592
Kung Fu
  • Goth
    #176
    Egyáltalán nem véletlen hogy WT-st nem láttál még versenyen indulni. Én véleményem szerint a versenynek nem sok köze van a valódi harchoz, amire a wing tsun alapoz. Most nyílvánvaló, hogy a versenytársamat nem verem torkon, nem nyomom az ujjam a szemébe, és nem verem halántékon könyökkel. ha WT-s mégis ilyen versenyen indul, akkor ott tényleg nem viszi sokra - a technikai készlet teljesen le van korlátozva. A WT soha nem alapozott versenyekre meg szabályoknak megfelelő kíméletesebb technikákra. Ez egy szemét zsivány stílus =) Ez az előnye.
  • Goth
    #177
    Ezt elismerem hogy szégyen, kell pofa hozzá hogy lemenjen valaki emberkedni másnak a tréningjére, főleg, hogy harcban gyakorlatilag nulla a tapasztalata. Ezt el lehet mondani egynéhány mesterről nálunk így stíluson belül, az igaz :/ De megvan a mesterek normális rétege, aki érti a dolgát, és van tapaszalata. De sajnos ilyen mestert tapasztalataiddal ellentétben lehet nemis fogsz megismerni. mivelhogy nem fogsz találkozni velük az edzéseiden igét terjeszteni.
  • bens
    #178
    ja, értem. akkor miért van az h szabadöklű bunyókon, ketrec- és utcai harcokon sem indulnak? ha olyan jól megy a könyökölés, akkor egy WT-s lazán megnyerne egy thai-box viadalt nemde?
    megmondom én mi történik ha egy WT-s összeakad egy agresszív cigánnyal; felmegy benne az adrenalin, mint bármelyik normális emberben, aki nem szokik hozzá versenyeken a stresszhez. elkezd gondolkodni h melyik halálos technikát is alkalmazza most, mindeközben már a padlón is van, mert a cigó nyakonvágta.
  • Crokin
    #179
    Megértem hogy nem vagy jó véleménnyel a Wing Tsun-osokról, nem vagy egyedül. Ellenben abban biztos lehetsz, hogy egy Wing Chun-os nem fog lemenni egy másfajta küzdősport vagy harcművészet edzésére azért, hogy szapulja azt. A másoddiként említett oldalon lévő fórumon olvasd el az első kb 500 hozzászólást és képbe leszel.
  • bens
    #180
    nyugi, képbe vagyok
  • peacyg
    #181
    na, hogy elhidd nekem, elmondom, hogy Zen Bu Kan Kempoban ha jól tudom a harmadik dant csak akkor kaphatod meg, ha legalább egy másik harcművészetből is mester vagy. Szóval képzeld vannak olyan emberek, akik több stílusból is mesterek és nem feltétlen shaolinnal kezdtek.
  • VolvexGlobator
    #182
    Hiszek abban,hogy igazán elmélyedni csak egy dologban lehet.
    Másodszor: nem mesterekről beszéltem.Nagymesterekről....
  • bens
    #183
    egyrészről igaz h ha olyan életet élsz, mint egy szerzetes, és egész napod egy stílus gyakorlásának jegyében telik. akkor valószínűleg lehetsz olyan kungfu mester, aki kitanul egy stílust, és hatékonyan tudja használni azt.
    másrészről itthon, nyugaton ez lehetetlen. itt nem fogsz semmiben sem elmélyedni a napi 1-2 órás edzéseddel, így a legjobb ha kiszélesíted a látóköröd, és minél többet tanulsz, majd bunyó közben kipróbálod h mi hasznos és mi nem. így kiszelektálod magadnak az igazán hatékony és testhezálló technikákat.
    persze ehhez ugye bunyózni kéne sokat élesben. a küzdelemben nem hinni kell vmiben, hanem küzdeni, sokat, sokféle emberrel.
  • peacyg
    #184
    egyetértek! egyébként tök fura, de mostanában jöttek le hozzánk edzésre ilyen kidobók is és szerintem még velük is érdemes bunyózni, mert utcai dolgokra inkább az készít fel. Szal bunyóztam vele és jött mint az atom, simán elkaphatott volna, de mivel sikerült a rohamot levédekeznem és miután elfáradt vissza tudtam szurkálni, kicsit tanultam ebből is. Szal tényleg nagyon igaz, hogy sokféle emberrel és sokat kell küzdeni. Ezért kell minnél több nyilt stílusú versenyre is menni. SZERINTEM
  • VolvexGlobator
    #185
    Mindenkinek joga,hogy abban higgyen,amit jónak lát,amit autentikusnak fog fel.Így nekem is.
    "...persze ehhez ugye bunyózni kéne sokat élesben..."
    Köszöm,hogy aggódsz értem,de nem szükséges: éppen eleget bunyózok más stílus képviselőivel.
    Viszont valamit nem értek: ha napi 1-2 óra edzéssl nem tudok elmélyedni semmiben sem (ami szerintem is sok igazságot tartalmaz) ,akkor ha ezt az időt felosztom 3-4,vagy még több stílusra,akkor aztán végképp nem lesz fogalmam egyikről sem...bár lehet,én látom rosszul.
  • Goth
    #186
    Mivel nem csak egyféle WT-s meg thai boxos létezik így a büdös életbe nem fogok olyat kijelenteni hogy egy wing tsunos megverne egy thai boxost, vagy fordítva, nem általánosítunk. Ez vonatkozik arra a kijelentésedre is, hogy a WT-s összeakad egy cigánnyal, elkezd gondolkodni, nyakonvágják és a padlón van. Ez megintcsak igaz lehetne, ha minden WT-s egyforma lenne. Ahogy már mondtam ezelőtt léteznek tapasztaltak és kevésbé tapasztaltak a stíluson belül. Az hogy nincsenek versenyek, nem jelenti azt hogy egy wt-snek nem lehet tapasztalata utcán.
  • bens
    #187
    ha eleget bunyóznál értenéd h miről beszélek
  • bens
    #188
    igazad van, helyesbítek: 10-ből 9 WT-s padlón végzi
  • VolvexGlobator
    #189

    Wow...milyen jó is nekem,hogy valódi,tapasztalt,csalhatatlan szakértői véleményt kapok én,a szegény kis butus WT-s,aki még csak pár tréningen volt!
    Semmi nem áll távolabb tőlem,mint az,hogy másokat kioktassak,és hintsem az igét,vagy bizonygassam a saját igazamat.
    Az te saját szubjektumaid alapján alkotott véleményed tiszteletben tartom,pusztán megjegyezném: azért ha nagyon szétnéznék , össze lehetne hozni 10 olyan WT -s emberkét,aki azért "üt,de hirtelen"
  • fm
    #190
    hello

    először is remélem nem szítok vitát, nem is szoktam fórumokon "harcolni",de most úgy érzem, talán van olyan, aki talál vmi hasznosat a mondandómban...szóval:

    sztem teljesen hülyeség arról vitázni,h melyik stílus a hatékonyabb, hiszen ahogy egy igazi "szakértő" is mondta,nem emelhetjük feljebb a gyakorolt stílust magánál a gyakorlónál. azaz sosem a stílus, vagy rendszer fogja megnyerni a küzdelmet,hanem a harcos.

    a wt egy olyan rendszer,amit bárki gyakorolhat,erről szól a marketingje is. ebből kifolyólag nagyon sokan is gyakorolják és valóban, 10ből 9 nem lesz legyőzhetetlen mutáns küzdő,akinek a fájdalomközpontja kiírtásra került, mert nem alkalmas rá. ez a 9 ember egészen mást kap a kung fu-tól, ők magabiztosabbak lesznek, kitartóbbak, blabla... ha pedig ez a 9 ember azt hiszi,hogy legyőzhetetlen,az a "mester" hibája.
    de van ott azért egy nem elhanyagolható 10%,azaz az említett 1 db ember. ezért nem szabad általánosítani...

    mellesleg azt sem szabadna elfelejtenünk,hogy a harcművészet nem a másik padlóra küldéséről szól,hanem saját magunkat kellene két vállra fektetni. az egészséges önbizalom fontos dolog,de ezt csak a saját egónk tiprásával érhetjük el...
  • bens
    #191
    igen, a harművészet nem a bunyóról szól, de most spec arról van szó.
  • bens
    #192
    biztosan össze lehetne többet is. de erről már volt szó, ha visszaolvasol.
    sőt, biztosan van olyan balettáncos is akit nehéz megverni... nem erről van szó.
  • VolvexGlobator
    #193
    Ez igaz.....:)
    Ha nem baj,részemről a vita lezárva.Igaza van fm -nek: parttalan vita lenne,én meg nem szeretem az értelmetlen dolgokat....
    Peace! :)
  • csodabogár
    #194
    Ezt csak mesterektől lehet megtanulni vagy valami netes öntanuló program van?
  • Goth
    #195
    xDDDDDDDDDDDDDd

    sry.
  • VolvexGlobator
    #196
    Hopp...lemaradtam...mit lehet megtanulni neten?
  • bens
    #197
    ahoz elég komplex programot kéne találnod h meg tudj belőle tanulni kungfuzni
  • peacyg
    #198
    csak instruktoroktól, edzőktől, mesterektől lehet tanulni egy harcművészetet, küzdősportot. Lehetetlenség egyedül tanulni, mivel pl egy küzdelemhez legalább két ember szükségeltetik, meg amúgyis ez egy nagyon abszurd kérdés...
  • Jont100
    #199
    Szia,a válasz nem marad el. Több oldalt is tudok, melyen érdeklődhetsz a magyar eredményekről, bár azt hittem, hogy elég köztudott.Pl.: www. sarkanykard.hu www.fehertigris.hu
    ÉS ha harcművészetekkel foglalkozó magyar, vagy külföldi oldalakra keresel rá,biztosan megtalálod.
    magyar Shaolint tanulok, nem fogok fals információkkal élni, csak, hogy magasabbra emeljem az általam priorizált rendszert, de vannak ismereteim a versenyekről, és eredményekről.
  • Jont100
    #200
    bocs, ez erre az üzenetre szólt
  • VolvexGlobator
    #201
    Ehh....hozzatok már össze egy shaolinossal...feltennék neki pár gyakorlati kérdést...de tényleg....ugrálnak,azt látom...ügyesek...csak a hatékonyságról lenne pár kérdésem.Akár konkrét példákkal is.Szóval,ha van Miskolcról valami ilyesmit művelő embeerke....
  • Jont100
    #202
    szerzek neked egy erre nálam alkalmasabb felvilágosító személyt valahogy. Értem a dilemmádat, mert tőlük csak ezt láttad. Egy világbajnokságon egy shaolin és egy külföldi két danos karatés nyomta full contact-ban. A karatés biztos, hogy ügyes, és tiszteletreméltó, de körülbelül a 3. percben földre feküdt
  • Jont100
    #203
    a shaolin egy magyar volt mellesleg
  • Jont100
    #204
    http://www.youtube.com/watch?v=wMJ_b9uV1Lo
  • Jont100
    #205
    ez nem az, de ha valamennyire is értesz a harcművészethez, leszűröd a léyneget, remélem
  • bens
    #206
    csak vigyázz mert egyszer tényleg összeakadsz olyan shaolinossal, aki fullban versenyez, és akkor mesélheted az intenzíven az ápolónak h mekkora vingcsán mester vagy.
  • bens
    #207
    ügyes vagy, csak kár h ez nem karatés...
  • bens
    #208
    íme az általad kritizált stílus.
    akkor szólj, ha lesz merszed egy ilyen versenyen elindulni. persze meccset nyerni nem kell, mert azt a wtddel nem fogsz, csak próbáld ki milyen az igazi küzdelem.
  • bens
    #209
    ittpedig még egy kis kungfu-küzdelem.
    shaolin kungfu verseny.
    ők pedig szintén kungfusok. nem tudom milyen stílus, de van egy gyanúm h nem wt...
  • Jont100
    #210
    tudom, hogy nem karatés, nem is azért tettem be
  • Jont100
    #211
    Az tagadhatatlan, hogy az igazi verhetetlen technikákat és titkaikat nekünk sem adják át, s így hatásossága is jelentősen csökken esetünkben. Titkaikat szűk körben és féltetten őrzik, még ma is.
    Bruce Lee új eszméje sajnos nem érte el a várt hatást:(

    De ettől még nem leszünk mi sem hasztalanok, csak éppen bizonyos rajtunk kívül álló okok miatt korlátozottak a lehetőségeink. Pedig a magyarok elég jók a harcművészetek gyakorlásában, és a shaolinban is.
  • Goth
    #212
    hát ez igazán csodás.
    kár hogy a full contactnak nem sok köze van magához a stílushoz, mert a technikák helyett inkább a versenyen szerzett tapasztalatodat használod, és szinte minden fullos ugyanazokkal a technikákkal harcol. mivel kesztyűben és szabályok mellett nem lehet kihasználni egy stílus sajátosságait, szal qrvára nem minősít a verseny semmit, de ezt már talán mondtam
  • VolvexGlobator
    #213
    Goth: van abban valami,amit mondasz....néztem ezeket a gyönyörű,nagy ügyességet kívánó shaolinos demókat.....de a versenyen meg semmi nem jött le belőle.Küzdelem volt,de se egy pörgőforgó rúgás-csoda,se egy -nekem nagyon tetsző-akrobatikus elem.Ez persze nem jelent semmit,csak megjegyeztem.

    Jont100 : ha van valami ismerősöd mifelénk,összehozhatnál vele egy meetinget.

    Bens: sajnálom,amiért ennyire frusztrált vagy valamiért,de arról én nem tehetek.Sosem állítottam magamról,hogy én mekkora mester vagyok,pusztán annyit,hogy gyakorlok és tanulok egy olyan rendszert,ami nekem nagyon tetszik,és az én objektumaim szerint már bizonyítást nyert.
    Azt pedig már leírtam: tudom,milyen az igazi küzdelem,szerintem többször vertek már el engem,mint ahányszor te örömödet lelted az ilyen demagóg "fújjvingcsun"-os beírásokban;pedig az sem lehet kevés.
    Tudom,hogy nem esel mély letargiába miatta,de részemről a veled való kommunikáció lezárult,mivel nem látom értelmét.
  • Jont100
    #214
    Ha megfigyelted az általam küldött linkben a shaolin mester használ levegőbe emelkedő rúgásokat, de küzdelemben nem mindíg hatékonyak.
    Nem tagadom, ezek kiválóak látványeffektekre, de ügyes kézben fegyverek.
    Szeintem egy küzdelemben, vagy komolyabb szituációban nem célravezető röpködni, csak a megfelelő helyzetben és időben.
    Sajnos nem hiszem, hogy ismerek ottani ezzel foglalkozó személyt, de majd valahogy valamikor kellene valami kommunikációs véleménycsere valaki ebben igen járatos személlyel. Én Tisztelem a Wing Chunt, nincs vele semmi bajom, biztosan hatékony.
    Azért egyet ne feledjünk! Minden Kung-Fu alapja, vagy legalább is fontos kelléke a belső, a szellem, tudat, mindegy mindek nevezzük. Az igazi siker nem csak a látványban és az izmokban van, hanem bennünk, amit felismerve és edzve kiváló harcossá és emberré lehet vállni.
  • bens
    #215
    teljesen igazad van. a full-contact technikák nem változnak stílusonként. a kérdés az h melyik stílusban gyakorolják azokat. mert tapasztalataim szerint az igazán jó küzdők a fullos stílusokból kerülnek ki.

    Volvex: teljesen megértem a gúnyolódásodat, valószínűleg én is gúnyolódnék veled, ha tudnám magamról h mást nem tudok. de veled ellentétben én nem haragszom rád, kívánom h mielőbb szerezz megfelelő tapasztalatot a küzdelemben. nekem van egy shaolinos barátom, aki fullban versenyez. ugyan nem miskolci, hanem debreceni, de ha annyira akarsz egy mokkát a szemed alá, szólok neki :)