remélem nincs is

    az a kérdésem, hogy rendszertöltőt lehet valami progival telepíteni, mert win mellé 1 külön partícióra telepítettem linuxot és onnantól a win nem bootolt be?
    valami olyan kéne amit cd-ről vgy floppy-ról bebootolok és telepíthetem is, ami wint és linuxot egyaránt tud kezelni