592
Kung Fu
  • bens
    #336
    kérdés h ér-e annyit szvsz, bár mondjuk ezt nem lehet így kijelenteni. ha valakinek ez a testhezálló, akkor csengetni kell a lóvét ugye.
    minden esetre én kicsit átverésnek érzem ezt az egész rendszert. a mi stílusvezetőnk is nagy név, évekig volt közelharc kiképző az uruguai különleges alakulatoknál, és utána itthon is. ezen kívül számos versenyen és küzdelmen bizonyította a stílus hatékonyságát, és nem igazán van ellenfele itthon. mégsem terjeszt olyat h ez egy high-class stílus, és nem emeli ki a többi közül, habár sokakkal megtehetné. ezzel szemben én nem tudok Máday sifuról olyat, ami arra jogosítaná fel h ő ezt megteheti.
    de nekem mindegy, bár csak 2000Ft edzésdíjat fizetek havonta, nem érzem magam hátrányos helyzetűnek :)
  • VolvexGlobator
    #337
    Találtam Miskolcon shaolinost,és el is beszélgettem vele.
    Jó fej srác,lehet vele értelmesen kommunikálni.
    "...ha ismered a WT-t, akkor tudod, hogy a hőn szeretett stílusod is ebből alakult ki, és nem bántanád a családfáját a WT-nek...."
    Sosem bántottam,nem értem,miért mondod ezt?
  • juzosch
    #338
    Na igen, az ember azt gondolná, hogy azért választ inkább egy harcművészetet a hatékonyabb küzdősportokkal ellentétben, mert az úgymond életfilozófiát is tanít. De ez a reklámszag lövi az egészet.
  • VolvexGlobator
    #339
    "...azért választ inkább egy harcművészetet a hatékonyabb küzdősportokkal ellentétben..."
    Már megbocsájtsd,de ekkora badarságot rég írtak le.
    A hatékonyság egy nagyon sok komponensből álló dolog (pl.: a redszezerben eltöltött idő,felkészültségi szint,aktuális edzettségi állapot,technikai cizelláltság,az egyén harci értéke,etc...etc).
    A fenti kijelentéseddel nem teszel mást,mint kijelented,hogy minden harcművészet kategorizálható jobb-roszabb csoportba,ami véleményem szerint hibás fundamentum.
    Nincs jobb ,vagy roszabb.Másabb van,különböző.
  • juzosch
    #340
    Mondtam én, hogy jobb? Épp azt mondom, hogy más. És épp az egyik előnyét rombolja le az üzletiesség.

    A komponennsek amiket felsoroltál pedig teljesen függetlenek a stílustól. Ezek az egyénre jellemzőek. Én viszont épp a stílusról beszélek.
  • VolvexGlobator
    #341
    Bens!
    Az,hogy egy rendszerről hogyan nyilatkozol,hidegen hagy,hiszen sosem próbáltad,csak vagdalkozol,téped a szádat.
    Azt meg sem említem,hogy ítéletet mondasz,noha semmi sincs,ami feljogosítana rá.
    Megint más kérdés,hogy tényeket veszel semmibe,ugyanis:

    - a vingcsunt mindig is igen borsos áron "mérték" ,és világviszonylatban messze Magyarországon a legolcsóbb a WT tanulása.

    -Magyarországon minden vingcsun irányzat a WT -ból alakult.Aki ma kis hazánkban valamiféle vingcsunt oktat,az mind Máday si-funál kezdte egykor.

    - az országban valamivel több,mint 60 klubb működik,közel 2000 tanítvánnyal (világviszonylatban : 64 ország,kb.egymillió ember).Mindenhol a földön a legdrágábban tanulható rendszerek közé tartozik,mégis,a Leung Ting Wing Tsun létszámát tekintve a legnagyobb kung-fu iskola.

    -neked is jogon van Aston Martinnal járni,lehet,mégis csak Renaultod van.Lázadj kicsit az olasz autógyártás ellen is,mert Lamborghini sincs 30 millió alatt.Ahogy nem kötelező a fent említett márkák egyikével sem járni,uyganúgy fakultatív a WT tanulása is.Senki nem kötelez rá.
    Nálunk sem mindenki milliomos,sőt! (Főleg itt,a régióban,mint pl.: Borsod megye,vagy akár Szabolcs)
    Akik mégis a mi rendszerünket választják,azok elfogadják ezeket ,és nem háborognak a tandíjon,hanem megspórolják.Nem mennek el mekibe,lemondanak 1-2 moziról.Áldozatot hoznak azért,amit tanulni szeretnének.

    Az idáig leírtak akár vita tárgyát is képezhetik,bár nem hiszem,hogy vitázni akarnék veled.

    Hanem az,hogy a mesteremet cseszegeted,az nagyon nem tetszik.
    Te még a templomkerben rohangáltál a csattogó szárnyú fapillangóddal,amikor ő már 20 évvel ezelőtt tanított.
    Akkor még üldözendő volt a kug fu,nem elfogadott;voltak is belőle abban a rendszerben galibák.A Magyar kung-fu társadalom sokat köszönhet annak a harcnak,amit kínai harcművészetek létjogosultságáért folytatott.
    Egyszer már leírtam: neves magyar harcművészek ismerik el a munkáját,pont nem a te véleményed lesz a mérvadó.
    Tudom,hogy ezt nehéz lenyelned,de attól még így van.
  • VolvexGlobator
    #342
    Nem.Azt írtad: hatékonyabb.Szerintem ez sem helytálló.
  • Jont100
    #343
    Több alkalommal meglátásom és mások szerint is eléggé fennhangos vádakat és lenézőnek tűnő gondolatokat osztottál meg a shaolinnal kapcsolatban. HA mára nem így van, vagy véleményed megváltozott, annyak csak örülök. De ezt bizonyítja az is, hogy mennyire nem hittél, és el szerettél volna beszélgetni egy shaolinossal, hogy meggyőződhess. Egyébként mire jutottatok?
  • Jont100
    #344
    javítás: annak :)
  • peacyg
    #345
    abszolút nem a vitába akarok beszállni, csak egy kérdésem lenne: neked Máday si-fu a mestered?
  • VolvexGlobator
    #346
    Igen,elég jól elbeszélgettem a sráccal,és tanulságos volt.
    Bár ő nem a robertlájonsz féle shaolint gyakorolta - gyakorolja.
    (Nekem igazábólaz előbb említett emberkével,illetve a rendszerével vannak bajaim)
    Lengyelországban élt jó ideig,ott ismerkedett meg az oktatójával,akitől a rendszert tanulta.(A nevét ne kérdezd ,mert bár elmondta,számomra megjegyezhetetlen volt,de valamilyen ököl névre hallgatott).
    Ami konklúziót levontunk,az az,hogy az itt tanult shaolin szép,látványos,de küzdeni vele maximum a nagyon magasan képzett,és jó ideje azzal foglalkozó kínai szerzetesek tudnának.
    Elmondtam neki az aggályaimat,hogy egy küzdelemben (amit én eddig láttam) nem fedezem fel azokat a gyönyörű,akrobatikus elemeket,amiket annyira favorizálnak a tréningeken.
    Ebben ő semmi meglepőt nem talált,mert -mint mondotta- az a testkultúra része,de a valós küzdelemben -a fentebb említett okok miatt- gyakran egészen mást alkalmaznak.
    Összevetettük az általunk tanultakat,és nagyon örültem neki,hogy bizony felfedeztem a shaolinos gyökereket a dolgokban(pl: a bong-sau,jum-sau,stb..) ,amiket ugyan egészen más megközelítésből szemlélnek,de sok dolognak a neve,alkalmazási területe megegyezik.
    Nem állt szándékomban lenézőnek lenni,csak kételyeim voltak,amik meg is maradtak.Nem lehet ugyanazt az önvédelmi technikát tanítani egy negyven kilós lánynak,mint egy kilencven kilós palinak.Illetve lehet,csak a használhatósága fog némi kívánnivalót maga után.
    ...és igen.Máday Si-fu a mesterem.
  • juzosch
    #347
    Ha ez a véleményed, én tiszteletben tartom. Bár a tények nem emellett szólnak, de teljes mértékben nem is cáfolják.
  • VolvexGlobator
    #348
    "...a tények nem emellett szólnak, de teljes mértékben nem is cáfolják...."
    Ezt kicsit kifejtenéd bővebben?Nem vagyok képben,hogy pontosan mire is gondolsz....
  • juzosch
    #349
    Hát h egyik frontos sincs élvonalban. Se a kocsmai bunyóknál, se a versenysportban, se a hadseregekben. MIndenhol a küzdősportok dominálnak. De nem tudom mi bajod ezzel, hisz ez a küzdősport célja. A harcművészeteknek más a céljuk, nem féletlenül 'művészet'.
  • VolvexGlobator
    #350
    Érdekes nézőpont,de akceptálható.
    Vingcsunos ember ne nagyon járjon kocsmába,ha lehet...
    Versenysport az lehetne,de nem az.Nincsenek versenyeink,hisz nem a ringbe találták ki.
    Hadseregekben....hmm...S.A.R..MI5,Nemzetőrség,stb.Van pár helyen...
    Az már csak a magánvéleményem,hogy 20 évvel ezelőtt,amikor a WT megjelent magyarországon,akkor már sok év előny volt a karate javára.Mindennapos tapasztalat,hogy a HM-ekkel nem foglalkozó emberek 95%-a még mindig nem tud különbséget tenni a japán és a kínai (avagy a karate , aikido,,judo,stb és a kung-fu)dolgok közt.
  • Jont100
    #351
    Egyébként szinte minden rendszer a maga kúltúrájában és kifejlesztett országában a leghasznosabb, így a shaolin is, és minden más harcművészeti ág. Mondom, az egyik alaphiba, hogy a shaolin egy nagyon magas fokú és féltett rendszer, melynek a " krém" elemeit és belső chi gyakorlatait nem adják át, csak nagyon szűk körben. Érdekes téma egyébként a Chi is, kíváncsi vagyok más stílussal foglalkozók véleményére ezzel kapcsolatban
  • Jont100
    #352
    Persze, hogy a magyar shaolin össze sem hasonlítható a Kínában gyakorló tanulók tudásával. Ettől még a magyaroknak elég jó képességeik vannak a dologhoz. Azért vannak olyan mesterek KÍnában, melyek eltávolodva a civilizációtól élnek, és hihetetlenül magas szinten vannak.
  • bens
    #353
    direkt leírtam h Máday sifu biztosan jól kungfuzik. ezt azért írtam, mert nem a kungfu tudását akarom megkérdőjelezni. de ilyen nagyképűen egy mester sem nyilatkozik rajta kívűl a nyilvánosság előtt. még egy ufc bajnok sem mond olyat h az ő stílusa elit, és magasabb szintű mint egy másik, habár jogosan tehetné ugye.

    most pont azt írtad le, ami piszkálja az embert. miért kell a wt-ért többet fizetni, mint mondjuk a kick-boxért, karatéért, vagy thai-boxért? mitől ér többet? megmondom; azért, mert Sifu azt állítja h ez az elit, intelligens rétegnek való, meg high-class, meg arisztokratikus... a sok beképzelt gyerek meg mire asszociál? arra h ez a neki való, mert ő rohattul jobb mint a többi ember, és ezért nem sajnálja rá a pénzt. nem lesz jobb küzdő, mint egy karatés, csak beképzeltebb. ki gazdagszik meg belőle? Máday sifu.
    egy dolgot csodálok benne, a villámgyors fabábú-technikáján kívül, a kimagasló üzleti érzékét.
  • juzosch
    #354
    Na utánanéztem. A magyar katonai kézitusa ju-jitsu, kempó, és kung-fu alapokra épül. Na így együtt már tényleg hatásos. Csak mindenhonnan a megfelelő elemeket kell venni.
  • VolvexGlobator
    #355
    Bens...te még mindig el vagy tévedve...
    "...miért kell a wt-ért többet fizetni...?" Nem KELL,nem kötelező.Ezt írtam,de ha el sem olvasod,akkor nem koptatom a számat.Hozhatnék ezer közhelyes példát (nem kell megvenni a 30E Ft-os edzőciőt sem...),csak értelmét nem látom.
    Az,hogy a WT annyiba kerül,amennyibe,az nem Máday si-fu találmánya,hanem világviszonylatban ez van (mondjuk ezt is leírtam).
    "...a sok beképzelt gyerek meg mire asszociál? arra h ez a neki való, mert ő rohattul jobb mint a többi ember, és ezért nem sajnálja rá a pénzt. ..."
    Ez igaz.Köztünk is,mint mindenhol(nagy számok törvénye alapján) biztos vannak ilyenek,akik azt hiszik,hogy valami über dolgot tanulnak.Sosem állítottam ennek az ellenkezőjét.
    Az minden esetre elgondolkodtató,hogy a seniorok,akik a legrégebbi tagjai az egyesületnek(10-15 éve,vagy régebben) egyikük sem multimilliomos.
  • juzosch
    #356
    "Az minden esetre elgondolkodtató,hogy a seniorok,akik a legrégebbi tagjai az egyesületnek(10-15 éve,vagy régebben) egyikük sem multimilliomos."

    Elvitte a pénzüket a tagdíj:D
  • peacyg
    #357
    végre egy kis kempo :)
  • bens
    #358
    az edzőcipő éppen megfelelő példa. teszem azt, veszek egy kínai futócipőt 1000 pénzért, és eljárok futni napi 2 órát. két év múlva lehet h lefutom a marathoni távot, az olcsó kínai cipővel.
    vagy; veszek 50rugóért egy csilivili futócipőt, amit agyonreklámoznak, és akkor már annyira király vagyok, azt hiszem magamról h tudok vmit normális edzés nélkül is.
    na ebbe a hibába nem kéne beleesni.
  • VolvexGlobator
    #359
    Veszel egy kínai futócipőt,és szaladgálsz benne,amég jól esik.Megteheted,lehet semmi bajod nem lesz,de lehet,a bokád tönkremegy.

    "...azt hiszem magamról h tudok vmit normális edzés nélkül is.
    na ebbe a hibába nem kéne beleesni...." Öngól.
    Először is ,ha véleményt akarsz formálni a WT -ről,akkor tölts el benne egy kevés időt,és ne hidd azt,hogy akkora szakember vagy,hogy próba nélkül is megitélhetsz valamit.Hozzáteszem :próbával sincs senki felhatalmazva rá.
  • Goth
    #360
    mekkora poén már.
  • Goth
    #361
    Ezt most úgy mondod, mintha az 50 ezres cipőben már futni sem lehetne, csakis az 1000 forintosban. Ha nem rongyot húzok a lábamra hanem csilivili futócípőt, azt azért teszem, mert féltem a bokámat. Ugyanúgy edzeni fogok benne, a különbség csak annyi, hogy jobban fogja a lábamat, és amikor majd igazán futnom kell, nem megy ki benne a bokám. Ez így igaz a harci helyzetekre.
  • bens
    #362
    ez meg a másik oldala. egy dolog h aránytalanul drága az edzés, emellett kétséges h stílus szintjén reális küzdelem nélkül van-e harci értéke valaminek.
    vannak wt-s ismerőseim, és láttam, vettem már részt edzésen is. a nevére már nem emlékszem, egy 3. mesterfokozatú fiatal srác tartott nyilvános edzést szegeden. mutatott egy önvédelmi fogást, ami sztem nem működne a gyakorlatban. mondtam neki h én ezt nem így csinálnám, mutatok egy sztem jobbat. erre a válasz az volt, h "itt nem mutatsz semmit, azt gyakorold amit én mondok." namost ezzel a hozzáállással nekem nem kell jobban belemerülnöm h egyértelmű legyen a dolog; nincs harci értéke a technikák java részének.
    és normális küzdelem nélkül a büdös életbe nem tanul meg küzdeni senki. ez is hiányzik wt edzésről.
    elég buta dolognak tartom arra alapozni h biztos hatékony amit tanulok, mert rohatt drága. szóval ezesetben úgy gondolom h épp a gyenge minőséget veszitek magas áron.
  • VolvexGlobator
    #363
    Te szerencsétlen.Azon tipródsz,hogy mennyibe kerül a WT ,és a semmilyen tapasztalatodra hivatkozva szólod le?
    Ez olyan "savanyú a szőlő" duma.
    Aránytalanul drága.Ki a franc mondta,hogy tanuld?
    Most már tele van a hócipőm a hatalmas bölcsességeiddel.A neved nem vállalod,mint ahogy nem vállalod a személyes találkozót sem,csak osztod itt az észt.
    Azzal nyitottál,hogy megvertél 2 WT-s emberkét (ami akár igaz is lehetne) pár hozzászólással odébb meg már nem is te,hanem az edződ verte meg őket.
    Cseszegeted a mesteremet,amit azért tőled nagyobb emberek sem tesznek meg -ha másért nem,hát tiszteletből.
    Azt a gyenge minőséget szívesen bemutatnám neked,nem tudom,hogyan állna a szád.
    Vetítesz itt összevissza,de én vagyok a dili,hogy ilyeneken felhúzom magamat.
    Állj egy ugyanannyi ideje edző WT-s elé,mint amennyi ideje te edzel,és akkor legyél okostojás.
    A fiatal srác meg szteintem Bágyi Janika volt,tőle is lenne mit tanulnod.A 20 nap nagy harci tapasztalatoddal figyelni kéne azokat,akik értek már el valamit , és tanulni.Prominens harcművész mesterek ismerik el a WT hatékonyságát,de majd te jól megszakérted,és rájössz,hogy te hugyoztad a Golf áramlatot,és mmilyen szar is a vingcsun.
    Állj oda az mestered elé,kérj tőle elnézést,hogy ilyen hülyeségeket beszélsz,és edzél keményen.Előbb utóbb megjön talán az eszed,és abbahagyosd a baromságok hajtogatását.
  • juzosch
    #364
    Na igen, hiába x danos mester valaki. Ha még nem vett részt valós harcban, csak pislogni fog, és nézni h mi van. Aztán a 3. 4. ütés után felveszi a magzatpózt.

    Emlékszem az első küzdelmeimre. Ahogy megszoktam, hogy jönnek az ütések, amik be is találnak ha nem védem, technikai és erőnléti fejlődés nélkül is igencsak megugrott a harci képeségem.
  • juzosch
    #365
    Olyan szép, hogy a kung-furól csak a kung-fusok állítják hogy hűdejó, sehol máshol nem bizonytotak. De ilyen hozzáállásal, mint a tiéd, maradj is kung-fus, bárhol máshol gyorsan kidobnának.
  • fm
    #366
    sztem minden stílus kíváló. ezt lehet szó szerint érteni, azaz hogy mindegyik más és más. mindegyikben vannak harci szempontból hasznos és haszontalan dolgok egyaránt. úgy vélem ezért nem kéne hasonlítgatni őket, hanem egyként kezelni és nyitottnak lenni mindenre.

    én "kungfusként" pl érdeklődöm más stílusok filozófiája és technikája iránt is, ismerek és próbáltam is ilyen technikákat és nagyon sok hasznos dolgot lehet ilyenkor tanulni. Ti ismertek kung fu tecnikákat?

    "kungfusként" is lehet küzdeni külön edzéseken, ez csak a gyakorlón múlik. a valós harcot pedig inkább kerülöm, hiszen pont ez a célom a harcművészet gyakorlásával. más úton is megismerheti az ember, hogy mire képes.

    mellesleg a magyar wt egyesület nem egyenlő a kung fu-val. vita közben egy kicsit összekeveredett a két fogalom..
  • juzosch
    #367
    Bocsh h összekevertem, van egy csomó normális kung-fu egyesület is.
  • VolvexGlobator
    #368
    Ti aztán nagyon el vagytok tévedve.
    Soha,egyetlen szóval sem cseszegettem egyikőtök stílusát sem,ellentétben veletek,akik egyfolytában osztják az észt.
    "...a kung-furól csak a kung-fusok állítják hogy hűdejó, sehol máshol nem bizonytotak. ..." Ezzel is csak a saját tájékozatlanságod bizonyítod,ugyan nézzél már egy kicsit jobban széjjel.Vagy akár ne hidd el,próbáld ki egyszer.
    Ilyen hozzáállássalmint az enyém,többet töltöttem,és fogok is tölteni egyetlen mester mellett,mint ahány éve te egyáltalán edzel.
    "...technikai és erőnléti fejlődés nélkül is igencsak megugrott a harci képeségem...."
    Ez is szép.Ezekszerint re,aki se technikai,se erőnléti tréninget nem csinálsz,mondod itt meg a frankót.Ne nevettesd ki magad.
    Arctalanul,nevet sem vállalva akarjátok elmagyarázni,hogy mi a való.
    Tartom magam ahhoz,hogy a gyakorlatban kipróbálva,kérdéseket feltéve lenne értelme a dolognak,de így?
    Értelmetlen szájtépés az egész.
    "...Bocsh h összekevertem, van egy csomó normális kung-fu egyesület is...."
    Viszont ez meg semmi más,mint emberkedés.Úgy nyilatkozni,hogy sosem voltál a tagja,hogy sosem próbáltad...erre megint nincs mit mondani.
    A tapasztalat azt mutatja,hogy azok a fene nagy harcosok,akik így nyilatkoznak bármilyen rendszerről,azok a tapasztalatlanságuk aláírása mellett kicsi emberekké változnak,ha meg kéne győzniük egy némileg hozzáértőt az igazukról(nem harcról,verekedésről beszélek,hanem közös gyakorlásról,eszmecseréről).
  • juzosch
    #369
    Te vettél fel egy tűrhetetlenül paraszt stílust, nem mi. És ez rólad állít ki bizonyítványt.
  • VolvexGlobator
    #370
    Igen.Felvettem,mert az idiótaságotok kiborító...volt eddig,hogy figyeltem rá.:)
    További jó tobzódást!
  • juzosch
    #371
    Ilyen amikor valakiből kitör a sötétség, ha nem tud mivel érvelni, akkor a személyt kezdi támadni, szidni:)
  • Jont100
    #372
    szerintem lehetne sokkal értelmesebb és érdekesebb dolgokat is megvitatni, mint egymást bántani és leszólni a stílusát, csak mert a másik mást csinál. Mindenki csinálja azt a harcművészeti ágat, mely számára a legszínpatikusabb, és legközelebb áll hozzá. (Nincs legjobb tílus, csak legjobb mester, azaz EMBER van.) Innentől kezdve a díjak arányát saját megítélése alapján kezelje,hogy megéri e neki, vagy sem. Mi lenne, ha bölcsebbek lennénk ( magamat is beleértve) és próbálnánk izgalmasabb és hasznosabb dolgokról tárgyalni :)
  • VolvexGlobator
    #373
    "Kitör a sötétség...." az tuti.Belőletek,amikor ugyanazon a témán lovagoltak heteken át,noha százszor leírom a választ,a véleményem,egyszerűen,mint ha el sem olvasnátok. Véleményt formáltok valamiről,amit soha nem is próbáltatok , és valaminek az árát firtatjátok,ami nem kötelező,csak szabadon választott.
    "Kitör a sötétség...." ki is volt az,aki személyeskedni kezdett?Nem én,az tuti.
    Érvelni meg csak olyan embernek lehet,aki akceptora a kommunikációnak,nem olyannak,mint ti,akik csak hajtják a magukét.Amit írtam,kiforgatjátok,szabadon értelmezitek és nagyon rosszul.Ti még azon rágódtok,hogy mi a bajom a shaolinnal,noha már rég találtam egy eléggé autentikus embert,akivel remekül elbeszélgethettem,véleményt cseréltem,és példának okáért ma délelőtt is edzettem vele egy jót.
    Hasonló a hasonlónak örül,tartja a mondás.Remélem,jól egymásra találtatok.Veregessétek egymás vállát,hogy milyen jókat beszóltatok a névtelen nick -ek mögé bújva.
    "Kitör a sötétség...." mondja az,akinek ki tudja,milyen iskolái vannak,mihez ért egyáltalán,és negyede annyi időt nem töltött el valamelyik harci rendszerben,mint az,akit próbálnak cseszegetni.
    Most sem írtál egyetlen érvet sem,csak egyetlen mondatot,amiben személyeskedsz.
    "Tűrhetetlen paraszt stílus..." Mindenkivel a saját nyelvén.Ha nem érted meg,amit írni akarok,akkor talán ezt felfogod.Talán...
  • peacyg
    #374
    Szerintem is hagyjuk a vitát, mert sehova nem vezet. És akárki akármit mond nekem szinte semmi bajom nincs VolvexGlobator mondandójával és a stílusával sem - hellyel-közzel. Mindazonáltal én egyáltalán nem a kínai vonalat képviselem. Nem titkolt és imádott stílusom a kempo (Zen Bu Kan Kempo), mely merőben más technikákat használ a legtöbb esetben. Mégis én kiváncsi vagyok mind a wing tsun, shaolin, egyéb kung-fura, a rengeteg karate-ra, kick-, thai-boxra, judora, utcai harcra, különböző jitsu-kra, boxra, sambora, mindenre. Engem minden érekel. Az pedig eszem ágában sincs, hogy leszóljam bármelyiket is, mert szerintem is minden stílus tökéletes és a legfontosabb, hogy Te megtaláld magad benne és nagyon szeresd csinálni. Szerintem sokkal jobb az, hogyha valaki imád tai-chizni és csinálja is, mint aki menőzésből két hetente 1x eljár boxolni. Én mindezt zsenge 4 év harcművészetben eltöltött idő után mondom, de ez az én szubjektív véleményem és szerintem megfontolandó. Egyébként, ha miskolci lennék szívesen mennék el egyet diskurálni, edzeni VolvexGlobatorral, ha szegedi akkor mindenképp edzenék bens-szel. Mert minden érdekel és meg akarok ismerni minél több dolgot. Természetesen a jelenlegi stílusomat biztos, hogy nem fogom felcserélni, de miért baj az, ha sokmindent meg akarok ismerni?
  • VolvexGlobator
    #375
    Jont100 : próbáltam.Még valahol a legelején.Valami olyasmit,hogy beszélhetnénk az aerob és anaerob edzésmódszerekról,az ezekkel szerzett tapasztalatokról,kivitelezésekről.Ezekre érdemi reakciót nem kaptam,csak acsarkodást.
    Bár kihámozva a sorok közül,hogy ki,mennyi időt töltött eddig komoly edzéssel (tisztelet a kivételnek) ,sok tapasztalat nem gyűlhetett össze az emberekben.